Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשרויות רכישה / מימון לג׳יפון חדש (נערכה כותרת חסרת תוכן)

elad tzadok
שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברצוני לשאול מספר דברים לגבי קניית רכב חדש.

מה עדיף מבחינתכם,

1. מכירת רכב ביד 2, קניית רכב חדש (עם הלוואה מהבנק) וכך יוצא שמחכים ללא רכב לפחות שבועיים (לא כזה נורא - רכב שני)
  2. ביצוע עסקת טרייד אין מול סוכנות הרכב (ידוע לי שבוודאות אני מפסיד כ-10-15 אלף ש"ח) + הלוואה מהבנק. היתרון הוא בכך שאין תקופת המתנה ללא רכב.
  3. עסקת רכב כלשהי מול צי רכב כדוגמת אלבר בסגנון רכב יד 2 עם 0 ק"מ
  4. ביצוע עסקת ליסינג תפעולי

הרכב שאני מעוניין למכור הוא של אישתי (רנו קליאו 2015 יד 1)והנסיעות בו מועטות (כ-15,000 בשנה).

מתכוון להחליף רכב כל 3-4 שנים

בנוסף, מתלבטים בין מספר רכבים

• KIA NIRO - היברידי, נראה מעולה, מאוד מרווח, מאוד מפנק
  • דאציה דסטר אוטומטית 4X2 (לא סגור לגבי דיזל/בנזין)
  • סוזוקי ויטרה 4X4

אודה לתשובתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אשתך לא תאהב את התשובה שלי, אבל לדעתי אף אחד מהנ"ל אינה עדיפה. יש לאשתך רכב יחסית חדש, עדיף להישאר אתו. מה כל כך נורא ברכב בן 3?! כמובן שזו רק דעתי והיא לא מחייבת אף אחד/אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאסטר נשמע פיתרון גרוע - היתרונות העיקריים שלו הם יכולת שטח ומחיר נמוך. בהנחה (הסבירה) שאשתך לא מדריכת טיולים במכתש רמון, אתה נשאר עם רכב זול, ופחות מוצלח בשאר האספקטים.

לגבי הויטארה, למה 4x4? שוב, אתם יורדים לשטח? לדעתי הוא גם אופציה פחות מוצלחת, כי הוא צפוף, נטול בטיחות אקטיבית ופחות חסכוני מהנירו.

הנירו הוא כנראה האופציה הכי סבירה פה, עם בטיחות אקטיבית וחסכונית מאוד.

אם אין צורך ברכב גדול, למה לא אחד מהג'יפונים הקטנים (אטקה, ארונה, קקטוס, 2008, c3 איירקרוס, קרוסלנד)?

לגבי שיטת הרכישה - זה הכל עניין של כסף. אם בא לך למכור לבד, זה כנראה יהיה זול יותר. אם לא אז לא. אם אתה מחליף אחרי 3 שנים, החיסכון באפס ק"מ כנראה יהיה יחסית מצומצם, אז כנראה שעדיף פשוט לקנות חדש וזהו, או ללכת למסלול של ליסינג תפעולי כזה או אחר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל 3 שנים אתה מתכנן להחליף לה רכב לרכב חדש, יהיה הרבה יותר נוח ליסינג שבסופו אתה מחזיר את הרכב ולוקח אחד חדש, שכן, אם לא תלך בדרך הזו עוד 3 שנים תעמוד בפני אותה התלבטות עם רכב אחר.

כלכלית כמובן שעדיף לא להחליף.

"עכשיו הרכב עוד שווה משהו אז כדי למכור" זה לא טיעון רציני ,ירידת ערך היא באחוזים.

אם היום הקליאו שווה 50 עוד שנה תיהיה שווה כ42-45 - הפסד של 5 - 8

רכב של 120 היום, יהיה שווה, משהו כמו 105-108 עוד שנה - הפסד של 12 עד 15.

והרי ברור לך שאם רכב חדש שווה 120, אף אחד לא יקנה אחד משומש בעשירייה פחות.

אולי ב20 פחות וגם זה לא בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום להחליף רכב כל 3 שנים, תמכרו את הקליאו לבד ותיקחו רכב במסלול ליסינג פרטי עם חבילת ביטוחים וטיפולים , למשל מיצובישי ASX או אקליפס קרוס באוויס.

https://www.avis.co.il/ליסינג-מימוני-פרטי/אוויס-אקספרס/

זה יוצא אותו הדבר כמו ההפסד בירידת ערך ב 3 השנים הראשונות על רכב פרטי חדש.

כי אתם לא מנצלים את היתרון של רכב פרטי - ירידת ערך מתונה יותר בשנה הרביעית והאלה.

גם אני חושב שכלכלית שווה להשאר עם קליאו הנוכחית, אבל שלום בית יותר חשוב.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתם חייבים חדש, אל תקנו במחיר מחירון מהסוכנות. זה חסר היגיון בשוק של היום. יש הרבה אפשרויות לקבל הנחה, אם דרך אחד ממועדוני כרטיסי האשראי(חבר, הוט וכדומה), אם דרך רכב אפס קילומטר, או פשוט בהתמקחות מול סוכנות הרכב. פחות מ 10% הנחה אל תסכימו לקבל. קחו בחשבון שחברות הליסינג/השכרה מקבלות הנחה של בין 20% ל30% ממחיר המחירון, לכן בקניה פרטית 10% זה המינימום לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקנות רכב 0 קילומטרים מליסינג בהנחה - זה מתאים למי שמתכוון להחזיק את הרכב 5 שנים לפחות.

מי שמחליף כל 3 שנים לא ירוויח מהעסקה, ויהיה יותר קשה למכור.

לג'יפונים מבוקשים ההנחות מליסינג 0 קילומטרים בדרך כלל יותר נמוכות , מה עוד יותר הופך את העסקה ללא אטרקטיבית.

אולי הפעם הרכב יישאר לתקפה יותר ארוכה (תלוי רצון הגברת), אבל אין לדעת.

אני בכלל הייתי מתחיל מהכיוון השני - מהרכב שמוצא חן בעיני הגברת.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלית - אם הקליו מבצעת את תפקידה נאמנה - המשך להחזיק בה. ירידת הערך של כל רכב חדש, יותר גדול ויקר, תהיה הרבה יותר גדולה מירידת הערך של הקליו. כמובן שאם המשפחה גדלה או שהאשה צריכה להעביר כל יום כמה ארגזים יש מקום להחלפת הרכב. אם זה בשביל לטפס על המדרכה בסופר או בשביל השופוני הייתי מוותר על ההרפתקה.

אתה מדבר על רכישת רכב בכסף שאין לך - אלא על ידי התחייבות על הכנסות עתידיות. זה מסוג הדברים שעושים רק אם מדובר בהחלפת רכב חיונית. הגעת הרכב לגיל 3 ממש לא הופכת את החלפתו לחיונית, וגם סתם "חשק" אינו מהוה סיבה לכך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאן שום היגיון כלכלי - יש לחץ מבת הזוג להחליף קליאו בג'יפון חדש.

ומה יהיה בעוד 3 שנים - לך תדע.

אולי, אם מתפשרים על חדש, ניתן להחליף בקרסו טרייד אין קליאו בקפצ'ור מאותו השנתון, ואז התוספת פחות כואבת לכיס.

יכול להיות שיקבלו תנאי טרייד אין לא רעים גם ברכישת רנו/ ניסאן חדש ( למשל, ניסאן קשקאי ), כי זה אותו היבואן - שווה לבדוק.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון רחוק מאוד ממצב השוק.

אם המחירון 50,סביר להניח שתמכור בפחות-סביבות 42-43 ויוצא שחסר לך 100 אלף שקל לרכב חדש.

הנירו זה לא ג'יפון,האצ'בק שנראית גבוהה.

לעסקאות ליסינג לא הייתי נכנס,כיום זה מתאים אבל לך תדע מה יהיה עוד 3-4 שנים.

והקנס על יציאה הוא גבוה(ברוב המסלולים אתה משלם את ירידת הערך,ואם אתה מחליט לצאת מהמסלול אתה רוכש את הרכב במחיר מחירון).

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעסקאות ליסינג לא הייתי נכנס,כיום זה מתאים אבל לך תדע מה יהיה עוד 3-4 שנים.

והקנס על יציאה הוא גבוה(ברוב המסלולים אתה משלם את ירידת הערך,ואם אתה מחליט לצאת מהמסלול אתה רוכש את הרכב במחיר מחירון).

בעסקאות ליסינג אמיתיות (לא כאלו שנקראת ליסינג אבל בעצם אתה רוכש את הרכב במימון) אתה יודע בדיוק מה קורה - אתה שם את המפתחות על השולחן והולך.

דוקא עסקת ליסינג תפעולי אמיתית מוסיפה לך ביטחון, כי אתה יודע (כמעט) בוודאות כמה תשלם. בעצם זו עסקה שמעבירה את אי הוודאות לחברת הליסינג, ולרוב גובה פרמיה מסויימת על ביטול אי הוודאות.

מה שכן נכון וחשוב לזכור זה שיש קנס על יציאה מוקדמת מהעסקה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקנס ביציאה מוקדמת הוא בדר"כ בשווי מספר חד ספרתי של חודשי ליסינג וזה תלוי מיקוח.

כמובן שיש חברות ששווה לקחת חוזה ולקרוא בבית לפני שחותמים כי לפעמים מה שנאמר בעל פה הוא לא בדיוק מה שנכתב בחוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעסקאות ליסינג אמיתיות (לא כאלו שנקראת ליסינג אבל בעצם אתה רוכש את הרכב במימון) אתה יודע בדיוק מה קורה - אתה שם את המפתחות על השולחן והולך.

דוקא עסקת ליסינג תפעולי אמיתית מוסיפה לך ביטחון, כי אתה יודע (כמעט) בוודאות כמה תשלם. בעצם זו עסקה שמעבירה את אי הוודאות לחברת הליסינג, ולרוב גובה פרמיה מסויימת על ביטול אי הוודאות.

מה שכן נכון וחשוב לזכור זה שיש קנס על יציאה מוקדמת מהעסקה.

אתה צודק.

העסקאות המסוכנות הן אלו שמחייבות אותך להמשיך או לקנות.

ולרוב ההחזר החודשי נמוך מה שמפתה הרבה לחתום עליהן.

(כולה 1400 על ג'יפ חדש,ומה יהיה עוד 3 שנים אלוהים גדול).

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...