Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החזקת רכב פרטי בתל אביב

בנבושון
שימו לב! השרשור הזה בן 2007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מאחר והמשפחה גרה בגבעת שמואל, השאר את הרכב בחודשיים הראשונים שם.

עבור לת"א, מצא מקום מגורים ועבודה, וראה איך אתה מסתדר.

במידה ומסתדר טוב בלי הרכב - מכור אותו בעוד כחודשיים.

(אבל בכל מצב..:wink: סדר את מנעול הדלת)

אייל.

רעיון מצוין, תודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרתי בתל אביב תקופה ארוכה.

הגעתי למצבים שהייתי מוכן להשאיר את הרכב באמצע הכביש לתת את המפתחות מתנה למישהו וללכת.

בסוף הפתרון שמצאתי הוא שפשוט הייתי משאיר את הרכב בעבודה (גם בתל אביב) ונוסע הביתה באופניים או בתחבורה ציבורית.

אם אין לך איפה להחנות את הרכב, אין סיבה להחזיק אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני אמנם לא גר שם אבל קרוב (ר"ג), לא סובל להיכנס לעיר הזאת עם הרכב ועושה את זה רק כשאני ממש חייב. כל מי שאני מכיר משם מזמן עבר לקורקינט/אופניים חשמליים או לקטנוע.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי התשובה הרבה יותר פשוטה . לשכור דירה בבניין עם חניה ולא לוותר על הרכב . איך אפשר להסתדר בארץ בלי רכב ?

אלא אם פותח השרשור יוצא מהבית לעבודה בקו אוטובוס בודד, הקו מגיע בתדירות גבוהה ולא נדרשת החלפה בדרך. וגם זה בהנחה שהוא לא זז מהבית בסופי שבוע או שיש אח או אבא שיכולים להשאיל לו רכב . או שחברת ההשכרה נמצאת רחוב ליד הביניין שלו. כי גם להגיע לתחנה ההשכרה ולהחזיר את הרכב אחר כך זו התעסקות שבאה על חשבון הזמן הפנוי או העבודה.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי התשובה הרבה יותר פשוטה . לשכור דירה בבניין עם חניה ולא לוותר על הרכב . איך אפשר להסתדר בארץ בלי רכב ?

אלא אם פותח השרשור יוצא מהבית לעבודה בקו אוטובוס בודד, הקו מגיע בתדירות גבוהה ולא נדרשת החלפה בדרך. וגם זה בהנחה שהוא לא זז מהבית בסופי שבוע או שיש אח או אבא שיכולים להשאיל לו רכב . או שחברת ההשכרה נמצאת רחוב ליד הביניין שלו. כי גם להגיע לתחנה ההשכרה ולהחזיר את הרכב אחר כך זו התעסקות שבאה על חשבון הזמן הפנוי או העבודה.

אכן תשובה חכמה ומפולפלת.

רואים שאכלת ארוחת בוקר !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן תשובה חכמה ומפולפלת.

רואים שאכלת ארוחת בוקר !

התשובה הפשוטה עולה המון כסף.

אבל אם זה לא פקטור,הוא קלע בול.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ההפרש בשכד בין דירה עם חניה לדירה דומה בלי יכול להגיע לאלפיה בחודש באזור המרכז.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור תל אביבי כבר הרבה שנים …. אל תמכור את הרכב! עדיין גם בתוך תא צריך להתנייד, לעשות קניות, לצאת לדייטים וגם לפעמים לצאת מחוץ לעיר. על תתקן מכות פח וקוסמטיקה, יהיו לך עוד הרבה שיפשופים. רכב ישן בתל אביב זה יתרון.

תרכוש קורקינט או אופנים חשמליים להשלמת ההתניידות ואתה מסודר.

באופן כללי, רצוי לחפש בית עם חניה צמודה או תת קרקעית אבל אפשר להסתדר גם בלי (גם באיזורים קשים כמו צפון הישן, מרכז וקצת דרום מסתדרים, במיוחד מ-8 עד 16).

עוד יתרון שחשוב לקחת בחשבון, שבתור תושב תל אביב יש לך חניה חינם בכל העיר (צד אחד עד 19:00 וצד שני ללא הגבלה) באיזור שהוא לא שלך וחניה חופשית בכל צד באיזור שלך (בהתאם לתו חניה)

עם הזמן אתה תפתח גם יכולת מציית חניה שלא תבייש מכ”מ של כיפת ברזל, המוח שלך יסרוק את הסביבה 24/7 ב-automatic mode ויעשה match לחניה הפנויה גם אם אתה בכלל לא מתכוון לעצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור תל אביבי כבר הרבה שנים …. אל תמכור את הרכב! עדיין גם בתוך תא צריך להתנייד, לעשות קניות, לצאת לדייטים וגם לפעמים לצאת מחוץ לעיר. על תתקן מכות פח וקוסמטיקה, יהיו לך עוד הרבה שיפשופים. רכב ישן בתל אביב זה יתרון.

תרכוש קורקינט או אופנים חשמליים להשלמת ההתניידות ואתה מסודר.

באופן כללי, רצוי לחפש בית עם חניה צמודה או תת קרקעית אבל אפשר להסתדר גם בלי (גם באיזורים קשים כמו צפון הישן, מרכז וקצת דרום מסתדרים, במיוחד מ-8 עד 16).

עוד יתרון שחשוב לקחת בחשבון, שבתור תושב תל אביב יש לך חניה חינם בכל העיר (צד אחד עד 19:00 וצד שני ללא הגבלה) באיזור שהוא לא שלך וחניה חופשית בכל צד באיזור שלך (בהתאם לתו חניה)

עם הזמן אתה תפתח גם יכולת מציית חניה שלא תבייש מכ”מ של כיפת ברזל, המוח שלך יסרוק את הסביבה 24/7 ב-automatic mode ויעשה match לחניה הפנויה גם אם אתה בכלל לא מתכוון לעצור.

תודה רבה על התשובה המפורטת! מעריך מאד !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בתל אביב עם שברולט ספארק ותמיד מסתדרים אחרי קבלת התו חניה (וגם לפני, כל הדוחות מבוטלים... סתם מציק לראות דו״ח) תמיד תמיד מצאתי חניה. כבר גר פה שנה ובחיים לא החנתי בחניון! גר ליד שנקין. הבעיה הגדולה היא אך ורק בלילות שכולם בבית והחניות תפוסות... וגם אז - ניתן למצוא אם מסתובבים איזה 10-20 דקות וגם יש חניונים שפתוחים חינם בלילה (לא השתמשתי). עד 20:00 תמיד מוצאים בחיפוש של גג חמש דקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הרכב תשאיר אצל ההורים (גם כך ערכו לא גבוהה, וירידת הערך מזערית בשלב זה) (להוציא ביטוחים) תתפנק בקורקינט חשמלי לעיר. בעיניי הפתרון האידאלי, להרוויח מכל היתרונות, בלי להפסיד יותר מדיי.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

"אם אי פעם המהירות תהרוג אותי , אל תבכו , כי אני אחייך". פול ווקר ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שכותב שאי אפשר להסתדר בת"א עם רכב או שזה יקר להחריד לא יודע על מה הוא מדבר.

ואני מדבר מניסיון של עשרות שנים. כולל כעת.

עניין החניה משתנה ממקום למקום (גם במרכז העיר) ומאוד משתנה משעה לשעה. ברור שלחפש חניה ב 2100 בעייתי יותר מאשר ב 1600.

אני מכיר אנשים ששנים גרים ביהודה הלוי ורוטשילד וחונים בנחת באזור גן החשמל . קצת ניסיון ונכונות ללכת כמה דקות.

או לגור בגאולה ולחנות בשוק הכרמל אם לא מוצאים בכחול לבן.

כמו כן יש לא מעט חניונים עם מחירים סבירים ללילה. לדוגמא בחניון בבית כלל 350 שח לחודש לחניית אחהצ ולילה. גם בגן העיר

בקיצור יש פתרונות בהרבה מקומות. אבל נכון שלא בכולם. ברוב רחוב בן יהודה לדוגמא אין חניונים ומצוקת חניה 24/7

אל תמהר למכור.

תעבור ואז תחליט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעבור לגור בתל אביב יעלה לך המון כסף.

מעבר לשכירות היקרה בקבוק קולה בסופר במרכז העיר יעלה לך 10 שקל,רמי לוי מוכר ב6.

וההפרשים על המון מוצרי מזון והיגיינה+תקציב בילויים.

הייתי חושב פעמיים אם אין משכורת שמאפשרת לעבור בלי דאגות.

תגובה מנותקת מהמציאות.

הוצאות האוכל (הכוונה בסופר) לא שונות בהרבה. גם ככה הוא רווק וזה לא הולך להיות סעיף ההוצאות המשמעותי שלו.

נכון שהשכירות יקרה אבל הנתונים שמתפרסמים מטעים מאוד ומרתיעים את מי שלא מכיר בפועל.

למה מטעים? כי משווים דירות זהות. זה רלוונטי או משווים בין ערי לווין אחת לשניה או פריפריה . לא מול ת"א.

נכון הפער בין דירת 4 חדרים עם חניה בין גבעת שמואל למרכז תל אביב הוא תהומי.

אבל מי שוכר כזו בת"א? מעטים וזה לא רלוונטי לפותש.

ישכור דירת שני חדרים מרופטת. או יחלוק דירת 3 חדרים עם שותף.

ואז הפער לא יהיה כזה גדול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שמעבר דירה ב5 ק"מ ישנה את הסטטוס החברתי שלך?

למה אתה מוכן להשקיע אלפי שקלים בחודש כדי להרגיש את זה?

אני בסה"כ שואל שאלות שאתה צריך לשאול את עצמך בתור אדם שמתחיל את חייו, האם אתה רוצה להשקיע את חסכונותייך במקום שלא יניב לך יותר מדי חוץ מכמה חוויות וקצת תחושת עצמאיות מחוץ לבית ההורים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...