Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעתכם על סוזוקי אלטו 13'

nir3
שימו לב! השרשור הזה בן 2034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום לכולם,

בהמשך לפוסט זה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?658405-%D7%93%D7%A2%D7%AA%D7%9B%D7%9D-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%94-%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A7-97

החלטתי להקשיב להמלצות שקיבלתי, אך היה רכב אחד נוסף שגם התלבטתי לגביו וגם נראה לי אולי מתאים יותר עקב ההמלצות פה, שרציתי לדעת מה דעתכם עליו

סוזוקי אלטו שנת 13', אוט'/ידני.

מכיר מישהו שמוכר את הרכב הנ"ל, הילוכים, אך עם לא מעט קילומטרז', עשה כבר יותר מ-100 אלף.

האם ברכב מסוג הזה יש עדיפות לגיר אוטומטי או ידני? מבחינת אמינות ידוע איזה גיר נוטה לשרוד יותר?

לא יודע מה המחירון המדוייק של הרכב אך לדעתי אפשר להביא אחת באזור ה-13 אלף ש"ח.

בהשוואה לרכב הנוכחי שלי איך הרכב מבחינת צריכה דלק? בטיחות? אמינות, רואה הרבה מוסך? כח? חלקים זולים? נוחות נסיעה?

יש לי כרגע פולו ידני שנת 2008 עם 150 אלף ק"מ, תכלס אחלה רכב, אבל אני סטודנט אז חשבתי אולי לעשות את המעבר הזה כי גם האלטו משנתון חדש יותר, ולדעתי חסכוני יותר מבחינת צריכת דלק וחלפים.

מה דעתכם וניסיונכם?

תודה רבה למגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מנסיון של 3 רכבים כאלו בבית (ידנית ושתי אוטמטיות), הרכב סופר אמין שתי הסוגים, עלות חלקים דיי מצחיקה (לחלף מקורי),.

צריחת הדלק של הידני היא 1 ל 16 עם מזגן, עד ל 1 ל 19 בלי (מדוד..), האוטומט יותר צמא באופן יחסי.

רכב קטן קומפקטי, נכנס לכל חור.

ב 13k יהיה קשה עד בלתי אפשרי להביא אחת נורמאלית.

נ. ב: בלע"ה שתי הגירים נוטים לגלות אמינות מופלגת.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלטו רכב מזעזע ויהיה ירידה ברמה לעומת הפולו.

זה כיף להחליף ולשדרג,אבל במקרה שלך מיותר.

בס"ד

ירידה ברמה, כן, מזעזע למה?

אתה כותב מנסיון של...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מנסיון של 3 רכבים כאלו בבית (ידנית ושתי אוטמטיות), הרכב סופר אמין שתי הסוגים, עלות חלקים דיי מצחיקה (לחלף מקורי),.

צריחת הדלק של הידני היא 1 ל 16 עם מזגן, עד ל 1 ל 19 בלי (מדוד..), האוטומט יותר צמא באופן יחסי.

רכב קטן קומפקטי, נכנס לכל חור.

ב 13k יהיה קשה עד בלתי אפשרי להביא אחת נורמאלית.

נ. ב: בלע"ה שתי הגירים נוטים לגלות אמינות מופלגת.

חח וואו, איזה הבדל בין 2 התגובות הראשונות, נמתין לתגובה של halperin96

.

rotemb

תודה על התגובה, טוב לשמוע ממישהו עם ניסיון של 3 רכבים כאלו.

אין לי בעיה עם ירידה ברמה אם הסה"כ יהיה לי משתלם. במה באה לידי ביטוי הירידה? איזה יתרונות יש לאלטו לדעתך? האם בסה"כ העסקה כדאית לדעתך?

הצריכה שהזכרת בתגובה שלך, היא בנסיעה עירונית/בין-עירונית/משולבת? נהיגה רגועה או פראית באופן יחסי? כמה יותר צמא הדגם האוטומטי?

ולמרות האמינות המופלגת של שני הגירים, האם בכל זאת יש עדיפות מסויים לגיר כזה או אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לגבי צריכת הדלק, מדובר בנתון משולב, בנהיגה סבירה, לא התגרזנות מצד אחד, ולא סבאל'ה מצד שני.

האוטומט יותר עצל מול הידני, בייחוד במנוע צנום נפח שכזה.

אין ספק שהרכב מרגיש זול (מע' שמע, בידוד רעשים וכו').

סה"כ הרכב נותן תמורה מעולה למי שמחפש לחסוך.

הרכב סוחב ללא בעיות מיוחדות גם 4 מבוגרים.

הצריכה של האוטומט היא 1 ל 13 עם מזגן, 1 ל 15 בלי.

עריכה אחרונה על ידי rotemb

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלך הייתי מעדיף להתאמץ קצת לכיון קיה ריו ידנית צורה חדשה (מ2012) ולא אלטו שנחותה משמעותית.

הריו אמינה מאד וזולה לאחזקה גם מבחינת חלפים מקוריים, תיהיה קצת פחות חסכונית מהאלטו אבל אתה מקבל רכב איכותי יותר בהכל.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלטו לא מהווה שדרוג בשום דבר למעט שנתון מתקדם יותר וצריכת דלק טובה יותר.

יצא לי לנהוג בגרסה אוטומטית ולא התרשמתי מהרכב בכלל. סחיבה לא מדהימה, צפוף, לא נוח, רועש, חסר אבזור, גם הבטיחות לא משהו. הידנית כנראה תסחוב יותר טוב אבל עדיין לא מכונית חזקה.

אתה יכול לחפש סופר מיני פחות מבוקשות כמו קליאו III או פג'ו 208, הן נחשבות אמינות, הן יהיו לא פחות נוחות מהפולו (אולי אפילו נוחות יותר), לא פחות בטיחותיות, יותר מאובזרות אולי וגם צעירות בכמה שנים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מעניין המחיר, ציינת את המחיר לדגם הידני, מהשנתון הכי נמוך (2010) עם קילמוטרז' גבוה מאוד, והמחיר המפורסם ביד 2 הוא בסביבות 15K. רכב עם מאפיינים טובים יותר, יימכר מעל 15K ש"ח ויש הרבה רכבים בסכום הזה, עם ק"מ נמוך ויד ראשונה וצבע... לגבי אוטומט קיבלתי הצעה קרובה למחירון שנה שעברה, והן יותר מבוקשות וכך יקרות יותר.

הייתי מעדיף פולו ידנית שנת 2008 מבחינת רכב, אבל עם האלטו אני יודע שלא יהיו לי תקלות, ואם יהיו אז הן יהיו זולות לתיקון.

זו הסיבה שהשארתי את הרכב, עושה את העבודה, תמורה למחיר, ואמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לגבי צריכת הדלק, מדובר בנתון משולב, בנהיגה סבירה, לא התגרזנות מצד אחד, ולא סבאל'ה מצד שני.

האוטומט יותר עצל מול הידני, בייחוד במנוע צנום נפח שכזה.

אין ספק שהרכב מרגיש זול (מע' שמע, בידוד רעשים וכו').

סה"כ הרכב נותן תמורה מעולה למי שמחפש לחסוך.

הרכב סוחב ללא בעיות מיוחדות גם 4 מבוגרים.

הצריכה של האוטומט היא 1 ל 13 עם מזגן, 1 ל 15 בלי.

אוקיי נשמע שבאמת עדיף גיר ידני, גם מבחינת ביצועים וגם מבחינת צריכה.

מבחינת גודל וצפיפות, לא תהיה בעיה. רוב הזמן אני נוסע בו לבד עם נוסע-שניים נוספים מידי פעם.

לגבי מחיר, יש אצלנו באזור מישהו שרצה למכור אותה לפני כמה חודשים ב-16000, הוא יד ראשונה, 100 אלף ק"מ. הוא הוריד את השלט מכירה כי לא הלך לו, והיה חבל לו למכור אותה בגרושים. אבל לדעתי אפשרי לקחת אותה ב- 13-14 אלף.

במקרה שלך הייתי מעדיף להתאמץ קצת לכיון קיה ריו ידנית צורה חדשה (מ2012) ולא אלטו שנחותה משמעותית.

הריו אמינה מאד וזולה לאחזקה גם מבחינת חלפים מקוריים, תיהיה קצת פחות חסכונית מהאלטו אבל אתה מקבל רכב איכותי יותר בהכל.

תקן אותי אם אני טועה, הריו לא בקטגוריה גדולה יותר כבר? מעבר לזה שהיא פחות חסכונית, ממה שראיתי ביד 2 המחיר מתחיל מ-17 אלף ש"ח לרכבים חרושים, ומ-25 אלף ש"ח לרכבים במצב סביר יותר.

האמת שבמצב כזה עדיף להישאר עם הפולו לדעתי, כי בסה"כ הוא רכב טוב אני פשוט מחפש לחסוך קצת.

האלטו לא מהווה שדרוג בשום דבר למעט שנתון מתקדם יותר וצריכת דלק טובה יותר.

יצא לי לנהוג בגרסה אוטומטית ולא התרשמתי מהרכב בכלל. סחיבה לא מדהימה, צפוף, לא נוח, רועש, חסר אבזור, גם הבטיחות לא משהו. הידנית כנראה תסחוב יותר טוב אבל עדיין לא מכונית חזקה.

אתה יכול לחפש סופר מיני פחות מבוקשות כמו קליאו III או פג'ו 208, הן נחשבות אמינות, הן יהיו לא פחות נוחות מהפולו (אולי אפילו נוחות יותר), לא פחות בטיחותיות, יותר מאובזרות אולי וגם צעירות בכמה שנים.

מעניין באמת לדעת איך האלטו מבחינת בטיחות לעומת הפולו, כי היא נראית קצת כמו קופסת גפרורים.

לגבי רנו או פיג'ו, תמיד הזהירו אותי מרכבים צרפתיים בגלל אמינות, מה דעתך?

פיג'ו 208 ראיתי גם שמתחיל באזור ה-25 אלף ש"ח ביד 2.

מבחינת השימוש היומיומי השוטף שלי - תהיה נסיעה בינעירונית פעם בשבוע של 67-70 ק"מ הלוך ואותו דבר חזור. כל השאר נסיעות עירוניות קצרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מעניין המחיר, ציינת את המחיר לדגם הידני, מהשנתון הכי נמוך (2010) עם קילמוטרז' גבוה מאוד, והמחיר המפורסם ביד 2 הוא בסביבות 15K. רכב עם מאפיינים טובים יותר, יימכר מעל 15K ש"ח ויש הרבה רכבים בסכום הזה, עם ק"מ נמוך ויד ראשונה וצבע... לגבי אוטומט קיבלתי הצעה קרובה למחירון שנה שעברה, והן יותר מבוקשות וכך יקרות יותר.

הייתי מעדיף פולו ידנית שנת 2008 מבחינת רכב, אבל עם האלטו אני יודע שלא יהיו לי תקלות, ואם יהיו אז הן יהיו זולות לתיקון.

זו הסיבה שהשארתי את הרכב, עושה את העבודה, תמורה למחיר, ואמינות.

המחיר שציינתי התייחס לבחור שגר פה באזור שניסה למכור את שלו, חידדתי תגובה למעלה :"

רצה למכור אותה לפני כמה חודשים ב-16000, הוא יד ראשונה, 100 אלף ק"מ. הוא הוריד את השלט מכירה כי לא הלך לו, והיה חבל לו למכור אותה בגרושים. אבל לדעתי אפשרי לקחת אותה ב- 13-14 אלף."

לא התכוונתי למחיר המחירון של הרכב.

אם אפשר לשאול איזה אלטו יש לך וכמה זמן? מה אתה חושב על הבטיחות של הרכב? בכלל ולעומת הפולו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי נשמע שבאמת עדיף גיר ידני, גם מבחינת ביצועים וגם מבחינת צריכה.

מבחינת גודל וצפיפות, לא תהיה בעיה. רוב הזמן אני נוסע בו לבד עם נוסע-שניים נוספים מידי פעם.

לגבי מחיר, יש אצלנו באזור מישהו שרצה למכור אותה לפני כמה חודשים ב-16000, הוא יד ראשונה, 100 אלף ק"מ. הוא הוריד את השלט מכירה כי לא הלך לו, והיה חבל לו למכור אותה בגרושים. אבל לדעתי אפשרי לקחת אותה ב- 13-14 אלף.

תקן אותי אם אני טועה, הריו לא בקטגוריה גדולה יותר כבר? מעבר לזה שהיא פחות חסכונית, ממה שראיתי ביד 2 המחיר מתחיל מ-17 אלף ש"ח לרכבים חרושים, ומ-25 אלף ש"ח לרכבים במצב סביר יותר.

האמת שבמצב כזה עדיף להישאר עם הפולו לדעתי, כי בסה"כ הוא רכב טוב אני פשוט מחפש לחסוך קצת.

מעניין באמת לדעת איך האלטו מבחינת בטיחות לעומת הפולו, כי היא נראית קצת כמו קופסת גפרורים.

לגבי רנו או פיג'ו, תמיד הזהירו אותי מרכבים צרפתיים בגלל אמינות, מה דעתך?

פיג'ו 208 ראיתי גם שמתחיל באזור ה-25 אלף ש"ח ביד 2.

מבחינת השימוש היומיומי השוטף שלי - תהיה נסיעה בינעירונית פעם בשבוע של 67-70 ק"מ הלוך ואותו דבר חזור. כל השאר נסיעות עירוניות קצרות.

לך תעשה נסיעת מבחן ותתרשם, זה הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות כדי להיות שלם עם ההחלטה שלך.

גודל הרכב לא בהכרח קובע לגביי הבטיחות, אבל האלטו לא זכתה לציון גבוה במבחני הריסוק.

לדעתי צריך לקחת את האזהרות האלו בערבון מוגבל. הייתה לי קליאו והייתי מרוצה ממנה (למעט נושא הביצועים) וגם חבר פורום אחר בסך הכול מרוצה מהקליאו שיש לו. גם ה-208 לא נחשבת מכונית בעייתית והיא נמכרת כבר מספר שנים בארץ ואין בעיות ידועות, למעט ממיר קטליטי בדגם הרלוונטי (וגם זה רק בתחילת המכירה של הדגם בארץ), כמדומני בוצע ריקול. אם תחליט לרכוש - תוודא שהוחלף.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

ירידה ברמה, כן, מזעזע למה?

אתה כותב מנסיון של...

של נהיגה ברכב.

גם ידני וגם אוטומט.

שמח שאתה מוודא שאני מכיר את הרכב לפני שאני כותב עליו :)

כן,הרכב היה לי מאוד צפוף ולא נוח.

ביצועים גרועים,תחושת נהיגה לא בטוחה(נסעתי בגשם ורק חיכיתי שזה ייגמר).

לא הייתי מחליף את הפולו באלטו,אתה מוותר פה על יותר מידי בשביל שנתון.

אולי ב208 בגרסה המאובזרת,שמגיע מולטימדיה וקרוז קונטרול(וג'אנטים).

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלטו היא הדרך הכי זולה להתנייד באמינות ועם מזגן טוב. זהו אין מה להוסיף פרט לכך.

לא מתלוננים על מה שמקבלים כי זה מה יש.

הרכב רועד? זה מה יש וזה אמין.

הפלסטיק זול? זה מה יש וזה עמיד.

האבזור פח והרכב לא בטוח? זה מה יש זה זול.

זה אחלה רכב לסטודנט שמחפש לחסוך, אבל שוב בלי תלונות לאחר הקניה. מה שמרוויחים באלטו זה אמינות, חסכון בדלק, מחיר זול, טיפולים זולים ושוק אחלה.

בנימה רצינית יש לך אוטו שאתה מכיר לא אנחנו. מבחינת איכות הרכב הפולו עדיפה. מבחינת חסכון לטווח הארוך האלטו כנראה תהיה עדיפה.

אם אתה רוצה רכב לתואר שיהיה אמין וזול ויהיה קל להיפטר ממנו בסוף התקופה אז אלטו זו אופציה נהדרת.

רק אל תפתח ציפיות מעבר.

אם אתה ושוקל אופציות ידניות ומוכן לחשוב ״מחוץ לקופסא״ - פיאט פנדה דור 1/2.

עדיפה על האלטו בכל פרמטר שבו שופטים איכות של רכב ואמינה מאוד גם בעצמה.

יש לי נסיון עם כל השלוש, אלטו של חברה שלי, פנדה דור ראשון שהייתה במשפחה ואחת נוספת שקיבלתי לשבוע מבן דוד, דור שני.

הפנדה היא אחד הרכבים המוצלחים שבגזרת הקטנות שיצאו לשוק בשנים האחרונות. היא ממש לא מוערכת ולא באשמתה, ולכן היא אחלה קניה במיוחד כיד 2.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לך פעם לנהוג על רכבים כמו דייהטסו שרייד, סובארו ג'אסטי או שאר רכבי שנות 90 ידניים? אז זה אלטו.

בגירסא הידנית היא עוד יכולה להיות נחמדה מעט, הגירסא האוטומטית פשוט מזעזעת.

לחבר יש פולו 2008 שנסעתי עליה מדי פעם. לא הייתי עובר לאלטו ממנה בשביל לחסוך עוד 100 שקל בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...