Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לזוג סטודנטים, בעיקר לנסיעות עירוניות

Tal Barami
שימו לב! השרשור הזה בן 2037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אנחנו זוג סטודנטים שגרים בב"ש ולאחרונה עלה הצורך ברכב.

אנחנו נוסעים בעיקר בעיר, אך חשוב גם שהרכב "יסחב" מחוצה לה (למשל, אמא שלי נוהגת בפיקנטו והוא בקושי מצליח להאיץ בעליות, זה הקשה עלינו מאוד באחת הנסיעות מחוץ לעיר).

אנחנו מחפשים רכב קטן / בינוני. התקציב שלנו לא גדול, אנחנו לא מכירים את מחירי השוק וגם לא כ"כ יודעים איך ומה להתחיל לחפש.

אילו דגמים מומלצים לצרכים שלנו? האם עדיף לקנות רכב חדש, או ממישהו? איך מתחילים להכיר את השוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההגדרה שלך לרכב קטן או בינוני? ומהו תקציב לא גדול?

אתה צריך להחליט קודם כל מה הדרישות שלך מהרכב - גודל, ביצועים, לציין כמה ק"מ בשנה אתה מתכנן לנסוע, האם גיר ידני יבוא בחשבון וכו'.

לרכישה של רכב משומש יש יתרונות: מחיר קניה נמוך יותר, ירידת ערך מתונה יותר.

מאידך, גם לרכישה של רכב חדש יש יתרונות: אתה היד הראשונה ומכיר את הרכב, יש אחריות, ייתכן והאבזור והבטיחות טובים יותר מאשר בדגם משומש.

אתה צריך להחליט מה התקציב שלך קודם כל. אם התקציב הוא 50 אלף ש"ח, אין ממש מה לדבר על רכב חדש.

עריכה: אני גם סטודנט שלומד וגר בבאר שבע, מתנייד בתוך העיר עם פיאט 500 ידנית ומרוצה ממנה. חסכונית, נוח למצוא איתה חניה, לדעתי גם מחוץ לעיר סוחבת לא רע (לאחותי יש פיקנטו כך שיש לי מדד).

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההגדרה שלך לרכב קטן או בינוני? ומהו תקציב לא גדול?

אתה צריך להחליט קודם כל מה הדרישות שלך מהרכב - גודל, ביצועים, לציין כמה ק"מ בשנה אתה מתכנן לנסוע, האם גיר ידני יבוא בחשבון וכו'.

לרכישה של רכב משומש יש יתרונות: מחיר קניה נמוך יותר, ירידת ערך מתונה יותר.

מאידך, גם לרכישה של רכב חדש יש יתרונות: אתה היד הראשונה ומכיר את הרכב, יש אחריות, ייתכן והאבזור והבטיחות טובים יותר מאשר בדגם משומש.

אתה צריך להחליט מה התקציב שלך קודם כל. אם התקציב הוא 50 אלף ש"ח, אין ממש מה לדבר על רכב חדש.

עריכה: אני גם סטודנט שלומד וגר בבאר שבע, מתנייד בתוך העיר עם פיאט 500 ידנית ומרוצה ממנה. חסכונית, נוח למצוא איתה חניה, לדעתי גם מחוץ לעיר סוחבת לא רע (לאחותי יש פיקנטו כך שיש לי מדד).

אני קצת חלש ברכבים, למשל הפיקנטו היא דיי קטנה. יצא לי לנהוג בסקודה אוקטביה / יונדאי i35 והן היו דיי גדולות ומרווחות.

תקציב לא גדול - נראה לי שמעל לאזור ה-50 כבר יהיה לי קשה להתמודד, אבל אני לא באמת מכיר את השוק. מה נחשב "יקר" ומה נחשב "זול"?

מעדיפים אוטומט בגלל שבת הזוג לא נסעה בידני המון זמן, אבל אני מניח שאם ההבדל במחיר משמעותי היינו הולכים על זה.

אני מאמין שלא ניסע ברכב יותר מדי אבל אני לא בטוח כמה ק"מ בשנה. בטח אלפים בודדים.

בהקשר של ירידת ערך: במידה ואני מתכנן נניח למכור את הרכב לאחר שנתיים, מה יותר ישתלם - לקנות חדש או משומש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפיקנטו קטנה ומכוניות כמו אוקטביה גדולה, אולי שווה להתמקד במה שיש ביניהן - קטגוריית הסופר מיני. מכוניות כמו קליאו, 208, יאריס וכדומה.

לגביי המחיר - זה עניין אישי שלך. לך 50 אלף ש"ח זה הרבה, למישהו אחר 10 אלף ש"ח זה הרבה. אתה צריך להחליט כמה אתה מוכן להשקיע בערך, ולקחת כמובן בחשבון שברכב משומש יהיה צורך ביישור קו שיכול לעלות בשקט כמה אלפי שקלים.

אם התכנון הוא מכירה אחרי שנתיים אני מאמין שיהיה עדיף לרכוש רכב משומש.

עוד אופציה היא ליסינג פרטי, אתה נהנה מרכב חדש, תמורת מקדמה ותשלום חודשי, למעשה תשלם ירידת ערך ובלאי. בתום החוזה (בדרך כלל בין שנתיים וחצי לשלוש שנים) אתה מחזיר את הרכב או רוכש אותו (אם אתה רוצה).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפיקנטו קטנה ומכוניות כמו אוקטביה גדולה, אולי שווה להתמקד במה שיש ביניהן - קטגוריית הסופר מיני. מכוניות כמו קליאו, 208, יאריס וכדומה.

לגביי המחיר - זה עניין אישי שלך. לך 50 אלף ש"ח זה הרבה, למישהו אחר 10 אלף ש"ח זה הרבה. אתה צריך להחליט כמה אתה מוכן להשקיע בערך, ולקחת כמובן בחשבון שברכב משומש יהיה צורך ביישור קו שיכול לעלות בשקט כמה אלפי שקלים.

אם התכנון הוא מכירה אחרי שנתיים אני מאמין שיהיה עדיף לרכוש רכב משומש.

עוד אופציה היא ליסינג פרטי, אתה נהנה מרכב חדש, תמורת מקדמה ותשלום חודשי, למעשה תשלם ירידת ערך ובלאי. בתום החוזה (בדרך כלל בין שנתיים וחצי לשלוש שנים) אתה מחזיר את הרכב או רוכש אותו (אם אתה רוצה).

היי שוב :)

ראשית - המון תודה על התגובות המפורטות. נותן קצת בטחון בתחום שכרגע אני מרגיש בו ממש מעורפל.

אני חושב שאוכל להתמודד עם מחיר שמגיע לעד 50 אלף ש"ח.

שמעתי על היאריס דברים טובים.

נשמע שרכב משומש עדיף לי על פני רכב חדש. האם לחפש באתרים כמו יד2? ונניח והלכתי לראות רכב כלשהו, כיצד אוכל לדעת שמדובר ברכישה חכמה ולא ברכב במצב גרוע?

ומה כוונתך ב"יישור קו"?

תודה שוב. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

50 אלף ש"ח יוכלו לרכוש לך רכב די מודרני.

היאריס מכונית בסדר, למען האמת יצא לי לנהוג בה ולנסוע בה - מודה שלא מאוד התרשמתי ממנה. היא לא מצטיינת בדבר.

חיפשת ביד 2 - אפשר לסנן לפי פרטים מההתחלה, לצורך העניין אני הייתי נמנע מרכבים עם הרבה ידיים (לצורך העניין, החלפת יד פעם בשנתיים או שלוש שנים (או יותר) היא דבר תקין בעיניי), אפשר גם לסנן לפי ק"מ, הממוצע השנתי הוא משהו כמו 20 אלף ק"מ, לא תמיד נורא אם לרכב יש קצת יותר מזה.

בכל מקרה, תדבר עם המוכר בטלפון, תראה שלא מדובר בסוחר (אלא אם כן הוא הזדהה מראש בתור סוחר, אם לא זה עלול להדליק נורה אדומה), כשאתה הולך לראות את הרכב - עדיף לעשות זאת באור יום. תוודא פרטים שהמוכר אמר לך בטלפון או רשם במודעה. כמובן שאם רשמו שהרכב עשה 50 אלף ק"מ ובאת וראית 51 אלף ק"מ זה לא סוף העולם, אבל אם כתבו 20 אלף ק"מ ובפועל יש 80 אלף ק"מ - נורה אדומה. כל מה שלא נראה תקין צריך להדליק לך נורה אדומה. (כמובן תתייעץ כאן בפורום)

לפני שאתה ניגש לשלב של בדיקת הרכב במכון, תנסה לראות דברים בעצמך - האם יש הפרשי צבע בין דלתות, פגושים, כנפיים וכו'. תנסה לראות האם הצמיגים שחוקים, האם כל המערכות שאפשר לבדוק ברכב עובדות (מיזוג - חימום וקירור, חלונות חשמליים, אורות וכו', כמובן שמנורות שרופות זה לא סוף העולם - אפשר להחליף. תיקון של מערכת מיזוג עלול להיות יקר).

אפשר גם לבצע נסיעת מבחן בתנאי שלמוכר יש ביטוח, ואם לא אז לבקש ממנו שינהג ברכב ולנסות להתרשם ממה שאפשר - האם יש רעשים חריגים למשל. (בשלב זה רצוי לכבות את המערכת)

אם כל הדברים האלו עברו בהצלחה - נסה לראות היסטוריית טיפולים. זה יכול להעיד על מצב הרכב, איך הוא טופל והאם היו תקלות במשך הדרך (והאם הן קריטיות או לא - תלוי בתקלה. פלסטיקה שהוחלפה - לא קריטי. מנוע הוחלף - מחשיד והייתי מתרחק, שכן מדובר בתקציב שלך ברכבים מודרניים).

לאחר שלב זה, ניגשים לבדיקה במכון שאתה בוחר. אחרי הבדיקה אתה יכול להעלות את הטופס לכאן ולבקש חוות דעת.

יישור קו - הרכב שתקנה יהיה כמה שנים על הכביש, יתכן ויצטרך טיפולים או החלפות של רכיבים מסוימים כמו מצבר ו/או צמיגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך לבדוק א. הפיגו 208 בגרסת הטורבו היא מספיק חזקה לא קטנה מידי תסחוב עליות יפה ותהיה בשנתון יחסית מתקדם .

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהפג'ו 208 היא אכן אופציה טובה בתקציב שלו. השאלה אם ימצא אחת כזאת במסגרת התקציב ויוכל להשאיר לעצמו איזה 2000-3000₪ למקרה שיזדקק ליישור קו של צמיגים וטיפול למשל.

(אגב, לא ברור אם 50 אלף ש"ח כוללים תקציב לביטוח או לא, זה עלול לשנות קצת את התמונה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת שאלה טובה אני בחיפוש קצר מצאתי אחת חמודה אדומה יד ראשונה שנת 2015 עם 37000 קמ ב53 .צריך פשוט לחפש טוב וקצת להתמקח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את הרכב שאתה מדבר עליו. הרוב דורשים יותר כסף, אולי עם מיקוח הוא יצליח להשיג אחת במסגרת התקציב שלו, תחת ההנחה שהוא לא צריך את התקציב גם ליישור קו ולביטוח. (אם כי אני לא צופה יישור קו יקר ברכב בן שנתיים או 3 שנים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ברכב בגילאים האלה זה בערך הזמן של צמיגים ומצבר אז צריך להיות מוכן להוצאה כזאת במיוחד שאם אני לא טועה צריך מצבר לstart &stop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן אמרתי יישור קו לא יקר. רביעיית צמיגים סבירה ומצבר מתאים יעלו כנראה כ-2000₪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'אז הברידית תתאים לצרכים, ותתן צריכת דלק חסכונית במיוחד בנסיעה עירונית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...