Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי i25 2014 הסבה לגז - נסיעה שנתית כ - 20K

shimon020
שימו לב! השרשור הזה בן 2036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

שוקל לבצע הסבה לגז לרכב שלי, עלות דלק חודשית כ -1000 ש"ח.

הפעם האחרונה ששאלו על הסבה בפורום היה לפני כשנה, אשמח לראות אם משהו השתנה מאז.

יתרונות:

1. חסכון בדלק.

2. פחות מזיק לסביבה מאשר בנזין.

חסרונות:

1. סיכון של נזק כתוצאה מהתקנה לא מקצועית.

2. סיכון של נזק במערכות שונות ברכב שלא יעודו לצרוך גז אלא דלק.

3. עלות התקנה בערך בין 5000 - 8000 (עם או בלי משמנת).

4. תחזוקה נוספת שנדרשת עקב מערכת הזג.

5. הקטנת תא המטען או ויתור על גלגל רזרבי לטובת המיכל גז.

6. מקטין את קהל היעד במכירה כי לא כולם מעוניינים ברכב שעבר הסבה.

7. אי יכולת לחנות בחניונים תת קרקעיים.

האם יש עוד יתרונות\חסרונות שאני מפספס?

המלצות\דעות בנושא יתקבלו בברכה.

שבת שלום וחג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי איך שאתה מציג את זה, יש כאן הרבה יותר חסרונות מיתרונות. ובכלל, לסוג הרכב הזה (קטן/בינוני עם צריכת דלק סבירה עד גרועה) ולכמות נסועה שנתית של 20k בכלל לא הייתי מתקין מערכת גז. במקום כל הכאב ראש הזה, תרכוש מלכתחילה רכב דיזל.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה,

אני לא לפני רכישה אלא כבר מחזיק ברכב שנה וחצי.

היום, הכאב ראש למכור ולקנות הוא הרבה יותר גדול מבחינתי.

בכל מקרה, כמות היתרונות מול כמות החסרונות זה לא מדד לכדאיות.

אשמח לשמוע עוד תגובות/המלצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לוקח רכב ומתקין עליו מערכת שהוא לא תוכנן לעבוד אתה. ברור לך גודל הסיכון?

לדעתי עדיף למכור את הרכב ולרכוש רכב היברידי. אין סיכוי שההחלפה תעלה לך יותר מעלות ההתקנה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לוקח רכב ומתקין עליו מערכת שהוא לא תוכנן לעבוד אתה. ברור לך גודל הסיכון

לא ברור לי גודל הסיכון, זאת בדיוק הסיבה שאני שואל בפורום, במידה ואתה בקיא בנושא אשמח לפירוט

לדעתי עדיף למכור את הרכב ולרכוש רכב היברידי. אין סיכוי שההחלפה תעלה לך יותר מעלות ההתקנה.

במידה ואני מעוניין לקנות רכב די דומה במאפיינים, כלומר שנתון 2014 ומעלה שמור עם ק"מ נמוך, הסיכוי שאצליח לבצע החלפה לרכב היברידי עם מאפיינים דומים ,בסכום שנמוך מעלות ההתקנה , שואף לאפס לדעתי.

אשמח שתתקן אותי ותתן לי דוגמא קונקרטית.

מאפייני הרכב:

יונדאי i25 ,שנת 2014 ,מנוע 1.6 יד שנייה (יד ראשונה פרטית).

ק"מ - 40K

התשובות שלי בגוף הציטוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב אני לא כל כך מבין בזה אבל מישהו עם רכב שעבר הסבה לגז הראה לי שברישיון רכב כתוב שהוא יכול לחנות בתת קרקעי

חוץ מזה הוא אמר גם שגז מוריד בערך ב30% את עוצמת המנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, יש לי מערכת גז בשברולט אימפלה 2005 כ 7 שנים ללא משמנת. דברים שכדאי לדעת לגבי מערכת הגז:

- לא כל הרכבים מתאימים להסבה לגז - לדעתי הכי חשוב לפני ההתקנה להתייעץ עם מתקין שאתה יכול לסמוך עליו.

- הצריכה על גז טיפה גבוהה יותר מאשר על בנזין - מנסיוני זה בסביבות ה 15% יותר - אבל זה יכול להשתנות מרכב לרכב ו\או בין מערכות שונות. ז"א קח בחשבון שהחיסכון כנראה לא יהיה בדיוק היחס בין מחיר ליטר בנזין למחיר ליטר גז.

- קח בחשבון שהשמן במשמנת גם עולה כסף וכמו כן הרכב עדיין יצרוך בנזין כי המערכת גז נכנסת לעבודה מטמפרטורה מסויימת (אצלי באימפלה למשל זה מ 45 מעלות חום מנוע) - ז"א שכל עוד הרכב קר הוא יצרוך בנזין וזה יכול לבוא לידי ביטוי יותר בחורף מאשר בקיץ או יותר אם מדובר בהמון נסיעות קצרות לעומת נסיעות ארוכות יחסית. זה עוד פקטור שיש לקחת בחשבון.

בחישוב פשוט ועל סמך ה 15% הפרש תגיע לכך שעלות גז ובנזין חודשית עבורך תהיה בערך 600 (לקחתי 1000 חילקתי ל 6.5 עבור עלות ליטר בנזין בערך, הוספתי 15% והכפלתי בעלות ליטר גז ואז לתוצאה הוספתי 70 ש"ח בנזין שנניח הרכב עדיין יצרוך כנראה)

ז"א שנניח והחיסכון שלך בחודש הוא 400 ש"ח, עכשיו אתה יכול להניח שבשנה תחסוך 4800 ש"ח ותוך שנה וחצי נניח תסגור עלות מערכת. לשיקולך אם זה כדאי לך או לא.

אבל בכל מקרה הכי חשוב זה קודם לבדוק אם הרכב מתאים להסבה לגז כי יש כאלה שיותר ויש שפחות.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב אני לא כל כך מבין בזה אבל מישהו עם רכב שעבר הסבה לגז הראה לי שברישיון רכב כתוב שהוא יכול לחנות בתת קרקעי

חוץ מזה הוא אמר גם שגז מוריד בערך ב30% את עוצמת המנוע

לגבי חניונים, אני חושב שזה תלוי בתקן של המערכת - אני זוכר שלפני 5 שנים בערך כבר היו מערכות שהותר להם לחנות בחניונים תת-קרקעיים.

לגבי 30% ירידה בביצועים - לפחות במקרה של האימפלה שלי זה שטויות במיץ, אין שום ירידה בסחיבה או בכוח ובזמנו עשיתי בדיקות (למשל האצה מ 0 ל 100 ו"בדיקות תחושה" כלליות) ולא היו הבדלים בכלל.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שיש הפסד של כוח סוס וצריכה גבוהה יותר של גז. זה מהסיבה שהנצילות של הגז קטנה יותר מאשר הבנזין.

משמנת מאריכה את חיי השסתומים בכך שמספקת להם שמן כי הגז יבש בניגוד לבנזין שמסכך גם את השסתומים.

בדרך כלל צריך לשפץ ראש מנוע אחרי 160 אלף ק"מ ומעלה. אבל עלות החיסכון בשימוש בגז לעומת בנזין מקטינה את הוצאת השיפוץ למזערית.

וכמובן, לא כל רכב מסוגל לקבל הסבה לגז. בדרך כלל הקוראיניות מסתדרות יופי, האמריקיות גם כן בערבון מוגבל והיפנים חוץ מכמה בודדים כמו מיצובישי לאנסר וחלק מדגמי סוברו לא אוהבים הסבה לגז.

אסור לעשות הסבה ללנד קרוזר. זה יגמור לו את הראש מהר מאוד וזאת מניסיון.

לפני שאתה מתקין דבר עם המתקין ותראה מה הוא אומר לגבי כמה זמן הראש אמור לעמוד בזה וכיוצא בזה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לכולם ותודה על התגובות,

לאור מה שנרשם כאן ושיחות עם גורמים אחרים החלטתי לרדת מההסבה.

מעדיף להחזיק את הרכב הנוכחי עד שנה וחצי ולאחר מכן להחליף להיברידי.

העניין שהרכב אינו מיועד לגז וישנה סבירות שהמנוע יפגע מרתיעה אותי מלבצע את המהלך.

חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לכולם ותודה על התגובות,

לאור מה שנרשם כאן ושיחות עם גורמים אחרים החלטתי לרדת מההסבה.

מעדיף להחזיק את הרכב הנוכחי עד שנה וחצי ולאחר מכן להחליף להיברידי.

העניין שהרכב אינו מיועד לגז וישנה סבירות שהמנוע יפגע מרתיעה אותי מלבצע את המהלך.

חג שמח.

דווקא הקוריאניות כפי שאמרתי די מחבבות הסבה לגז. אבל כאמור באזור ה 160 אלף יהיה צורך בשיפוץ ראש מנוע. אבל, עלות השיפוץ לעומת הכסף שחסכת בכך שנסעת על גז היא בטלה בשישים.

אם ליטר בנזין היום הוא 6.50 שקלים לליטר בערך ועלות של ליטר גז היא חצי מזה רק תעשה חשבון כמה כסף אתה חוסך. הכל גם שאלה כמה אתה נוסע בשנה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...