Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקבץ שאלות בנושאי אינסטלציה ומכונות כביסה

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 2002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים וחג שמח למוקדי ידע אינסטלציה ומכונת כביסה...

1. בזמן ביקור אצל הוריי ובדיקת מכונת הכביסה בריצה על ריק (הייתי צריך לפתור בעיה אחרת שיצר טכנאי נוכל) נוכחתי לדעת שהיא משמיעה רעש חריג מאוד שנשמע די דומה למיסב גלגל גמור. המכונה היא אלקטרולוקס פתח עליון, כבת 7-8 לפחות.

א. האם הדיאגנוזה שלי הגיונית?

ב. אני מניח שהזמנת טכנאי להחלפת מיסב(ים) תעלה לפחות 600 ש"ח קומפלט. גוגל מספר שמכונה דומה חדשה מהניילונים עולה סביבות 1500 ש"ח. כלומר, ייתכן ועדיף כבר לסלק את המכונה ולרכוש חדשה. דעתכם?

ג. מכונה פתח עליון מומלצת בתקציב זה או קרוב אליו? חייב פתח עליון (מכונה צרה, אילוצי מקום). אין צורך בקיבולת כביסה מעל 5.5 ק"ג.

2. צינור עומד לניקוז מכונת הכביסה, אצלי בדירה חדשה מהניילונים. במרפסת שירות יש צינור פלסטיק פשוט בקוטר בערך 2.5" ובגובה מטר, שיורד למטה ונעלם בתוך הרצפה. לאחרונה יש שם מפגע ריח ואני משער שזה בגלל שאין שם סיפון. מה הסיכוי שמתחבא שם סיפון בתוך הרצפה (האם אין דרישה בתקן)? אם אין, היכן אני יכול לקנות אביזרי צנרת מתאימים כדי להרכיב כזה סיפון בעצמי?

3. מקלחת אצלי באותה דירה לעיל. יש וילון אמבטיה, אין מקלחון או אגנית. התקנה של אלה אינה על הפרק. נמאס כבר לגרוף כמויות מים עם מגב לאחר כל שימוש במקלחת. האם קיים פתרון חלקי כלשהו, למשל "סכרים" מסיליקון שמדביקים על הרצפה, או משהו בסגנון?

תודה מראש,

קורן

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1א. המתן למקצוענים.

1ב. זה מה שאני עושה פעם בכמה שנים. אורך החיים של מכונת כביסה עם פתח עליון אצלי נע בין 2-7 שנים. את הקודמת סילקתי לאחר שנתיים (בתוך האחריות) לא בגלל איזה רעש מוזר אלא כיון שיצאה במחולות ברחבי חדר הכביסה והעירה את השכנים כל אימת שסחטה - והטכנאים של קריסטל לא מצאו פתרון לבעיה.

1ג. מכוות פתח עליות יותר יקרות וכנראה פחות אמינות מאלה בעלות פתח קדמי. אני חי עם היצורים האלה קרוב ל-29 שנים (אני מדבר על משק הבית שלי, כי גם להורים שלי היו כמה). בסופו של דבר אלה של BSH היו הטובות ביותר, אם כי בנוכחית היה צורך להחליף אטם עליון אחרי כ-3 שנים, והיה סיפור למצוא אטם מתאים. במחסני היבואן (הרשמי) לא נמצאו, בסוף נמצא אטם שנשא לוגו של וירלפול וחברות הבת שלו, אבל הטכנאי, במאמץ לא קטן (לפחות זה נכלל באחריות) התאים אותו. דרך אגב, לפני הקריסטל הקטסטרופית היתה לי AEG\אלקטרולוקס שהושלכה לאחר 4 שנות שירות וצורך בתיקון יקר שלישי תוך חודש. למיטב זכרוני מכונות BSH עולות בערך כפליים מהסכום שציינת, עיון קצר בזאפ יתן לך סדרי גודל.

2. עיין סעוף 1א.

3. חייתי 17 שנים במצב הזה, הורדתי את הוילון (שהיה תלוי על מוט קפיצי) כך שנגע ברצפה, והחלפתי אותו כל חצי שנה (בגלל הצטברות עובש). אם הדירה שלך השקע כמה מאות שקלים במקלחון בסיסי - לי יש שני מקלחונים ואמבטיון בסיסיים שנרכשו בהום סנטר, עושים את העבודה, וכאשר נזקקתי לשירות היבואן נתן אותו באיכות מספקת לגמרי. מקלחון נוסף נמצא בעליתגג ולפיכך הוא custom made על ידי איש האלומיניום שעשה לי גם את החלונות והתריסים, ונדמה לי שזה המתקן הטוב ביותר שהתקין לי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צהריים טובים וחג שמח למוקדי ידע אינסטלציה ומכונת כביסה...

2. צינור עומד לניקוז מכונת הכביסה, אצלי בדירה חדשה מהניילונים. במרפסת שירות יש צינור פלסטיק פשוט בקוטר בערך 2.5" ובגובה מטר, שיורד למטה ונעלם בתוך הרצפה. לאחרונה יש שם מפגע ריח ואני משער שזה בגלל שאין שם סיפון. מה הסיכוי שמתחבא שם סיפון בתוך הרצפה (האם אין דרישה בתקן)? אם אין, היכן אני יכול לקנות אביזרי צנרת מתאימים כדי להרכיב כזה סיפון בעצמי?

תודה מראש,

קורן

אכן ניתן להתקין סיפון למניעת ריח רע מצינור הניקוז אך לפני הכול נקה את הצנרת היטב עם אקונומיקה ובדוק את 'נקודות' הביקורת בהמשך קו הניקוז ונקה בהתאם לצורך.

תבדוק האם הריח הרע הוא לא בגלל עובש/לכלוך שהצטבר בפילטר של המכונה וכמובן רצוי לפרק את הפילטר ולנקותו.

לא קיים חוק שחייבים להתקין סיפון.

https://www.huliot.co.il/product/%D7%9E%D7%97%D7%A1%D7%95%D7%9D-%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9F-%C2%BC1-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A1%D7%94/

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש ריח וקופסת הביקורת ברצפה אטומה (לא רשת), זה אומר שאתה צריך סיפון.

יש קיט סיפון למכונת כביסה בכל חנות טמבור.

http://lipski.co.il/%D7%9E%D7%97%D7%A1%D7%95%D7%9D-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A1%D7%94-

אין צורך בשום כלי עבודה להרכיב אותו, יש צורך בקידוח של חור אחד בקיר לצורך חיבור אביזר שמצמיד אותו לקיר.

אגב, הקוטר התיקני של צינור למכונת כביסה הוא 40 מ"מ (1+1/2")

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, זו דירה שכורה, ואנחנו כאן למשך כשנה לכל היותר (אלא אם כן משהו משתבש), בעלת הבית כבר ביזבזה את תקציב השיפצורים שלה על דברים שהיו יותר קריטיים לנו, סה"F אין לנו שום טענות אליה. אני ממש רוצה להמנע כרגע מהוצאות בלתי נחוצות. קיוויתי שיש פתרון ביניים כלשהו שנמצא בין המגב הישן והטוב להתקנת אגנית של ממש.

הייתה לי כחמש שנים אלקטרולוקס כזו, דומה מאוד לשל הוריי, עבדה בסדר גמור, נתרמה לאיזה סטודנט שהסכים לבוא ולקחת את גוש הבטון הזה (win-win situation) לרגל קבלת מכונה עם פתח קדמי ורכישת מייבש שיושב מעליה. בכל אופן, ראיתי מכונות כאלה של אלקטרולוקס או של אחד משלל מותגי המדבקה של הקונצרן (למשל זנוסי) בסביבות המחיר שנקבתי לעיל.

מרק, איציק, תודה, זה בדיוק מה שחיפשתי. בהחלט אבדוק שוב את הפילטר של המכונה ליתר בטחון. בדיוק הרצתי ניקיון תקופתי עם חומץ לפני כמה ימים.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפון מכיל בתוכו מים באופן קבוע, לכן חוסם מעבר חופשי של אויר מצנרת הביוב. תחשוב מה היה קורה אלמלא היה סיפון מובנה באסלת השירותים.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
אם יש ריח וקופסת הביקורת ברצפה אטומה (לא רשת), זה אומר שאתה צריך סיפון.

יש קיט סיפון למכונת כביסה בכל חנות טמבור.

http://lipski.co.il/%D7%9E%D7%97%D7%A1%D7%95%D7%9D-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A1%D7%94-

אין צורך בשום כלי עבודה להרכיב אותו, יש צורך בקידוח של חור אחד בקיר לצורך חיבור אביזר שמצמיד אותו לקיר.

אגב, הקוטר התיקני של צינור למכונת כביסה הוא 40 מ"מ (1+1/2")

איציק

תודה איציק.

לגבי התקנה של סיפון שכזה, יש חשיבות לגובה ולמיקום?

אפשר לחבר ישירות לצינור הביוב שעולה מאחורי המכונת כביסה(אני מניח בגובה של כחצי מטר) ולצינור הפסולת של מכונת הכביסה מצד שני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שאני מומחה גדול בתחום, אחרת לא הייתי פותח את השירשור מלכתחילה, אבל מניסיוני הצנוע:

1. תבדוק בהוראות של מכונת הכביסה, צינור המוצא של המכונה חייב להיות בתחום גבהים מסויים.

2. צינור המוצא של המכונה צריך לשבת בחופשיות בתוך הפתח העליון של הסיפון, עם אפשרות למעבר אויר חופשי (מי שכתב לך בשירשור שננעל לשים ספוג - טעות מרה!), וחשוב מאוד שהחלק התחתון של ה-U ההפוך של המכונה נמצא מעל הנקודה הכי גבוהה בסיפון, אחרת עלול להיווצר סיפון הפוך - קרי מי פליטה זורמים פנימה למכונה במקום החוצה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב היצרנים אומרים שגובה צינור הניקוז צריך להיות מעל 60 ס"מ מקו הרצפה, אך לא יותר מ 90 ס"מ.

זה ה"רוב".

מצאתי באופן אקראי הוראות של "ראלקו" עבור מכונה פתח קדמי של זנוסי. מצ"ב הקובץ.

בקובץ מתוארים 3 תרחישים לניקוז: לכיור, ישירות לצינור ניקוז וישירות לצינור ביוב.

בכל מקרה הגבהים נשארים אותו הדבר, בין 60 ל 90 ס"מ.

לציין שאת מה שרשום שם - קראתי בעבר אצל יצרנים אחרים.

בנוגע להוספת ספוג מסביב לצינור ניקוז - דווקא בקובץ המצורף יש התייחסות מפורשת לעניין שאומרת שהצינור (ניקוז) הקשיח שאליו מתחבר הצינור שמגיע ממכונת הכביסה, צריך להיות בקוטר רחב יותר ע"מ לאפשר מעבר אויר (ציטוט: "חייב להיות מאוורר").

איציק

ralco.jpg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. מקלחת אצלי באותה דירה לעיל. יש וילון אמבטיה, אין מקלחון או אגנית. התקנה של אלה אינה על הפרק. נמאס כבר לגרוף כמויות מים עם מגב לאחר כל שימוש במקלחת. האם קיים פתרון חלקי כלשהו, למשל "סכרים" מסיליקון שמדביקים על הרצפה, או משהו בסגנון?

תודה מראש,

קורן

כמו שsperial רשם, הורד את הוילון כך שיגע ברצפה, מקטין משמעותית את כמות המים הזורמים מאזור המקלחון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...