Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי בוצה, ומנגנון דלת תקול סוזוקי אלטו 2011

Ben_Golan
שימו לב! השרשור הזה בן 2033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

ברשותי סוזוקי אלטו למעלה משנתיים.

אני מבצע את מירב הטיפולים השוטפים ועד כה אין בעיות מיוחדות במיוחד.

הטיפול הקרב הינו טיפול 45 (דגשים מיוחדים?)

אני חושב שהגיע הזמן להוריד אגן שמן ולנקות בוצה (לא בטוח שזה נכנס לקטגוריה שגרתי?)

כמה שאלות / הכוונות

האם כדאי להיכנס לנושא או שכל עוד אין בעיות אז אין סיבה?

האם הדבר מסובך או שמדובר פשוט בפירוק הברגים של האגן, ניקוי יסודי וסגירה מחדש

(במידה ויש הוראות מיוחדות או דגש על מומנט אשמח לדעת)

עוד נושא שרציתי לפתור הינו ידית הדלת

היא ככל הנראה שבורה (היא נעה בחופשיות)

אך עדיין מתפקדת, אך זה מפריע לי.

אשמח לדעת אין לבצע את ההחלפה וכן אילו חלפים אני צריך לרכוש.

כמו כן אשמח אם מישהו (יקר מנכבדי הפורום אשר בגישתם לאוטו דטה נתנו נחת לשאר חברי הפורום) שיכול לשים קישור לסכימה הרלוונטית.

באשר לחיפוש מידע, חיפשתי מה כתבו לפני בפורום והעלתי בחכתי רק את הפוסט הבא:

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fwww%2Ecarsforum%2Eco%2Eil%2Fvb%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D610847&share_tid=610847&share_fid=28771&share_type=t

במידה ומישהו יש עוד מידע ועצות שימושיות אשמח לקבל בברכה.

נ.ב אני מחפש סטנדים לרכב (זוג או רביעייה)

במידה ויש למישהו בבית ורוצה להיפטר, אשמח לרכוש

תודה לכולם, בן

Sent from my ONE A2005 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקוי בוצה- למה,בשביל מה ? על שום מה ?

רכב עם 45,000 ק"מ-רק להקפיד על החלפת שמן ומסנן איכותיים,לקצר מרווח טיפולים ל 12,000 או שנה ו10,000 ק"מ אם הרכב נוסע רק בעיר (נחשב לתנאים קשים) ושום דבר לא מעבר לזה כי כל המוסיף גורע.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגן השמן זה החלק הכי פחות חשוב לנקות בו את הבוצה.

תסתכל דרך פתח מילוי שמן אם יש בוצה\לכה ואז תחליט אם יש בזה צורך או לא.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקוי בוצה- למה,בשביל מה ? על שום מה ?

רכב עם 45,000 ק"מ-רק להקפיד על החלפת שמן ומסנן איכותיים,לקצר מרווח טיפולים ל 12,000 או שנה ו10,000 ק"מ אם הרכב נוסע רק בעיר (נחשב לתנאים קשים) ושום דבר לא מעבר לזה כי כל המוסיף גורע.

הסברתי את עצמי בצורה לא טובה

הכוונה ב45 היא לאינטרוול

הרכב עצמו עבר 225k km.

אין בוצה במבט דרך פקק מילוי השמן.

האם ישנם עוד דברים שדורשים דגש מיוחד?

בנוסף ישנה עלייה בצריכת דלק אני חושד בחוטי ההצתה (הפלאגים נראים שונה)

איך אני יודע בוודאות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב טופל כהלכה ואתה לא מזהה בוצה דרך פתח מילוי השמן אל תפרק שום דבר ועזוב אל המנוע הוא נקי! לגבי מנגנון הידית צריך לפרק דיפון של אותה הדלת ומשם ההחלפה כבר פשוטה. תבדוק מחיר ידית לפני הכל לא מאמין שיעלה יותר מ 150-200 שח. צריכת דלק תלויה בהמון גורמים..תוואי השטח..עירוני/ בין עירוני, מזגן, לחץ אויר בצמיגים וכו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב טופל כהלכה ואתה לא מזהה בוצה דרך פתח מילוי השמן אל תפרק שום דבר ועזוב אל המנוע הוא נקי! לגבי מנגנון הידית צריך לפרק דיפון של אותה הדלת ומשם ההחלפה כבר פשוטה. תבדוק מחיר ידית לפני הכל לא מאמין שיעלה יותר מ 150-200 שח. צריכת דלק תלויה בהמון גורמים..תוואי השטח..עירוני/ בין עירוני, מזגן, לחץ אויר בצמיגים וכו..
תודה מאור

בהחלט אני יעזוב את הנושא.

לגבי הצריכת דלק יחסית נמוכה כשאני משווה עם אנשים בעלי אותם נתונים.

בין עירוני, מזגן, לחץ תקין.

אני חושד אולי שבאחד הצילינדרים אין שריפה מלאה (לא יודע סתם תחושה), למרות שיש רעידות ברכב אבל מצד שני הוא מראש פחות מאוזן בגלל העובדה שיש 3 צילינדרים.

איך אפשר בצורה יחסית קלה לבצע אבחון לנושא (אין לי כלים לבדיקת קופרסיה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי נכנס לעניין הפלאשינגים במנוע שעבר 225K.

זה יכול להזיק יותר מלהועיל.

רעידות במנוע 3 צלינדרים זה משהו שקיים טבעי. רוב הרכבים עם 3 צלינדרים רועדים מהרגע שהם יצאו מהסוכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דגשים מיוחדים חוץ מלהקפיד להחליף הכל בזמן או לפני הזמן וברכיבים איכותיים. מסנן אוויר, מסנן מזגן ונוזל בלמים בהחלפה מלאה כל טיפול שני לדוגמא.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגן השמן זה החלק הכי פחות חשוב לנקות בו את הבוצה.

תסתכל דרך פתח מילוי שמן אם יש בוצה\לכה ואז תחליט אם יש בזה צורך או לא.

הורדה של האגן שמן לניקוי בוצה היא יותר ממולצת כי אפשר לראות מה מצב הרשתית של משאבת השמן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורדה של האגן שמן לניקוי בוצה היא יותר ממולצת כי אפשר לראות מה מצב הרשתית של משאבת השמן.

אם יש בוצה במנוע, ניקוי אגן שמן לא יעזור לך. תצטרך לנקות את כל המנוע, לא רק את האגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בקונטקסט של השאלה אפשר להבין שמומלץ לעשות ניקוי אגן מהבוצה, אבל מצד שני אתה אומר שאין חלק יותר חשוב או פחות חשוב לנקות ממנו את הבוצה. אז מה הטעם לנקות רק את האגן שמן? אלא אם מדובר בהורדה לצורך אבחון המצב, ו"על הדרך" ניקוי של הבוצה(אם יש).

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שצריך לנקות רק את אגן השמן.

אמרתי שצריך להוריד אגן שמן אם כבר מנקים בוצה או שיש חשד לבוצה ואפשר לבדוק מה מצב משאבת השמן ע"י הורדת האגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...