Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ריו VS דאצ'יה סנדרו סטפווי

idan1661
שימו לב! השרשור הזה בן 2034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חבר'ה,

מחפש חלופה טובה לרכב שני במשפחה. הרכב משמש בעיקר את אישתי רוב הנסיעות בן עירוני (באזור ה 15K בשנה).

כיום אנחנו עם סיאט איביזה אוטומט 2011 הרכב אחלה (לדברי אישתי, אני פחות מתחבר אליו) שוקלים להחליף כעת לפני לידת ילד שני.

הפרמטרים החשובים הם: בטיחות, אפשרות לביטול כרית אוויר ליד הנהג, אמינות, נוחות נסיעה וחסכונית.

עברתי על רוב רכבי הסופר מיני בתקציב של 50K ולבסוף נשארתי עם שני חלופות:

קיה ריו לפי מה שקראתי היא עונה על כל הפרמטרים שציינתי מעלה, עם התחת תתן אפשרויות אחסון וקלות תפעול לעגלה. איך הרכב בשנתונים 2013-14?

דאצ'יה סנדרו, היא פה בעיקר בגלל שאישתי נדלקה על הצורה. אני חלוק על הרכב הזה משני סיבות מרכזיות אחת בגלל מבחני הבטיחות לא משהו מצד שני מפתה האפשרות להשתדרג לשנתון מתקדם עם אחריות וק"מ נמוך.

בחנתי רכבים כמו אטראז, SX4, פיג'ו 207 וכו' שנפסלו מטעמים שונים.

אשמח לשמוע את דעתכם.

חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריו אכן בטיחותית מהדאציה אך תהיה ישנה יותר כמו שציינת ולדעתי במיוחד בעיר משמעותית פחות נוחה, לדאציה מתלים רכים שסופגים בצורה טובה שיבושים.

הריו מאחור מרווחת למידי אך לא חיסכונית או זריזה.

עוד אופציה באזור ה50 אלף היא הפיגו 208, הנוחות טובה יותר, אם אני זוכר נכון מאחור מעט פחות מרווחת אבל המושבים נוחים יותר ובגירסת הטורבו היא משמעותית זריזה יותר מהריו.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעל קיה ריו סאדן ידנית 2013 שנקנתה מ 0 קמ.

אנחנו עם 2 ילדים קטנים ובאמת שירתה אותנו בנאמנות כל התקופה(אולי תעמוד למכירה בעתיד הקרוב עם 58k).

היה במהלך כל התקופה רק סליל הגה שהוחלף במסגרת האחריות.

מעבר לכך נכנס לטיפולים שוטפים כל שנה למרות שלא מגיעים לק״מ שצריך לעשות טיפול.

*מבחינת איחסון התא מטען ממש נח וענק ונכנס עגלה בלי שום בעיה.

יש קצת מגרע ב״גשר״ שקצת מפריע להטענה ולהוצאת ציוד, אבל מסתדרים.

*צריכת דלק בנסיעות רק בעיר מגיע ל 11.5 ממוצע.

* עלות טסט שנתי כ 1104₪ בדיוק הגיע החידוש.

טל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

גיר ידני לא רלוונטי, מה הרשמיים והניסיון עם הגיר האוטומטי של הריו? האם יש לרכב מחלות ידעות בק"מ גבוה?

הפיגו נפלסה בגלל תא מטען קטן יותר, המטרה להחליף לרכב יותר מרווח מהאיביזה וה208 לא עונה לגדרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ידני זה לא אופציה, אז את הסנדרו הייתי פוסל בגלל גיר רובוטי מזעזע.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לריו גיר אוטומטי פלנטרי בן ארבעה הילוכים, לא תורם לחיסכון או צריכת דלק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר ספציפית את הגיר של ריו, אבל אני בטוח שגיר 4 הילוכים פלנטרי פשוט, אפילו שהוא לא תורם לביצועים או חיסכון בדלק, עדיין יהיה עדיף על הקוריצה הרומנית שיש בסנדרו, עם רעידות בתחילת הנסיעה וחבטות והשהיות כמו של גיר אוטומטי גוסס.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדאצ'יה רובוטית, וכן לא כולם מסתדרים עם הגיר הזה, אך לא הייתי מגדיר אותו כ"מזעזע" , לפחות לא מבחינתי, (ולא, זה לא כדי לשכנע מישהו לקנות את הרכב שלי כמו חלק גדול מחברי הפורום כאן, 1. לא מוכר, 2. ממליץ על גיר רובוטי חד מצמדי אך לא של ה301 כי הוא הכי גרוע ביניהם), סורי, הייתי חייב, כי חלק מהתלונות כאן לגבי זה פשוט יצאו לי מהאזניים.

לעניינינו, אני ממליץ לך לבדוק את הדצ'יה עם גיר רובוטי חד מצמדי, ולא לשלול אותה מהר בגלל ההודעות שיש כאן, וזה רק במידה ואשתך תעשה נסיעת מבחן לא קצרה ותתחבר, הסיבות:

1. חסכוני מאוד

2. אמין מאוד (נושא החלפת המצמד שנוי במחלוקת, ברכבים שאני ניסיתי המצמדים החזיקו המון זמן ולא היו תלונות)

3. לא חסר כח אפילו במנועים קטנים.

4. זול, מאפשר לך לקנות רכב חדש יחסית

לגבי בטיחות, אני חושב שהריו הפשוטה קבלה 4 כוכבים כמו הסנדרו, ואם אני לא טועה זה הדגם שנמכר בארץ, יכול להיות שאני טועה, אשמח אם מישהו יתקן.

לגבי הבטיחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריו קיבלה 5 אבל ב2011, אבל בובות הריסוק נפגעו פחות בריו מאשר בסנדרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לציון מבחן ריסוק הלא מבריק של הסנדרו והגיר שנמצא במחלוקת מדובר ברכב בעל התנהגות כביש לא מבריקה על גבול המסוכנת.

אם בטיחות המשפחה זה קריטריון עליון - אז זה לא הרכב בשבילכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במציאות הרכב מרגיש בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כדאי לשקול להרחיב את ההיצע גם למשפחתיות האצ'בק. הן לא גדולות משמעותית.

פיג'ו 308, שנתון 2015 אמורה להיכנס בתקציב.

אם לא, ריו תעשה את העבודה, פשוט וטוב.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...