Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"חות תנועה בהשכרת רכב בחו"ל

שימו לב! השרשור הזה בן 2007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אולי הוא ידע ושיחק ראש קטן, אולי באמת לא היה מודע לקבלת הדו"ח, אבל התוצאה היא זאת שמשנה והבחור עובר סיוט במקום חופשת חלומות. אל תזלזלו בחוקים של מדינות אחרות

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5356066,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לשפוט בלי להכיר את הסיפור באופן אישי, אבל היי זה האינטרנט אז למה לא ;) - "

מתייחסים אליו כאל עבריין שעשה עבירה שאלוהים ישמור." יש את זה ביותר ישראלי?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים המון פרטים ובהחלט יכול להיות שיש חוסר תום לב מצד הנהג אבל החריגה שנטענת כאן מופרכת וברמה פלילית שמאפשרת התערבות של אינטרפול או בודאי פניה למשטרת ישראל.

אם זה היה המצב אז הנהג היה מודע לעבירה ונמנע מכניסה למדינה בטרם הסדרת העניין ולכן העסק קצת מריח פה מחוסר תום לב שוויצרי (וחוסר תום לב אינו זר לתרבות המקומית שלהם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

בעקבות כתבה שהתפרסמה אתמול על כך שבשוייץ עצרו ישראלי על דו"ח תנועה מלפני כמה שנים וכו'.

מבלי להתייחס לסיפור הספציפי כי מן הסתם לא כל הפרטים ידועים לנו, השאלה שלי היא לגבי מה דינן של דו"חות שמקבלים בחו"ל (לרוב בזמן השכרת רכב מן הסתם).

הדוגמא הכי פשוטה היא גרמניה, גם כי היא יעד פופולרי בכלל ולנהיגה בפרט, וגם כי טבלת הדו"חות יחסית ברורה (בלי הגבלת הכלליות נדבר על עבירות מהירות שהן מן הסתם הנפוצות יותר בגלל האכיפה האלקטרונית הקלה והשכיחה). ניתן לראות כאן שלדוגמא 31 קמ"ש מעל המותר בשטח עירוני זהבנוסף לקנס גם 2 נק' בשיטת החישוב הגרמנית וחודש שלילה: https://www.bussgeldkatalog.org/german-driving-laws/

אז יגיע מייל מחברת ההשכרה לשלם עמלת טיפול מוגזמת ואח"כ יגיע הדו"ח ויהיה כאב ראש לשלם אותו בהעברה בנקאית מסובכת לחו"ל (וכמובן עם עמלה שמנה).

מסקרן אותי לדעת מה דינן של הנק' וחודש השלילה? אני יכול לחשוב על כמה אפשרויות - מה מהבאים עושה שכל?

1. בגלל שיטות חישוב שונות של נק' והתייחסות שונה לחומרת העבירות בין המדינה בחו"ל לישראל, "העבר התעבורתי" לא מועבר למתנ"ע.

2. אבל הנק' נזקפות ל"רישיון חו"ל", קרי פעם הבאה שמשכירים את הרכב, אז יש כבר נק' בחשבון. מעניין לציין שהנק' בגרמניה יכולות להימחק מעצמן (עבור כל עביר יש תאריך תפוגה לנק', שונה מבארץ).

3. כנ"ל חודשי שלילה.

4. מה שמעניין זה התאריך הקובע לתחילת החלת הנק'/שלילה: ביצוע העבירה? הנפקת דו"ח? תשלום?

5. האם הזמן נספר רציף? כי אז חודש/2/3 שלילה לרוב האנשים לא רלוונטי - כמה כבר אנשים טסים לאותה מדינה ע"ב חודשי...

6. האם הזמן נספר רק במשך שהות במדינה? אזי לצבור 30 יום באותה מדינה אפשר גם במהלך של תקופת חיים :)

נסיים בסיפור - לפחות לדעתי בישראל לעומת מדינות אחרות דווקא יש הרבה פעילות אכיפה "בשטח" ולא רק מכמונות - מן הסתם זה יותר אפקטיבי. קרובי משפחה מחו"ל נתפסו ברגע האחרון מבינים שהם צריכים לצאת במחלף הנוכחי וחותכים שטח הפרדה רצוף. מסתבר זה היה בכביש החוף באזור שבו רבים עושים זאת לא כי הם תיירים ומתבלבלים בניווט אלא כדי לקצר את התור ולחתוך. אז הייתה שם אכיפה. השוטר שהבין את הסיטואציה שחרר אותם בלי כלום. לי לפחות נשמע כמו יחס הולם לתיירים ש- א. די ברור שהעבירה בוצעה בגלל טעות תמימה בניווט ב. עבור אדם נורמטיבי שיחה עם השוטר אכן מהווה תמרור אזהרה שמסוכן לחתוך שטח הפרדה רצוף וכו' ג. הבנה כללית שדו:ח תנועה לתייר במדינה זרה-האפקטיביות שלו מוגבלת וכרוכה בהמון בירוקרטיה.

תודה,

עריכה אחרונה על ידי רוכב_נוהג
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים המון פרטים ובהחלט יכול להיות שיש חוסר תום לב מצד הנהג אבל החריגה שנטענת כאן מופרכת וברמה פלילית שמאפשרת התערבות של אינטרפול או בודאי פניה למשטרת ישראל.

אם זה היה המצב אז הנהג היה מודע לעבירה ונמנע מכניסה למדינה בטרם הסדרת העניין ולכן העסק קצת מריח פה מחוסר תום לב שוויצרי (וחוסר תום לב אינו זר לתרבות המקומית שלהם).

הוא גם הציע לשלם את הדוח מיידית מהרגע שהודיעו לו, אבל לא מוותרים.

לפי דעתי, משהו פה נפל בן הכסאות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי לגגל את השאלה, לא כל כך מצאתי את התשובות. הדבר היחיד שלמדתי הוא שיש מאגר כלל אירופי של מידע על בעלי רשיונות נהיגה, כך שהרשות במדינה אחת יכולה להעביר לאחרת מידע על שלילת רשיון, אבל לא לאכוף זאת.

לגבי שויצריה מצאתי שנהגים שהקנס נגדם הומר לצו מאסר ירשמו במשטרה השויצרית הפדרלית למשך 3 שנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין. נמשיך עם הדוגמא של 31 מעל בעירוני. בגרמניה זה שלילה לחודש, בארץ רק קנס. זה הבדל גדול. ע"פ הספר המשטרה הגרמנית תרשום זאת, ותעביר את המידע דרך מאגר "עולמי" למשטרת התנועה בארץ. מה עכשיו? מן הסתם הגרמנים לא יכולים לאכוף (הם לא "הבוסים" של המשטרה פה), אבל באמת מעניין מה קורה במצב הזה, תחת ההנחה שזה לא נופל בין הכסאות במשטרה פה ורוצים להתייחס לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי - ואני רחוק מלהיות משפטן - שבמקרה כזה הענישה תהיה לפי החוק הישראלי.

אבל מעולם לא שמעתי על מאגר עולמי של עברייני תנועה. נראה לי שמאגר כזה יצריך יותר אנרגיה מכריית ביטקויין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מעולם לא שמעתי על מאגר עולמי של עברייני תנועה. נראה לי שמאגר כזה יצריך יותר אנרגיה מכריית ביטקויין.

זה בדיוק העניין שכל הדיון נורא תיאורטי. רוב הסיכויים שגם אם משהו כזה יגיע למשטרה פה בארץ - זה פשוט ייפול בין הכסאות: אז הגיע איזה מסמך בשפה זרה משהו לא ברור על מישהו שנתפס במכמונת מהירות... בסדר, יאלה next.

אני מניח שבקרוב מישהו שמכיר ממקור ראשון מקרים כאלו יכתוב פה בתגובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי איך איתרו אותו בכניסה לשוויץ

כנראה קיבלו דיווח ששכר רכב ויש להם ציוד שמזהה את מספר הרכב.

מה הבעיה, על השם שלא מופיע חוב, וברגע שהוא עובר הגבולות עם השם שלו, קופץ מיד במחשב על החוב שלו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאתה לא מכיר אבל בכניסה לשוויץ מהאיחוד האירופאי אין בדיקת דרכונים במחשב.

בהרבה מקרים רק מסתכלים ויש מצב שמעלעלים בדרכון אבל כאמור לא בודקים במחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...