Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוצה במנוע סיאט איביזה 1.4 2014 עם 32 אלף ק'מ

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 2034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקישור שצרפת לא מופעים כל המפרטים שהשמן הזה כולל(שמן שמכסה כמות אדירה של מפרטים). אני השתמשתי בו וע"ג המיכל רשום ACEA A5 וגם ACEA A3 . ראה קישור לתמונה של המיכל. (תעשה הגדלה על המפרט (לא תקן))

https://pim.liqui-moly.de/media/documents/M001842/3715_1513867550436_ctx-1.jpg

אתה לא חייב להתנצל -

בטח שאני לא חייב להתנצל, כי אתה שום פעם כותב דברים לא קשורים ואתה לא קורא מה אני כותב, אתה רק מנסה להוכיח שאתה צודק בכל דרך אפשרית. כנגד השמן הזה אפשר להביא עשרות שמנים אחרים בתקן A5 שהם לא עומדים בדרישות של A3.

הדרישות מינימום של A5 לא עוברים את הדרישות A3, נקודה. אין מה לדבר על זה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התצוגה הגרפית באתר לובריזול בהחלט נחמדה אך אין היא מספרת את הסיפור הכימי והפרמטרים והתוצאות שלהם בבדיקות מעבדה.

A5 אינו היורש של A3 הם אינם קשורים ואף מנוגדים חלקית.

A5 רק במנועים שמוגדרים לחסכון בדלק ועלולים לגרום שחיקה ובלאי מואץ למנועים שמוגדר להם A3.

הפסק להטעות וליצור נזק פוטנציאליים בבקשה.

עדיף להשתמש בלית בריה ב C3 מאשר A3 ולא A5 במקום A3

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

A5 זה בהחלט היורש של A3:

דרגה קצת יותר גבוה בתוסף אנטי חמצון (משמעותי למקרה בוצה)

קטיגורית השמנים A5 אינה מחליפה את הקטיגוריה של השמנים A3 אלא חדשה יותר ודרישות חדשות ומעט שונות.

מכיוון שכתוב שחור על-גבי לבן שהשמנים לפי קטיגוריה A5 אינם מתאימים למנועים מסויימים הייתי נמנע מלכתוב שהשמנים לפי A5 הם תחליף ראוי לשמנים לפי A3 לכול מנוע.

כפי שכתוב במפרט :

A5/B5 Stable, stay-in-grade Engine Oil intended for use at extended Drain Intervals in Passenger Car & Light Duty VanGasoline & Diesel Engines designed to be capable of using Low Viscosity Oils with HTHS Viscosity of 2.9 to 3.5mPas. These Oils are unsuitable for use in certain Engines - consult vehicle-OEM’s owner’s manual/handbook incase of doubt.

למד את נושא השמנים לעומק וחזור עם תובנות חדשות !

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחירת שמנים תמיד יש לבצע עפ"י המלצת יצרן הרכב. ולוודא שמפרט המומלץ או מאושר מופיע ע"ג אריזה של מיכל השמן. ( אם זה A3 או 502)

בשמני פרמיום המיוצרים ברמות גבוהות לדוגמה השמן שאני משתמש בו כבר כמה שנים ואני מאוד מרוצה Liqui Moly TOP TEC 4200.

השמן הזה כולל כמעט את כל האישורים הקיימים ובנוסף יש לו ACEA C2 וגם ACEA C3 שגם כאן HTHS שונים.(דומה A3- A5)

בשמני פרימיום רב מפרטיים, כדוגמת השמן TOP TEC 4200 יצרן הרכב ממליץ על C3 או A3 מרווחים את החיסכון בדלק בזכות A5 ו C2, שלא קיים ב ACEA A5 ו ACEA C3.

היתרון המשמעותי ביותר שמצאתי בשמן הזה הוא שניתן להחליף אותו עד 50,000 ק"מ או שנתיים (בארץ אין יבואן שמאשר באירופה זה קיים) סיכוי אפסי בשמן כזה לבוצה.

שמנים רב מפרטיים קצת יותר יקרים הם היורשים של השמנים עם מפרטים הבודדים. ששם יסתפקו ב ACEA A3 ללא חיסכון בדלק ותועלות נוספות.

ותודה לכל המבינים (לא בציניות).

להבנתי אתם מעדיפים שמנים עם מפרטיים בודדים ששם A3 ו A5 לא יכולים להיפגש, כנ"ל C2 ו C3

עריכה אחרונה על ידי davidl
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן הזה לפי המפרט באתר שלהם מאושר לפי

https://products.liqui-moly.com/top-tec-4200-5w-30-7.html

ACEA C3, API SN, BMW Longlife-04, MB-Freigabe 229.31, MB-Freigabe 229.51, Porsche C30, VW 504 00, VW 507 00

ומומלץ

ACEA C2, BMW Longlife-01, BMW Longlife-01 FE, Fiat 9.55535-S1, Fiat 9.55535-S3, Peugeot Citroen (PSA) B71 2290, VW 500 00, VW 501 01, VW 502 00, VW 503 00, VW 503 01, VW 505 00, VW 505 01, VW 506 00, VW 506 01 (Ausnahme R5 und V10 TDI-Motoren vor 6/2006)

במקור אחר ראיתי שהוא מאושר בדומה לנ"ל

https://gzhls.at/blob/ldb/1/0/a/4/5eceec67a2585c040b902049e16b73c0da46.pdf

ומומלץ גם לa3/a5

נראה לי עדיף מאושר ממולץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי, כתבתי על זה בהודעה #35.

עדיף שמן שמתבסס על מפרט A5 לרכב שדורש A5, ולא אחד כמו זה שמתבסס על C3.

לגבי התקן A5 ותקן A3 שיש להם overlap, נכון להיום זה כבר לא נכון. במפרטי acea הגבילו את HTHS כמו שכתבתי ל עלה, לכן לא יכול להיות שמן שהוא גם A3 וגם A5 לפי המפרט החדש.

התמונות ומסמכים האלה שמראים שיש גם A3 בפנים, הם פשוט ישנים.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד שקט עם הבחירה ב Liqui Moly TOP TEC 4200

הוא כולל את כול האישורים היוקרתיים ל ב.מ.וו מרצדס ופולקסווגן שהיא נושא הדיון "בוצע במנוע סיאט איביזה"

none77 צודק (אישורי/מפרטי יצרני הרכב מעל למפרטי ACEA)

במקרה שלי מדובר בשמן עם אישור 504/507 ו502 אוטומטית מאושר ע"י פולקסווגן תחת אישור 504.

ובמידה ופולקסווגן מאשרת את השמן למנועים שלהם מפרט ACEA הישן או החדש(אם קיים כזה?) פחות משנה.

בבדיקה בקטלוג האלקטרוני של Liqui Moly

http://liqui-moly.lubricantadvisor.com/default.aspx?lang=heb&isr=1

top tec 4200 מומלץ ע"י Liqui Moly למגוון רחב מאוד של רכבים ולא רק ליצרן רכב אחד מכיוון שזה שמן רב מפרטיים ואישורים.

ובחזרה לנושא השמן הזה מבטיח שקט מפני בוצה וכל חלאת מנוע אחרת.

עריכה אחרונה על ידי davidl
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...