Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשיתי טעות ועברתי עם המקדח לצד השני של הקיר. עם איזה חומר לתקן?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז תליתי את לוח הכלים בסדנה, לשם כך הייתי צריך לקדוח 4 חורים. אני יודע מה עומק הדיבל, העומק הנכון מסומן על המקדח, הכל טוב ויפה.

רק שלא בדקתי מה עובי הקיר (כ-3 ס"מ יותר עמוק מאורך הדיבל :shock::? ). טיפשות שלי.

ב-3 חורים מתוך ה-4, המקדח פרץ החוצה מהצד השני(יותר כמו "דחף חומר וגרם לפתיחה של הטיח" מאשר שהמקדח פרץ החוצה בעצמו), תוך שהוא מוריד איתו חלק מהטיח (סביר להניח ש [בערך] עיגול בקוטר של 10 ס"מ של טיח יצטרך לרדת מהקיר בכל חור שכזה).

באחד החורים אשכרה רואים את קצה הדיבל :lol::lol::lol:

קלסימו פשוט? חומר אחר?

הניסיון שלי עם גבס מסתכם בסתימת חורים קטנים של דיבל 6 ממ רגיל... לא בטיוח שטחים גדולים, אם כי גם את זה עשיתי בכמה הזדמנויות.

השאלה אם זה החומר הנכון ליישום הנ"ל.

'סעמק, עוד משהו לתקן :roll::-( ...

לעזרתכם אודה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את כל התיקונים אצלי אני עושה עם קלסימו. תמיד מוכיח את עצמו

מבחינת חוזק ושרידות לאורך שנים. לא לשכוח לשייף עם נייר לטש לקבלת משטח חלק ואחיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרך לסמן על מקדח את הקוטר שלו ?

יש לי הרבה מקדחים שכבר קשה מאוד עד בלתי אפשרי לקרוא את הקוטר.

אני מחפש רעיון איך לסמן.

חשבתי אולי מדבקה לבנה, לרשום עליה ואז להדביק סלוטייפ מסביב.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש רעיון איך לסמן.

כמו רופא שיניים, מתקן מקדחים ולוקחים מקדח - מחזירים מקדח

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש רעיון איך לסמן.

הדבר הפשוט ביותר הוא לרכוש קליבר (מד זחיח) ולמדוד את קוטר המקדח לפני ביצוע הקידוח.

1. מקדחים במידות קטנות מתחת 2 מילימטר בדרך כלל או תמיד לא מסומנים לכן בכול מקרה תצטרך למדוד אותם.

2. אם אתה קונה מקדחים איכותיים אשר הסימון נעשה בהטבעה/חירוץ הסימון ישאר לכול אורך חיי המקדח.

3. אם אתה בכול זאת מתעקש לסמו את המקדח תקנה עיפרון חשמלי. רצוי לבדוק לפני הרכישה האם הכלי מתאים לסימון על חלקים מפלדה קשה שעברה חיסום.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי רוצה לדעת איך לסמן עומק על המקדח

ברווז ו-train, אתם ילדים או שאתם גברים?

IMG_20180923_135131.jpg

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי הבדל בין קלסימו/פרופילה ושאר המתחרים. תמלא, תחכה שיתייבש וישקע, תמלא עוד קצת, ייבוש/שיקוע וחוזר חלילה עד לליטוש הסופי.

עומק קידוח: שיטת האיזולירבנד...

קוטר מקדח: אכן בעיה, אבל מדידה פשוטה עם סרגל מעולם לא הכזיבה, בתנאי שאתה חי בעולם המילימטרי ולא מערבב מקדחים אינצ'יים (נחש מי הסתבך בזה)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה של מדידה. קניתי קופסא עם חורים בקפיצות של עשירית המילימטר שאפשר כל מקדח למצוא בקלות את הגודל המדוייק שלו. אם זה מעניין אני אחפש קישור למוצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלסימו פשוט? חומר אחר?

הניסיון שלי עם גבס מסתכם בסתימת חורים קטנים של דיבל 6 ממ רגיל... לא בטיוח שטחים גדולים, אם כי גם את זה עשיתי בכמה הזדמנויות.

השאלה אם זה החומר הנכון ליישום הנ"ל.

סגירה ראשונית - עם גבס, "על האפס".

2-3 דקות אחרי שהגבס התקשה, לעבור עם שפכטל גדול יותר עם קלסימו\פרופילה - רק לצורך ההחלקה הסופית (שכבה דקיקה, "על האפס").

כמה דקות אחרי המקום כבר יהיה יבש ותוכל לצבוע (החום שמייצר המקשה של הגבס - מייבש בקלות את השכבה הדקיקה של הפרופילה\קלסימו).

שאריות בולטות של גבס או פרופילה ניתן להחליק עם סמרטוט לח, אין צורך לשייף.

בהצלחה

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי רוצה לדעת איך לסמן עומק על המקדח.

Sent from my Austridge using neskafe

איזולירבנד.

בדיוק מה שהוא אמר.

אני מחפש רעיון איך לסמן.

Sent from my marker using bide

עקרונית, אני מאמין שניתן לסמן עם דרמל ושופין יהלום. לא ניסיתי מעולם, אבל זה כמו כל פלדה אחרת. רק להחזיק היטב את המקדח במלחציים או פלאייר, כי לחרוט על משהו עגול זה לא הדבר הכי סימפטי בעולם.

ואפרופו מדבקה שקופה, המדבקה השקופה הכי יעילה שאני מכיר היא חתיכה של PACKING LIST למי שיודע מה זה. הדבק שיש מאחורי השקית הוא מעולה ונצמד היטב לכמעט כל משטח (כל אלו שאני ניסיתי, עבד בלי בעייה).

הדבר הפשוט ביותר הוא לרכוש קליבר (מד זחיח) ולמדוד את קוטר המקדח לפני ביצוע הקידוח.

1. מקדחים במידות קטנות מתחת 2 מילימטר בדרך כלל או תמיד לא מסומנים לכן בכול מקרה תצטרך למדוד אותם.

למעט במקדחים בעלי קנה "ביט", שם לעיתים זה כן מסומן- על הקנה עצמו.

2. אם אתה קונה מקדחים איכותיים אשר הסימון נעשה בהטבעה/חירוץ הסימון ישאר לכול אורך חיי המקדח.

תלוי כמה עמוק אתה מכניס את המקדח לפוטר, ובאיזה גובה הסימון :lol:

3. אם אתה בכול זאת מתעקש לסמו את המקדח תקנה עיפרון חשמלי. רצוי לבדוק לפני הרכישה האם הכלי מתאים לסימון על חלקים מפלדה קשה שעברה חיסום.

אתה שוכח את ההרפייה, שבלעדיה המקדח היה נשבר מייד. כמו שאמרתי עם הדרמל, זה אותו העיקרון. רק שעפרון סימון הוא לא פריט שנפוץ בכל בית בישראל, דרמל דווקא די פופולארי.

ברווז ו-train, אתם ילדים או שאתם גברים?

[ATTACH=CONFIG]509815[/ATTACH]

נחש מה, הכלי שלי לא הגיע עם החלק הזה.

זה מה יש.

יודע מה, גם אם זה היה מגיע איתו, בפטישונים (ומקדחות) הסיניים הוא בלתי שמיש בעליל- הבורג שלו תמיד השתחרר לי מהרעידות, כך שנאלצתי לעבור לשיטות אחרות כמו האיזולירבנד.

ויודע מה? זה לא היה מציל אותי מהטעות הזו בכל מקרה, כמו שכתבתי- הקידוח היה לעומק מדוד. שיטת המדידה לא משנה כלום במקרה הזה, המקדח היה עושה את אותו הדבר בדיוק גם עם הסרגל.

אם זה היה דיבל רגיל, 6 ממ קוטר, זה לא היה קורה. אלו היו דיבלים 10 ממ קוטר (ארוכים יותר משמעותית מדיבל רגיל).

קוטר מקדח: אכן בעיה, אבל מדידה פשוטה עם סרגל מעולם לא הכזיבה, בתנאי שאתה חי בעולם המילימטרי ולא מערבב מקדחים אינצ'יים (נחש מי הסתבך בזה)

עליך אני מתפלא. פלאטת עץ עם חורים, זה הכל. אפילו לא חייב לעבור עליה עם רוטר, סה"כ פלאטה עם חורים! ולרשום עם טוש על יד כל חור... מתוכנן לי כזה בדיוק למקדחי פורסטנר שקניתי לאחרונה, שם זה טיפה יותר מסובך ומצריך תכנון מקדים- אבל במקדחים סטנדרטיים? בחייך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוכח את ההרפייה, שבלעדיה המקדח היה נשבר מייד. כמו שאמרתי עם הדרמל, זה אותו העיקרון. רק שעפרון סימון הוא לא פריט שנפוץ בכל בית בישראל, דרמל דווקא די פופולארי.

אין צורך לציין את תהליך ההרפייה בהקשר של השאלה של פתח האשכול.

דרמל נפוץ בכל בית כמו שרב מודד נפוץ בכול בית... אלא אם מדובר על איש DIY.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא היה צריך להעלות את סוגית החיסום... וסביר מאד להניח, שמי שיש לו כמות של מקדחים - יש לו גם דרמל:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט הייתי חייב לציין מכיוון שרוב האנשים אינם יודעים מהי מידת הקשיות של מקדח לעומת פח פלדה או אפילו קורה מפלדה. אם רוצים לכתוב בעזרת עיפרון חשמלי על גבי מקדח רצוי לבדוק האם העיפרון מסוגל לבצע את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...