Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת נוזל בלמים - מה הסדר הנכון?

נומד
שימו לב! השרשור הזה בן 1998 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים, חג שמח!

אני רוצה לבצע רענון של נוזל בלמים. ע"י שיטוט ברשת מצאתי דעות שונות לגבי הסדר בין הגלגלים:

א. חלק טוענים שצריך להתחיל מהגלגל הקרוב ביותר למיכל של הנוזל בתא המנוע ואז להתרחק, כלומר להתחיל עם הקדמי השמאלי, קדמי ימני אחורי שמאלי ואחורי ימני.

ב. אחרים אומרים שהסדר הנכון הוא: אחורי ימני, קדמי שמאלי, אחורי שמאלי וקדמי ימני. לא ברור למה.

ג. ויש גם כאלה שאומרים שזה ממש לא משנה, העיקר לשאוב מכל הגלגלים.

מה אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש ממש לא משנה..תשאב עם משאבה יעודית מכל הגלגלים. אני דווקא אוהב להתחיל עם הגלגל הקרוב ביותר כי אז הנוזל המלוכלך שעוד נישאר במיכל עצמו גם לאחר ריקון ממנו ומילוי בחדש יוצא הכי מהר על ידי השאיבה מהקאליפר ומייד מבחינים בתחלופה של הנוזל הישן בחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היתרונות של משאבה יעודית לעומת המכשיר הזה?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשאבה יעודית השאיבה נעשית דרך המשאבה עצמה על ידי פעולת וואקום ואילו בכל האילתורים האחרים למיניהם הפעולה היא על ידי דחיפת הנוזל באצצעות דוושת הבלם מה שעלול להביא לנזק לא צפוי למשאבת בלם המרכזית ולסיכוי לכניסת אויר למערכת הבלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך מערכת ה ABS מתמודדת עם זה?

את הניקוז עושים כשהרכב מונע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כרגע בשימוש משאבת וואקום מאולתרת ומיכל שבעזרתם אני שואב נוזלים ממקומות שונים, מעניין אם ניתן להסב אותם לשימוש כמו המשאבת וואקום של הברקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

האם החלפת נוזל בלמים לפי הספר יכולה להרוס את משאבת הבלם? במיוחד ברכב ישן ?

המוסכניק שלי צחק והתגאה בזה שהוא רק שואב את הנוזל ממיכל העודפים/כוסית, בטענה שככה המשאבה לא נהרסת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם החלפת נוזל בלמים לפי הספר יכולה להרוס את משאבת הבלם? במיוחד ברכב ישן ?

המוסכניק שלי צחק והתגאה בזה שהוא רק שואב את הנוזל ממיכל העודפים/כוסית, בטענה שככה המשאבה לא נהרסת

אם לא משתמשים במשאבת הבלם על מנת להזרים את הנוזל במערכת, אלא משתמשים במשאבת ואקום\לחץ חיצונית, אז לא תהיה שום פגיעה במשאבה. המוסכניק שלך חאפר ומתגאה בזה.. מדהים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא משתמשים במשאבת הבלם על מנת להזרים את הנוזל במערכת, אלא משתמשים במשאבת ואקום\לחץ חיצונית, אז לא תהיה שום פגיעה במשאבה. המוסכניק שלך חאפר ומתגאה בזה.. מדהים.

עצוב ,אבל הרוב ככה .

ממליצים על צלחות רפידות סיניות , החלפת נוזל מהכוסית ..שכונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1998 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...