Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גלגל רזרבי בתא המנוע - למה לא קיים יותר?

Asaf-R
שימו לב! השרשור הזה בן 2043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אז אני זוכר שברכבים הישנים של אבא שלי הגלגל הרזרבי, בגודל מלא, היה ממוקם באזור המנוע.

בשנים האחרונות יש ירידה בנפחי המנוע (אוקטוביה 1.0 לדוגמה) - מה שלכאורה משאיר המון מקום פנוי - אז למה זה לא קיים יותר?

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא לדבר על כך שברכב מודרני יש בקושי מקום לדחוף אצבע מתחת למכסה מנוע. במנועים מוגדשים הנפח אולי קטן קצת, אבל ההשפעה על המקום שהמנוע תופס די שולית - ונוספו המון דברים; טורבו וצנרת טורבו, אינטרקולר, EGR, משאבת ואקום, לפעמים מערכת קירור מורכבת יותר, אולי מצבר גדול יותר (בשביל S&S), ועוד המון אביזרים וחשמלציה מסביב.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירדו מגלגל רזרבי בתא המנוע עוד בשנות ה 80, הרבה לפני מנועי טורבו בנפח קטן.

אפשר לתכנן את תא המנוע כך שיהיה בו מקום לגלגל רזרבי אבל יצרני הרכב החליטו שהוא לא צריך להיות שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במסחרית עדיף שיהיה מתחת כי הוא בפנים ואתה עמוס, בשביל להציא את הגלגל צריך לפרוק 600 קילו ציוד ולפרוס על הכביש - לא כייף.

בגלל זה במכוון ממקמים את הגלגל כך שיהיה נגיש גם כשתא המטען מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר שבתא המנוע הוא מתחמם ומתייבש. מה קורה לו מתחת לאוטו? אבק, אבנים, לכלוך, שמן, חום ועוד כנראה דברים שאני לא יודע עליהם. מה אתה חושב שיהיה איתו? יהיה חזק ואיתן כמו כשיצא מהמפעל? הרי הוא לא מסתובב, הוא סטטי. נגרם לו הרבה יותר נזק.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני אומר שגלגל רזרבי מתחת לאוטו בברלינגו שלי אחרי 7 שנים ו 350 אלף ק"מ היה נראה לפחות חיצונית כמו חדש לגמרי.

הוא תמיד בצל. הוא לא חשוף לשמש, אבק לא מזיק לו ושמן אין שם. מבחינת שמירה על הגלגל קצת פחות אידיאלי כמובן מאחסון בתא המטען בפנים אבל יש לכך סיבה, כמו שרשמתי בהודעה הקודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני אומר שגלגל רזרבי מתחת לאוטו בברלינגו שלי אחרי 7 שנים ו 350 אלף ק"מ היה נראה לפחות חיצונית כמו חדש לגמרי.

הוא תמיד בצל. הוא לא חשוף לשמש, אבק לא מזיק לו ושמן אין שם. מבחינת שמירה על הגלגל קצת פחות אידיאלי כמובן מאחסון בתא המטען בפנים אבל יש לכך סיבה, כמו שרשמתי בהודעה הקודמת.

בס"ד

בפיג'ו שלי, הספייר הוא מקורי, מ 2004 דאנלופ תוצרת צרפת, נראה כמו חדש.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר שבתא המנוע הוא מתחמם ומתייבש. מה קורה לו מתחת לאוטו? אבק, אבנים, לכלוך, שמן, חום ועוד כנראה דברים שאני לא יודע עליהם. מה אתה חושב שיהיה איתו? יהיה חזק ואיתן כמו כשיצא מהמפעל? הרי הוא לא מסתובב, הוא סטטי. נגרם לו הרבה יותר נזק.

אתה מודע לכך שמדובר בצמיג אחרי הכל?! אשמח להסבר למה בגלל שהוא לא מסתובב יגרם לו נזק. להזכירך, אין עליו מעמסה כמו על צמיגי רכב שמורכבים עליו והוא לא נוסע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר שזה היה רק בסובארוים ובפיאט אונו.

באילו רכבים נוספים היה גלגל ספייר בתא המנוע?

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פגשתי את הגלגל הרזרבי מעל המנוע לראשונה בשנת 1972 בפיאט 127, והיה גם ברנו 14.

בפיאט 600 הגלגל הרזרבי היה מונח בחזית תא המטען (הקדמי) - לפני מיכל הדלק, אבל המנוע מאחור. כנראה שהשיטה היתה מקובלת גם בדגמים אחרים עם מנוע אחורי.

היו רכבי שטח בהם הגלגל הרזרבי היה מונח על מכסה המנוע נדמה לי שבדגמי לנד רובר מסויימים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר שזה היה רק בסובארוים ובפיאט אונו.

באילו רכבים נוספים היה גלגל ספייר בתא המנוע?

סובאר לאונה, סיטרואן GS, פיאט פנדה, רנו 5, רנו 14, פיזו 104, פיאט 127, לאדה ניבה. לגבי פיאט אונו אולי רק בדור הראשון. בדור השני אני די בטוח שהוא עבר למקום המקובל היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה לו מתחת לאוטו? אבק, אבנים, לכלוך, שמן, חום ועוד כנראה דברים שאני לא יודע עליהם.

זה בדיוק מה שקורה לארבעת הגלגלים האחרים. והם גם חשופים לשמש. הרזרבי בצל.

מה אתה מציע לשמור את הרזרבי ואת הגלגלים בתא הנוסעים תמיד? ולהשאיר את האוטו על בלוקים כדי שלא יהיה אבק על הגלגלים?

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...