Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 3 שנים – גולף 2015 125 כ"ס TSI עם גיר DSG

meir_gi
שימו לב! השרשור הזה בן 1929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כ 3 שבועות החזרתי לחברת הליסינג את הרכב (גולף 2015 אוגוסט 125 כ"ס עם גיר רובוטי כפול מצמדים) עם 94,200 ק"מ. ועכשיו זו הזדמנות לסכם את חווית השימוש ברכב בשלושת השנים שעברו.

כשבחרתי את הרכב, השוויתי אותו בעיקר מול המאזדה 3 שהייתה איכותית ומהנה לנהיגה. השיקול שהכריע עבור הגולף היה שבאופן פרטי לא הייתי לוקח רכב גרמני (מעדיף "שקט תעשייתי" על פני חווית נהיגה), אלא יפני או קוריאני ולכן רק בליסינג אני יכול להתנסות באיכות גרמנית.....וכך אכן היה.....בחרתי בגולף.

למרות שהרכב בליסינג, הוא נשמר בקנאות כאילו הוא רכבי הפרטי. לא "קרעתי" את המנוע, לא אימצתי אותו, עשיתי הרצה כפי שמקובל ונלחמתי עם חברת הליסינג שיבצעו טיפולים במורשה צמפיון. תקלות שהיו טופלו עלידי ישירות מול צמפיון (באישור חברת הליסינג) אחרי שנוכחתי לדעת שאני מתלונן על תקלה וחברת הליסינג לוקחת את הרכב למוסך ומחזירה לי אותו כעבור מספר ימים מבלי שהתייחסו לתקלה בצורה נכונה (לא אומת, לא נמצא ובילבולי שכל אחרים).

יתרונות:

• רכב איכותי עם איכות בניה מוצקה וחומרים איכותיים. עובר אצלי בקלות את מבחן "ליטוף הדשבורד"
  • שקט בנהיגה
  • חסכוני מאוד, כ 14.5 ק"מ לליטר בנסיעה מעורבת כולל פקקים באיילון (בדוק במשאבה) בנהיגה במוד מעורב, כלומר לפעמים רגוע ולפעמים עם קצת לחיצות. נסיעה טהורה מחוץ לעיר הניבה גם 18-20 ק"מ לליטר.
  • הרכב מאיץ יפה מאוד מלבד השהייה קטנה בתחילת נסיעה שלפעמים מעצבנת כשצריך כח במיידי
  • בגלל המבנה הקובייתי, שדה הראיה מצויין והרכב מרווח
  • היגויי מעולה
  • אחיזת כביש טובה וגיהוץ כבישים משובשים טוב מאוד
  • מזגן מעולה עם פתחי מיזוג מאחור
  • מערכת מולטימדיה מקורית איכותית 6.5" עם סאונד טוב בהחלט, תגובות מסך מגע טובה ובהירות מסך טובה גם ביום שמש בוהק

חסרונות:

• מראות צד קטנות
  • מערכת מולטימדיה מקורית שאינה מתממשקת ל AA
  • חישוקי סגסוגת סיניים 15" בהתקנה מקומית וצמיגים 195 (לדעתי נדרש מינימום של 205 בקוטר 16")
  • רעידות קלות במהירויות זחילה שהתפתחו בהמשך הדרך, אבל לא משהוא נורא (עוד אתייחס לגיר בהמשך)
  • צריכת שמן ב 20,000 ק"מ הראשונים שהצריכה מילויי נוסף בין טיפול לטיפול.....לאחר מכן זה התייצב ולא היה נדרש להוסיף שמן בין הטיפולים. המוסך טען שזה תקין. אני מציין זאת לשלילה מכיוון שבכל הרכבים שהיו ברשותי בעבר ממיגוון יצרנים לא נדרשתי להוסיף שמן בין טיפולים. אני לא מייחס לזה משקל שלילי בהתייחס לעובדה שזה התייצב ופסק כפי שהבטיח המוסך.

תקלות:

להפתעתי, הרכב סבל מבעיות איכות ותקלות ברמה שהפתיע אותי לרעה. כל כך מאכזב שאני נוטה לחשוב שנפלתי על רכב לימון שאינו מאפיין גולף סטנדרטית.

• לאחר כחודשיים התקלף ציפויי האלומניום בפלסטיק סביב ידית ההילוכים – הוחלף באחריות
  • לאחר מספר חודשים מקבלת הרכב, מערכת המולטימדיה המקורית החלה להראות במצבים מסויימים מסך שחור למרות שהשמע עבד. טופל ע"י עידכון תוכנה שלא עזר ואז הוחלפה כל המערכת בחדשה.
  • פנס קדמי ימני שביום בהיר אחד החליט לאבד מגע עם הנורה הראשית וכל מה שניסו לייצר מגע אמין וממושך לא עזר. הוחלף פנס ראשי ימני
  • חלונות חשמל קדמיים שמאבדים את אופציית "הסגירה בנגיעה אחת" וכל פעם אני נדרש "לדרוך" מחדש את הפונקציה הנ"ל. עודכנה התוכנה ולא עזר. הוחלף מודול מחשב חלונות חשמל ולא עזר. הבעיה הופיעה רנדומאלית. זה יכל לקרות פעמיים ביום או פעמיים בחודש בלי שוב סדר קבוע. התלוננתי שוב והמוסך גילגל עיניים ואמר שישאל במוקד הטכני בגרמניה.....בסוף התייאשתי ונותרתי עם הבעיה עד החזרת הרכב....מאוד מציק.
  • הודעות שווא על חוסר אויר בגלגלים. לאחר כ 5000 ק"מ התפוצץ לי צמיג. חברת הליסינג החליפה לצמיג סיני ומאז הייתי מקבל התראות שווא על חוסר אויר באחד מהגלגלים על אותו סרן. פניתי למוסך והם אחרי התייעצות עם גרמניה טענו שבגלל שהצמיג לא זהה לחלוטין (אותה מידה), כלומר פרופיל סוליה אחר, זה משבש את המערכת. ההתראות היו ראנדומליות, פעמיים שלוש בשבוע ולפעמים פעם בחודש. הייתי מאפס את הנורה וממשיך. בזה אני לא מאשים את הרכב, אבל הייתי מצפה מ VAG למנגנון יותר טולרנטי. סבלתי מזה עד להחזרת הרכב.
  • הגיר היה המכלול שעשה הכי הרבה צרות. התחיל ב 15,000 ק"מ עם רעש יבבה מכני בהעברה בין חלק מההילוכים. מודול קלאץ הוחלף במסגרת האחריות ב 20,000 ק"מ. הרעש חזר שוב ב 35,000 ק"מ ושוב הוחלף מודול קלאץ ב 40,000 ק"מ, הפעם לטענת המוסך למק"ט אחר שמעיד על מודול משופר. הרעש חזר ב 80,000 ק"מ והפעם כבר לא טרחתי להתלונן שכן ידעתי מראש את תגובת חברת הליסינג (הרכב היה כבר בשנתו השלישית ומחוץ לאחריות) ומכיוון שהייתי קרוב להחזרה וויתרתי על המאבק בחברת הליסינג שלטעמי היית מתחמקת מלהשקיע. בערך ב 75,000 ק"מ, החלה להופיע הודעה Error! Service vehicle. Only exit vehicle in P position . ההודעה היתה מופיעה לשניה שתיים ונעלמת ולא רושמת תקלה במחשב הרכב. משיטוט ברשת הבנתי שזו בעיה מוכרת בחישן/מיקוסוויץ במנגנון ידית הילוכים שדורש החלפה של כל מנגנון הידית בעלות של כמה אלפי שקלים. הבנתי שבחלוף הזמן הבעיה מחמירה עד לאי יכולת נסיעה ברכב. מכיוון שהרכב כבר לא היה באחריות (שנתיים לרכבי ליסינג) תארתי לעצמי מנסיון קודם שחברת הליסינג תתעלם שכן הרכב נוסע והתקלה נעלמת ולכן וויתרתי ומשכתי מספר חודשים עד החזרת הרכב. התקלה הופיע בצורה ראנדומאלית, לפעמים פעם בחודש ולפעמים 2-3 פעמים בשבוע.

גם בק"מ של 90,000 ק"מ הגיר העביר הילוכים חלק מלבד רעידות קלות מאוד במהירות זחילה, לא משהוא מהותי. אני לא חוויתי בעיה במכטרוניק.

כמובן שעקב אכילס ברכב שלי היה הגיר שהפגין אמינות נמוכה, נמוכה הרבה יותר משציפיתי.

הגולף יכל להיות רכב שהייתי רוכש גם מכספי שלי אם היה מפגין אמינות יפנית שכן בגדול הוא עונה על מרבית הצרכים האישיים שלי ושל זוגתי.

לא תאמינו, אבל הרכב המחליף שנבחר בליסינג (בדעה צלולה) הוא דגם אחר, אבל עדיין מקבוצת VAG אם אותו גיר בעייתי. אני מקווה שהגיר בגירסאת 2018 יהיה אמין יותר מגירסאת 2015....הזמן יגיד את שלו. כמובן שאם הייתי רוכש רכב מכספי, לא הייתי מתלבט וכנראה בוחר במותג יפני (אולי מאזדה?). בהזדמנות קרובה אכתוב תובנות ראשוניות על הרכב החדש כשאצבור עוד קצת נסיון איתו.

חג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נשמעת לימון לגמרי.

נ.ב.נו אז עשו טיפולים בצ'מפיון עם חלפי ליסינג... מה יצא מזה?

לי יש מודל 16 דגם ה150 בליסינג .

מה אכפת לי כמה אחריות יש לחברת הליסינג?

הם מוציאים הכל ברצון טוב בשנה השלישית .

סמוך עליי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מזל רע. אם היית רוכש באופן פרטי לא היית מרגיש חצי מהבעיות.

אבל עכשיו זה מסביר לי מה היה בכפתור חלון בגולף שלנו...

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שזה לימון. רשימת תקלות מרגיזה.

יש לי קורולה 2016 ליסינג שעברה 137 אלף ללא שום ציוץ מלבד טיפולים רגילים*

*אם להיות קטנוני חיישן המשקל בכיסא ליד הנהג מעט רגיש ואם אני שם דברים במשקל של כמה קילוגרמים בודדים, לפעמים נדלקת מנורת ה-"לשים חגורה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמעת לימון לגמרי.

נ.ב.נו אז עשו טיפולים בצ'מפיון עם חלפי ליסינג... מה יצא מזה?

לי יש מודל 16 דגם ה150 בליסינג .

מה אכפת לי כמה אחריות יש לחברת הליסינג?

הם מוציאים הכל ברצון טוב בשנה השלישית .

סמוך עליי.

לפחות במורשה נעשו עדכוני תוכנה שלא היו נעשים במוסכים של חברת הליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבאס שהרכב הפגין רמה כזו נמוכה של אמינות, הייתי מת לקנות גולף ולהמליץ על הרכב לאחרים אבל זה לא יקרה כל עוד אני אמשיך לשמוע דיווחים כאלו. ליסינג זו האופציה היחידה מבחינתי לרכבים של וואג והייתי בוחר בהם במסגרת שכזו בשמחה כי מלבד עניין האמינות הם באמת מעולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הסיקור המקיף, ובאמת מבאס לשמוע על כמות הבעיות שעודנה מאפיינת את המותג.

לגבי הלימון או לא, רוב התקלות כאן מוכרות ומתועדות במרחבי הרשת ככה שלצעוק לימון זה לא המקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד לחשוב שבעיות האמינות רחוקות מלהגמר והבא בתור שיקבל את הרכב יצטרך במוקדם או במאוחר לקחת אותו לתיקון של אלפי שקלים לאור ההודעה המפורסמת שכבר הופיעה מצד מחשב הרכב. תענוג ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"רעש יבבה מכני" קיים בגיר הזה מאז ומתמיד, שומעים אותו רק מחוץ לרכב.

אם מדובר ברעש הזה, הרכב הקודם שלי נסע 150 אלף עם הרעש ולא קרה לו כלום. מה שנקרא "ככה זה" בDSG, ואותו דבר לגבי ה"סגירה בלחיצה אחת".

חוץ מזה היו לך 3 בעיות בורר הילוכים, מולטימדיה ופנס.

הבורר הילוכים, זאת בעיה ידועה בשנתון הזה וקיימת בכל הרכבים.

לגבי 2 תקלות האחרות, כמות די סטנדרטית של תקלות לרכב VAG לתקופת שימוש של 3 שנים.

המסקנה, הרכב שלך לא כל כך לימון. הוא קצת יותר לימון מהממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעש יבבה הזה הוא כשל מכני.

ולדעתי אתם לא מדברים על אותו רעש.

אם לא מחליפים מצמדים כאשר הרעש מופיע,גלגל התנופה נשחק.

זה מופיע בעיקר בהאצה זריזה/ האצה בשיפוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...