Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשרויות רכישה / מימון לג׳יפון חדש (נערכה כותרת חסרת תוכן)

elad tzadok
שימו לב! השרשור הזה בן 2040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הלפרין, שים לב לתנאי העסקה המפורטים בהודעה הקודמת, יש את האפשרות לרכוש את הרכב בסוף התקופה ב 15% הנחה מהמחירון. אבל זה לא משנה, בין אם רוכשים או לוקחים בליסינג, ההוצאה אחרי 3 שנים תהיה כמעט זהה. אבל אתה צודק בדבר אחד, לרכוש רכב חדש ולהחליפו בעוד 3 שנים, או לקחת בליסינג רכב חדש ל 3 שנים, זה אכן "לא משתלם" כלכלית מאשר לרכוש רכב ולהישאר איתו 6-8 שנים.

מאיר, כפי שכתבתי בתנאי העסקה ו vladcar ציין בהודעה הקודמת, זאת עסקת ליסינג פרטי ולא מימוני. בסוף התקופה אני פשוט מחזיר להם את הרכב. אני הוספתי תשלום של 89 שח בחודש המבטל את ה"השבה לקדמות" של הרכב בסוף התקופה בנוסף מבטל את ההשתתפות העצמית במקרה של אירוע ביטוחי בו אני אשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה שפעם ה"שקולים" המבוססים יחסית היו עושים זה לקנות רכב בין 3-4 שנים ולהחזיק אותו 3-4 שנים. ככה אתה לא סופג את ירידת הערך של רכב חדש ונהנה מרכב חדש יחסית, מוכר אותו לפני שלב הבעיות הפוטנציאליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסכון, חישובים, כלכלי או לא, זה חישובים שאתה עושה כשאתה צעיר.

יש גיל שכבר מפסיקים לחסוך ומתחילים להתפנק.

דין גבר בן 40 עם ילדים ומשכנתא לא זהה לבן 65 עם נכדים.

אני בן 53 עם ילדים באוניברסיטה (יותר יקר מילדים במעון) עם משכנתא, עם נכדים, אחרי שעזרתי לבת הגדולה שלי לרכוש דירה, אני לא עובד במשרה ממשלתית או עם קביעות, ובשנה האחרונה, מאותגר תעסוקתית. אם הייתי רוכש ג'יפונים באשראי בגיל 40 - סביר להניח שהייתי עכשיו פושט רגל.

החכמה היא תמיד לחיות קצת מתחת ממה שאפשר, ולא לקפוץ מעבר לפופיק, שוק העבודה ככל שמתבגרים נהיה מאתגר יותר, וצריך לקחת בחשבון שתהיינה כמה שנות אבטלה לפני גיל הפרישה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שפעם ה"שקולים" המבוססים יחסית היו עושים זה לקנות רכב בין 3-4 שנים ולהחזיק אותו 3-4 שנים. ככה אתה לא סופג את ירידת הערך של רכב חדש ונהנה מרכב חדש יחסית, מוכר אותו לפני שלב הבעיות הפוטנציאליות.

לפעמים גם יוצא לקנות אותו בזול ממישהו שחשב שהוא רוטשילד ולא הצליח להחזיר את המימון.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סך ההוצאה על הרכב בליסינג פרטי בתקופה של 3 שנים פחות או יותר מייצגת את ירידת הערך הריאלית של הרכב באותה התקופה.

אם זה היה נכון, לא היו חברות ליסינג. התשלום החודשי מגלם את ירידת ערך הרכב + הרווח לחברת הליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות, אבל גם אם אין רווח מהחוכר מסיבה כלשהי ( נפילה במחירון יותר מהצפוי בדגם מסויים), הרכב נקנה מיבואן בהנחה מספיק גדולה כדי להבטיח כדאיות העסקה

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות, אבל גם אם אין רווח מהחוכר מסיבה כלשהי ( נפילה במחירון יותר מהצפוי בדגם מסויים), הרכב נקנה מיבואן בהנחה מספיק גדולה כדי להבטיח כדאיות העסקה

נכון, ההנחה מהיבואן היא חלק גדול מהרווח של חברת הליסינג. אבל, אתה יודע, לשיטה הזו יש שם כאן בישראל, קוראים לזה ישראבלוף. מנפחים את מחיר המחירון הרשמי של הרכב כדי שאפשר יהיה להעניק הנחות. גם כלקוח פרטי אפשר לקבל הנחות. אמנם לא כאלה גדולות כמו חברת ליסינג, אבל עדיין. אני הייתי מעדיף שוק בו מחיר המחירון הוא המחיר האמיתי, ללא הנחות. זה היה מאפשר לצרכן לעשות את השיקולים הכלכליים שלו בצורה נכונה ומדוייקת. כרגע פשוט עובדים על הצרכן הפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, ההנחה מהיבואן היא חלק גדול מהרווח של חברת הליסינג. אבל, אתה יודע, לשיטה הזו יש שם כאן בישראל, קוראים לזה ישראבלוף. מנפחים את מחיר המחירון הרשמי של הרכב כדי שאפשר יהיה להעניק הנחות. גם כלקוח פרטי אפשר לקבל הנחות. אמנם לא כאלה גדולות כמו חברת ליסינג, אבל עדיין. אני הייתי מעדיף שוק בו מחיר המחירון הוא המחיר האמיתי, ללא הנחות. זה היה מאפשר לצרכן לעשות את השיקולים הכלכליים שלו בצורה נכונה ומדוייקת. כרגע פשוט עובדים על הצרכן הפרטי.

לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד. גם אני הייתי מעדיף שוק הוגן, מפוקח וכל מיני דברים מגניבים, אבל ככה עובדת השיטה בישראל (ולא רק בשוק הרכב), יש לך הצעה איך לשנות את המצב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא קוסם ואין פתרונות קסם לשוק בכללותו, אבל אני בטוח שצרכנות נבונה יכולה לשפר את העניין עם הזמן. לדוגמא: היה כאן בפורום בימים האחרונים מישהו שרכש (נדמה לי 3008 ) רכב בהנחה של 40,000 שקל באופן פרטי. דבר נוסף, כשמישהו לוקח 100,000 שקל הלוואה לצורך רכישת רכב - זו לא צרכנות נבונה לטעמי וגורמת בעקיפין לניפוח השוק ומאפשרת את החגיגה הזו על גבו של הצרכן.

עריכה אחרונה על ידי shha
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכשלוקחים 1.5 מיליון שח משכנתא?

ראשית, אי אפשר להשוות דירה לרכב. דירה היא מוצר השקעה. רכב הוא מוצר צריכה.

שנית, תלוי כמה עולה הדירה. אם הדירה עולה 10 מיליון, זו משכנתא סבירה. אם הדירה עולה 1.6 מיליון - זו טיפשות גמורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צרכנות נבונה = לא לקנות מה שבא לך גם אם יש לך את כל הכסף ואין לך צורך לקחת הלוואות. העובדה שאתה לא לוקח הלוואות אינה הופכת אותך לצרכן נבון, אולי במקרה הטוב, לצרכן שקול. הלוואות או לא, ברגע שאתה רוכש מוצרים חדשים אתה חלק מהמשחק ידידי, אתה תתרום לניפוח השוק בין אם תחשיב את עצמך כצרכן נבון או לא. זה נקרא קפיטליזם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צרכנות נבונה = לא לקנות מה שבא לך גם אם יש לך את כל הכסף ואין לך צורך לקחת הלוואות. העובדה שאתה לא לוקח הלוואות אינה הופכת אותך לצרכן נבון, אולי במקרה הטוב, לצרכן שקול. הלוואות או לא, ברגע שאתה רוכש מוצרים חדשים אתה חלק מהמשחק ידידי, אתה תתרום לניפוח השוק בין אם תחשיב את עצמך כצרכן נבון או לא. זה נקרא קפיטליזם.

לצרכנות נבונה אין קשר לנושא: לקנות או לא לקנות. לא זו השאלה. השאלה היא האם אתה צריך ויכול להרשות לעצמך, בהתחשב במכלול הצרכים שלך? הלוואה מלכתחילה היא אינה צרכנות נבונה מאחר ויש לה עלות (אתה צורך היום בידיעה מראש שסך כל הצריכה שלך במהלך החיים יהיה קטן יותר, בגלל הריבית) עדיין לפעמים הלוואה היא דבר הכרחי ונבון, תלוי בנסיבות. בסופו של יום, כסף נועד לצריכה, אין לו ערך כשלעצמו. השאלה היא מתי לצרוך אותו ועל פי אילו סדרי עדיפויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי, ברשותך נעצור פה כי אנחנו נסחפים בדיון ואיבדנו את המטרה לשמה פותח השרשור כינס אותנו פה. פתחת את את התגובות לשרשור זה בהטפה בסגנון "למה אתה צריך רכב חדש תסתפק ביד 2..." אני אישית הייתי נמנע מסוג הודעות כאלה ומנסה לענות לעניין. אולי ורק במקרה, ישנם צרכנים נבונים ושקולים בנוסף אליך שמכירים ביכולות הכלכליות שלהם לעומת צרכיהם/רצונותיהם לפני שהם מבקשים עצה.

עריכה אחרונה על ידי Acoca_N
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...