Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתיים עם סוזוקי ג'ימני

Ilay Gozlan
שימו לב! השרשור הזה בן 2029 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה מדובר ברכב ראשון וברכב בו בוצעה רוב הנהיגה מהוצאת הרשיון.

סוזוקי ג'ימני קטן ושחור שנת 2008 שהגיע אליי עם 136 א' קמ

לצערי ההתחלה הייתה קשה, אבא שלי שרצה להפתיע אותי קנה אותו מבחור שהוא סמך עליו ועל כן לא בוצעה בדיקה מראש וניכוונו מכך בהמשך.

לג'ימני יש מחלה מאוד מוכרת בשנתונים הנ''ל כשיש לו ג'אנט מגנזיום, קוראים לה ג'ימני וואבל או בתרגום חופשי רעידות קלות, כעיקרון אם נכנסים איתו לשטח רציני , זה דופק את המנגנונים בציריות הקדמיות ובנסיעות מעל 80 קמש מורגש היטב.

אז ברגע שהוא הגיע אלינו עבר טיפול ויישור קו רציני במוסך סוזוקי חדרה, שידכנו לו רביעייה של צמיגי 50/50 של maxxis .חוץ מזה השארנו אותו סטוק לא רצינו שהרעידות יחזרו אז חוץ מקצת שבילי קקל וחווויה טראומטית אחת בבוץ לא ראה שטח מימיו, מה שנקרא ג'יפ של כוסיות בצפון תל אביב

מה שכן לאחר שנה הוחלפה המערכת המקורית למערכת מולטימדיה עם דיבורית ומצלמת רוורס, המערכת המקורית ללא אוקס או בלוטוס וכשגם הקורא כרטיסים תקול הפכה כל נסיעה לשמעממת להפליא.

בשנה הראשונה עקב היותי חייל הרכב לא זז כמעט ורק לאחר השחרור מהצבא התחלתי להינות ממנו באמת.

אפרט פה את היתורנות והחסרנות ובסוף גם דעה אישית.

ייתרונות:

קטנצ'יק.. בחיי אפשר להיכנס לכל חנייה עם הדבר הזה בלי בעיה.. ועצם היותו ג'יפ מקלה על זה עוד יותר

יכולות שטח במינימום עלות בלי שום שדרוג ושום מיגון או הגבהה מציג יכולות שטח שלא מביישות את האחים הגדולים בקטגוריה

נהיגה פשוטה ורגועה.. כן זה מאוד יכול להיות חיסרון אבל יש משהו כיפי בחיים בנתיב הימני על 85-90 קמש קבוע.

איבוד ערך, הופתעתי לגלות לקראת המכירה כמה הוא שומר על הערך ביחס לרכבים אחרים בשנתון וכמה אוהבים אותו

יש כוח זמין כשצריכים ( רק בשטח נו אבל בינינו מי יעז לעשות איתו פתיחות ברמזור)

זה פאקינג ג'ימני , איך אפשר שלא לאהוב אותו? כן יש המון ממנו בארץ אבל זה רק מחזק את הטענה.. קל מאוד להתאהב בו, בפשטות שלו במראה וקהילהן, מעטים הרכבים בטווח מחירים הזה שיש להם קהילה ואחווה כמו שיש לממזר הקטן הזה.. כל פעם שנסעתי איתו וראיתי ג'ימני אחר דאגנו להחליף מבטים אוהבים כלפי המפלצות הקטנות האלה, לא להזכיר את כמות הפעמים שרצו לקנות ממני אותו או השאירו פתקים.

תנוחת ישיבה גבוהה עם שדה ראייה טוב, השמשה בזווית מעולה לשדה ראייה טוב ולכידת חרקים

ביטוח ביטוח ביטוח.. לעומת שאר מפלצות הבנזין עם מנועי שלוש ליטר שנכנסים לשטח..עם נפח של 1300 סמק הג'יפ הזה מקל ביטוחית המון על מי שזה חשוב לו

טיפולים זולים ים של חלפים ומוסכים שמתמחים אך ורק בג'יפ הזה ובאיך לגרום לו לעשות שמיניות באוויר

חסרונות

דלק.. לא שתיין גדול אבל לא חסכוני אזור ה9-10 תלוי בנסיעה

לא הכי יציב על הכביש במיוחד כשרטוב, בשנתונים עד 2010. בערך לפני שהפסיקו לייבא הם באו ללא esp אז יצא לי לא מעט כמעט להסתחרר איתו ופעם אחת אפילו עשיתי סיבוב שלם בכיכר אחרי גשם.. למזלי לא קרה כלום

טיפה קשה לו מעל 110-120 המנוע כבר מתחיל לבכות,אבל זה בסדר עם 4 הילוכים ו85 סוסים מהוללים מי מצפה ליותר

הבאגז? קטנטן ואם יוצאים לקניות.. תדאגו ללכת לבד או רק עם האישה.. את הילדים תשאירו בבית.

וקרקושים בגדול איכות בנייה טיפוסית ליצרן ולרכב פלסטיק דיי זול לאורך הדש בורד

וזהו בגדול.. החלפתי אותו לצערי בגלל שאופי הנסיעות שלי השתנתה ולא התאים לי יותר לשרוף המון דלק סתם.. הוא עזב בסיבה טובה עם המחוג על 155 א' קמ ונמכר ב 43 אשח ..

לכל מי שמתלבט הוא רכב מגניב וכיפי במיוחד שנכנס עמוק ללב ולא מוכן לצאתו, מעולה בתור רכב שני לטיולים בסופש

גם בתור רכב ראשי לזוג לא נשוי כשכל הנסיעות קצרות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה. אכן רכב נחמד עם תנוחת ג'יפ בעלות של רכב משפחתי. מלבד יישור הקו שעשיתם עם הקנייה, האם לרכב היו בעיות או תקלות כלשהן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה. אכן רכב נחמד עם תנוחת ג'יפ בעלות של רכב משפחתי. מלבד יישור הקו שעשיתם עם הקנייה, האם לרכב היו בעיות או תקלות כלשהן?

בהתחלה לא הייתה סיבה כי הוא עמד על פחות מ5 אקמ לשנה

וגם כאשר התחלתי להשתמש בו על בסיס יום יומי לא היו תקלות בכלל, נטו החלפת פילטר ושמן בטיפולים שלו.

מה שכן ממש לקראת המכירה הייתי מעורב במיני תאונת דרכים בה מישהו נכנס בי ביציאה מכיכר במהירות אפסית..התנגש בגלגל ספייר וטיפה עיקם את הדלת האחורית.. ציפיתי לנזק הרבה יותר משמעותי..הגלגל הציל אותי מתיקוני פח מרגיזים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדיוק שוקל לקנות ג'ימני וכיף לשמוע שנהנת ממנו.

לגבי הרעידות שמעתי על זה גם וקצת חושש מזה,

ברכב עם ג'אנט ברזל אין את המחלה לפי מה שאני מבין מדבריך?

איך בסוף תוקנה התקלה של הרעידות? החלפת צמיגים הספיקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי מאוד, הדגם עם הטסות כביכול לא אמור לסבול אבל אל תתפוס אותי במילה, בנוגע לטיפול בתופעה.

אין קשר בין החלפת הצמיגים לבעיה, נדרש טיפול מיוחד אמור לעלות גג 2000 שקל. יש לא מעט מוסכים כמו סווזילנד שמתמחים ויודעים לטפל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי מאוד, הדגם עם הטסות כביכול לא אמור לסבול אבל אל תתפוס אותי במילה, בנוגע לטיפול בתופעה.

אין קשר בין החלפת הצמיגים לבעיה, נדרש טיפול מיוחד אמור לעלות גג 2000 שקל. יש לא מעט מוסכים כמו סווזילנד שמתמחים ויודעים לטפל.

טיפול קבוע מה שהם מציעים או פלסטר זמני? שאחרי חצי שנה שנה זה חוזר? כי כשחיפשתי באינטרנט מידע על זה הרוב היו רושמים שהיה חוזר להם לאחר חצי שנה, שנה אבל זה פוסטים משנות 2010-12.

האם כל פעם שהרכב שעובר שטח בינוני+ הרעידות יחזרו וצריך לעשות שוב את הטיפול המיוחד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לג׳אנטים,

רעידות מהסוג המדובר אופייניות לכל רכב בעל סרן חי מקדימה, כאשר מתחיל להתפתח חופש בחיבורים של המוטות המחברים את הסרן לשילדה (רדיוס, רוחב ושות׳).

התיקון הוא החלפת הבושינגים של המוטות המקשרים.

לא, לא כל פעם שנכנסים לקצת שטח זה קורה. זה בלאי טבעי של חלקי גומי שיתבלו גם אם לא תכנס לשטח, אבל כניסה לשטח מאיצה אותו. אני מכיר ג׳ימנים שעושים שטח טכני קשוח, ועדיין חלקי הגומי הללו מוחלפים פעם בכמה שנים.

אנשים שזה חוזר להם פעם בכמה חודשים פשוט מחליפים כל פעם בושינג אחד מתוך רבים וכל פעם אחד אחר כושל בתורו

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה בבעלותי מפלץ כזה לפני עשר שנים.

בהחלט רכב ייחודי.

הוא איטי, קופצני, שתיין אבל כיף אמיתי עם יכולות שטח, אמינות וזול לאחזקה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרומן שלי התחיל עם ג'ימי 1000 סמ"ק, 1984 , 4 הילוכים ובלי מזגן, נשאר עד 1989.

110 קמש בירידות מקס, שיוט רעשני על 90 קמ"ש וכמובן גג פתוח.

קופצני כמו קרנפית בהריון, ביקרנו איתו בכל הארץ ועברנו כל שביל, "הגיבור" קראנו לו.

אמינות מופלגת וחוץ מהחלפת חוטי מצת אחרי 100 אלף קמ, לא התקלקל כלום.

קטן מדי לטעמי ו4 מורשים בלבד ברכב, מעמיד אותו בקטגוריה משלו ויש לו קטגוריה

משלו, זה מה שיפה ביצור החמוד הזה.

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיקון על פי service bulletin הוא הוספת שימסים במיסבי הקינגפין. כמה? ככה וככה..אין כמות מדויקת.

https://www.dropbox.com/s/oic8sduct0p265l/Jimny_Wobble_Service_Bulletin.pdf?dl=0

גם ברכבים של 2018 זה קיים, אצלי זה בא והולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לג׳אנטים,

רעידות מהסוג המדובר אופייניות לכל רכב בעל סרן חי מקדימה, כאשר מתחיל להתפתח חופש בחיבורים של המוטות המחברים את הסרן לשילדה (רדיוס, רוחב ושות׳).

התיקון הוא החלפת הבושינגים של המוטות המקשרים.

לא, לא כל פעם שנכנסים לקצת שטח זה קורה. זה בלאי טבעי של חלקי גומי שיתבלו גם אם לא תכנס לשטח, אבל כניסה לשטח מאיצה אותו. אני מכיר ג׳ימנים שעושים שטח טכני קשוח, ועדיין חלקי הגומי הללו מוחלפים פעם בכמה שנים.

אנשים שזה חוזר להם פעם בכמה חודשים פשוט מחליפים כל פעם בושינג אחד מתוך רבים וכל פעם אחד אחר כושל בתורו

תודה רבה על התגובה.

בהחלט הורדת לי את החשש לגבי הרעידות פחות נוראי ממה שחשבתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיקון על פי service bulletin הוא הוספת שימסים במיסבי הקינגפין. כמה? ככה וככה..אין כמות מדויקת.

https://www.dropbox.com/s/oic8sduct0p265l/Jimny_Wobble_Service_Bulletin.pdf?dl=0

גם ברכבים של 2018 זה קיים, אצלי זה בא והולך.

יש כמות מדוייקת מאוד..

את מיסבי הקינג פין מכוונים ע''י השימסים לצורך כיוון הפרה לואד של המיסבים.

הוספת שימס מורידה עומד ומגדילה חופש.

הורדת שימס מעלה עומס על המיסב ומבטלת חופש/מפצה על שחיקה.

הבדיקה נעשית ע''י משקל דגים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן רכב שמפתיע לטובה בשטח (אבל מ א ו ד קופצני), למי שלומד להכיר אותו ולסמוך עליו (להקשר, אני נוהג מדי פעם באחד לא שלי, רק לטיולים, וזה אחרי שירדתי מסמוראי, כך שמפונק אני לא).

בעיר, הננסיות טובה לחניות.

א ב ל אני לא מבין למה קונה אותו מי שרוצה פשוט אוטו. כל סופר מיני עולה עליו. הוא חלש, הרעידות בהגה מעל 70 קמ"ש משגעות את השכל, הבטיחות גרועה ואחיזת הכביש נוראית (גם פות"ש כותב איך סיבסב לו בגשמים), מערכות בטיחות מתקדמות אין בכלל, שתיין דלק ויחסית לסופר מיניות הוא יקר. שוב, אם המטרה היא שטח אז זו אופציה נהדרת (לעד 2 אנשים מקס). אבל בתור דיילי? :x

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2029 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...