Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוצה במנוע סיאט איביזה 1.4 2014 עם 32 אלף ק'מ

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 2006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ידוע לי שזה אחד הגורמים העיקריים להרס המנוע.

מה גם שרוב הרכבים ה"עירוניים", שנוסעות נסיעות קצרות, לבסוף יידבקו ב"ווירוס" הנ"ל.

רוב הסיבות להיווצרות הבוצה, הם מרווחי טיפול גדולים, נסיעות קצרות עם כיבויי מנוע מרובים, שמנים לא איכותיים, מפלס שמן נמוך, ויש עוד הרבה סיבות לכך.

וגם אם מבצעים את הכל נכון, לפי הספר, אף אחד אינו מבטיח שזה לא ייקרה.

דוגמה: הרכב שהיה לי ונקנה חדש מהיבואן, איביזה 2014 ידני ,שמרווחי הטיפול היו בין 7000 ל-10000 ק"ם, אצל היבואן, התחיל לפתח את זה בכל זאת.

לרוב, או במקרים קיצוניים, נדלקת מנורת לחץ השמן, למרות שהמפלס תקין, או שיש דפיקות ונקישות, אבל אז כבר יהיה מאוחר מדי. מה גם שיש מקרים שביצוע "פלאשינג", מחמירה את הבעיה.

ולמרות כל זה, לאחר שראיתי המון בדיקות רכבים בחיי, וגם כאן בפורום, לא ראיתי בבדיקות שציינו זאת. כן כותבים,"רעש בע" תזמון וגלגלות" ו"לבדוק צריכת שמן בנסיעה", אבל אין התייחסות לבוצה.

לא תמיד ניתן לדעת דרך פתיחת פקק מילוי השמן, את המצב האמיתי שמתרחש בתוך המנוע עצמו. ייתכן שיש סימנים מסביב לפקק, מזעריים, והמנוע בפנים מפוצץ בזה.

האם בכל טיפול, או שניים, ברכבים "עירוניים", יש לפרק מכסה שסתומים ואגן שמן?

או שהייתי קיצוני מדי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא חושב שזה נכון.

מה שלרוב הורג מנועים זה התחממות, רצועת מנוע שנקרעת, מחסור בשמן, מחסור במים (שוב התחממות).

או סריות של מנועים שמגיעים פגומים מראש, כמו האיביזה שלך עם המנוע 1.2 TSI הבעייתי.

למרות שגם המנוע TSI 1.2 כמו שלך, לא שמעתי על בעיות בוצה בו אלה בעיות עם הבוכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד״כ יש בוצה כי אנשים לא מטפלים כמו שצריך. אם זה מבחינת אינטרוולים ואם זה מבחינת שמן.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא היה לי מנוע 1400 ללא טורבו.

וטיפלתי ברכב כל שנה, כאשר הרכב הגיע ל-7000 או 10000 ק"ם, ולא 15000 כפי שהיצרן מחייב.

הרכב נמכר עם 32000 ק"ם בסך הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמה: הרכב שהיה לי ונקנה חדש מהיבואן, איביזה 2014 ידני ,שמרווחי הטיפול היו בין 7000 ל-10000 ק"ם, אצל היבואן, התחיל לפתח את זה בכל זאת.

באיזה חודש/שנה נרכש הרכב?

באיזה חודש/שנה התגלתה הבוצה?

3 שנות אחריות, נכון?

למה כתבת "רכבים עירוניים"? אתה נוסע רק בעיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה חודש/שנה נרכש הרכב?

באיזה חודש/שנה התגלתה הבוצה?

3 שנות אחריות, נכון?

למה כתבת "רכבים עירוניים"? אתה נוסע רק בעיר?

על איביזה, שנתיים אחריות בלבד.

אני גר באילת ו רק פעם ב 3-4 חודשים יוצא לי לנסוע מחוץ לעיר.

וכן. קיימים הרבה רכבים, בדרך כלל רכב שני, שמבלה את רוב חייו בעיר. בנסיעות קצרות. הקפצת ילדים,קניות בסופר וכו...

העליתי את הנושא בגלל חוסר מודעות של הנהגים לבעיה הזו.

עד שזה קורה. בדרך כלל נורת השמן או מנוע דופק.

ורוב מכוני הבדיקה, שכמעט אינם מזכירים זאת.

מה גם, שלהסתכל דרך פתח מילוי השמן, לא תתגלה כל התמונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוצה נגרמת בעיקר בשל התחמצנות השמן, ההתחמצנות נוצרת בשל:

- מערכת שימון שאינה אטומה היטב,

- איחור בהחלפת השמן

- שמן לא איכותי שבו רמה נמוכה של תוספי אנטי חמצון רק לידיעתכם השמנים המיובאים לארץ רובם באיכות נמוכה לדוגמה קסטרול שנמכר בארץ משתמש בבלנד אחר לגמרי מאשר בגרמניה לדוגמה הוא תוצרת טורקיה ולא בריטניה כמו שנהוג לחשוב (כותבים תוצרת EU כדי לטשטש את ארץ המוצא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב שנוסע מעט ק"מ בשנה - ו-7000 הם מעט - במיוחד בעיר חמה כמו באילת, החלף שמן לכל היותר אחת ל-6 חודשים ולעזאזל עם המלצות היצרן.

אני מתעתד ברכב שנוסע פחות מכך להחליף שמן כל 4 חודשים בגלל התנעות מרובות ונסיעות למרחקים אפסיים, במיוחד כשברכב מותקן טורבו.

הפרזה? אולי. אבל לא תהיה בוצה.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והשתמשו ב 5W-40 ובתקן 502.00 , זה מפתיע כי נוצרה בוצה.

בד"כ, בוצה מופיעה בישראל, בשימוש בצמיגויות יותר נמוכות של 5W-30 ומטה.

אנו משתמשים והשתמשנו ב 5W-40 סינטטיים A3/B3-4 תקן SL ומעלה (די תואם ל 502.0)

ברכבי מאזדה מיצובישי אלפא ב 10 שנים האחרונות - והמנועים ללא סימני בוצה.

כדאי לבדוק את מערכת הקירור כי היא עובדת טוב.

ואולי להחליף את נוזל הקירור במנוע, במידה ועברו יותר מ 6-8 שנים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את ההחמרות האלה שמבוססות על נתונים נזילים. מה זה נסיעות קצרות? 1 קמ? 2 קמ? אולי 10 קמ?

מה זה התנעות מרובות?

ברור שלהחליף שמן כל חודש רק יתרום למנוע. אבל תוספת ההתעסקות ברכב לא שווה את זה.

-בשביל בעלים של רכב חדש - כי בכל מקרה הרכב לא יתפגר אצלו, אלא אצל הבעלים הבאים

-בשביל בעלין של רכב ישן - כי הרכב לא שווה את הטיפולים שעושים לו.

אם ביצוע טיפול מביא לך הנאה - זה משהו אחר. תעשה כל יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להשתמש בשמן עם תקן מחמיר יותר.

שמן עם תקן MB 229.5 של מרצדס יספק הגנה וניקוי הרבה יותר טובים למנוע. ברוב המקרים שמן שיש לו את התקן הזה, יש לו גם את התקן הפשוט יותר VW502 00.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...