Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השפרצת ננו? טיפול עד בית הלקוח?

שימו לב! השרשור הזה בן 2030 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשבוע האחרון נתקלתי בשני פרסומים מוזרים ואני חייב לשתף.

1. חיפשתי שטיפה ידנית ליד אזור מגוריי. חזרתי אחרי חודש מחו"ל ולא היה לי זמן לנשום עד שהתאפסתי על העבודה אז לקחתי את הרכב שלי לשטיפה ידנית בשם "השטיפה שלי" בפתח תקווה. השטיפה הייתה ממש בסדר, והבעלים כל הזמן הסתכל על הרכב שלי אז כשניגשתי לשלם לו הוא אמר "שמעת על התזת ננו החדשה שלנו?". בתור דיטיילר חובב, למדתי לענות יפה בסירוב להצעות האלו ולברוח מהר, אבל הייתי חייב להבין באיזו תרמית מדובר הפעם, או שלא?

הוא לקח אותי הצידה, ל-"איזור שטיפה VIP" שלהם (הלקוחות שמשלמים כפול ומקבלים שטיפה ידנית "טובה" יותר, זאת אומרת בלי מטאטא, עם כפפה (שעדיין מלוכלכת ועוברת בין רכבים בלי שטיפה) ומושקע בהם יותר זמן). הוא אמר לי שיש איזה סרטון הדרכה והציג לי את הרכבים שעמדו שם ובאים כל שבוע לשטיפה וכמה ברק זה מוסיף. הנחתי שמדובר בסוג של ספריי סיליקה סינתטי אבל לא היה לי זמן לבדוק. הוא הסתכל על הרכב שלי ואמר "חבל, לא כדאי לך לנסות? רק 40 שקל". אמרתי לו שאני מעדיף קודם כל לשטוף יסודית את הרכב ולעשות לו פוליש לפני שאני מיישם דברים כאלו והוא המשיך לבלבל את המוח כמה פוליש זה לא כזה רלוונטי, והצביע לי על מפגעים ברכב שבחיים לא אצליח להוריד גם אם אנסה עוד 100 שנה. המשכתי בשלי.

2. אם חלקכם חברים בקבוצה "פשפשוק-רכב" בפייסבוק, כנראה נתקלתם בפוסט או שניים של אנשים שמתיימרים להיות דיטיילרים שבאים עד בית הלקוח והופכים את הרכב שלו "לחדש". נתקלתי באיזה סרטון של בחור שפרסם את עצמו וטען שהוא עושה ציפוי ננו בבית הלקוח. השארתי תגובה די מתחכמת ואמרתי לו שלפי הספר וממה שאני יודע, כדי ליישם את ההגנה בצורה הטובה ביותר צריך קודם כל שטיפה יסודית, הורדת מזהמים, פוליש, ושמדובר בתהליך שאורך במקרה הטוב יומיים, תלוי במצב של הרכב, ורק אז ניתן ליישם שכבת הגנה כדי שבאמת תחזיק שנתיים ולא תרד אחרי שבוע. אז איך בדיוק הוא מפרסם שהוא עושה את זה בבית הלקוח ומסיים תוך שעה?

מיד הבחור שלח לי בקשה להודעה בפייסבוק והתחיל לבלבל את המוח שאנשים שוטפים בעצמם את הרכב או לוקחים לשטיפה ואז הוא מגיע אליהם, ולא באמת צריך פוליש. בקיצור הוא שלח לי איזה 10 הודעות קוליות והאשים אותי שאני הורס את הפרנסה שלו. התנצלתי וחסמתי אותו.

-

בשורה תחתונה, אני לא מבין איך אנשים מאמינים לחארטות האלו? הספיק לי חודש בפורום הזה כדי ללמוד איך מבצעים את התהליך כשורה, באיזה חומרים מומלץ להשתמש, למה להאמין ומה לא ואנשים עדיין אוכלים את החרא הזה? למה? אשכרה בשטיפה ראיתי CLA 250 AMG, ואחריו הגיע Golf R והבעלים טען שהם שבוע שבוע אצלו מבצעים את החרא הזה. מיותר לציין שהגולף R עבר בשטיפה עם המטאטא...

ויותר גרוע - למה האנשים שמפרסמים את הדברים האלו מאמינים לשטויות שהם מוכרים?!

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאוד- קודם כל לא כולם מכירים את עולם הדיטיילינג, לא כולם מכירים את הפורום הזה

יש אנשים שבשהליהם מספיק יפה ונורלי לעשות פוליש ב 600 שקל והואטו יוצא ללא שריטות ואז מורחים ווקס והוא נוצץ

וזה אכן יפה בשביל עין לא מטורפת כמו שלנו

לפעמים אני מאוד מצטער שנכנסתי לעולם הזה כי די נדפק לי הראש מזה

פעם הייתי לוקח את הרכב הכסוף לשטיפה במכונה ועובר עליו אחרי זה קוויק ווקס והייתי מרוצה כי האוטו היה נוצץ

היום אני משלם פי 4 והולך לשטיפה ידנית וגם מרוצה ותכלס מי כבר שם לב? רק אנחנו

אנחנו קיצוניים מידי ולא תמיד זה טוב ! אבל זה מה יש שואפים למושלם ומשלמים על זה תרתי משמע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שמתעסק בזה קיימים 3 סוגי אנשים .

כאלה שלא אכפת להם (רוצים שהאוטו יקח אותם מא לב)

הסוג השני זה הפנדטים אלה שיעבירו שעות בשטיפה ועדין לא יהיו מרוצים, כאלה שיפרקו את הגנטים לנקות את הבית גלגל, יעשו פוליש במשך ימים , ינקו סמלים עם מברשות וכו...

והסוג שלישי זה אנשים שמחזיקים ברכבים חדשים/ רכבי יוקרה/רכבי ספורט והם שמעו ממישהו שציפוי ננו זה טוב וכל השאר לא רלוונטי איך כמה מי ומה .

אז כל מי שיציע להם משהו בסגנון בדרך כלל הם ירוצו לעשות

ואם יש שיפור או לא, זה אין לי מושג לא מכיר את המקום.

[emoji3]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.לקחתי את הרכב שלי לשטיפה ידנית בשם "השטיפה שלי" בפתח תקווה. השטיפה הייתה ממש בסדר

בלי קשר לנאמר, גם אני שותף באופן קבוע אצל עופר ב"השטיפה שלי", נטו כי הם ממש בסדר.

טרם נסיתי אצלם שירותים נלווים, אף על פי שהוצע מספר פעמים.

MAZDA CX-5 AWD (4x4) 192hp / SkyActive-G 13:1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק: מה המחיר לפנימי/פנימי+חיצוני/חיצוני בשטיפה המדוברת בפ"ת?

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לנאמר, גם אני שותף באופן קבוע אצל עופר ב"השטיפה שלי", נטו כי הם ממש בסדר.

טרם נסיתי אצלם שירותים נלווים, אף על פי שהוצע מספר פעמים.

מגניב, האמת שאני אוהב אותם בגלל הגרניק החזק וההקצפה. לצערי בפעם הזו שהייתי פחות השקיעו לי על הפנימי, אבל פעם לפני הוא ממש ישב הרבה זמן. אני גם אוהב שהם שמים את הנייר לרגליים על השטיחים.

מתעלק: מה המחיר לפנימי/פנימי+חיצוני/חיצוני בשטיפה המדוברת בפ"ת?

אם אני לא טועה, המחיר לחיצוני הוא 35 ש"ח, פנימי + חיצוני ב-65 ש"ח לרכב פרטי.

שים לב שהשטיפה החיצונית היא נורא מהירה. הרכבים נכנסים בשני טורים, שני העובדים שוטפים את הרכב מכל הצדדים עם גרניק חזק, אקדח עם סבון ואז שוב גרניק. זה מוריד את רוב הלכלוך. הבעיה לדעתי היא שהם עוברים בחפיף עם ג'ילדות סחוטות עם מים, ואז נשארים סימנים עם מים והם לא כל כך משקיעים להוריד את הלכלוך שנשאר. תלוי על מי אתה נופל כמובן.

בכל אופן החבר'ה שם מאוד נחמדים והם באים לקראתך תמיד.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטיפת " ננו " מושג שמתחיל לתפוס תאוצה ופופולאריות במכוני השטיפה , הסיבה לכך שהמושג " ננו " מככב בשוק הישראלי בשנים האחרונות , הבעיה כאן שכל אחד מתיימר לעשות שטיפת ננו ולא בדיוק משתמש בחומרים היעודייים ...

עקרון השטיפה בהחלט מצויין , במיוחד לאנשים שעשו ציפוי ננו ומעוניינים לתחזק אותו ( בתנאי שבמעמד השטיפה מיישמים אוטם לנאנו על בסיס סיליקה ) וכמובן משתמשים בסבון מתאים , כפפה נקייה , ומייקרופייבר יעודי לניגוב .

כמו כן , במקומות שמבצעים עבודה נכונה , גם רכבים חדשים יעשו את זה בשביל להגן על הצבע לפחות ברמה בסיסית , ללא השקעה של אלפי שקלים בציפוי ( עניין תקציבי ) .

בכל אופן , הבעיה מתחילה כשמשתמשים במסירי שומנים ובכל מיני תרסיסים שומניים שהורסים את הצבע ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן ביטוי לא מוצלח "התזת ננו" הכוונה היא להתזת חומר מוכר כאן באתר בשם - KOCH PROTECTOR VAX שהוא בעצם סיליקה סינטטית (CERAMIC INFUSED) שבמחיר של 40 שח' לרכב! קיבלת הגנה ודחיית מים כמו של ציפוי קראמי למשך 3 חודשים!

דרך אגב, "השטיפה שלי" היא אחת השטיפות הספורות בארץ שמשתמש ב PRE CLEANER לפירוק הלכלוך הכבד לפני השמפו שלא בנוי להתמודד עם כל המזהמים שעל הכביש.

בקשר לג'ילדות, לכפפות ושאר ירקות, ב 65 שח' לשטיפה לא ניתן להשקיע בציוד יקר מדי. ישנן שטיפות יוקרתיות בתעריף של מינימום 100 שח' לרכב ושם לא תראו ג'ילדות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים אני מאוד מצטער שנכנסתי לעולם הזה כי די נדפק לי הראש מזה

פעם הייתי לוקח את הרכב הכסוף לשטיפה במכונה ועובר עליו אחרי זה קוויק ווקס והייתי מרוצה כי האוטו היה נוצץ

היום אני משלם פי 4 והולך לשטיפה ידנית וגם מרוצה ותכלס מי כבר שם לב? רק אנחנו

אנחנו קיצוניים מידי ולא תמיד זה טוב ! אבל זה מה יש שואפים למושלם ומשלמים על זה תרתי משמע

אפשר לנצל את הידע שלמדת בפורום, ועם זאת לא להתחרפן יותר מדי.

אני עושה שטיפה שבועית לרכב עם ONR, מקסימום חצי שעה.

פעם בחודש עובר עם ווקס של כימיקל גייז, לוקח עוד רבע שעה. אם יש שריטות - עובר קודם עם פוליש (מנזרנה 400, מנזרנה 3000) בצורה ידנית. עוד רבע שעה.

אם מישהו מתעניין, אני משתמש בכפפת שטיפה של מגוויירס, דלי 18 ליטר של צבע, שהכנסתי בו חוצץ של כימיקל גייז שגורם ללכלוך לשקוע. מנגב עם מגבת של אובר או משהו דומה.

אז נכון שהרכב שלי כבר צבר סווירלים עדינים, וזה מפריע בעין מקצועית, אבל תכלס הרכב שלי הכי נוצץ בעיר, וזה מה שחשוב. את הרכב לוקחים לדיטיילר רק כשהמצב ממש קשה. מכונת הדואל אקשן שלי שוכבת עמוק בארון יחד עם עוד הרבה חומרים שאני לא ממש משתמש בהם.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2030 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...