Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכבים מעניינים בני 30 או בקרוב בני 30 מארצות הגולה ומה מצב השוק שלהם בארץ.

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 2036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פתחתי את השרשור כאן כי חשבתי שיותר אנשים נכנסים לפורום יעוץ ויש יותר סיכוי לקבל מידע. אולי בכל זאת היה מתאים יותר לאספנות לשיקול מי ששוקל דברים כאלה...

פתחתי לפני כמה חודשים שרשור על ייבוא רכב בתקציב של כ-60K כולל הכל. זה רעיון שאני משתעשע בו, בעיקר כי אני מחפש רכב יותר אנלוגי ופחות ממוחשב ומאולחש בתחושות. אני לא מחפש מטוס קרב, כן מחפש רכב שנותן פאן.

בתחילה עוד היו לי תקוות למצוא בארץ 205GTI מקורית במצב טוב. זו הפכה למשימה כמעט בלתי אפשרית, והמחיר שהאחרונה שצצה נמכרה ע"פ השמועות גורמים לך לחשוב האם זה באמת שווה את זה...

בשרשור שפתחתי לפני כמה חודשים התעניינתי בפורשה 944. הרכב עדיין מעניין אותי, אבל שקלתי מאז עוד כמה אופציות. אני מחפש רכב שיחסית קל לתחזוקה ועם זמינות חלפים גבוהה. הפורשה היא לא רכב מתוחכם, אבל זמינות החלקים עלולה להיות מעט בעייתית. יש לה מקדם פוזה מאוד גבוה, אבל בגיזרת הביצועים היא די מיינסטרים, לכן אני מברר על עוד אופציות.

כרגע יש לי עוד שתי אופציות בראש. אופציה אחת היא מאזדה מיאטה. היא בקרוב תיכנס לגיל 30. הדגמים הראשונים הגיעו עם מנוע 1.6, נשמע לא משהו. מקריאה שביצעתי אנשים דווקא מאוד מחבבים את המיאטה 1.6, ומסכימים שהיא נותנת המון פאן. ראיתי אף השוואות שלה מול אותה 944 ובאופן מפתיע בכמה השוואות שקראתי היה נשמע כאילו המיאטה מקבלת פידבק יותר חיובי (944 רגילה לא טורבו).

המיאטה אולי תופתעו לדעת לא זולה גם בארה"ב באופן יחסי כן? אקזמפלים במצב פנטסטי נמכרים במחירים גבוהים, הרבה מעל התקציב שלי, אבל כן פה ושם אפשר לדוג אחת שנראית טוב בסביב ה4K$. אחרי מיסים ושינוע זה די מהר מגיע ל40-50K... הרבה כסף למיאטה, ולכן המשכתי לפזול.

לטובת המיאטה נציין אחזקה מאוד זולה, המון שיפורים, המון פאן, רודסטאר.

אל המועמדת הבאה הגעתי בעקבות שיחה עם בעל 944, הוא הזכיר אותה. התחלתי לעקוב. מדובר בBMW 325 משנות ה-80. הן גם נסחרות במחירים שבדרך כלל גבוהים מהתקציב, אבל מדי פעם צצה אחת בתקציב. עכשיו אין לי ממש שמץ למה אני נכנס, ואני יודע שהשוק שלהן די משוגע בארץ אבל אני לא יודע עד כמה.

בכמה 325 משנות ה-80, ידנית עם יד נמוכה וק"מ סביר, נקיה מתאונות חריגות וחלודה נסחרת בארץ?

האם 50K עלות יבוא לרכב כזה במצב טוב, שיצריך נניח השקעה מקסימלית של 10K נוספים היא עסקה טובה?

בכלל אשמח לרעיונות נוספים שלכם. שוב אני לא מכוון פה למקדם פוזה הכי גבוה, או לביצועים פסיכיים, אני מחפש פאן טהור שניתן להחזיק ולתחזק אותו בלי הרבה בעיות במדינת ישראל.

דבר נוסף הרכב לא ישמש כרכב דיילי, אבל הוא צריך להיות מסוגל לשמש כדיילי, הכוונה שלי היא שאם הוא מתוחזק הוא צריך להיות גם רכב אמין.

עכשיו נהיה קצת יותר ספצייים זו 325 שנמצאת במרחק שעה נסיעה מדוד שלי. על הנייר נראית טוב. דעתכם?

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאסית. לגמרי.

תשמע, באיזורים האלו של ניו יורק וצפונה יש קרח בחורף, ולכן יש לרוב חלודה בתחתית המרכב כתוצאה מפיזור מלח. החלודה הזו זה סרטן של רכבים. קשה עד בלתי אפשרי למצוא רכב באיזורים האלו שלא סובל מזה.

מיותר לציין שתיקון הבעיה לרוב נע בין יקר מאוד עד לא כלכלי (רמה של שחזור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפא ספיידר.

יש גרסאות עם מנוע 2 ליטר שבאופן יחסי אמורה לסוע לא רע.

יש קהילה שלמה של חובבי אלפות ישנות ומוסך שמתמצא בהן.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להוסיף קצת לגבי המיאטה, אם אתה מייבא זה רק עד שנת 89 שהן קצת נדירות אז תצטרך לחכות קצת כדי לייבא שנת 90-91.

מיאטות במצב סביר נמכרות במחיר 3000-4000 דולר. כאלה עם קמ נמוך ובמצב יותר טוב 6000-8000

לא מזמן נמכרה אחת עם 32 אלף מייל ב 6500

הנה:

https://bringatrailer.com/listing/1990-mazda-mx-5-miata-45/

בכלל תסתכל קצת באתר הזה.

בניגוד ל 205 יש יחסית מיאטות בארץ וזה מה שאני הייתי עושה במקומך וחוסך את כאב הראש של הייבוא.

Sent from my F5121 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי baer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאסית. לגמרי.

תשמע, באיזורים האלו של ניו יורק וצפונה יש קרח בחורף, ולכן יש לרוב חלודה בתחתית המרכב כתוצאה מפיזור מלח. החלודה הזו זה סרטן של רכבים. קשה עד בלתי אפשרי למצוא רכב באיזורים האלו שלא סובל מזה.

מיותר לציין שתיקון הבעיה לרוב נע בין יקר מאוד עד לא כלכלי (רמה של שחזור)

הנושא ידוע לי. לא סתם בחרתי מודעה באזור הזה, דוד שלי מתגורר כשעה נסיעה מהרכב הזה ויכול לבדוק אותו עם חבר מכונאי שלו. העובדה שהרכב נסע מעט ומצויין garaged במודעה מפיחה מעט אופטימיות...

מדיונים ישנים בפורום הבנתי שהרכב רגיש לחלודה גם בלי מלח, ולכן זה נושא שבל יעבור כי העלויות של תיקון מרכב היא משהו שאני לא מוכן להכנס אליו.

מהתגובה שלך אני מבין שהE30 היא בהחלט קלאסית שהיא השקעה טובה נקרא לה. השאלה אם היא שווה כ-45-50 אלף שקלים כי זו עלות היבוא שלה פחות או יותר (של אחת ב4000$). בארץ למצוא רכב עם נתונים כאלה אני מאמין שדי בלתי אפשרי אז קשה לדעת. מה שכן זה לא רחוק מהמחיר שאותה 205GTI נמכרה, ולדעתי הBMW שווה פי כמה (מבחינת יכולת).

נחכה לתגובה של חובב בימריות כדי להבין את המצב של השוק, אבל כנראה שהוא פסיכי כי בשרשורים מהעשור הקודם הוא כבר היה פסיכי.

לגבי האלפא לא יודע מה העלויות. קחו בחשבון שבגלל שהרכב לא יוצר בארה"ב המיסים גבוהים אף יותר מהרגיל, ובמקרה של המיאטה זה בכלל חגיגה כי הבנתי שאין איזה הסכם סחר עם יפן. לכן מיאטה של 4000$ מגיעה מהר מאוד ל50K שקלים ויותר. מאוד מתסכל.

לגבי מיאטה בארץ. נכון ששווה לשקול אבל המחירים פה לא פחות משוגעים והייצע נמוך מאוד. ואני לא מדבר על כאלו משנת 90-91 שסטטוס האספנות הוא באופק הקרוב, כאלה יש בקושי בקושי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...