Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיע הזמן להחליף צמיגים ולבדוק ברקסים (2013) - המלצה לצמיגים, והיכן? קריית גת (דרום)

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 2025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

הגיע הזמן להחליף את הצמיגים

היום כשתדלקתי, סיימתי לתדלק, הנעתי את האוטו והתחלתי בנסיעה

שמעתי כאילו עליתי על משהו, לא ייחסתי חשיבות, השעה מאוחרת התחנה לא הכי מוארת , חשוך

ממשיך בנסיעה אחרי מספר שניות לוחץ על הברקס - שומע שריקות/חריקות (?)

חשבתי "הנה, זה מה שעליתי עליו ולא ייחסתי לזה חשיבות" (לא יודע מה זה, חשוך, לא ראיתי כלום, לא ידעתי בכלל).

יש לי 1.5 ק"מ עד לבית, אפילו פחות, כביש ישר

נוסע. ברקס - רעש.

הגעתי לבית, בודק עם פנס - לא רואה כלום.

בודק עם מכשיר סיני של -2/3$ לחץ PSI, רואה שכל פעם יורד קצת (צמיג קדמי, ימני)

שוב - לא מוצא כלום. לא בורג, לא כלום (לילה, פנס. אבל עדיין).

מחר בבוקר אכניס את הרכב לצמיגיה ("צדיק צמיגים", בקריית גת). אבקש שיבדקו ואספר להם תחנת דלק, עליתי, רעש

אחרי זה ברקס - חריקה/שריקה, אם אפשר לבדוק את הצמיגים.

(*) כמה אמורים לשלם לדעתכם על בדיקה כזאת אם אני ארצה שיבדקו את כל 4 הגלגלים?

(**) אני משלם אצלו 50₪ על תיקון פנצ'ר. בשנה האחרונה תיקנתי כבר איזה 4-5 פנצ'רים.

מציין את זה כי זה מוזר 4-5 פנצ'רים בשנה. זה אופייני לדעתכם לצמיג שכבר מאותת להחלפה?

כעת הגיע הזמן מעבר לתיקונים קטנים (אני כמובן אתקן את הפנצ'רים אם יש) להחליף את הצמיגים.

יש לנו גם נסיעה בעוד כמה שבועות (שבועיים +/-) לירושלים, לבדיקות של אח שלי, ואני התחלתי לחשוב

- מה מצב הצמיגים? אולי הגיע הזמן להחליפם? 2013

- מה מצב הברקסים? הרכב עבר כבר 43-44,000 אלף ק"מ

אז אשמח להמלצות

- היכן להחליף את הצמיגים בקריית גת, אשקלון, אשדוד, קריית מלאכי והסביבה

- היכן לבדוק את הברקסים ומה סדר גודל של עלות בדיקה כזאת?

האם יכול להיות מצב שיגידו לי המצב גרוע, חובה להחליף ואסור לשחרר אותך בלי החלפה?

(לכן מראש אשמח להמלצה למקום אמין באזור קריית גת)

{מדובר ברכב מסחרי, מציין כי הבנתי שלא כל מוסך מחזיק ליפט לרכב מסחרי.

T5, מסחרי, טרנספורטר. VW).

205/65R16

attachment.php?attachmentid=509807&d=1537648026

אשמח להמלצות מניסיון, כי אני בחור שלא הכי מבין ברכבים, וברגע שאני מגיע עם חוסר ידע + רכב נכים

ומשדר חוסר ביטחון/הבנה - זה מתכון לא הכי טוב.... לכן אשמח מראש ללכת לבעלי מקצוע אמינים עד כמה שאפשר.

אם יגידו לי היום בצדיק צמיגים שצריך להחליף את הצמיגים, אנסה רק לתקן, אם אי אפשר

אז אסע ככה לבית, בזהירות לאט (30-40) עם 4 וינקרים, ואראה כבר מה אתם ממליצים לי.

כי להחליף צמיגים זה סכום לא קטן, עד היום הסכום המרבי שהוצאתי בפנצ'ריה היה 50₪, כמדומני 4 צמיגים לרכב שלנו

מדובר כבר בכמה אלפי שקלים אם אני לא טועה (מידה לא רגילה, רכב מסחרי - צמיג לרכב מסחרי).

עריכה אחרונה על ידי super-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן חבר, 5 שנים, אפילו 6 עוד מעט (לא זוכר את המספר שבוע, אבל בוודאות השנה היא 13). הרכב עצמו 2013.

חשבנו שנחליף את הרכב (ישנה זכות להחליף דרך הביטוח לאומי, כל 5 שנים, אבל מדובר בסכום לא קטן - ההחלפה, אז נאלצנו לוותר).

תודה שהגבת, מקווה שימליצו לי מחר על בעלי מקצוע (מוסך - ברקסים. | צמיגיה - צמיגים, רביעייה).

עוד יותר מקווה בעזרת השם שאחרי ביקור בצמיגיה מחר על הבוקר, יהיה אפשר לנסוע עם הרכב (אם כי לא מצאתי בורג/משהו תקוע,

אבל ה PSI ירד, והיה קול שעליתי על משהו בתחנת דלק).

תודה ולילה טוב.

אה, ואם מישהו שואל אותי אם לקנות את המד לחץ אוויר הסיני ב 2-3$ - אז אני אישית לא ממליץ. נחמד, יש אור, וצג דיגיטלי, אבל צעצוע לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היעזר ברשימה הבאה, כקו מנחה בלבד להיצע ולתמחור (בחר בצד ימין ב"סוג צמיג - מסחרי"):

https://tires.yad2.co.il/compare?diameter=6&aspectRatio=15&width=19

לא כל הצמיגים שם מתאימים.

חשוב להקפיד על קוד העומס והמהירות הנדרשים ברשיון, כמינימום.

אם תרכוש צמיג מאחת החברות המוכרות, מאמין שיהיה בסדר ובטח שעדיף מהצמיגים שכנראה קיימים היום.

בדוק בצמיגיה מה קיים, ומה תאריך ייצור הצמיגים.

לא חובה לקנות במקום, אפשר לחזור ולהתייעץ בפורום, אם אתה לא בטוח.

אם תרצה ותוכל, אפשר להעלות גם תמונות ברורות של הצמיגים לפורום, כדי שנוכל גם לתת חוות דעת על מצבם.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגי ג'אנו בבאר שבע. כנס למחירון צמיגים חדשים ביד 2 ותדע את המחיר אצלו לפני שתגיע. כדאי להתקשר לפני אם יש במלאי וכו. בכל פנצרייה יציעו לך לרכוש סיניים זולים. קח בחשבון שאלה לא הכי איכותיים והרווח למוכר הוא פי כמה מצמיד איכותי אז כל מי שיגיד לך אלה אותו דבר קח סיני ברח ממנו

יש 3 סוגי אנשים אלה שיודעים חשבון ואלה שלא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא יברח מכל בעל עסק שימליץ לו על מה שמשתלם לו (בעל העסק) יותר, הוא ישאר בלי צמיגים.

פשוט צריך להיות צרכן נבון ולעמוד על שלך במידת הצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה ברשותכם, עד כמה צמיג סיני זה 'גרוע'?

ספציפית למידה שלנו 205/65R16 יש גם את האות C אחרי ה 16 בסוף (מסחרי?)

כי כל צמיג שהוא לא סיני רק מתחיל מ 500-550. רביעייה יוצא מאוד יקר.

סיני אמרו לי שאפשר לקנות צמיג (גם, לא זול, אבל מה נעשה? אין ברירה) ב - 400/450 לצמיג. למידה שלנו.

אני אשתדל לעלות צילום של הצמיגים, בגלל החג וזה לא היה לי כ"כ זמן לכן אני גם עונה רק עכשיו - תודה לכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל להמר על הבטחון שלכם בגלל עוד 100-150 ש"ח לצמיג, שנפרשים על תקופה ממושכת.

צמיגים סינים הם בגדר הימור, אם כי יש כאלו "נורמטיביים" יותר לכאורה. לרוב בתנאים יבשים ההבדלים קטנים, אבל גדלים משמעותית ברטוב או במצבי קיצון.

יש די דיונים בפורום בנושא.

האות C אכן מייצגת צמיג מסחרי (commercial).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חבר. קראתי את הדיונים (הבנתי גם את רוח הדברים בפורום.

צמיג זה הדבר היחידי שמקשר בינך לבין הכביש - לכן לא שווה לחסוך בצמיגים. לא סינים)

אם כי, חבר הציע רעיון יפה אתמול:

במקום לקנות צמיג איכותי (לא סיני) במחיר של 550-600 (ומעלה) לצמיג (תכפילו ב-4 לרביעייה)

לקנות צמיג סיני במחיר זול יותר, ובמקום להחליף כל 5-6 שנים (את האיכותי)

להחליף בטווח קצר יותר (את הסיני)

אם לא הסברתי את עצמי נכון:

במקום לקנות קומקום איכותי ב -200 שקל.

לקנות קומקום ב-30 שקל בשוק, גם עם ההחלפה עד שנגיע למחיר של איכותי, נחליף לפחות 5-6 קומקומים חדשים בכל פעם.

כלכלית והגיונית - נשמע טוב.

אבל מבחינה בטיחותית אחרי שקוראים בפורום - נראה שסיני פשוט להתרחק ולהיזהר.

לא יודע מה לעשות. כי גם אמרו לי דבר כזה:

הרכב שנת 2013. השחיקה הרצינית של הצמיגים החלה פחות או יותר ב -2015

כשאחי החל ללמוד והיו נסיעות קבועות למכללה (3 שנים, סיים השנה) זאת אומרת מ 2013 עד 2015 כמעט לא הייתה שחיקה (מלבד החנייה בשמש).

בקיצור אני מאוד מתלבט, לא יודע.

מקס נתן לי המלצה לצמיגיה בעיר שלי. אם בא לכם להמליץ עוד - אני אשמח. תמיד טוב שיהיה המלצות למקומות אמינים. זה שווה זהב.

וגם על איזה צמיגים להתמקד ספציפית? ראיתי שממליצים פה לחברי הפורום, או שבמידה שלי זה קצת יותר בעייתי? פחות מבינים בזה אולי?

תודה חברים, חג שמח לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חדש?

אישית הייתי מעדיף צמיג ממותג, ורצוי כזה עם ביקורות טובות. נתתי כיוון קודם.

באנלוגיה שלך, קומקום ב-30 ש"ח אולי יעשה את העבודה לתקופה מוגבלת יותר, אבל יכניס רעלים מפלסטיק לא איכותי וללא תקן למים שאתה שותה (ובצמיגים, יעשו את העבודה על פני השטח, אבל כשתצטרך אותם באמת הם יאכזבו ואולי יסכנו). ומצד שני יש גם לפעמים מעין הפתעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אין חדש חברים, בדיוק בשבוע שאין כ"כ הרבה ימים להתעסק בזה - חגים, סוכות.

כמובן שמה שכן אפשר לעשות מהמחשב, כבר עשיתי.

למדתי קצת על צמיגים, על מה להסתכל כשבאים לרכוש, מה נחשב טוב/לא טוב.

אני כמובן לא מומחה, ולא מקצוען. בסה"כ ידע בסיסי, אפשר לקרוא לזה כללי אצבע לפני קנית צמיג.

זה לא עזר לי כמובן לדעת איזה דגמים ספציפים נחשבים טובים, כי מהנושאים והתגובות שקראתי

יכול להיות במותג מסוים מספר דגמים, האחד מעולה, השני עם ביקורות לא משבחות וכדאי להתרחק.

גם 99% מהמידע באינטרנט ובפורמים עוסק בצמיגים לרכבים פרטים, ואילו אצלנו זה וואן מסחרי (צמיג שונה).

אין כמעט למצוא המלצות שאפשר להסתמך עליהם.

לכן אין תחליף להמלצות ספציפיות חברים.

אם לא הייתי כל כך חלש באנגלית, אולי הייתי יכול למצוא המלצות לבד, כי אני מאמין שהרכב הזה מאוד נפוץ בחו"ל.

טרנספורטר T5, וואן.

פה בארץ הוא בדר"כ לרכבי הסעות / מדי פעם אמבולנסים / בעיקר רכבי נכים.

לו היינו מחליפים את הרכב, לא היינו צריכים להחליף צמיגים ( מחליפים כל 5 שנים)

אבל בגלל שלא הצלחתי להבין סופית בכמה מדובר (ואני משער שהחלפת רכב תהיה מאוד יקרה) אני נאלץ לטפל בזה.

מבחינת המלצה לעסקים קיבלתי המלצות, ואני מודה לכם.

צמיגי שמעוני.

צמיגי ניסימוב.

חבר המליץ לי גם על בחור בשם מישל צמיגים בקריית גת.

יש גם המלצה לב"ש - צמיגי ג'אנו בבאר שבע.

גם על מוסכים לבדיקת הבלמים המליצו לי - מקס, תודה!

נשארתי רק עם המלצה ל- איזה דגמים ספציפים להתמקד בהם? (205/65R16)

כמובן כל דבר שיש לכם להוסיף, תרגישו חופשי.

לי בתור חסר ניסיון - זה רק יעזור. אפילו מה שנראה לכם הכי מובן מאליו, תכתבו חברים smile.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...