Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח להמלצה למסך מחשב, 32-40 אינץ', תקציב עד 2K.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2029 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשמע, אני ממש מתנצל ולא רוצה להעליב אותך אבל מה שאתה כותב זה קשקוש מוחלט.

ועם יד על הלב לא מתאים לך לכתוב שטויות כאלה.

להגיד שיש הבדל בגלילת אתר אינטרנט בין מסך 60HZ למסך 144HZ זה עוד יותר קשקוש.

אין היום מסכי מחשב למכירה שהם 30HZ.

60HZ זה קצב ריענון נהדר ואתה לא תראה שום הבדל בין 60HZ ל144HZ.

אין שום, אבל שום סיבה בעולם לוותר על פנל IPS בשביל קצב ריענון של יותר מ60HZ.

הסיבה היחידה שאנשים קונים מסכי 144HZ וצפונה זה אנשים שמתעסקים בGAMING ONLINE במשחקי יריות.

כי השבריר שנייה הזה יכול להבות את ההבל בין פגיע באויב ופספוס.

לי אישית יש מסך אחד שהוא 144HZ עם פנל VA וזה בזבוז כסף, הוא משמעותית פחות טוב מהמסך IPS יש לי והסיבה היחידה שאני משתמש בו היא כי קיבלתי אותו בחינם. אין שום סיבה שבעולם לקנות אחד כזה אם אתה לא משחק במשחקי יריות אונליין.

אתה לא תמצא שום מאמר באינטרנט שמצדיק קניית מסך עם יותר מ60HZ שלא למטרת גיימינג כבד.

העלויות שלהם אסטרונומיות. מסך 24 ברזולוצית FHD בלבד עם TN 144HZ סיני של AOC מתחיל מ1300 ש"ח וצפונה.

בשביל לקבל פנל 24 אינץ' 2K 144HZ זה כבר מגיע לתקציב שבו ברוורז יכול לקנות מסך 30 אינץ' FHD HDR ברזולוצית 4K.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תקשיב, תשמע, תראה, אני לא הולך להתווכח איתך, אני משתמש במסך עם 165 הרץ בבית, ואחד דומה (אותו גודל, אותה רזולוציה) עם 60 הרץ בעבודה. יש הבדל. נקודה. זה שאתה לא רואה אותו לא אומר שהוא לא קיים. יתרה מזו, ב-60 הרץ, המסך שלך מחליף תמונה כל 0.016667 שניות, ב-165 הרץ הוא עושה את זה כל 0.006 שניות. כשיש משהו זז על המסך, כל דבר, המסך מציג את התנועה שלו על פני אותם 0.0167 או 0.006 שניות באמצעות מריחת אותה התמונה. ככל שזמן התצוגה קצר יותר, כך המריחה קצרה יותר והתמונה המוצגת לך נראית יותר חיה.

ודיברתי על 30 הרץ כדי להמחיש את ההבדל. כשאתה צופה סרטון שמוצג ב-30fps, המסך שלך אולי מתרענן 60 פעם בשניה, אבל הוא מציג פעמיים בשניה את אותו פריים, לכן, אפקטיבית אתה רואה 30 הרץ. וכשצופים בסרטון שמוצג ב-60fps, כל רענון של המסך שלך מציג פריים אחר.

נו, מניח שאני כן מתווכח איתך בסופו של דבר :)

ואני מצטער, אבל ברגע שכתבת באותו משפט "FHD 4K" איבדת את הזכות לדבר על הנושא :)

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה יחיד סגולה עם עניי סופרמן, או שיותר נכון, אתה מדמיין ומטעה.

אז כן כתבתי FHD ו4K באותה שורה בגלל הקלדה מהירה, זה לגמרי מראה שאתה צודק.

אף אחד נורמלי היום לא יוותר על פנל IPS בשביל קצב ריענון.

קצב ריענון שהוא מעל 60HZ למשתמש דסקטופ שהוא לא גיימר של משחקי FPS זה בזבוז כסף מוחלט.

וכשזה בא על חשבון פנל IPS איכותי זה לא פחות מטיפשות.

אתה יכול לקורא על זה כאן: או בכל כתבה אחרת על מסכי HZ גבוה.

https://linustechtips.com/main/topic/191407-is-144hz-worth-it-for-non-gamers/

גם אם יש איזה סוג של מעבר "חלק" יותר בגלגול דפים.

לוותר על מסך IPS עשיר צבעים רזולוצית 4K בשביל מסך 2K/FHD עם זוויות צפייה נוראיות וצבעים של מסך מלפני 20 שנה זאת בדיחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השימוש במילה "רטינה" נובע מעצלות פשוטה, זה השם הזמין בראש בלי קשר לאפל. באופן משעשע, ה-Dell אשתי עושה חראקות עם רונדלים מסביב לאפל עם הרזולוציה ההזויה של 3200 על 1800 במסך... 13 אינץ'.

במקרה הספציפי הזה ה-ppi מופרך ואין שום הבדל בהשוואה לרטינה של אפל באותו גודל מסך (לא זוכר את המספר שלהם) אבל זה כן נראה טוב יותר מ-1080. כן, אפילו ב-13 אינץ'. במיוחד בטקסט. סרטים? שום יתרון.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שמה שכתבת קצת משעשע.

איך אתה מצפה ממשהו שמוגדר כFHD להיות חד יותר? .

מה ש-HWGEEK כתב מסביר בדיוק את מה שניסיתי להגיד.

מה שפותח השירשור מדבר עליו הוא הPPI- פיקסל פר אינץ', וגם אני יכול לתת את דעתי שאחרי שהתרגלתי למסך רטינה למחשב( 217.57 PPI) היה לי מאוד קשה להיבחן במחשבי המכללה שבהם יש מסכי 24 אינצ' 1080P שהם רק 91 PPI, לא הצלחתי ליקרוא את הטקסט ביכלל, כל מה שראיתי זה את הפיקסלים ואת הGRID ביניהם.

אז כן יש חשיבות ולהמליץ מסך בגודל של 32" עם 1080P זה היתעללות.

מחשבון PPI:

https://www.sven.de/dpi/

לגבי מסכי טלויזיה: איך המסכים הזולים של 4K היום? זוכר שבעבר הזולים היו רק 4K30HZ ולא היו מתאימים למחשב כי עכבר לא היה ניתן להזיז, האם יש טלויזיות זולות בתקציב שהם 4K60HZ עם HDMI תומך/DP?

נ.ב: כמו שציינו קודמיי, מסכים סבירים שהם לא 1080P ממש יקרים בארץ, כאילו 4K זה מדבקת פרימיום, ממש מבאס כי יש מסכים מדהימים בתקציב הזה רק לא בארץ.

אני לא משחק "און ליין", כך שזמן התגובה לא פקטור משמעותי עבורי.

האם טלויזיה 4K אכן יכולה לשמש כמסך מחשב טוב?

כל עוד אתה בראש של "כלי יחיד שיתאים לכל משימה" לא תמצא את מבוקשך, יש איזו סתירה מובנית בין מסכי מחשב לטלוויזיות שנובעת ממרחק הצפייה ומהתוכן (נע/סטטי).

אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

כל התהייה עלתה לי לאחר שהייתי שבוע עם מחשב נייד (יחסית ישן) שהמסך שלו כנראה היה עם PPI גבוה מהמסך העתיק שלי.

בכלל, כשחושבים על זה, יש מצב שהמסך שלי הוא למעשה טלויזיה שמחוברת כמסך. מעניין איך אפשר לבדוק את זה.

המסך הנוכחי אכן מתאים לי לכל המשימות שלי, בצורה לא רעה בכלל, ואני מרוצה ממנו- למעט החסרונות שציינתי, והטכנולוגיות החדשות יותר (לד וכאלו) שעשויות לפתור לי "עזים" נוספות (כמו תאורת רקע חזקה יותר, מצויין לסרטים שיש בהם קטעים חשוכים והאור בחדר חזק מדיי :?. דימר יהיה יותר זול בתכל'ס, אבל הוא לא יעזור לפיקסלים השרופים :lol: ).

יש לי 32' של סמסונג, לעבודה, לא למשחקים.

ממליץ לך מסך אחד של 27 אינץ', קח בחשבון שמסך 32 שמחובר ללטפטופ יקח המון משאבים מהלפטופ, תוסיף לזה סרט רץ או תכנות פתוחות והדרך לאיבוד ביצועים בנייד מהירה, אני לקחתי את זה בחשבון כשקניתי.

תודה לאל, כבר לא לפטופ :lol: הוא היה רק הגיבוי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט יש הבדל מורגש בעובדה משרדית בין מסכים 60 ל 144 הרץ.

שבוע שעבר עברתי למסך 165 הרץ (כרגע רץ על 120 הרץ עד שאקנה כ.מסך תומך)

כמו ש Spire אמר, הרבה יותר חלק ונעים לעין. להגיד שאין הבדל? לא יודע, נשמע לי מוזר. איך שאני מגיע לעבודה ועובד עם 60 הרץ אני מרגיש את ההבדל.

אם שווה להשקיע על זה כסף, אם שווה לקחת את זה במקום פאנל IPS, אפשר לדון על זה. אבל להגיד שלא מורגש שום הבדל? אוקיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אתן לך עצה,

קנה את המסך הזה:

https://ksp.co.il/?uin=38912

מסך 27, IPS, רזולוציית 2K (אתה לא רוצה יותר מזה בגודל הזה כי הטקסט נהיה כבר קטן מדי).

זה המסך שלי בעבודה, מרוצה מכל רגע, כיף לעבוד איתו.

ציינת שאתה לא גיימר על, חבל על הכסף אתה לא צריך יותר מ60HZ לשימושים שלך.

יחד עם זאת, מי שאמר שאין הבדל בפריימים, יש ועוד איך, המסך שלי מגיע עם 60HZ, אני מעלה אותו ל90HZ באוברקלוק, כאשר התקנתי דרייבר חדש של NVIDIA נמחקה הגדרת האוברקלוק והמסך חזר ל60HZ, איך ידעתי את זה? מיד הרגשתי בהבדל ונכנסתי ללוח הבקרה כדי לבדוק.

אם אפשר לחיות בלי זה? בהחלט, ולא הייתי מבזבז כסף מיותר על זה לשימושים סטנדרטיים כמו של פות"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Spire

אתה טיפה מטעה אין פאנל טוב יותר (קשור לגמות הצבעים, panel bit depth ועוד..) לכל פאנל היתרונות והחסרונות שלו שזה נגזר מאופן השימוש במסך.

TN למשל מאופיין בתדר רענון מאוד גבוה מה שקשה להשיג מפאנל IPS למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה יחיד סגולה עם עניי סופרמן, או שיותר נכון, אתה מדמיין ומטעה.

אז כן כתבתי FHD ו4K באותה שורה בגלל הקלדה מהירה, זה לגמרי מראה שאתה צודק.

אף אחד נורמלי היום לא יוותר על פנל IPS בשביל קצב ריענון.

קצב ריענון שהוא מעל 60HZ למשתמש דסקטופ שהוא לא גיימר של משחקי FPS זה בזבוז כסף מוחלט.

וכשזה בא על חשבון פנל IPS איכותי זה לא פחות מטיפשות.

אתה יכול לקורא על זה כאן: או בכל כתבה אחרת על מסכי HZ גבוה.

https://linustechtips.com/main/topic/191407-is-144hz-worth-it-for-non-gamers/

גם אם יש איזה סוג של מעבר "חלק" יותר בגלגול דפים.

לוותר על מסך IPS עשיר צבעים רזולוצית 4K בשביל מסך 2K/FHD עם זוויות צפייה נוראיות וצבעים של מסך מלפני 20 שנה זאת בדיחה.

א, אני מניח שהכמה תגובות אחריי של עוד אנשים שאומרים שיש הבדל מורגש סוגרת את הפינה של הדיון על ההבדלים בין קצבי רענון.

ב, שים לב, שלרגע לא אמרתי לוותר על IPS בשביל קצב רענון. כן אמרתי שאם אתה מכריח אותי לבחור בין קצב רענון לרזולוציה, אני אבחר בקצב הרענון. כמובן אם מדובר בפאנל ורזולוציה קרובים. אני לא עדיף מסך 1080 עם 120 הרץ ופאנל TN על פני מסך OLED 4K עם 60 הרץ. אבל אני כן אעדיף מסך IPS 2K 165Hz על פני IPS 4K 60Hz.

ג, מסך IPS הוא לא בהכרח "עשיר צבעים", הוא "מדויק צבעים". לצורך העניין, ראיתי מסכי VA עם אופציה להציג הרבה יותר צבעים (אני התלבטתי בין VA עם 125% sRGB לבין IPS עם 100%. בסוף בחרתי ב-IPS כי חשוב לי דיוק הצבעים יותר מאשר היכולת להציג הרבה מהם, אין סיבה להיכנס ליותר מזה). יתרה מזו, מסכי VA גם נותנים יחס ניגודיות גבוה יותר מ-IPS, ועדיפים באופן כללי לצריכת מדיה למשל. IPS יותר טובים ליצירת תכנים (תמונות/וידאו) כי התמונה שהם מציגים "נכונה" יותר מבחינת מה שתקבל על מסכים אחרים ו/או בהדפסה.

"אז למה מסכי IPS יותר יקרים"? כי מי שקונה אותם הוא בדרך כלל "מקצוען" שמרוויח כסף משימוש במוצר הזה ולכן מוכן לשלם עליו יותר כסף.

נ.ב, תעליב חופשי, אני בעד. זה מראה על אכפתיות.

@Spire

אתה טיפה מטעה אין פאנל טוב יותר (קשור לגמות הצבעים, panel bit depth ועוד..) לכל פאנל היתרונות והחסרונות שלו שזה נגזר מאופן השימוש במסך.

TN למשל מאופיין בתדר רענון מאוד גבוה מה שקשה להשיג מפאנל IPS למשל.

כן, אתה צודק, ב"הכי טוב" הכוונה הייתה לדיוק צבעים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב גם לציין שבמסכי IPS הדבר הכי מעצבן הוא הזליגת אור בשחור, כלומר שמיסתכלים מהצדדים רואים מסך אפור ולא שחור, זה זוועה לחובבי סרטים, במיוחד שעולים בגודל המסך ואז הפינות מיתבהרות.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, אתה אכן משתמש בטלוויזה במקום מסך מחשב. אם רוב השימושים שלך זה לצפות בסרטים אז זה אולי אפשרי, אבל כנראה תהנה יותר מעבודה מול מסך מחשב קטן יותר מאשר מול טלוויזיה.

גם לדעתי מי שלא משחק משחקי FPS הרווח שלו ממסכים של יותר מ60HZ שולי.

אני הייתי נמנע ממסכי TN , בעיקר בגלל דלות הגוונים שלהם. ההבדלים בין VA לIPS הם פחות משמעותיים, לכל אחת מהטכנולוגיות יש יתרונות וחסרונות, אבל ההפרש בינהן הוא הרבה יותר קטן מאשר מטכנולוגית TN.

מסך "24 ברזולוציה 1920x1200 או 27" 2560x1440 אם יכנס בתקציב.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החל מחלונות 10 אין שום בעיה של פונטים/גופנים/סמלונים קטנים מדי. ניתן לכוון את זה וזה עובד בצורה חלקה ב-99 אחוז מהתוכנות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החל מחלונות 10 אין שום בעיה של פונטים/גופנים/סמלונים קטנים מדי. ניתן לכוון את זה וזה עובד בצורה חלקה ב-99 אחוז מהתוכנות.

מנסיון שלי לא, יש הרבה תוכנות שלא מסתדרות עם זה טוב, לא יודע עד כמה זה רלוונטי למשתמש הביתי אבל בעולם העסקי יש הרבה תוכנות שמתחרבשות לחלוטין כאשר משנים את הסקיילינג ליותר מ100%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכנות בפריזמה הצרה של העולם העסקי הישראלי? מסכים. שאר היקום זז הלאה. אבל לענייננו, גם אם אני טועה, זאת לא סיבה מספיק טובה להימנע מהגדלת מספר הפיקסלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הטלויזיה הזו לדעתכם? האם יתאים לצרכים שלי?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...