Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש לעולה או רכב משומש?

EZ33
שימו לב! השרשור הזה בן 2032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אשמח לקבל פידבקים -

ברוצני לקנות רכב משפחתי קטן...

לפני עומדות שלוש אופציות:

א. לקנות רכב חדש בהנחת עולה חדש.

החסרונות: רק אני ובת הזוג יכולים לנהוג, ורק אחרי ארבע שנים אפשר למכור בלי לשלם את כספי המכס שניתנו בהנחה. לא בטוח שנשאר כאן בארבע השנים הבאות... הרבה אי וודאות סביב העניין הזה, ואם לא נישאר - צריכים למכור עם מכס.

ב. לקנות רכב משומש מהשנים האחרונות (2016-2017), במחיר מחירון. ע"פ מה שבדקתי עד עכשיו המחירים (יד ראשונה עם קילומטראז' סביר) נעים סביב מחיר רכב חדש בהנחת עולה, רק בלי ההגבלות שיש לעולה חדש, שזה יתרון.

ג. לקנות רכב משומש משנים קודמות (2015, למשל), במחיר נמוך יותר משתי האופציות הראשונות, וכמובן ללא הגבלות.

לרשותי תקציב שמספיק לרכב חדש בהנחת עולה, אבל כמובן שהייתי מעדיף להוציא פחות.

מה הייתם עושים?

תובנות/רעיונות?

תודה מראש וחג שמח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאנשים מפרסמים רכב במחירון לא אומר שמחיר הסגירה הוא מחירון(או משהו קרוב).

אתה יכול לקנות משפחתית בסיסית כמו אימפרזה או לאנסר מ2015-2016 ולחסוך המון כסף.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן אישי נמנע מלרכוש רכבים חדשים משתי סיבות עיקריות.

1. כבישי ארצנו צפופים נורא ולכן אני מעדיף שלא להעלות רכב חדש לכביש ולהגדיל את הצפיפות.

2. איבוד ערך של רכב חדש בשלוש שנותיו הראשונות פשוט מטורף, אפשר לקנות רכב שמור בן 3 (כך שספג איבוד ערך משמעותי) ולהנות ממנו ללא חשש לפחות ל-3 שנים נוספות.

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

. כבישי ארצנו צפופים נורא ולכן אני מעדיף שלא להעלות רכב חדש לכביש ולהגדיל את הצפיפות.

א) כל רכב משומש היה חדש מתישהו

ב) נדיר מאוד שמישהו מוכר רכב כי הוא מוותר על רכב לגמרי. על כל רכב משומש שנמכר, נקנה רכב חדש יותר, עד שאיפשהו בשרשרת נקנה רכב חדש מהניילונים, גם אם זה נעשה בעסקת ליסינג תפעולי (כי הרי חברת ליסינג קונה עבורך רכב חדש).

אז אתה יכול להיות רגוע, גם כשתקנה רכב ישן וזול (ומזהם ולא בטיחותי), אתה עדיין תעלה עוד רכב חדש על הכביש ותתרום לצפיפות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהעברית שלך אני מבין שאתה עולה חדש שיש לו שורשים כאן, אז אולי כדאי לך להמתין קצת ולברר קודם את נושא אי הוודאות ורק אז להחליט מה האופציה המועדפת עליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחה במיסים לעולה חדש לרכב משפחתי קטן זניחה עד לא קיימת.

הכי הגיוני (וכלכלי) לרכוש רכב בן שלוש שנים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם במקרה תמצא רכב משומש עד 4 שנים על הכביש מעולה אחר שרוצה למכור, תוכל לקנות ממנו את הרכב תוך ניצול הזכות שלך.

נראה שה"רווח" ביחס למחיר השוק יהיה רק כמה אלפי שקלים אבל גם זה משהו.

לפני 25 שנה כשהיו הרבה עולים, מכירות כאלה היו נפוצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 שנה ההנחה היתה שווה משהו. היום לא שווה כמעט דבר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני יודע. אבל אם מוצאים עולה כזה שרוצה למכור, זה עדיין שווה כמה שקלים. אם קנית רכב מודל 2015 בהנחה של 3000 ש"ח ממחיר השוק, זה לא כזה גרוע. תוך שנה כבר אפשר יהיה להסיר את הגבלת המכס ולמכור את הרכב רגיל.

הבעיה רק שאין כמעט מצאי של מכוניות כאלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...