Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפשת רכב ישן ועובד לתקופה קצרה (עד לטיול)

Shira Houminer
שימו לב! השרשור הזה בן 2011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן אהלן

אני מחפשת רכב ישן וטוב, מהאמינים האלה שלא דורשים יותר מידי טיפול, אני נהגת זהירה וטובה, אז בעיה של שמירה על הרכב אין- רק צריכה את האחד הנכון, ולא מצליחה להבין אם יש משהו שעומד בדרישות שלי.

אני עומדת לטוס בעזרת השם באזור מרץ אפריל לתקופה ארוכה,

אז אני צריכה רכב שישמש אותי לבינתיים לשגרה כזו:

נסיעות יומיות קצרות (10 ק"מ ביום בממוצע) ופעמיים בשבוע נסיעה של 90 ק"מ בערך (מהמרכז לצפון ולהיפך).

בנוסף אני גם אוהבת לטייל ולהסתובב אז כן רכב שיחזיק נסיעות ארוכות מידי פעם.

אני צריכה רכב שיהיה אוטומטי.

ושלא יעלה מעל 7000 שקלים (ועדיף כולל הטסט כבר בפנים)

יש לכם המלצות כלשהם? במה להתמקד? מה לפסול מראש (מבחינת אחזקה וטיפולים, צריכת דלק וכו')?

אני רוצה להוציא מינמום ולקבל את המקסימום שאוכל לתקופה הזו,

אם אני חיה בסרט תגידו לי איפה כדאי לי להתעורר, זה יעזור לי במיקוד של הקניה כי אני קצת מבולבלת

תודה וחג שמח! :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי קונה רכב לתקופה כזו.

10 ק"מ ביום אפשר להסתדר בתחבורה ציבורים ואופניים.

בסופי שבוע ייצא יותר זול לשכור רכב.

רכב ישן לרוב מגיע עם כמה בעיות שצצו עם הגיל או הנהג הקודם הזניח כי ידע שהוא מוכר,ועם הזמן משתלם להחזיק רכב ישן כי הרכיבים הבעייתיים תוקנו.התיקונים עלולים ליפול עלייך-ימי עבודה,לתקן רכב שאת גם ככה מוכרת.

השוק קשה ולמכור רכב אחרי 4 חודשים זה לא קל.

אבל אם את ממש מתעקשת, יונדאי גטס מ07-08 תעשה את העבודה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר הזה חשוב יותר מצב הרכב ותחזוקתו מאשר איזה מודל ויצרן.

צרפתיה מתוחזקת תספק לך מחיר טוב בגלל המוניטין המחורבן.

אסייתית קטנה כנראה קצת יותר פשוטה לתחזוקה ועמידה יותר להזנחה אבל יש להן יותר ביקוש

מעבר לכך אומר שאפשר למצוא רכב ב 7000 שישרוד עד מרץ אפריל. אבל לא משנה כמה תבדקי ותהיי עירנית צריך גם קצת מזל. כי גם הרכב הכי מבטיח יכול להתגלות כפיאסקו.

והמשמעות של פיאסקו זה פחות או יותר אובדן של 7000 ואולי יותר (יישור קו, תיקון וכו').

וגם אם יש מזל אז הוצאות ומכירה בהפסד זה עלות של כמה אלפים.

חלופה? שווה לבדוק טוב טוב עלות של תחבורה ציבורית (כולל מוניות לנסיעות הקצרות), השכרות מזדמנות, טרמפים, אופניים וקאר פול.

אולי יצא מחיר קרוב לרכב. ואם יצא נגיד 12,000 (לעומת 9,000 של רכב והוצאות מינימליות) מדובר בחריגה סבירה שמלווה אולי ביתרון איכות חיים ולבטח בלי סיכון כמו רכישת גרוטאה.

מחשבה אחת לגבי גרוטאה. ברכבים כאלו מוקש רציני זה מזגן. כי תיקון שלו זה יקר ועבור רבים זה פחות או יותר תנאי חובה לרכב. מאוד מאוד קשה למכור רכב זול עם מזגן לא מתפקד.

את לקראת חורף. אולי זו הזדמנות לרכוש רכב עם מזגן לא עובד. יהיה זול לרכישה. אבל פחות או יותר חסר סיכוי למכירה סבירה באפריל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מזגן פחות קריטי לתקופה שפות"ש מחפשת (אוקטובר עד אפריל - אפשר בקלות לסחוב ללא מזגן, אלא עם חלון פתוח :) ). המלצה שלי היא לחפש מזדה 323/3/626/6 שנתונים 2000-2005. אפשר למצוא מכונית סבירה ואף יותר מכך בתקציב שלך , ואולי מעט יקר יותר. ומה שחשוב לא פחות, יהיה אפשר גם למכור יחסית בקלות (לפני כחצי שנה מכרתי מזדה 6 2003, ב8000 ש"ח, מצב מכני טוב , הכל עובד, כולל מזגן).

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי שולל: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?660045-מכירה-פיג-ו-307-1-6-אוטו-שנת-2002-דגם-XS

אני מניח שקצת מו"מ על המחיר ישאירו לך כמה גרושים בצד אם משהו יתקלקל, ועם קצת (הרבה) מזל את מסודרת לכמה חודשים.

חשוב מאוד להבין שבכל רכב ישן (כולל אפילו כאלו שכתוב עליהם מאחורה "טויוטה") דברים יכולים להתקלקל סתם ככה, וזה יכול לעלות לא מעט. אחזקה של רכב ישן היא הרבה עניין של מזל (או קארמה), גם לרכבים מטופלים, מתוחזקים ואמינים. חייבים להבין שבתקציב כזה, יכול להיות שאחרי שבוע תשארי בלי רכב, ובלי התקציב.

במקרה של הפיג'ו הזו, את לפחות יודעת שמצבה הנוכחי טוב ושהיא לא נסעה יותר מדי, אז זה נותן נקודת פתיחה סבירה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחפש יונדאי גטס פשוטה מכאנית ולא יקרה לאחזקה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההצעה, זה אחרי מחשבה רבה, ואני אכן צריכה רכב בשביל התקופה הזו ולא תחבורה ציבורית. בשקלול של זמן מול הכסף אני מעדיפה להוציא סכום כסה שיוצא בערך כפול שתיים מתחבורה ציבורית בשביל לחסוך את הזמן שמתבזבז לי על נסיעות ארוכות ומייגעות.

תודה על ההצעות של כולכם.

משום מה שמעתי הרבה להתרחק מכל היונדאי גטס והרבה מכם המליצו עליה.

בנוסף חשוב לציין שלא בהכרח אמכור אותה כך שלא משנה לי עניין המכירה לאחר מכן, רק צריכה למצוא מכונית כמה שיותר אמינה ומטופלת בשביל התקופה הזו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח ששמעת להתרחק עליה משני סיבות:

1- לא חיסכונית בדלק, אבל ברכב כזה זול דלק זה לא הכול, צריך גם להסתכל על עלות החלפים שהם ביונדאי לא יקרה.

2- ברמת איבזור GLF אין ABS ויש כרית אוויר אחד, לכן כדי לחפש ברמות איבזור GLI/GLX/GLS.

בנוסף ב2006 הרכב עבר מתיחת פנים וקיבל מנוע בנפח 1.4 חזק יותר מקודמו ומעט חיסכוני יותר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבן שלי יש חבר - תיכוניסט, אשר לפני שנה קנה סוזוקי איגניס ב 7000₪ במצב שמור. עברה שנה והרכב נוסע בלי שנכנס למוסך אפילו פעם אחת ( עכשיו הוא צריך להכנס לטיפול ). גם חסכוני מאוד.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי לנסר שנת 2004-2006. לא הכי חסכוני בדלק, אבל אמין וזול לאחזקה עם חלקים תחליפיים בשפע.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי לנסר שנת 2004-2006. לא הכי חסכוני בדלק, אבל אמין וזול לאחזקה עם חלקים תחליפיים בשפע.

גם אופציה מעולה.

כשאת קונה רכב בסכום הזה תבדקי מה הוחלף-מתי בוצע טיפול טיימינג(החלפת רצועה יקרה),בני כמה הצמיגים,המצבר,לכמה זמן יש טסט.

כל אלה ביחד מצטברים לעלות של חצי מהרכב.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. רכב בתקציב הזה הוא הימור, וצריך לזכור שגם צריך למכור אותו בסוף.

2. אני הייתי מחפש רכב עם טסט לשנה, ככה ישאר לך גם מספיק טסט כשתצטרכי למכור.

3. יונדאי גטס היא אופציה, זולה לאחזקה ולא הייתי נבהל מצריכת הדלק (שהיא קצת גבוהה יחסית לקבוצה, אבל אבסולוטית - לא נוראית)

4. נסי לחפש רכב בסביבתך הקרובה ( משפחה, שכנים ) כלי רכב בתקציב הזה לעיתים עומדים הרבה עד שנמכרים, ואולי יסכימו להוריד לך במחיר.

5. בתקציב הנתון הייתי מחפש יונדאי גטס מ-2006/7 הייתי מתפשר על קילומטראז' גבוה תמורת טסט ארוך, וקחי בחשבון שתמכרי אותו בחצי ממה שקנית. (אם תמכרי ביותר - זה בונוס)

6. לא לחסוך, ולא לוותר על ביטוח צד ג'!

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתכם על זה?

http://www.yad2.co.il/Cars/Print.php?CatID=1&SubCatID=1&RecordID=25cd241a49cf6fcd6387135330ae4d77067

סיאט איביזה 2003, דגם סטלה 1.4 5 דלתות

167 אלף ק"מ

שווה לקנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניית רכב בגיל היא הימור. החלפים של סיאט לא זולים, ולרכב נגמר הטסט. גם אם הרכב תקין לחלוטין, קחי בחשבון כ-1500 ש"ח השקעה להעברת הרכב טסט.

לו אני במקומך - הייתי מחפש משהו עם טסט ארוך, וזול יותר לאחזקה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...