Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן קסארה 2002 לא מניע עם נורית תקלה של מפתח

zvikadror
שימו לב! השרשור הזה בן 2010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אשמח לקבל מידע לגבי מהות או מקור התקלה כדי לפנות לגורם הנכון לפותרה - זה יכול להיות המוסך, חשמלאי רכב, מתקין מנעולים שיכול לקודד את המקלט באוטו או מה שתמליצו.

יום לפני כיפור הגעתי לרכב והשלט לא הגיב. הקודן בוטל מזמן, הרכב קסרה 2002.

פתחתי נעילה מרכזית עם המפתח וניסיתי להניע - נדלקה נורית אורות קבועה (ללא האורות), מגבים פועלים, ונורית מפתח - שזה דבר חדש. כאילו הרכב השתגע.

החלפתי סוללה בשלט לחדשה, הוא משדר בעוצמה מלאה (בדקתי בחנות המנעולים).

בתור התחלה ביצעתי את הפרוצדורה לאיפוס BSI - הורדת חלון, הוצאת מפתח, המתנה של 3 דקות, ניתוק המצבר (פעם ביצעתי עם ניתוק פלוס ופעם אחרת עם ניתוק המינוס) והמתנה של 15 שניות, חיבור המצבר והמתנה של 10 שניות, הדלקה של האורות וסיבוב המפתח למצב התנעה, לחיצה של 10 שניות על כפתור הנעילה, הוצאת המפתח, פתיחה וסגירה של הדלת (פעמיים) ונסיון להניע.

לאחר מכן הוצאתי את כל הפיוזים מתחת להגה לרבע שעה, בדקתי מוליכות והחזרתי אותם.

הוצאתי גם את הפיוז של המזגן מתחת למכסה המנוע, למקרה שהקולט מחובר אליו.

אין שום שינוי, הרכב עדיין לא מניע וההבדל היחיד הוא שנורית התאורה הירוקה עכשיו מהבהבת ולא דולקת קבוע.

מצרף סרטון המראה את מצב הנורות בהדלקה (והמגבים) ובהתנעה.

תודה מראש על העזרה - בבקשה לא לנחש רק מי שיודע בוודאות על מהות התקלה ויכול לכוון אותי לפיתרון הנכון והמהיר (לא לרכוש רכיב שלא חייב, או איך לעשות דיאנוסטיקה נוספת וכולי).

חתימה טובה ושנה מצויינת ובלי תקלות לכולם!

צביקה

https://drive.google.com/open?id=1DnLcHxqjeKOK7dJQD2K99Y52Xbldhh1G

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה משה - אם המצבר מקצר איך כל השאר עובד? נניח ואני מוציא את המצבר מחוץ לתמונה, אני הרי משתמש באותם כבלים פנימיים שיוצאים ממנו. לא מכיר את התופעה של מצבר מקצר רק של מצבר חלש או לא יציב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהמצבר חלש/לא יציב שני תופעות עלולות להיווצר.

1. זה שכל המנורות ידלקו כשאתה מנסה להניע רדיו יעבוד וישרים יעבדו כי אלו לא צרכנים "כבדים", ברגע הסטרטר הכל יכבה עד שתעזוב ויידלק שוב כי אין למצבר מספיק כח להנעה.

2. המצבר חלש עד כדי כך שהוא כבר מקצר כלומר כמו שאמרתי מקודם יפעיל צרכנים קלים קודנית נורות בלוח וכאלה אבל בעת ניסיון ההנעה הכל ייכשל.

תנסה כבלים מה אתה מפסיד....על מנת להתחיל לפסול דברים בדרך לפתרון.

קצר ....הכוונה לא לחוט שממש מקצר בין הפלוס למינוס אלא לכך שהמצבר נהיה חלש או כושל עד כדי כך שהוא כביכול הופך מיצרן זרם לצרכן.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי moshe_levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההבהרה - אנסה כבלים למרות שהתקלה התחילה בשלט שלא עובד (גם המפתח השני בלי שלט לא הניע) ואף פעם לא נשארה לי נורית מפתח (או דלקה) בזמן ההנעה, אם המצבר היה חלש היה פשוט נחנק בהנעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך אימובילייזר מקורי במפתח. יש מצב שהוא זה שעושה את הבעיה בהנחה וכבלים לא פתרו, והבעיה לא במפתח אלא בצי'פ שנמצא בסוויץ. כי הרי מפתח ניסית גם את הספייר.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תנסה להניע יותר מדי בלי מתח במערכת.

אתה עלול להגיע למצב שתאפס את ה-BSI ואז גם מנעולן לא יעזור לך.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם כן זה כבר קרה.

אלעד זכור לי שבאחת המכוניות אצלך עף הקידוד של ה BSI. האם לא הייתה את אותה התופעה כמו פה?

הרכב שזה קרה בו נגרר למוסך ע"י הבעלים הקודם ובגלל זה נמכר במחיר נמוך (לא רצה להתעסק, היה צריך לגשת למוסך מורשה יבואן כדי לקבל PIN CODE).

אני בדרכים שלי השגתי את הקוד ונתתי אותו למי שהיה צריך כדי לקודד הכל מחדש.

שאני הגעתי למוסך כבר היו בשלבים סופיים של הקידוד ולא יודע מה היה המצב לפני. היום הרכב נוסע מעולה ואף הגיע לסטטוס מכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, למי שלא יודע על מה מדובר:

במודלים 2001-2003 בערך יש תקלה של מחיקת זיכרון ה BSI כאשר המצבר מתרוקן. זה קורה ב 307, לא יודע לגבי קסארה, לדעתי יכול לקרות גם כיוון שמערכת החשמל דומה.

כאמר נמחק הזיכרון של ה BSI, נמחק ממנו מספר VIN, נמחק רישום איבזור אופציאונאלי, נמחקים המפתחות.

סימן זיהוי נוסף - נורה של נעילה מרכזית מהבהבת בקצב מהיר.

אפשר לשחזר את כל הנתונים עם סורק תקלות מקורי/תואם רק צריך שיהיה PIN CODE שנמסר ללקוח עם צרור המפתחות ואם לא קיים אז דרך מוסך מורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, בזמן כתיבת נתונים ל-BSI על מתח הקטבים להיות 14V.

אחרת המחשב לא נותן לצרוב כלום. במוסך חיברו מטען מצברים בזמן הצריבה. כמו כן, כדאי להביא את כל המפתחות כדי לא לחזור שוב למוסך לקידוד נוסף.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידע מצויין וכנראה מדוייק המון תודה - היתה לי הרגשה שלחבר כבלים או מצבר או בוסטר לא יעזרו אבל מחר בבוקר אניע עם כבלים ואם לא יבטל את מצב של נורית מפתח ולא מניע אז אגרור למוסך ונחבר שם למחשב. שוב תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...