Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחזוקה שוטפת אחרי דיטיילינג+נספחים

שימו לב! השרשור הזה בן 2040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חושב על לעשות דיטיילינג+ציפוי לרכב,

השאלה היא לגבי התחזוקה לאחר הדיטיילינג,

כיום אני שוטף אחת לשבוע עם גרניק תעשייתי שיש לי בעבודה,

תהליך השטיפה הוא:

התזת מים עם הגרניק,

שטיפה עם דלי, כפפת מיקרופייבר וסבון MEGUIARS ULTIMATE WASH & WAX,

ולאחר מכן ניגוב עם מגבת מיקרופייבר של SONAX.

האם זה מספיק כדי לתחזק את הטיפול? יש משהו שכדאי להוסיף?

בנוסף אני חושש שהגרניק שלנו עוצמתי מדי, אני לא רוצה לפגוע בצבע, מה ה-PSI המומלץ לשטיפת רכב?

אציין שאני לא משאיר את הזרם על נקודה אחת אלא עובד בהתזות מצד לצד.

נספחים:

* כדי לטפל בלשלשת (בדרך כלל באותו היום שאני מבחין בה) הכנתי לי נוזל שמורכב מ-20% נוזל חלונות של סנו ו-80% מים, זה יכול לפגוע במשהו?

* אין מראה יותר מעצבן בבוקר מטיפות מים על גג הרכב שהולכות להתייבש במשך היום ולהרוס את המראה של הצבע, יש דרך להתמודד עם זה? האם ציפוי עוזר בעניין הזה?

* שוקל לקנות מקציף לגרניק שלנו, איך אדע מה מתאים לו ואם בכלל?

עריכה אחרונה על ידי Shayx
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עונה על כל השאלות כי אין לי מספיק ניסיון, אבל זורק את השתי סנטים שלי במספר דברים:

1. טווח מומלץ ללחץ הוא 1,200-1,900 PSI. אם הלחץ הוא בין הטווח הזה, אתה יכול להשפריץ עם הגרניק ללא דאגה לצבע.

2. לשלשת היא אכן מכה רצינית ויפה שאתה נערך לזה. אני לא יודע איזה כימיקלים יש בחומר לחלונות, אבל עדיף להשתמש בחומר שלא פוטנציאל לפגוע בצבע. לי אישית יש בקבוק מדולל של ONR (מוזמן לחפש על זה בפורום) לניקיון כללי עם מטלית יעודית שאני תמיד משתמש להוריד לשלשת ציפורים/נזקים אחרים שאני שם לב אליהם במהלך היום עד השטיפה בסוף השבוע.

3. חומרי הגנה, ברובם, מכילים מאפיינים הידרופוביים ודוחים את המים (תלוי כמובן באיזה חומר). אבל בעיקרון, גם ווקס הכי פשוט אמור לדחות את המים ולא להשאיר כתמים. אני יישמתי ווקס XXX של Chemical Guys וממש באותו יום היה גשם באמצע הקיץ. כל החברים שלי התעצבנו לחזור למכוניות עם טיפות גשם עם אבק שהתייבשו על הצבע והרכב שלי היה נראה כאילו הרגע חזר משטיפה.

4. השיטה שלך נשמעת סך הכל טובה. לאחר הטיפול דיטיילינג במידה ותעשה הרכב ייראה מושלם ללא אף שריטה (בהנחה שיש לך שריטות קלות שניתנות להסרה בעזרת פוליש) אך לא תוכל לשמור על זה תמיד ככה, גם עם כל הציפויים בעולם. לכן, אין כזה דבר "שטיפה בטוחה" לתחזוקת הדיטליינג, אלא רק טיפים על איך למזער את הנזק, כי נזק תמיד יהיה לצבע. חשוב להשתמש בכפפה איכותית, לשטוף אותה בכל סיום של שטיפה. מבחינת הדליים יש אנשים שמאמינים בשיטת שני הדליים (מוזמן גם לחפש בנושא) אבל אני אישית עייפתי מהטריקים אז אני שוטף בצורה דומה לשלך ולא מתעסק בזה יותר מדי.

ברגע שתיכנס לזה יותר מדי, לא תצא. אז לא מומלץ :-o

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אתה צריך למרוח ווקס מהיר או אוטם צבע מהיר, סונקס BSD למשל, אין לך הגנה נוספת לצבע מלבד מה שעשית בדיטיילינג. ווקס מהיר אפילו הכי פושטי של טרטל ווקס מחזיק מעמד איזה שבועיים. הווקס מהיר של סונקס גם הוא יעיל לאללה. בקיצור אתה צריך דיטיילר או ווקס מהיר, שכבת הגנה לאחר כל שטיפה. אפשרי גם לשטוף פעם בשבועים ,החומרים האלה מחזיקים מעמד.

לא מאמין שנוזל חלונות בדילול כזה נמול יפגע בצבע, אבל זה סתם מיותר. כל ווקס מהיר או נוזל דיטיילר יעשו את העבודה הזו. תכין לך נוזל דיטיילר של שלושה אאונסים ONR בתוך גלון מים מזוקקים/מים רגילים, יחזיק לך מעמד לטונה זמן.

אתה גם לא חייב את הנוזל חלונות הזה, להסרת לשלשת גם מים עם קצת סבון שטיפה של הרכב עושים עבודה לא רעה. החרא של הציפורים מתרכך מהר מאד וקל להסיר אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חבר,

לרקע - לפני כ-9 חודשים ביצעתי לרכב דייטלינג מקיף - שחזור צבע שלם ציפוי ננו על כל הרכב מלבד טמבון ומכסה מנוע.

אני שוטף בשיטה דומה לשלך

פרי ווש - הכוונה היא הקצפת הרכב על מנת לרכך ולהוריד את כל הלכלוך האפשרי

שטיפה זריזה

מעבר עם שתי כפפות בשיטת שני דליים - דלי אחד עם מים ודלי אחד עם מים ושמפו שמיועד לציפוי (PH נייטרלי - כמעט כולם כאלה מלבד האגרסיבים) שטיפה עם כפפה שנטבלה בדלי עם השמפו, הורדת הלכלוך בדלי עם המים וכן הלאה

שטיפה נוספת

ייבוש

בשבוע שעבר יישמתי ווקס של CG והאוטו נראה טוב מאד וזה מוסיף שכבה הגנה לציפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...