Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת פלאגים - סוזוקי ספלאש 2011

eden55
שימו לב! השרשור הזה בן 1511 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אמא שלי עשתה טיפול לאוטו, ובוצעה החלפה של פלאגים.

הפלאגים ששמו הינם amf310, וזה קצת מוזר לי כי עד כמה שאני יודע באוטו הזה צריך לשים מצתי אירידיום, ואלה מצתים רגילים.

כמו כן אמרו לה שהפעם הבאה שצריך להחליף אותם תהיה בעוד 6-7 שנים (או מס קילומטרז מסוים שבמילא לא נגיע אליו), אבל גם זה מוזר לי כיוון שאלה לא מצתי אירדיום והם לא מיועדים להחזיק ככ הרבה זמן..

בנוסף חייבו אותה על "ווירט חומר ניקוי פי בראש מנוע" - 95 ש"ח, מה זה אמור להיות?

הם עבדו עליה? אלה מצתים שמתאימים לרכב?

תודה!

עריכה אחרונה על ידי eden55
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מזה שאין שום קשר למספר השנים שעברו. זו סתם הנפצה, כן יש קשר לשעות מנוע (או בתכלס מספר הצתות) והק״מ הוא רק הערכה.

הניקוי פיח מיותר אבל בהרבה מקומות שמים.

ועל מנת לומר לך איזשה פלאגים מתאימים לרכב נצטרך שתכתוב דגם מנוע מהרישיון רכב.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מכיוון שתוספי ניקוי פיח הם לא חלק משגרת הטיפולים של אף יצרן ולא דאגו לשאול את אמך אם היא רוצה את זה- אם הבנתי נכון - נשמע שסתם דחפו לה מוצר וזכותה לבקש החזר.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבת כמה ק"מ הרכב עבר...

זה פרט חשוב בשאלה שלך.

Sent from my LG-H840 using Tapatalk

נכון, 40K.

בכל מקרה ההחלפה לדעתי הייתה נחוצה כי הרכב נוסע הרבה נסיעות עירוניות והוא כבר בן 8 בערך ככה שזה בסדר מבחינתי שהחליפו פלאגים.

נתחיל מזה שאין שום קשר למספר השנים שעברו. זו סתם הנפצה, כן יש קשר לשעות מנוע (או בתכלס מספר הצתות) והק״מ הוא רק הערכה.

הניקוי פיח מיותר אבל בהרבה מקומות שמים.

ועל מנת לומר לך איזשה פלאגים מתאימים לרכב נצטרך שתכתוב דגם מנוע מהרישיון רכב.

תודה.

דגם מנוע: k12b

הדגם של הרכב: exb32

אם צריך עוד פרט כלשהו כמו מספר שלדה או משהו בסגנון תבקש ואעלה

גם מכיוון שתוספי ניקוי פיח הם לא חלק משגרת הטיפולים של אף יצרן ולא דאגו לשאול את אמך אם היא רוצה את זה- אם הבנתי נכון - נשמע שסתם דחפו לה מוצר וזכותה לבקש החזר.

עוד דבר מעצבן שעשו זה שהחליפו וישרים על דעת עצמם, משהו שממש עצבן אותי אפילו יותר מהניקוי פיח, כי הוישרים עבדו בסדר גמור (לפעמים עשו טיפה רעש, אבל זה החלטה שלי אם להחליף והם פשוט לא שאלו).

מה המחיר שרשום בחשבונית על הפלאגים?

62 לכל פלאג (248 בסה"כ)

בנוסף לכל, לאחר שדיברתי איתם ושאלתי למה לא שמו אירדיום טענו שזה מה שצריך לפי המחשב, נתנו לי לדבר עם בעל המוסך והוא טען שהדגם של הפלאגים האלה זה כן אירדיום (מה שלא נכון, אבל ההורים שלי לא מבינים וסומכים על בעל המוסך כי "זה המקצוע שלו" ואני לא מבין בזה..)

בכל מקרה - שתהיה תשובה חדש משמעית, ויתגלה שבאמת עבדו עליה אני אראה להורים שלי את האשכול בתקווה שעליכם כן ייסמכו ולמוסך הזה לא נתקרב יותר.

עריכה אחרונה על ידי eden55
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Screen Shot 2018-09-26 at 4.52.28 PM.png

אלה כל הפלאגים המתאימים. כולל הדנסו שאיתו בדקתי ורשום בגדול למעלה והוא המקורי.

מחיפוש זריז בגוגל לא נראה ש amf310 זה דגם של פלאגים. אתה בטוח שזה מה ששמו ? אולי אני טועה.

עריכה אחרונה על ידי wa11a

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]509915[/ATTACH]

אלה כל הפלאגים המתאימים. כולל הדנסו שאיתו בדקתי ורשום בגדול למעלה והוא המקורי.

מחיפוש זריז בגוגל לא נראה ש amf310 זה דגם של פלאגים. אתה בטוח שזה מה ששמו ? אולי אני טועה.

לא יודע מה זה amf310 אבל זה לא הדגם של הפלאגים.

מה שאתה צריך על פי יצרן זה המק"ט הבא - 09482-00602 שהוא אכן אירידיום.

אכן טעות שלי, זה המקט:

09482-00611

הוא בהחלט מופיע בטבלה. זה אומר שהוא באמת אירדיום או שיכול להיות שזהו פלאג רגיל שגם מתאים לדגם הזה?

ודרך אגב, איפה ניתן למצוא את כל המידע הזה? autodata או שיש משהו אחר?

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ספר רכב פלאגים מוחלפים אחרי 105k לא ברור למה החליפו

או 7 שנים, הראשון מבניהם. הרכב כבר עבר את ה7 שנים ככה שזה בסדר, וגם בנוסף הוא עושה המון נסיעות קצרות ועירוניות ככה שזה מאיץ את הבלאי של הפלאגים.

השאלה שלי היא אם אכן הפלאגים ששמו הם אירידיום כי לא הצלחתי למצוא בוודאות אם הם אירידיום או רגילים.

זה המק"ט:

09482-00611

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ את השרשור . מתנצל אבל רלוונטי . צריך לעשות טיפול 105 (הרכב שנתון 14) ובהצעה רשום החלפת שמן (סינטטי מלא ), מסנן שמן מקורי, מסנן אויר מקורי , מסנן דלק מקורי (במידת הצורך), מסנן מזגן מקורי, מצתים מקורי (במידת הצורך). סהכ כולל עבודה 490 שח. לעניות דעתי המחיר הוא נמוך מאוד , אבל זה לא השאלה שלי.

השאלות שלי הן כאלו :

מצתים אני יודע שצריך להחליף , השאלה אם מחליפים רק ב-105? בטיפולים קודמים לא מחליפים? איזה סוג המקורי - אירודיום ?

יכול להיות מצב שמוסכניק מוציא את הפלג אומר לי שלא צריך להחליף?

פילטר דלק - יש טעם לגעת בזה ?

Sent from my LEX820 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיץ את השרשור . מתנצל אבל רלוונטי . צריך לעשות טיפול 105 (הרכב שנתון 14) ובהצעה רשום החלפת שמן (סינטטי מלא ), מסנן שמן מקורי, מסנן אויר מקורי , מסנן דלק מקורי (במידת הצורך), מסנן מזגן מקורי, מצתים מקורי (במידת הצורך). סהכ כולל עבודה 490 שח. לעניות דעתי המחיר הוא נמוך מאוד , אבל זה לא השאלה שלי.

השאלות שלי הן כאלו :

מצתים אני יודע שצריך להחליף , השאלה אם מחליפים רק ב-105? בטיפולים קודמים לא מחליפים? איזה סוג המקורי - אירודיום ?

יכול להיות מצב שמוסכניק מוציא את הפלג אומר לי שלא צריך להחליף?

פילטר דלק - יש טעם לגעת בזה ?

Sent from my LEX820 using Tapatalk

מאוד זול. אני גם בקרוב צריך לעשות טיפול 105 ק''מ לסוזוקי אלטו שכולל החלפת פלגים. הפלגים שהציעו לך הם אירידיום בדוק?

Suzuki Alto GLX 1.0 2011 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1511 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...