Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת נגרר מול השכרת טנדרון להובלות ציוד מזדמנות

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הצורך הוא הובלת ציוד מסויים למטרות עבודה, בתדירות של פעמיים-שלוש בשנה בממוצע. מדובר בציוד לא כבד במיוחד, משקל לכל היותר כמאה ק"ג, אך תופס נפח רב. בפעם הקודמת דחסתי את הכל לפלואנס, ולמרות שהכל נכנס בסופו של דבר (עם כף נעליים), זה היה סידור מאוד לא נוח ואני לא מתכוון לנסות זאת שוב.

החשבון הכלכלי די ברור לי, וזה גם לא לב העניין פה. התקנת וו גרירה כ-2000 ש"ח, השכרת נגרר קטן אני מניח סביב 100 ש"ח ליום. משמעות לגבי תחזוקת הרכב די זניחה לאור התדירות, ובכל מקרה אני ממילא מכפיל תדירות טיפולים מרצוני החופשי. השכרת ברלינגו ליומיים או שלושה - סדר גודל של 300 ש"ח ליום כולל ביטוח מקסימלי, לא כולל דלק. במקרה הראשון חלק מהעלות יכול להזקף להוצאות רכב, ושאר העלויות בשני המקרים אני יכול להעמיס באופן חלקי או מלא על הלקוחות.

מבחינת נוחות: את תרגיל השכרת הברלינגו עשיתי כבר כמה פעמים, גם לצרכיי הפרטיים. זה סידור שדורש הרבה לוגיסטיקה ותיאומים. להשאיר את הרכב הפרטי ליד תחנת ההשכרה לא בא בחשבון, בטח ובטח אם מדובר בכמה ימים, ואז המשמעות היא להעזר בהקפצות של אשתי ו/או בתחבורה ציבורית. מתיש, ומאריך את ההרפתקה בהרבה שעות מיותרות.

לא תפעלתי מעולם נגרר, אבל עצם העניין שאני יכול לנסוע ברכב שלי לקחת את הנגרר, וגם להחזיר אותו, זה מאוד נוח, לכאורה. אציין גם שאין לי חצר פרטית סגורה להחנות או לאחסן נגרר, יש חניה פרטית ליד הבניין ובה מקום חניה אחד.

שורה תחתונה, השאלה היא האם יש כאן היבטים נוספים כלשהם שאיני ער להם, ויכולים להכריע את הכף לכאן או לכאן. אשמח לעצות מבעלי ניסיון.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרבה להשתמש בעגלות נגררות. זה פיתרון הובלה מאוד נוח לצרכים שלי (למרות שאני גורר את העגלה עם טנדר).

אם אין לך עמוד לקשור אליו את העגלה, אני ממליץ לך לקנות סנדל דנבר (כמו שהיה פעם בשימוש העיריות לפני עידן הגרירה). עניין של 200-300₪. לעגלות יש בד"כ אותו קוטר גלגל, כך שיוכל לשמש אותך בכל פעם מחדש.

קח בחשבון כשאתה שוכר את העגלה בפעם הראשונה, לנסוע מיד לחניון ריק ולתרגל רוורסים עם עגלה. אתה לא רוצה להתמודד עם הפעם הראשונה כשנכנסת בטעות לרחוב צר עם מכוניות מסביב. אתה יכול להעזר בשתי אבנים גדולות שידמו שפת מדרכה ורכב חונה.

כשאתה מבצע רוורס עם העגלה, שחק עם כיוונון מראת הצד, כך שתמיד תראה את קצה הנגרר. יתכן שתצטרך לשנות את כיוון המראה כמה פעמים תו"כ תמרון.

כמובן כשאתה בכביש הפתוח, אל תשכח לרגע שיש לך נגרר מאחור. השתמש הרבה יותר מהרגיל במראות גם בתנועה קדימה. סע קצת יותר לאט והשתמש בבלמים מוקדם מבד"כ.

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שרשמת - אתה בסדר. אתה ער ליתרונות והחסרונות של שתי האופציות.

עבורך: פתרון הוו גרירה + השכרת נגרר הם רלוונטיים ביותר, ועדיפים מבחינת השכרת רכב אחר (גם בעלויות לטווח רחוק וגם מבחינת נוחות).

איציק.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות.

למשל עניין הרוורס עם עגלה (שמייד מזכיר לי את "מבצע סבתא" כמובן) - לא נתתי עליו את הדעת. רעיון טוב.

בהחלט אשתדל לנהוג כמו סבתא בריטית בדרך לסופ"ש בברייטון.

תיארתי לעצמי שאצטרך "להשיג" סנדל (לקנות, או לשכור, אם יש אופציה כזו בכלל), כדי שהנגרר לא ייעלם לי בלילה (יכול להיות מאוד לא נעים, אני מניח).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך רק מעט תרגול בשביל ללמוד רוורס עם עגלה בעלת סרן אחד. זה לא כזה סיפור. זה קשה באמת כשיש עגלת שני סרנים עם יצול היגוי (לא רלוונטי לרכב פרטי).

תבדוק שאין איסור ברישיון הרכב להתקין וו גריה (פלואנס רובוטית, נכון?). בקנגו בנזין רובוטית לדוגמה יש איסר כזה, בדיזל ידנית אין.

יש דבר כזה וו גרירה נשלף, לדעתי עדיף כזה לשימוש מועט גם אם עולה יתר יקר. אפשר לפרק אותו כשהוא לא בשימוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולהביא בחשבון התקנת וו גרירה חד כל אמת שאתה מחליף רכב. איני יודע אם יהיה עליך להחליף את הוו עצמו, אבל גם אם לא - יש עלויות פירוק והתקנה. עוד סכום שצריך לתמחר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל כפי שכתבתי, עלות ההתקנה (ובכלל השוואת העלויות של שתי האפשרויות) פחות מטרידה אותי; אני בעיקר מתלבט בגלל כל הווג'ע-ראס (או קופף-שמערצן) סביב כל העניין. תכל'ס זה נבלה וזה טריפה, אבל כרגע רכישת כלי רכב מתאים שייתר את שתי האפשרויות אינה על הפרק בגלל הרבה מאוד סיבות.

יש משהו אחד שטרם בדקתי ואין לי מושג לגביו - כל נושא הביטוח. אבדוק מחר עם השוקה שלי.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח לעגלה זה דבר זול מאוד.

הקאטצ' הוא בהשתתפות עצמית גבוהה. סביב 3000₪

*עריכה:

מצאתי הצע"מ לעגלה עד 3.5 טון (גדולה משמעותית ממה שמדובר בשרשור)

חובה 200₪

צד ג' 585₪

עריכה אחרונה על ידי YNV

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם העגלה מושכרת, היא לא אמורה להיות מושכרת כבר עם ביטוח?

אם אני שוכר עגלה פעם בשנה, אני צריך לדאוג לביטוח עבורה? נשמה לי תמהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן תינוקי. עגלה יכולה, למשל, להדדר בשעה שאינה רתומה. ואיני יודע אם ביטוח הרכב הגורר מכסה פגיעות על ידי העגלה (מצריך בידקת הפוליסה).

מעבר לכך שתביעות צד ג' יכולות להיות הזויות לחלוטין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיני יודע אם ביטוח הרכב הגורר מכסה פגיעות על ידי העגלה (מצריך בידקת הפוליסה).

הוא לא. מנסיון מר

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שכל נושא הביטוח צריך להיות סגור בצורה הרמטית.

YNV כנראה מכוון לרכישת נגרר, כרגע זה לא על הפרק פשוט כי אין לי איפה לשים אותו (אחרת הייתי שוקל ברצינות; למען האמת נגרר 500 ק"ג קטן מהסוג שאני צריך זה לא הרבה כסף).

דוד גוגל רומז שנגרר שכור מחברה רצינית בא עם ביטוח חובה וצד ג'. אדגום את אחת מחברות ההשכרה בימים הקרובים לוודא זאת. בנוסף אבדוק מול הסוכן שלי אם יש השלכות נוספות מעבר לכך לגבי הביטוח הקיים (אם נדרש שינוי או הרחבה כלשהי).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ואתה מציין שהציוד נכנס, גם אם בקושי לרכב, והוא אינו כבד,

מה דעתך לשים כמה ארגזים על גגון ואת השאר בתוך הרכב - נראה לי שזה יהיה הפתרון הכי זול וידרוש ממך הכי פחות בלבולי מוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תחושה של דז'ה - וו.

ניסו פעם לדחוף לי הרחבת ביטוח נוסעים בפוליסה של כרטיס האשראי:

זה הלך בערך ככה:

- לאן אתה נוסע? (אוקראינה).

- הביטוח כולל גם אובדן כבודה (אין לי כבודה, רק תיק יד).

- הביטוח יכול לכלול גם הרחבה לסקי (אין כעת שלג, גבירתי).

- כולל גם הטסה רפואית (היי, זה גם ברובד הבסיסי החינמי).

- כולל גם נזק ללפטופ (אין לי במקרה, ושכחת לציין את העלות הגבוהה של ההשתתפות העצמית.

- אתה נוסע לאוקאינה. אתה יודע שאם יקרה לך משהו חס וחלילה, שבר למשל, העלויות יהיו מאוד גבוהות. זה לא כמו בישראל, והפוליסה הבסיסית מכסה רק 200,000$ והוצאות אשפוזים יכולות להגיע לעשרות אלפי $ ליום (טעות. דווקא הלכתי עם חבר ששבר את היד באוקראינה לבית חולים: צילום, אבחון, קיבוע בגבס. שעה וחצי ו-27$. כן. היה לו ביטוח מורחב, אך אין עניין להפעיל אותו בשביל 27$.

- טוב. אתה מבין שהפוליסה הבסיסית לא מכסה כמעט כלום ואתה בעצם כאילו בלי ביטוח. (תחזרי עוד הפעם בבקשה?! נעביר את ההקלטה למפקח על הביטוח. את יודעת מה, אני אקח את ההרחבה. אבל אני רוצה שיופיע בפירוש בפוליסה כי אם אמות חלילה בפיצוץ מוקש בגבול בין 2 מדינות וגופתי תתפזר בשתי עברי הגבול, הרי שהפוליסה תכסה 2 צוותות שונות משתי המדינות שיאספו את הממצאים ויאחדו אותם לארון קבורה אחד.

איך מישהו כתב כאן:

כמובן שכל נושא הביטוח צריך להיות סגור בצורה הרמטית..

אין הרמטי בביטוח, ידידי. יש סיכוי מול סיכון. בוא דבר איתי על סיכוני צד ג' בנגרר......

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...