Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהי הנורה החזקה ביותר כיום לאהיל ביתי והברגה סטנדרטית?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 2034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין לי בעיית חום או הגבלת וואט היות ומדובר באהיל מאד פתוח ומאוורר.

אני מניח שמדובר באחד מהדורות החדשים, לד או משהו כזה, אז ההספק שם נמוך יותר מליבון רגילה אבל מפיץ אותו האור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההברגה נקראת e27. ההספק הכי גבוה של לד כזה שאני רואה בזאפ זה 65w שזה פסיכי. נורת לד בודדת של עשרים ומשהו וואט הספיקה להאיר לי את הסלון עד שקניתי מנורות נורמליות. אז אני מדמיין שנורת לד של 65 וואט זה שמש קטנה. מקווה שהכיסוי אצלך מפזר טוב את האור, שלא תתעוור בטעות [emoji6]

רק שים לב שהגודל הפיזי של הנורה גדול מהרגיל, אז שהיא לא תתקע במשהו סביבה.

עריכה:

במספרים - ליבון של מאה וואט שווה ללד של 11 וואט ומפיצה 1340 לומן.

הנורה הנ"ל מפיצה 6000 לומן. כלומר שוות ערך לנורת ליבון של מעל 400 וואט (תיאורטית).

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשווה lumen

אישית אני מעדיף cfl.

בגלל הטווח של האור הכחול שבלד.

יש על זה וויכוחים גדולים, כמה זה משנה או לא.

אני נוהג ככה בגלל הספק.

בגלל זה אני לא מחליף את המסך מחשב שעם תאורת FL.

https://www.lumigrowth.com/understanding-lumens/

בפלורסנט יש חומר גרוע, אם נשבר להתרחק ולחכות שעה שיתאוורר.

עבור מה שרשמתי.

blue light hazard.

בנייד התקנתי אפליקציה

bluelight filter.

אשרי המאמין, זה מה יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ל-CFL יש בעיה של אור כחול, ובנוסף גם UV .

החומר המזיק בנורות פואורסנט (כולל CFL) הוא כספית.

צריך להביא בחשבון שהכיסוי החצי אוטם של האהיל סופג חלק גדול מהאור המוקרן על ידי הנרה. מצד שני, נורות LED חשופות מסנוורות מאד, גם כאשר מדובר בהספקים קטנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשווה lumen

אישית אני מעדיף cfl.

בגלל הטווח של האור הכחול שבלד.

יש על זה וויכוחים גדולים, כמה זה משנה או לא.

אני נוהג ככה בגלל הספק.

בגלל זה אני לא מחליף את המסך מחשב שעם תאורת FL.

https://www.lumigrowth.com/understanding-lumens/

בפלורסנט יש חומר גרוע, אם נשבר להתרחק ולחכות שעה שיתאוורר.

עבור מה שרשמתי.

blue light hazard.

בנייד התקנתי אפליקציה

bluelight filter.

אשרי המאמין, זה מה יש.

הבעיה שאתה מדבר עליה היא בגלל הגוון, לא בגלל הטכנולוגיה. היא נקשרה לנורות לד בגלל שבהתחלה הן כולן היו בגוון לבן "נקי" שמעכב את הפרשת המלטונין בגוף וכתוצאה מכך מקשה עלייך להירדם. לכן המציאו את הפילטרים במסכים.

כיום יש לדים בשלל גוונים ואין שום סיבה להשתמש בנורות cfl יקרות ובעלות חיים קצרים.

לפות"ש, אתה מנסה להגיע למשהו ספציפי, שווה ערך לאיזה הספק בנורה רגילה? או שזאת סתם שאלה תאורטית?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, מבחינת אורך החיים הנסיון שלי עם LED די עגום. אני לא מחזיק טבלת אקסל, אבל נדמה לי שאורך החיים שלהן ממש לא מתקרב למובטח. היתה לי סדרה שלמה שהחלפתי במסגרת האחריות.

בשנה האחרונה עברתי לנורותממותגות עוזרם, עדיין מוקדם לי להעריך אם הן עדיפות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלואורסנט מבוסס על יצירת קרינת UV בשפופרת, אשר מומרת לאור נראה על ידי הציפוי. בהתאם לכך הן פולטות גם קרינת UV. נורות ה-LED מוגבלות לאור נראה.

לגבי הספקטרום - הוא תלוי בגוון, המוגדר על ידי האלמנט הפולט את האור ועל ידי הדיפיוזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה של נורת לד 11W ל נורת להט 100W - אצלנו עוצמת האור לא הסתדרה - נראה כהבדל גדול.

לכן כיום - מותקנות נורות פלורסנט ספירליות, אשר החליפו את נורות הלהט / ליבון.

לדעתי - נורות מהדור החדש לד ופלורסנט - כדאי לפחות בעוצמת 26W - לקבלת עוצמת אור טובה.

בחדר האמבטיה יש 2 נורות 26W - גוון יותר לבן.

ובחדרים 28W - גוונים יותר צהובים, גוון חם.

ובחדר העבודה 40W - גוון יותר לבן.

במטבח - נורות פלורסנט - הדולקות די הרבה זמן במשך היממה . (זה איזור הבילוי והכנסים)

בסלון יש מספר מנורות - כך שההתאמה צריכה להיות, בהתאם לדרישת התאורה באזור המואר.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, מבחינת אורך החיים הנסיון שלי עם LED די עגום. אני לא מחזיק טבלת אקסל, אבל נדמה לי שאורך החיים שלהן ממש לא מתקרב למובטח. היתה לי סדרה שלמה שהחלפתי במסגרת האחריות.

ההרגשה שלי בנושא, שלא מבוססת על יותר מדי, היא שרוב מה שמציף את השוק זה זבל סיני שעשוי מדיודות מעאפנות עם הלחמות גרועות עם קירור גרוע ובקיצור - מוצר פח.

פעם הסתכלתי כמה עולים פאנלי לד של חברות גדולות והמחיר היקר ואני מנחש שהאיכות צריכה להיות טובה יחסית.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאד. והסיבה היא כמובן שרוב עם ישראל מעוניין במחירים זולים. אז מביאים זול.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מנורות לד שונות בבית כבר 4 שנים לא החלפתי אחת, (כל הבית רק לד) אפילו חלקן (אלו עם חיבור gu10) מהדירה הקודמות כלומר לפחות בנות 6-7.

אף אחת לא איזה מותג.

לגבי עוצמות, איפה שיש לי הברגות e27 ישנה נורה 11w שהיא חזקה משמעותית (אפילו כפול) מcfl 20w שהיתה לפניה ולצורך העניין אני מחזיק נורת ליבון 100w לבדיקת דימרים והיא גם לא מגיעה בעוצמה שלה ללד 11w

אז בחלק מהחדרים כל התאורה מסתכמת במנורה חלשה יותר של 7w

אם זה הולך להיות באהיל של חדר אז לא הייתי עובר את ה15w, בפינת אוכל 20-30גג (מבחינת עוצמת הארה, לא חום)

בסלון היה לי גוף תאורה smd מלבני של 30w, ביטלתי אותו, אי אפשר היה לשבת תחת עוצמת האור שלו.

במטבח יש לי פס לד של 168w(2 סטריפים 3 מטר כל אחד של 28w למטר) זה משהו פסיכי שיצרתי בטעות כי חשבתי שהכיסוי הלא שקוף שלו יפחית את העוצמה.

הוא מחובר לדימר ומוגבל ל70% כי מעבר לזה זה כמו אור יום עם שמש ישירה במטבח.

אז לדים, אמינים, מגיעים בשלל פתרונות ובכמה עשרות וואטים אפשר להגיע לתאורה שלא מתקבלת עם מנורת ליבון.

מי שתקוע עם כל מיני קונספירציות אטיופיות שישאר במנורות שעברו מהעולם

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לאשתי ולי טירוף של תאורה. כאשר מגיעים למלון בחו"ל סובלים קשות מהתאורה הדלה, גם אם מדובר במלון *5 שבו לא חסכו בתאורה במסגרת העיצוב. אני מתקשה לספור את גופי התאורה והנורות בבית, אבל מדובר במספר עצום, מגופים של 30-40 ואט בסלון ועד גופים של 1-3 ואט שמאירים את חדר המדרגות בגובה הרצפה. ומנורות אלה בהחלט עובדות שעות נוספות. למזלי אלה בעיקרן נורות LED (נותרו מספר CFL), לא ההלוגן הבזבזני והמחמם שהיה לי בדירות הקודמות על מנת לספק את הצורך שלי בתאורה חזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מנורות לד מעוד אמינות.

אלו הניתנות לדימור (שימוש עם דימר) פחות אמינות. במיוחד כאשר יש דימר בתמונה.

יש לי בבית לפחות 10 בשימוש של שנה וחצי.

ובעבודות למניהן עשרות בשימוש עם מאות שעות עבודה.

פרוזקורי לד.

אכן יש להם נטיה תקלות. במיוחד בזולים. !

ממליץ אוסרם. ג'נרל. פיליפס.

לגבי וואטים.

נתקלתי במנורות פלורוסנט ספירלה סביב ה120-150 וואט.

עם נתונים מעל ל6000 לומינס.

אבל הן יקרות יחסית מעל ל100 שקל. בקלות

ומנורות לד.

100 וואט בE27 אתה מדבר על סביב 8000-10.000 לומנס

מעל ל500 שקל בקלות

אבל אין צורך בהן. זה המון אור נקודתי. ויקר.

יש פתרונות הרבה יותר טובים ממנורות כאלו

עריכה אחרונה על ידי Soundman

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...