Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב היברידי - האם באמת חסכוני ?

ronen7
שימו לב! השרשור הזה בן 2028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש רכבים היברידיים מבוססי מנוע דיזל?

אם לא - למה?

יש, אבל לא הרבה כאלה.

אין הגיון בזה.

דיזל מבטל את הירידה בזיהום אוויר שהמערכת ההיברידית נותנת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בטח שיש , פשוט טרם הגיעו ארצה.

אולי הטוסון או ספורטאז יגיעו בגרסאות אלו.

בטוסון ובספורטג׳ יש מערכת היברידית קלה (למעשה קלילה), מדובר במערכת חשמל 48v, שנכנסת דרך אגב בהדרגה לכל הרכבים הרגילים הלא היברידיים.

היא מאפשרת חסכון קטן נוסף בדלק ולא ברמה של מערכת היברידית מלאה.

מצד שני הרכב קל יותר ומחיר המערכת זול יותר ממערכת היברידית מלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לראות את התגובות החיוביות פה על רכבים היברידיים.

אני זוכר כשהייתה לי פריוס דור 3 לפני 6 שנים, הרבה חששו מקניה של רכב כזה.

אמרו לי קרינה, מורכבות, לא באמת חוסך וכו'... :lol:

כמו שאפשר לראות לאורך ציר ההיסטוריה האנושית, הטכנולוגיה מחלחלת לאט.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי פריוס דור 3 מודל 2011 לפני שנה וחצי, אמרו לי "איך אפשר לקנות רכב היברידי בן 6, עם סוללה במצב לא ידוע?".

אז הסוללה מתה, והוחלפה במסגרת האחריות. חוץ מזה, שקט תעשייתי.

כנראה שטויוטה, בניגוד ליצרן גדול אחר, הבינו שכדי שטכנולוגיה חדשה תתקבל, היא צריכה קודם כל להיות אמינה, ולכן העבידו את הchef de reliability שלהם שעות נוספות.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש, אבל לא הרבה כאלה.

אין הגיון בזה.

פה בבוסטון נכנסים עכשיו לשרות אוטובוסים היברידים עם מנוע דיזל. רק מדימום המנוע בעזירות הרבה זיהום נחסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי פריוס דור 3 מודל 2011 לפני שנה וחצי, אמרו לי "איך אפשר לקנות רכב היברידי בן 6, עם סוללה במצב לא ידוע?".

אז הסוללה מתה, והוחלפה במסגרת האחריות. חוץ מזה, שקט תעשייתי.

כנראה שטויוטה, בניגוד ליצרן גדול אחר, הבינו שכדי שטכנולוגיה חדשה תתקבל, היא צריכה קודם כל להיות אמינה, ולכן העבידו את הchef de reliability שלהם שעות נוספות.

הוחלפה במסגרת האחריות כי בפריוס יש תוכנית להארכת אחריות בתוספת תשלום.

אם לא הייתה הארכת אחריות היית משלם את עלות החלפת הסוללה.

אם היה מדובר בקיה נירו היית משלם בכל מקרה מאחר והאחריות על המערכת ההיברידית היא רק 5 שנים (באיוניק 7 שנים).

סוללה שהלכה לעולמה לאחר 5 וחצי שנים זה לא מרשים במיוחד, יש סיפורים שהסוללה מחזיקה גם 10 שנים ויותר

איך ידעת שהסוללה הלכה לעולמה דרך אגב?

כמה כסף עלתה החלפת הסוללה זה ידוע לך? או שלא אמרו לך את זה?

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה היגיון בדיזל היברידי. אבל בשורה התחתונה הכל עניין של כדאיות כלכלית.

בסופו של דבר ניתן לצמצם עוד ועוד את מידת הזיהום, רק שזה עולה הרבה כסף, והרי יצרן לא יכול למכור כלי רכב במחיר לא תחרותי, אחרת יפשוט את הרגל. החמרת תקני הזיהום מזיזה בהדרגה את נקודת שיווי המשקל לכיוון של כלי רכב גדולים יותר. להערכתי נראה יותר ויותר מערכות דיזל היברידיות נכנסות בשנים הקרובות לרכבים מגודל רכב פנאי בינוני/מיניוואן ומעלה, וגם רכבי עבודה קטנים ובינוניים. במקביל מנועי דיזל ייעלמו מרכבים קטנים יותר.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש, אבל לא הרבה כאלה.

אין הגיון בזה.

בוא לא נהפוך עוד דיון שלא קשור לדיזל לשרשור השמצות לא מבוסס על הזיהום ה"מפלצתי" שהדיזל יוצר ביחס למנועי הבנזין שכידוע פולטים רק אבק פיות... בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאשתי יש פריוס דור 3. אחלה רכב וגם מאוד חסכוני - בערך 1/17.5. יש גם אחריות לסוללה מטויוטה אז אין חשש בגזרה הזו.

מאז שיש לה את הרכב אני מתבאס יותר על צריכת הדלק של הרכב שלי (1/9), ונראה לי שהרכב הבא שלי גם יהיה היברידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוחלפה במסגרת האחריות כי בפריוס יש תוכנית להארכת אחריות בתוספת תשלום.

אם לא הייתה הארכת אחריות היית משלם את עלות החלפת הסוללה.

אם היה מדובר בקיה נירו היית משלם בכל מקרה מאחר והאחריות על המערכת ההיברידית היא רק 5 שנים (באיוניק 7 שנים).

סוללה שהלכה לעולמה לאחר 5 וחצי שנים זה לא מרשים במיוחד, יש סיפורים שהסוללה מחזיקה גם 10 שנים ויותר

איך ידעת שהסוללה הלכה לעולמה דרך אגב?

כמה כסף עלתה החלפת הסוללה זה ידוע לך? או שלא אמרו לך את זה?

א) זה נכון.

ב) אחת הסיבות שכנראה לא הייתי קונה לא נירו ולא איוניק בתור קונה פרטי.

ג) נדלקה הודעה check hybrid system, הבאתי את הרכב למוסך מורשה טויוטה, ושם קבעו שצריך להחליף סוללה.

ד) עלות החלפת סוללה במוסך מורשה יבואן זה 10000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב) אחת הסיבות שכנראה לא הייתי קונה לא נירו ולא איוניק בתור קונה פרטי.

האיוניק החלה להמכר ב-2017, כלומר לראשוני הקונים יש אחריות על הסוללה עד 2024. סביר להניח שרוב הרוכשים גם לא יחזיקו את הרכב 7 שנים.

אני מעריך שבסביבות 2022 תצוץ לה לפתע תוכנית ביטוח לסוללה או משהו בסיגנון.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה זה לא רק סוללה.

אני מפחד גם מהגיר הרובוטי, מכל מיני חיישנים של כל מיני מערכות שיתחילו להתפגר, ולבטח לא יהיו זולים, לא רוצה לדעת כמה יעלו צמיגים לגלגלי 17" ששמו שם מסיבה לא ברורה, וכך הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפחד? סע באוטובוס. אגב יש כבר איוניק עם גלגלי 15".

הרכב מאד נפוץ ויהיה עו יותר נפוץ, לא נראה שתהיה בעיה שכן המוסכים ילמדו, והתחרות בשוק תגרום לכך שחלפים יהיו במחיר שווה לכל נפש.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...