Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה סוגרים עם אימפקט?! שני אומי גלגלים תקועים (כאילו הוברגו בcross thread)

Coro
שימו לב! השרשור הזה בן 2035 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מכבד מאוד בעלי מקצוע שמשתמשים בכלים כמו ידית מומנט כדי לעשות לפי הספר.

בפועל אני מאמין שהרוב עובד ללא הכלים הנ"ל ועדיין לא בכל יום שומעים על מישהו שאיזה דביל שבר לו את הברגים בגלגל של הרכב.

גם צריך לזכור שהכלים האלה מאבדים מהדיוק שלהם עם הזמן, אז לא רק שצריך להשתמש בכלים האלה צריך לבדוק את הדיוק שלהם ולכייל אותם אחת לכמה זמן או לרכוש חדשים. כלומר גם אם משתמשים בידית מומנט מי הבטיח שהיא מכויילת?

לפעמים גם אין ברירה, אתן לך דוגמא.

ברכב שלי המותחן של רצועת הטיימינג הוא לא אוטומטי.

יש כלי של פג'ו שבעזרתו יודעים כמה למתוח. אתה חושב שמישהו מחזיק את הכלי הזה עדיין בארץ? לא בדקתי אבל אני מהמר שלא.

אז לא נעשה טיימינג? נעשה. בקריאה באינטרנט הבנתי שמסובבים את הרצועה ובודקים שיש לה חופש מסויים וככה יודעים אם זה בסדר. נשמע מפחיד מאוד. עשיתי את הטיפול יחד עם חבר מכונאי ולהפתעתי הוא השתמש בשיטה הזו בלי שאמרתי לו. מפחיד, אני עדיין מפחד, אבל האוטו טפו טפו טפו נוסע יפה מאוד כבר לא מעט זמן, ואיזה ברירה יש לי? אפילו פילטר אוויר מקורי אין לרכב הזה בארץ אז מה הסיכוי שיש את הכלי הזה?

עכשיו לשאלה שקצת סוטה מהנושא, איך סוגרים פלאג בלי ידית מומנט ובלי לגרום נזק?

על איזה מנוע מדובר בהקשר של הכלי לטיימינג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הרכב המדובר הוא פגו 205 עם מנוע 1.4 הזרקה.

בדגמים היותר מוקדמים של ה205 הבנתי שהמותחן הוא אוטומטי. אצלי צריך יד מכוונת או כלי שאני בספק אם למישהו יש אותו.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח ללמוד כיצד סוגרים ברגים של ראש מנוע ברגש ובאהבה.

דרך אגב כמה זה קצת חזק לעומת קצת יותר חזק לעומת חזק חזק לפי הרגש שלך ?

ברגים של ראש מנוע סוגרים אך ורק עם ידית מומנט לפי שלבי סגירה. ניתקלתי במוסכים שסוגרים גם ברגים אלה ברגש ואהבה..אין לי מושג למה הם עושים זאת.בזיון לדעתי. לגבי סגירה ברגש יותר חזק או פחות חזק לצערי לא אוכל להמחיש לך במילים..זה משהו שבא עם הוותק והנסיון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אקדחי האימפקט 12V שאפשר לקנות יכולים בעצמם להגיע למומנט של 250 ניוטון

אקדח אימפקט מקצועי שפועל בלחץ אוויר יכול להגיע לאזור ה400 ניוטון - בפועל זה יכול לגרום לנזקים לגו'ז'ון עצמו בחלק מהמקרים - ברכבי מירוץ הנושא הזה מאוד רגיש - ברכבים שנוהגים בצורה מנהלתית פחות.

המומנט לסגירה של ברגי גלגלים בד"כ נע באזור ה120 ניוטון.

עבודה עם אימפקט כמו שבוקי כבר רשם צריכה להיות במידה - בד"כ נותנים חיזוק בתצורת כוכב לכל בורג למספר נקישות בודד ואז חוזרים על כל בורג עוד פעם אחת וזה מספיק.

אני משתמש גם במפתח מומנט וגם באימפקט 12V

כשאני משתמש באימפקט אני נותן לכל בורג בדיוק שתי מכות ואחכ רק בודק ידנית עם מפתח שהבורג מהודק ואני לא יכול להזיז אותו בלחץ סביר.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב בספר הוראות לכל מברגת אימפקט רשום יחס מקורב בין מומנט סגירה לזמן הפעלת הכלי במצב אימפקט.

למשל 2 שניות = 50 ניטון מטר, 3 שניות 80, 5 שניות - 100 ניטןן מטר.

זה די מקורב אבל אפשר להיעזר בזה לקבלת מושג כללי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת, אז יש סיכוי שאלו שסוגרים עם אימפקט שניות ארוכות דווקא סוגרים במומנט הנכון ואלו שסוגרים בזזזיפ וגמרנו דווקא הם אלא שעובדים במומנט מאוד גבוה או שאי אפשר להסיק בעצם?

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול להסיק מזה שהם סופרים שניות בלב אם זו הכוונה. פשוט תבקש שלא ישבו על הבורג עם האימפקט הרבה זמן בסגירה. פנצריות לרוב שסוגרות עם אימפקט לרכב פרייבט יכולות גם לסגור למשאית שתיכנס אחריך אז האימפקט מבחינתם זה מכונה שעובדת בלי חשיבות למומנטים....אף אחד שם לא באמת חושב על זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סגירה ברגש יותר חזק או פחות חזק לצערי לא אוכל להמחיש לך במילים..זה משהו שבא עם הוותק והנסיון...

אם אנחנו מדברים על ברגי פח/פלסטיק או ברגים קטנים אשר סוגרים אותם במומנט סגירה נמוך בהחלט אפשר לסגור אותם ידנית. אם מדובר על ברגים אשר צריך להדק אותם במומנט גבוה של 30NM ומעלה או ברגים שמהדקים אטם או בורג של הנאבה במומנט של 180NM אתה יכול להניח בצד את הרגש והנסיון שלך ולחפש עבודה שמתאימה לחאפרים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי קצת לאכזב אבל עוד לא ניתקלתי במוסך שמהדק בורג נאבה עם ידית מומנט במידה ספציפית לאותה סגירה...תעדכן אותי אם תמצא..בנתיים אמשיך עם הוותק והניסיון ואעדכן בהתפתחויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה לא נתקלת הדבר לא מצביע בהכרח שזה לא קיים אבל תתפלא שני נתקלתי בהמון מוסכים שכן סוגרים את הברגים עם ידית מומנט.

אין צורך שתעדכן אותי בעניין הוותק והניסיון כי אינני מחפש בת זוג לריקודי טנגו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

90 אחוז מחברי הפורום פה מחפשים מוסכים שמישתמשים במומנטים מדוייקים ועד עכשיו המלצה אחת על אחד כזה לא הוצאת מהמיקלדת מעולם אז אתה כבר עושה צחוק פה מהשירשור...לא לעניין.

וממה שלי זכור אתה בעניין של מוסך אחד בלבד שהוא בהחלט אחד המוסכים המקצועיים שיצא לי להכיר. במיקרה גם לי יש גרמנייה ובעבר ביצעתי לפחות 2 טיפולים אצל רון. החברה שלו בהחלט מקצוענים אין ספק. ואם במומנטים עסקינן אז גם אצלו אל מול עיניי ניסגר בית הפילטר ברגש ולא על ידי מומנט אבל אין לי בעיה עם זה כי אתה מבין שמולך עומדים אנשים מקצוענים שיודעים מה זה רגש. אז פשוט תכבד את העניין שוותק וניסיון מייצרים את הרגש הנכון בסגירה גם ללא מומנט ואל תהיה חסיד המומנטים של הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להמליץ על עצמי, לעצמי - ועל עצמכם לעצמכם.

באשר למומנט סגירה של גלגלים, כ80-90NM, משתנה מרכב לרכב בהתאם לגודל הבורג - אני סוגר עם היד עם ראצ'ט סטנדרטי וזה מעולם לא איכזב אותי.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם היצרן עצמו לא מצפה שיסגרו את ברגי הגלגל תמיד עם מפתח מומנט. מדוע?

לא מספקים מפתח מומנט בערכת כלים להחלפת גלגל. אורך הידית בערכה מותאם בערך לכוח פיזי של אדם ממוצע. אם אדם ממוצע ישתמש בידית הזו בלי מאריכים ובלי לקפוץ עליה, יגע בערך למומנט הדרוש. אם היצרן היה חושב שהנושא סופר חשוב, הוא היה דואג למפתח מומנט בערכת כלים להחלפת גלגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2035 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...