Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת רכב בחו״ל - איזה גימור נהוג לקבל?

AsafRS
שימו לב! השרשור הזה בן 2032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, בקרוב טס לצ׳כיה עם הבת זוג ורוצים לשכור רכב ליום אחד לטיול נופים ונסיעה לגרמניה. החלטתי להתפנק על אוטו יוקרתי.. רציתי משהו קטן צעיר וספורטיבי לדוגמא איזה מרצדס A45 או Audi RS3 או BMW M3 אך אני לא רואה איפה ניתן... מצאתי רק 3 אופציות שמעניינות והן מרצדס GLC, מרצדס C קלאס, מרצדס E קלאס. ההבדל במחיר זעום (בין 310₪ ליום ל374₪ ליום). מבחנת חניה אני מאמין שנצטרך לחנות רק פעם אחת ונעשה זאת בחניון ככה שנראה לי לא אמורה להיות בעיה להסתדר עם E קלאס. מבחנת גודל וההפתעה של לעלות לרכב גדול אני לא חושש, כי יצא לי לנהוג על רכבים גדולים, בעיקר ג׳יפים מאסיביים ויוקרתיים כמו דיסקברי החדשה ופורד אקספלורר. מה שמלחיץ הוא שבמרצדס יש המון רמות גימור ומשום מה אני נוטה לחשוב שהרמת גימור שמקבלים היא הזולה ביותר.. בעיקר חשובה נוחות הנסיעה ושיצטלם טוב :) את הE והC קלאס מציעים בAvis ואת הGLC מציעים בSIXT ומבחנתי הכי טוב היה לקבל את הGLC. הקץ׳ הוא שעל שלושתם כתוב את הדגם ואז Or similar. לE/C Class ברור מי המתחרות (BMW 3/5) אבל במקום הGLC אני מפחד לקבל פתאום קיה ספורטאג׳ או בעצם כל SUV אחר... ולכן פוחד להזמין אותו להתאכזב. בנוסף לגבי כל הדגמים אין דרך לדעת אם זה מהצורה החדשה או הישנה. כל הדגמים הושקו ב2015/6, יש סיכוי לקבל צורה ישנה? חושב להזמין את הE Class כרגע ואחריה הGLC ואז הC. כששיקול כבד הוא כמה עמוק אפשר ליפול ברמות גימור נמוכות... וגם כדי לכוון גבוהה ובמקסימום במקום לבקש רכב אחר (נגיד להזמין E ואז במקום לבקש C ברמת גימור גבוהה אם קיים).

אשמח לעזרה. מזמין דרך חברת צד שלישי Rentalcars תודה!

עריכה אחרונה על ידי AsafRS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. מה כולל המחיר שציטטת? בדוק היטב האם הוא כולל את הביטוחים הדרושים - כלומר כל הביטוחים, חוץ מביטוח רפואי שכלול בביטוח הנסיעות שחיוני לרכוש בארץלכל תקופת הנסיעה (כולל "זנבות" אם מדובא בהמראה בערב\נחיתה לפנות בוקר).

2. רמות גימור - משתנות . אמנם לא שכרתי מעולם רכבי פאר, אולם מכוניות ששכרתי במדינות שונות היו מרמת גימור תת בסיסית ועד רמת גימור "רובוטריק" שבה הכל חשמלי\אוטומטי\מסך מגע.

3. החשוב ביותר - היכן אתה מתכוון לנהוג? אם מדובר בכניסה לעיר גדולה, ואין לך ניסיון רב בנהיגה בחו"ל - וותר על התענוג, הוא יהיהמפוקפק. אם זה מחוץ לעיר או בעער קטנה עד בינונית - לך על זה, אם כי עליך להביא בישבטן שסביר מאד שהתח"צ יהיה יותר נוח מהנהיגה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון מר של חברים, כדאי להזהר מהשכרת SUV כי בהחלט אפשר לקבל רכב הרבה פחות טוב שנופל תחת הגדרת SUV. במקרה שלהם הזמינו SUV מרווח ובסוף קיבלו SUV קטן ללא מספיק מקום למזוודות. כשהתלוננו אמרו להם ששני הרכבים מוגדרים SUV וזה מה יש.

אם חשוב לך הפינוק לך על סדאן, שם ההגדרות יותר מדויקות.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה עד בלתי אפשרי לדעת מה רמת גימור שתקבל אלא אם כן יש לך קשרים לבדוק (באנגליה למשל אני יכול לעזור לך, בצ׳כיה פחות...). הניסיון שלי (אני שוכר פעם פעמיים בחודש לפחות) הוא שדווקא בדגמים העממייים יותר יש נטיה לחברות ההשכרה להחזיק דגמים מאובזרים יותר, ובדגמי הפרמיום/יוקרה פחות.

לדעתי אתה שם יותר מדי דגש על העניין. תתרכז ברכב עצמו ופחות ברמת הגימור. אתה לא רוכש את הרכב, אלא בסה״כ נוסע בו כמה ימים כך שכמה זה משנה?

אל תשכח לבדוק מה התנאים וההגבלות של לחצות גבולות כמו שאתה מתכוון עם הרכב.

אגב אני לא רואה GLC בצי של סיקסט בצ׳כיה בכלל. מאיפה אתה אוסף את הרכב?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לדאוג שקוד דגם שלך יהיה פרימיום אוטומטי. זה יצמצם לך אפשרויות. כמו כן ממליץ בחום לרכוש ביטוח נוסף שיבטל השתתפות עצמית כי זה יכול להיות 2000 יורו חופשי.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להזמין כל רמת גימור, והחברה מתחייבת לרמה זו OR SIMILIAR.

אם תתעקש ללא "OR SIMILIAR" יתחיייבו לרכב הספציפי שביקשת ברמה שביקשת, מספיק זמן מראש.

לא ציינת באיזו חברת השכרה אתה מזמין, לכל אחת יש קטגוריות PRESTIGE או FUN COLLECTION או שם אחר עם רכבים מיוחדים.

סביר להניח שהרכב שתקבל יהיה ידני, ואם אתה מחפש גיר אוטומטי (לא יודע אם אתה מתייחס לזה כחלק מרמת הגימור) - תציין זאת מראש.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רז, לא הבנתי את כוונתך ב״ניתן להזמין כל רמת גימור״? מזמינים רכב בקטגוריה, לא רמת גימור.

גם לא מדויק שלכל החברות יש קטגוריות של רכבים מובטחים, ממש לא.

לאוויס אין רכבי Select (רכב מובטח) בצ׳כיה, וגם לסיקסט אין רכבים שם שמסומנים כ Guaranteed.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבי סלקטד לרוב מבטיחים לך לרוב דגם ולא מנוע/רמת גימור - אומרים לך שבטוח תקבל גולף, לא אומרים לך בדיוק איזה רמת גימור של גולף תקבל.

לדוגמא בקפריסין בסיקסט הזמנתי גולף מובטח וקיבלתי גולף ברמת גימור אאודי A3.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שרמת הגימור תהיה הנמוכה ביותר. נראה לי שזה תלוי במדינה ובחברת ההשכרה.

ברומניה קיבלתי רכב מרמת גימור נמוכה יחסית, לעומת זאת בגרמניה קיבלתי רכבים מרמת גימור די גבוהה, כולל אודי A6 עם תוספות ששוות כ-10 אלף יורו.

בכל מקרה, כמו שנאמר - אף אחד לא מתחייב על זה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני בגרמניה,

הוזמנה C CLASS וקיבלתי C180, מנוע 1.6 עם 130 סוסים בלי GPS באנגלית.

שודרגה לBMW בעיקר בגלל הGPS המובנה ומעבר למנוע דיזל.

בצ'כיה, שכרתי אוקטביה והגיע דגם דיי בסיסי-היה קרוז קונטרול וג'אנטים וזהו בערך.

אתה תמיד יכול לשאול אילו עוד רכבים זמינים יש ומה האופציות לשדרוג כשאתה מגיע לדלפק.

תבקש רכב עם GPS מובנה ואם יש הם יתנו לך.

מההתרשמות שלי הם נחמדים ומנסים לעזור.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רז, לא הבנתי את כוונתך ב״ניתן להזמין כל רמת גימור״? מזמינים רכב בקטגוריה, לא רמת גימור.

כשאני נוסע, אני מזמין מהאתר, באתר יש אפשרות לציין "הערות" בטופס ההזמנה, ושם אני מציין בדיוק דגם וגרסה ספציפית שאני רוצה.

אני מתקשר לחברה לאחר ההזמנה, ומוודא שאקבל רכב ספציפי, ברמת גימור ספיציפית. לא OR SIMILIAR.

וזה עובד. כמובן שיש לוודא זאת מספיק זמן מראש, ברכבים האמורים שאינם סטנדרטיים.

גם לא מדויק שלכל החברות יש קטגוריות של רכבים מובטחים, ממש לא.

לא ציינתי שלכל החברות יש רכבים מובטחים.

אבל ברכבים שפותח השרשור התייחס אליהם, שהם ברמה מעל הסטנדרט הנפוץ, אפשר לבקש דרישות מיוחדות.

אם פתוח השרשור היה שואל שאלה מדוייקת, היה מקבל תשובה מדוייקת.

הוא שאל שאלה כללית על גרמניה, לא מסר הרבה מידע, ועניתי בהתאם.

אם היה מציין אם הוא לקוח מועדף באחת החברות, התשובה שלי היתה יכולה להיות יותר מדוייקת.

ללקוח מועדף ישמרו רכב ספציפי, וגם אם אינו בנמצא באותה עיר, ידאגו להעביר אותו לשם במועד שנקבע מספיק זמן מראש (בהנחה שהרכב קיים בחברת ההשכרה).

לאוויס אין רכבי Select (רכב מובטח) בצ׳כיה

עניתי לגרמניה, כי חשבתי שהוא מתכוון לשכור את הרכב בגרמניה.

עכשיו אני מבין שהוא מתכוון אולי לשכור אותו בצ'כיה. לא שמתי לב בתגובתי הקודמת.

בכל מקרה, ההמלצה שלי היא להזמין מהאתר, בהערות / תוספות לציין רמת גימור מסויימת, להתקשר אחכ ולוודא שיתקיים (מספיק זמן מראש), ואם יש לו כרטיס "לקוח מועדף", כנראה שזה יבוצע בקלות.

בכל מקרה לא נראה לי שיקבל קיה כחלופה למרצדס, לא משנה באיזו רמת גימור.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, ההמלצה שלי היא להזמין מהאתר, בהערות / תוספות לציין רמת גימור מסויימת, להתקשר אחכ ולוודא שיתקיים (מספיק זמן מראש), ואם יש לו כרטיס "לקוח מועדף", כנראה שזה יבוצע בקלות.

.

אני לקוח מועדף באוויס והרץ (למעשה יש לי את הסטטוס כמ גבוה שיש בשניהם).בחלק מהמקומות גם יש לי קשר ישיר למנהל/מנהלת התחנה ואני יכול לבקש שינסו לשמור לי דגם מסוים, והם ישתדלו, אבל רמת גימור זה משהו אחר לגמרי. לרוב החברה מחזיקה רמת גימור אחת לדגם ספציפי (לדוגמא, באוויס אנגליה כל הצי של ה3008 הוא GT-Line, והE-Class ברמת איבזור בסיסית למדי (בלי שתי המסכים וכו...). גם כל הרכבי סלקט מגיעים ברמת גימור אחת כך שאין ממש טעם לבקש מעבר לדגם ספציפי גם רמת גימור מסוימת.

יש לך כנראה ניסיון אחר, אבל אני לא מכיר את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות!

כמה שאלות נוספות-

1) כמה חשוב בשביל המבחר לקחת את הרכב מהשדה? לצורך העניין מישהו כתב שהזמין רכב לסניף של AVIS שליד המלון שלנו ולא היה את הרכב אז הביאו לו מהשדה תעופה. אולי מבחנת נוחות גם עדיף לנסוע לשדה עם תחבורה ציבורית ואז לצאת מהשדה לכבישים המהירים בלי לצאת ממרכז העיר.

2) מה עדיף AVIS או SIXT? הדירוג של אוויס נמוך יותר אבל יש סניף מטר מהמלון.

3) מישהו כתב ששודרג למרצדס מסקודה והוא צילם את הC Class שקיבל והיא הייתה ברמת גימו קלאסיק - כמו המוניות בארץ... ריפודים שחורים וג׳אנטים לא מעוצבים במיוחד (כמעט חשבתי שזה לא חישוקים קלים אבל זה כן). מכך ניתן להסיק שכל הC בAvis הן כאלה? זה מהסניף שליד המלון שלנו.

כמה שאלות ששאלו... המטרה היא לא להסתובב בעיר גדולה עם הרכב אבל היעד הוא דרזדן שבגרמניה. שם נחנה ונחזור ונחזיר את הרכב. הכוונה לטייל בדרכים בין דרזדן לפראג - לראות ולחפש נופים..

את הGLC מספקת חברת SIXT. אין אותה בפראג? בכל מקרה מקרה נראה שעדיף לא להזמין כי היא גם מתויגת כרכב סטנדרנט אז זה מחשיד. אזמין את הE ואבקש את הGLC במידה ויהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בשדה לעולם יהיה להם את המבחר הגדול ביותר, ובמידה ותאסוף בסניף קטן והרכב שיביאו לך לא ימצא חן בעינך, הסיכוי שלא יהיה להם משהו אחר לתת לך גדול. מצד שני אם זה טרטור לסור לשדה, אתה תמיד יכול לאסוף מהסניף לידך ולסוע לשדה להחליף אם באמת תרצה.

2. דירוג איפה? שניהם חברות גדולות ובינלאומיות. תבחר לפי הרכב שאתה רוצה המחירים והתנאים.

3. סביר להניח שכן, אבל אני חייב לציין שהיו לי המון סי קלאס שכורות מאוויס ואני לא זוכר שאי פעם הם הגיעו עם הריפוד המגעיל הזה. מצד שני מעולם לא שכרתי בפראג...

מתי המישהו הזה שכר שם? זה לאחרונה?

לגבי הGLC, לא קיימת באתר שלהם לפחות, אבל זה לא אומר שאין. היא בהחלט יכולה להיות אלטרנטיבה לX3 למשל שכן מופיע שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...