Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני עד 35K (נערך)

bar201
שימו לב! השרשור הזה בן 2036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תקציב: 35 אלף מוכן להוסיף קצת

שנתון: 2011-2014, גיר אוטומטי בלבד (רובוטי פסול מבחינתי על אמינות)

הנסועה השנתית שלי תהיה נמוכה ולא תעלה על 15 אלף ק"מ

מבחינת סדרי עדיפויות

חשוב לי מעל לכל שהרכב יהיה אמין

במקום השני חשוב לי ממש העיצוב החיצוני

לאחר מכן ביצועי מנוע

ואז צריכת דלק

במקום האחרון אך עדיין חשוב האיבזור

אשמח לשמוע את דעתכם בכל פרמטר שצוין למעלה (וגם דברים נוספים כמו בידוד רעשים, נוחות נסיעה..)

על הרכבים:

פורד פיאסטה (2012 ומטה האוטומטית)

סיאט איביזה (אוטומטית בלבד)

יונדאי i20

אופל קורסה

טויוטה יאריס

בנוסף איזו סוגי סיאט איביזה יש?

הבנתי שיש שלושה רמות גימור

כמה סוגי מנוע חלק טורבו חלק רגיל..

מישהו יכול לעשות לי סדר באיביזה האוטומטית?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

האיביזה עם גיר פחות אמין, שאר הרכבים אמינים אך משמעותית פחות זריזים מהאיביזה.

אישית הייתי הולך על הפיאטסה, איכות חומרים טובה, 7 כריות אוויר וממה שאני זוכר הנוחות גם טובה.

פה תוכל לראות רמות האיבזור בסיאט:

https://www.icar.co.il/סיאט/סיאט_איביזה/סיאט_איביזה_יד_שניה_ד11/

Sent from my iPad using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיביזה עם גיר פחות אמין, שאר הרכבים אמינים אך משמעותית פחות זריזים מהאיביזה.

אישית הייתי הולך על הפיאטסה, איכות חומרים טובה, 7 כריות אוויר וממה שאני זוכר הנוחות גם טובה.

פה תוכל לראות רמות האיבזור בסיאט:

https://www.icar.co.il/סיאט/סיאט_איביזה/סיאט_איביזה_יד_שניה_ד11/

מהקישור ששלחת הבנתי שאין דבר כזה איביזה אוטומטית לחלוטין, ושיש רק רובוטי. אני צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנתונים המתאימים לתקציב, אתה צודק (יש כמובן גם ידני, אבל זה כנראה פחות רלוונטי).

מכל מה שהצעת הייתי בוחר במאזדה 2, שתענה לך על שלושת הפרמטרים הראשונים בצורה הכי סבירה מבין הסופר מיני בתקציב.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנתונים המתאימים לתקציב, אתה צודק (יש כמובן גם ידני, אבל זה כנראה פחות רלוונטי).

מכל מה שהצעת הייתי בוחר במאזדה 2, שתענה לך על שלושת הפרמטרים הראשונים בצורה הכי סבירה מבין הסופר מיני בתקציב.

כן רק שמצד שני היא מאוד יקרה מה שאומר שנתון יותר נמוך ובנוסף עלות אחזקה גבוהה מה שמבחינתי פוסל אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך סקריה על תיבות ההילוכים הקיימות היום:

א. ידני. 3 דוושות, אין מה להרחיב.

ב. אוטומטי. 2 דוושות.

כל התיבות האוטומטיות הן אוטומטיות לחלוטין, הנהג לא נדרש להחליף הילוכים.

התיבות האוטומטיות מתחלקות ל 5 סוגים לפי מבנה ועיקרון פעולה.

1. אוטומטי הידראוולי קלאסי שנקרא בדרך כלל פלנטרי. יתרונות: פעולה חלקה בכל המהירויות, אמינות, מבנה מוכר. חסרונות: צריכת דלק גבוהה, לפעמים מספר הילוכים קטן ועקב כך ניצול לא מייטבי של המנוע.

2. רובוטי dual clutch מצבד כפול יבש.

יתרומות: חסכוני, פעולה מהירה, ביצועים טובים, צריכת דלק נמוכה. חסרונות נדרשת החלפת מצמדים לעיתים תכופות, לפעימם תקלות נוספות. מעט פחות נעים בנסיעה איטית מהראשון.

3. רובוטי dual clutch מצמד כפול רטוב. כל היתרונות של מספר 2 + מצמדים מחזיקים משמעותית יותר זמן. את הסוג הזה לא תמצא במכוניות פשוטת עממיות אלא רק בחזקות יוקרות יותר.

4. רובוטי single clutch מצמד בודד. יתרונות חסכוני, זול. מחיר קניה נמוך. חסרונות החלפות הילוכים פחות נעימות, משתפרת אם מרפים מנגז בעת החלפת הילוך. תיקון המפעיל הרובוטי יכול להיות יקר, בחלק מהדגמים המצמד מתבלה מהר.

5. רציף CVT.

מספר אינסופי של הילוכים.

יתרונות פעולה נעימה במהירות נמוכה, אין העברות הילוכים, חסכוני, ניצול מייטבי של המנוע.

חסרונות - פעולה מעצבנת עבור חלק מהאנשים, מרבה להפעיל את המנוע בסל"ד גבוה בעומס, בשביל להחזיק לאורך זמן דורש נהיגה עדינה, לא אוהב עומס קיצוני, מתבלה יחסית מהר, תיקון יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב שלך תוכל למצוא מאזדה 2 מ-2013, ובקצת יותר 2014. נשמע לי סביר בסה"כ. לדעתי עלות האחזקה שלה סבירה לגמרי, אין בה שום טכנולוגיה אקזוטית, חלקים יקרים או מרווח טיפולים לא סביר.

כל השאר פשוט לא עונות לכל הקריטריונים. אבל אם אתה מתעקש - אני הייתי בחור בפיאסטה. היא לא מאוד חזקה, אבל מסתדרים.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך סקריה על תיבות ההילוכים הקיימות היום:

א. ידני. 3 דוושות, אין מה להרחיב.

ב. אוטומטי. 2 דוושות.

כל התיבות האוטומטיות הן אוטומטיות לחלוטין, הנהג לא נדרש להחליף הילוכים.

התיבות האוטומטיות מתחלקות ל 5 סוגים לפי מבנה ועיקרון פעולה.

1. אוטומטי הידראוולי קלאסי שנקרא בדרך כלל פלנטרי. יתרונות: פעולה חלקה בכל המהירויות, אמינות, מבנה מוכר. חסרונות: צריכת דלק גבוהה, לפעמים מספר הילוכים קטן ועקב כך ניצול לא מייטבי של המנוע.

2. רובוטי dual clutch מצבד כפול יבש.

יתרומות: חסכוני, פעולה מהירה, ביצועים טובים, צריכת דלק נמוכה. חסרונות נדרשת החלפת מצמדים לעיתים תכופות, לפעימם תקלות נוספות. מעט פחות נעים בנסיעה איטית מהראשון.

3. רובוטי dual clutch מצמד כפול רטוב. כל היתרונות של מספר 2 + מצמדים מחזיקים משמעותית יותר זמן. את הסוג הזה לא תמצא במכוניות פשוטת עממיות אלא רק בחזקות יוקרות יותר.

4. רובוטי single clutch מצמד בודד. יתרונות חסכוני, זול. מחיר קניה נמוך. חסרונות החלפות הילוכים פחות נעימות, משתפרת אם מרפים מנגז בעת החלפת הילוך. תיקון המפעיל הרובוטי יכול להיות יקר, בחלק מהדגמים המצמד מתבלה מהר.

5. רציף CVT.

מספר אינסופי של הילוכים.

יתרונות פעולה נעימה במהירות נמוכה, אין העברות הילוכים, חסכוני, ניצול מייטבי של המנוע.

חסרונות - פעולה מעצבנת עבור חלק מהאנשים, מרבה להפעיל את המנוע בסל"ד גבוה בעומס, בשביל להחזיק לאורך זמן דורש נהיגה עדינה, לא אוהב עומס קיצוני, מתבלה יחסית מהר, תיקון יקר.

הבנתי בסך הכל את הרעיון.

תודה. סתם לידע כללי, קיה פיקנטו, פורד פיאסטה (2012 ומטה), טויוטה יאריס - כל אלו שמניתי הן בעלות גיר אוטומטי הידראוולי?

בתקציב שלך תוכל למצוא מאזדה 2 מ-2013, ובקצת יותר 2014. נשמע לי סביר בסה"כ. לדעתי עלות האחזקה שלה סבירה לגמרי, אין בה שום טכנולוגיה אקזוטית, חלקים יקרים או מרווח טיפולים לא סביר.

כל השאר פשוט לא עונות לכל הקריטריונים. אבל אם אתה מתעקש - אני הייתי בחור בפיאסטה. היא לא מאוד חזקה, אבל מסתדרים.

חיפשתי קצת מאזדה 2

המחירים גבוהים בהרבה ממה שאתה חושב

אנשים דורשים את התקציב שלי לשנתון 2009 עם 120

הייתי שמח שתפרט קצת לגבי מה נקודות החוזק ומה נקודות החולשה של הפיאסטה (שגם כרגע מאוד מסקרנת אותי)

בעיקר במה שקשור לאמינות, ביצועי מנוע, צריכת דלק, אבזור, נוחות נסיעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי דוגמאות מיד2 (לא מכיר אישית וכו'):

http://yad2.co.il/s/c/xvmvbz

http://yad2.co.il/s/c/xh989f

לגבי הפיאסטה, להבנתי היא נחשבת לאמינה בצורה סבירה לגמרי, די נוחה, מתנהגת בצורה סבירה ומהבטוחות בקטגוריה ובשנתון (5 כוכבים במבחן איסור דאז ו-7 כריות אויר). לא זוכר לגבי אבזור, לא חושב שהיא הציעה משהו מיוחד.

מצד שני, מנוע 1.4 אטמ' עם גיר 4 הילוכים לא שם אותה במקום טוב המיוחד מבחינת ביצועים וצריכת דלק. לתנועה עירונית או בין עירונית במהירויות סבירות ובמישור זה לגמרי בסדר, אם אתה הולך לעלות כל יום מהכינרת לחרמון יכול להיות שיש אלטרנטיבות עדיפות (למרות שבתקציב הזה זה די קשה).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי דוגמאות מיד2 (לא מכיר אישית וכו'):

yad2.co.il/s/c/xvmvbz

yad2.co.il/s/c/xh989f

לגבי הפיאסטה, להבנתי היא נחשבת לאמינה בצורה סבירה לגמרי, די נוחה, מתנהגת בצורה סבירה ומהבטוחות בקטגוריה ובשנתון (5 כוכבים במבחן איסור דאז ו-7 כריות אויר). לא זוכר לגבי אבזור, לא חושב שהיא הציעה משהו מיוחד.

מצד שני, מנוע 1.4 אטמ' עם גיר 4 הילוכים לא שם אותה במקום טוב המיוחד מבחינת ביצועים וצריכת דלק. לתנועה עירונית או בין עירונית במהירויות סבירות ובמישור זה לגמרי בסדר, אם אתה הולך לעלות כל יום מהכינרת לחרמון יכול להיות שיש אלטרנטיבות עדיפות (למרות שבתקציב הזה זה די קשה).

אני מגביל את עצמי לרכב עם פחות מ100K

לגבי הפיאסטה, לא צריך יותר מדי אבזור, אבל יש מערכת שמע? חיבור AUX? חלונות חשמליים? זה בגדול כל מה שאני צריך..

שמע, אני לא מחפש עכשיו לדפוק 180 בכביש 6. רק חשוב לי לדעת שכשאסע על 120 ארגיש שהיא זורמת וחלקה.. אם זה המצב מבחינתי זה מספיק מבחינת ביצועים. מה אתה אומר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר שני דברים:

א. ק"מ זה מספר מאוד מבלבל. עדיף רכב שנסע 140,000 בנסיעה בין עירונית רגועה על רכב שנסע 100,000 בפקקים עירוניים.

ב. 120 זורמת וחלקה זה קצת גבולי, אבל זה גם מאוד תלוי בהגדרות שלך. מכיוון שזה ממש לא חד משמעי, כנראה שלא תהיה ברירה אלא לנסות ולנסוע באחת בעצמך.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיאסטה אין בעיה לנסוע 120, סך הכול יש לא מעט מהם ולא מעט מהיונדאי 20 עם מנוע דומה, זה לא רכב חזק אבל למשתמש הממוצע זה כניראה מספק.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. סתם לידע כללי, קיה פיקנטו, פורד פיאסטה (2012 ומטה), טויוטה יאריס - כל אלו שמניתי הן בעלות גיר אוטומטי הידראוולי?

פיקנטו - גיר מסוג 1 בכל השנים.

פורד פיאסטה עד 2012 גיר מסוג 1, אחרי זה מסוג 2.

טויוטה יאריס שנים 2000-2006 סוג 1, שנים 2007 - 2011 סוג 4, 2011 ומעלה סוג 5 בלי תקלות ידעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...