Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה סוגרים עם אימפקט?! שני אומי גלגלים תקועים (כאילו הוברגו בcross thread)

Coro
שימו לב! השרשור הזה בן 2031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני אומר מראש. מספיק החלפתי גוזונים.

כתבתי ברצינות.

נשמע לי גישה מתנשאת -אולי בכתב מצטייר ככה .

הלכתי לפנצ'ריה ביקשתי - אמר לי בכיף, תבריג.

הלכתי חצי צעד,עצר אותי ואמר לי שהוא יטפל בזה .

" אצלי הם עובדים עם צלב " נשמע לי לא טוב.

מתקשה להסביר בכתב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטבע הישראלי הוא לסגור איך שנוח ולא איך שנכון לצערי. כל בורג ניתן לסגור עם רגש ויחזיק יופי יופי ללא נזק או חשש לפתיחה..אבל שוב..יש רצוי ויש מצוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין רגש ולא "רגש" בסגירת ברגים ואין שום רגש עם פטיש אויר.

אם רוצים כמו שצריך סוגרים ידית מומנט מכויילת, פטיש אויר עם סגירת מומנט או הכי זול, מוט פיתול שמותאם לעבודה עם פטיש אויר.

כל שיטה אחרת תהייה לא נכונה ולא תקינה.

אגב לגבי הטבע הישראלי, לא מכיר כזה מושג בתחום הרכב, יש חפרים בכל מקום בעולם, בכל ענף וגם בענף המכונאות, כולל גרמניה שגם שם תמצאו בעלי מקצוע שיסגרו בכול הכוווח!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכירים מקום בארץ שסוגר את הברגי גלגל עם ידית מומנט ?

לא שמעתי לא ראיתי ואני גם לא מדמיין.

אם פלאגים לא סוגרים כך, אז גלגלים לרכב ?

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכירים מקום בארץ שסוגר את הברגי גלגל עם ידית מומנט ?

לא שמעתי לא ראיתי ואני גם לא מדמיין.

אם פלאגים לא סוגרים כך, אז גלגלים לרכב ?

1. פלגים - כול מוסך שאני מכיר סוגר עם ידית מומנט. אם אתה רוצה שמות אשמח לשתף אותך.

2. ברגי גלגלים - נתקלתי בכמה פאנצ'ריות וגם מוסכניקים אשר מקפידים לסגור עם טורק-מטר את הברגים/אומים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטבע הישראלי הוא לסגור איך שנוח ולא איך שנכון לצערי. כל בורג ניתן לסגור עם רגש ויחזיק יופי יופי ללא נזק או חשש לפתיחה..אבל שוב..יש רצוי ויש מצוי.

אשמח ללמוד כיצד סוגרים ברגים של ראש מנוע ברגש ובאהבה.

דרך אגב כמה זה קצת חזק לעומת קצת יותר חזק לעומת חזק חזק לפי הרגש שלך ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכבד מאוד בעלי מקצוע שמשתמשים בכלים כמו ידית מומנט כדי לעשות לפי הספר.

בפועל אני מאמין שהרוב עובד ללא הכלים הנ"ל ועדיין לא בכל יום שומעים על מישהו שאיזה דביל שבר לו את הברגים בגלגל של הרכב.

גם צריך לזכור שהכלים האלה מאבדים מהדיוק שלהם עם הזמן, אז לא רק שצריך להשתמש בכלים האלה צריך לבדוק את הדיוק שלהם ולכייל אותם אחת לכמה זמן או לרכוש חדשים. כלומר גם אם משתמשים בידית מומנט מי הבטיח שהיא מכויילת?

לפעמים גם אין ברירה, אתן לך דוגמא.

ברכב שלי המותחן של רצועת הטיימינג הוא לא אוטומטי.

יש כלי של פג'ו שבעזרתו יודעים כמה למתוח. אתה חושב שמישהו מחזיק את הכלי הזה עדיין בארץ? לא בדקתי אבל אני מהמר שלא.

אז לא נעשה טיימינג? נעשה. בקריאה באינטרנט הבנתי שמסובבים את הרצועה ובודקים שיש לה חופש מסויים וככה יודעים אם זה בסדר. נשמע מפחיד מאוד. עשיתי את הטיפול יחד עם חבר מכונאי ולהפתעתי הוא השתמש בשיטה הזו בלי שאמרתי לו. מפחיד, אני עדיין מפחד, אבל האוטו טפו טפו טפו נוסע יפה מאוד כבר לא מעט זמן, ואיזה ברירה יש לי? אפילו פילטר אוויר מקורי אין לרכב הזה בארץ אז מה הסיכוי שיש את הכלי הזה?

עכשיו לשאלה שקצת סוטה מהנושא, איך סוגרים פלאג בלי ידית מומנט ובלי לגרום נזק?

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. פלגים - כול מוסך שאני מכיר סוגר עם ידית מומנט. אם אתה רוצה שמות אשמח לשתף אותך.

2. ברגי גלגלים - נתקלתי בכמה פאנצ'ריות וגם מוסכניקים אשר מקפידים לסגור עם טורק-מטר את הברגים/אומים.

שתף אותי במספר 1, כי אני לצערי לא נתקלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגש.

אבל ברצינות, יש המלצות לסגור כמה שאפשר עם כח האצבעות ואז עוד רבע עד חצי סיבוב. כמדומני באתר של NGK יש הסבר שכזה.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי כמה עשרות פעמים אתה מבין את הקטע. וסוגר בערך לפי דרישות יצרן. גם בד״כ המומנט לסגירת פלאג הוא פלוס מינוס 5 לפי אוטודאטה.

עם כל זאת אני תמיד משתמש בידית מומנט בסגירה של פלאגים.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...