Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג המערכת באודי A3 2013

shahargelman
שימו לב! השרשור הזה בן 2030 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי אני מעוניין לשדרג את המערכת באודי A3 2013 עקב סאונד לא חזק מספיק

אחרי וויליום 24 אין עלייה באמת בסאונד, הבנתי שזו הגבלה של אודי בכוונה כדי לא ליצור קרטועים באיכות

מה אפשר לעשות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לשפר ולהגביר את הסאונד - חייבים להוסיף מגבר 4-5 ערוצים.

צריך לבדוק אם יש במערכת הרכב סאבוופר - לדעתי אין - אבל צריך לבדוק.

להתחיל עם מגבר 4-5 ערוצים, המקבל את אות הסאונד - מקו הרמקולים הקדמיים.

הרמקולים האחוריים - בד"כ חתוכים יותר גבוהה, ולא מספקים תדרים נמוכים.

המגבר צריך להיות עם כניסות היי-לבל (high level) - המאפשר את כניסת האות מהרמקולים הקדמיים.

ולהתקין גם סאבוופר כ 8-10 אנץ' למערכת - אפשר שטוח מתחת לאחד המושבים הקדמיים.

אנו נשארים עם הרמקולים המקוריים - ומכוונים אותם דרך המגבר, שיספקו סאונד מעל 100H.

את התחום הנמוך יותר, יכסה וישמיע הסאבוופר.

העלות של ההתקנה הראשונית - המגבר והסאב-וופר הנ"ל, היא כ 2.000 ש"ח - כולל ההתקנה.

במידה ורוצים לשפר את הרמקולים הקדמיים, או הם לא עומדים בדרישות - אפשר להחליף אותם אח"כ.

ראה מספר דיונים - כדאי לקרוא ולהבין את המערכות החדשות ברכבים.

א - רמקולים לקיה פיקנטו 2013

ב - מערכת סאונד ב bmw

ג - המלצה לרמקולים+מגבר

ד - מינימום השקעה בשביל סאונד נחמד

ה - שדרוג למערכת המקורית בפיג'ו 208 עד 500שח

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

האמת שגם לי יש את אותו רכב ואני לא כל כך מרוצה מהמערכת בדיוק כמוך. כן, בתור מערכת סטוק היא בגלל לא רעה בהשוואה לרכבים של חברים לדוגמא אבל אין מספיק חוזק ובאס כמו שאני מצפה. האמת שלאחרונה חבר שדרג את המערכת סאונד שלו במאליבו, אז אני ממש מקנא ורוצה גם לעשות את זה.

בכל אופן, לא יודע אם אתה פדנט כמוני אבל אני לא אוהב לשים דברים לא מקוריים. אופציה שיש לך היא משהו שאני שקלתי, אבל כרגע מחכה עם זה לראות אם זה ישתלם לי כלכלית והיא התקנת מערכת B&O. מניח שאתה יודע שדגמים יותר יוקרתיים כמו A8 לדוגמא או רמות גימור גבוהות של ה-A3 מגיעות עם המערכת הזו. המערכת בעצם כוללת סך הכל 15 חלקים (!): 2 רמקולים בכל דלת, 2 טוויטרים קדמיים, 2 טוויטרים אחוריים, רמקול מרכזי בדאשבורד מאחורי המסך, מגבר מתחת לכסא הנהג וסאב שיושב בתוך הגלגל הרזרבי.

ניתן לראות את הפירוט שפירטתי למעלה בתמונה פה:

speakers-in-the-car-jpg.108318

אז אחרי שהתלהבתי מהתמונה הזו וקראתי עוד מידע ב-Audi-Sport (ממליץ לך להיכנס לפורום הזה ולחקור על דברים בהקשר לרכב הזה), התחלתי לחשוב עלויות. באיביי יש אנשים שמוכרים את סך כל החלקים (לא כולל החיווט הנדרש) ב-3,000 ש"ח, בערך, שלמען האמת - מדובר במחיר מצוין בהתחשב בכמות הקומפוננטים שאתה מקבל. מה שיפה במערכת הזו שהכל משתלב עם הרכב בצורה מקורית. אפילו הסאב יושב בצורה מושלמת בתוך הגלגל הרזרבי!

יש כאן מדריך על בחור שהתקין את המערכת בעצמו ברכב שלו, ממליץ לך לקרוא את זה.

בנוסף, אם אתה מכיר את הדר מ-HI-LED אז התותח הזה הצליח להתקין את המערכת ללקוח שלו שהגיע עם S3.

כמו שאתה רואה כבר, מדובר בעבודה לא פשוטה (במיוחד עבורי, שלא התעסקתי עם אודיו בחיים שלי אבל אני אוהב להעריך סאונד טוב!). יתרה מכך, יש עוד הגבלה שצריך לבדוק והיא חיבור שנקרא "MOST bus", שאמור להיות במחשב של המערכת מולטימדיה שנמצא בתא כפפות. אם החיבור לא קיים במערכת, צריך להחליף את כולה וזה לא דבר זול כי אחרת אתה לא יכול להתקין את המגבר. הוא מסביר את זה גם במדריך ב-Audi-Sport. אז לצערי, הפרוייקט כרגע ב-hold מבחינתי.

בגלל שטרם בדקתי אם אני בכלל יכול לשדרג למערכת הזו, החלטתי להתחיל בקטן (וזה מה שאני ממליץ לך) ולהתקין לפחות את הרמקול המרכזי בדאשבורד. הם נמכרים באיביי ממש בזול, בערך 150 ש"ח למשומש כמו פה. ההתקנה עצמה גם נורא פשוטה.

מאחל לך בהצלחה!

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות מאמין במערכת של B&O..

איך ההתקנה של הרמקול האמצעי משפיעה על העסק?

והבנתי בשביל לשדרג את המערכת יש צורך להחליף את ארבעת הרמקולים שבדלתות, להוסיף סאב וופר ומגבר. טוויטרים אפשר להשאיר

הבעיה שאני צריך בעל מקצוע שיודע להתעסק עם גרמניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות מאמין במערכת של B&O..

איך ההתקנה של הרמקול האמצעי משפיעה על העסק?

והבנתי בשביל לשדרג את המערכת יש צורך להחליף את ארבעת הרמקולים שבדלתות, להוסיף סאב וופר ומגבר. טוויטרים אפשר להשאיר

הבעיה שאני צריך בעל מקצוע שיודע להתעסק עם גרמניות

אני דווקא הייתי באמריקה לפני חודש ונהגתי על A4 עם מערכת של B&O, היה מדהים וסיפק אותי ממש.

בכל אופן, אכן. סאב ומגבר זה בלתי נמנע. לגבי הרמקול האמצעי אין לי מושג, טרם ביצעתי את זה אבל אעשה את זה בקרוב.

מבין אותך... הרבה מאוד חאפרים בארץ אבל אם תרצה אני מכיר מישהו שיודע לעבוד מצויין על אודיו ומעלטימדיה והתעסק עם רכבים גרמניים מאוד יקרים. הוא בראש העין. שלח לי הודעה אם תהיה מעוניין. לא קשור אליו באיזה שהיא צורה, פשוט מכיר את העבודה שלו והמחירים שלו גם מאוד נוחים.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של S3 לשעבר עם המערכת המדוברת

מדובר באחד הסטים הנעימים לאוזן גם מבחינת איכות וגם מבחינת עוצמה

אכן B&O שווה כל שקל אגב תוספת מקורית שעלותה באודי 60K

אם אתה אוהב לשמור על מקוריות ממליץ לך מאוד

אכן הפוריקט של אדר שאפו גדול

אני חושב שהוא בין הבודדים בארץ שעשה פרויקט כזה

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה

קצת מוזר לי שהתוספת הזו עלתה 60,000. החלקים עצמם (כל הקומפוננטים, טויטרים, מגבר וסאב) עולים בסביבות 3,000 שקל.

עריכה: טוב, אז אחרי בדיקה מעמיקה באינטרנט יש בעצם שני שדרוגים שניתן לבצע לרכב הזה מבחינת מערכת סאונד. השדרוג הראשון נקרא "Audi Sound System" שזו חבילה שמשדרגת את המערכת הקיימת ומוסיפה את הרמקול המרכזי וסאב (איפה שנמצא הגלגל הרזרבי). השדרוג השני זה אכן ה-B&O שזה קומפלט ואיכות ללא פשרות.

השדרוג הראשון הוא דווקא בר ביצוע, מצאתי מישהו ביוטיוב שעשה את זה לרכב שלו.

, ו
. ההתקנה יחסית פשוטה, אם יש לך את הידע. הבעיה העיקרית זה הקידוד שצריך לעשות לאחר מכן. כל החלקים נמצאים באיביי והמחיר שלהם סביר.

האם זה יעזור משמעותית? סביר להניח שכן. סאב תמיד מוסיף ועוד רמקול שלא היה לך בעבר. האם זה יספק אותך? קשה לי להגיד.

עם כמה שאני נגד דברים לא מקוריים, הייתי כן ממליץ ללכת למתקין לקנות פירמה אחרת ולאו דווקא מקורית שתתן לך הרבה יותר במחיר מוזל (הבחור ששלחתי לך בפרטי יוכל לייעץ לך ולתת לך הצעה לפי התקציב שלך).

.

לצערי בגלל הבנת כמות העבודה הנדרשת והמורכבות להתקנה של ה-B&O, כנראה שאלך על התקנה של חברה אחרת ואשקיע במשהו איכותי כגון Audison או Hertz.

עריכה אחרונה על ידי Fraysa

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה

התוספת עלתה 60 אלף שח?

מניין הבאת את הנתון בזה?

בסכום כזה אתה מקים אולפן ברכב.

רק ספינות הדגל של המותג יכולות להתקרב למחיר הזה בגלל ריבוי רמקולים ואיכות משופרת פי כמה מזו המותקנת בa3.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2030 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...