Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מרגיש מוזר אחרי החלפת צמיגים

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 2032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כחלק מהפרוייקט שדרוג לרכב שלי, קניתי ג'אנטים 18" (שדרוג מ-16") וצמיגים חדשים (T1 Sport).

המקום שעשה לי את הצמיגים כמובן עשה לי איזון והוסיף ספייסרים כך שהכל ישב פיקס.

בנסיעה הראשונה עם הצמיגים החדשים נסעתי בחניון התת-קרקעי בבניין שלי באיטיות עם חלונות פתוחים ושמעתי רעש מוזר כל כמה שניות, כאילו יש משהו על הצמיג שמפריע לו. הנחתי שזה בגלל שהצמיג חדש ועוד לא קיבל את הצורה של הרכב, ואולי נשאר עליו קצת שאריות של דבק מהמדבקה אז המשכתי לנסוע כרגיל וזה הסתדר.

הבעיה שלי מגיעה כאשר אני נוסע במהיריות גבוהות. ההגה מרגיש ישר, אבל האוטו מרגיש מוזר, זאת אומרת לא הכי יציב וכשאני מגיע למהיריות של 130-140 קמ"ש מרגיש כאילו הוא מעט רועד, בשונה ממה שהיה לי ב-16 (כשהיה לי את ה-16, המקוריים עם הצמיגים המקוריים הוא הרגיש נורא יציב גם ב-200 קמ"ש).

כמובן שהתחלתי לנהוג יותר בזהירות גם כדי לשמור על ג'אנט ועל הצמיג, אבל כשאני עולה לדוגמא על פסי האטה, הכי בזהירות, מרגיש כאילו אני עושה משהו לא נכון. משהו מרגיש לי כאילו אני "פוגע" בהם.

אולי אני סתם הוזה, וההתנהגות של הרכב אמורה להרגיש ככה כשעולים במידה בצורה כ"כ קיצונית ואולי יש בעיה באיזון?

אשמח לדעתכם - כמובן שאחרי החג אלך לפאנצ'ר מאכר כדי לבדוק את האיזון שוב.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזון בודקים אם יש רעידות. אם מכונה רגילה לא תמצא בעיה, יש משוכללות יותר, בדר"כ בעלות נוספת.

על צמיג יש שכבת "הגנה" מתהליך הייצור. צריך לעבור כמה מאות ק"מ כדי שהיא תרד והצמיג יגיע לביצועיו האמיתיים.

ירידה בחתך הצמיג אומרת שהמתלים שלך עובדים קשה יותר עכשיו לשכך את מהמורות הדרך, ואולי זה חלק ממה שאתה מרגיש.

הוספת הספייסרים היא גם לא בדיוק להיט, אבל אם היא מביאה את החישוקים למיקום דומה ביחס למקור, אז עוד ניחא, בתנאי שמדובר במוצר איכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מנסיון שלי, לעלות בשתי מידות, מרגיש מוזר, חוץ מעניין הרעידות במהירות גבוהה, הייתי אומר, שזו עקומת הסתגלות.

צריך לבדוק את עניין הרעידות, אולי לבצע איזון דינאמי לגלגלים.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסע עם זה שבוע, ואז תעשה איזון חוזר על כל ה4.

לגבי האיזון הדינמי, נראה לי שזה לא רלוונטי להיום. הלכתי לפני שנה למקום בו היו אמורים לעשות עת זה, אבל הם החליפו את המכונה באחת שעושה איזון מתקדם(איזון האנטר).

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני, ג'אנטים תחליפיים סינים גורמים לרעידות. יש תמיד סיפורים על מישהו שהצליח למצוא ג'אנטים סינים שלא רועדים אבל אני עדיין לא מצאתי כאלה.

אני אוהב לנסוע מהר ולכן רוכש רק ג'אנטים מקוריים. ההבדל במחיר הוא משמעותי, אבל גם ההבדל בנהיגה משמעותי - ולכן מבחינתי זה שווה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות המהירות. אבצע שוב בדיקה לאחר שבוע הסתגלות ושהצמיג יקבל את ה"צורה" של הרכב ואעדכן.

אשמח לדעת מה משמעות איזון דינאמי? וכן, בוצעה בדיקה ללחץ כמובן.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

איזון דינאמי, זאת אומרת בדיקה של איזון הצמיג תחת עומס, לדמות נסיעה אמיתית, בשונה מאיזון רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום שהייתי בו לא ראיתי מכונה כזו, רק את המכונה הרגילה שמתחילה להיראות קצת סימני זקנה ל-2018. מכיר מקום במרכז (עדיפות לפתח תקווה והאיזור) שעושה זאת? מה העלות?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזון דינמי עם עושים עם vespa כשהגלגל מורכב על הרכב. איזון "האנטר" עושים על המכשיר עם אופציה של "לחיצת כביש", זה קיים רק במכשירים המתקדמים של האנטר.

בשני המקרים זה נועד לאזן צמיגים או ג'אנטים בעיתיים. זאת אומרת אם הכל תקין, האיזון הרגיל צריך לעשות את העבודה בדיוק כמו האיזון המתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

בבירור מול חבר שביצע, מסתבר מדובר בתורה שלמה.

הכוונה למכון המבצע, האם המכונות מכוילות, מה סף הרגישות של המכשיר וכו'.

המליץ בחום, על צ'קאפ בחולון, גם לגבי איזון רגיל וגם דינאמי.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי לכולם. למרות שעברו יומיים, הספקתי כבר לנסוע לפחות 100 ק"מ תודות לחגים ולעבודה בחול המועד אז עדכון קצרצר.

האמת, שאני מרגיש כאילו משהו לא טוב. הרכב עצמו התחיל לרעוד מעל 100 קמ"ש (בהתחלה רעד הרבה יותר, אבל זה היה בגלל צמיג תקול) והוא לא מרגיש יציב כמו שהרגיש עם ה-16". הוא גם נוטה ימינה בכביש מהיר ונדמה כאילו ההגה לא ישר.

בקיצור, מרגיש לי ש"אכלתי אותה" ונמאס לי ללכת לחאפרים שכל אחד אומר שהוא הכי טוב... כבר הלכו לי 300 ש"ח על איזון וספייסרים אצל בחור אחד והוא 2,000 ש"ח אצל מקום אחר על הצמיגים.

מה הייתם ממליצים לי לעשות במקרה הזה? בדקתי לחץ, ביצעתי איזון אז כשהחלפתי צמיגים לפני שבוע ועדיין הכל מרגיש רעוע. אשמח לעצות.

עריכה אחרונה על ידי Fraysa

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח כי לא מבין בזה. ממה שהסתכלתי כשהוא הרכיב מדובר בחלק פלסטיק פשוט, כמו בתמונה (לא פלסטיק בוודאות, אולי חומר חזק יותר אבל צריך לוודא זאת).

397876?$prodpg640x480$

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג לא אמור "לקבל את הצורה של הרכב".

יש פה בעיה. העניין הוא - שהדרך הכי טובה וזולה לצאת ממנה היא לחזור לסט הישן שלך.

תחזור למקום שממנו קנית ותראה אם אפשר להגיע להבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...