Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כריות אוויר - ירידת ערך

SRO
שימו לב! השרשור הזה בן 2039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום. הוצע לי קיה ריו 2013 (EX) עם 28K ק"מ.

הרכב עבר תאונה וכחלק מהתיקונים הוחלפה כרית אויר (ועוד כמה דברים לא משמעותיים).

דוח השמאי מראה עלות תיקונים ב 57%(ולכן הוגדר כאובדן כהלכה ובגיע לסוחר שאני סומך עליו) אבל ירידת ערך שוק של 2%.

הרכב הוצע לי על ידי הסוחר (לאחר תיקונים נראה במצב ממש טוב) ב42000 ש"ח (מחירון עם שקלול ק"מ נמוך 51000).

האם זה פער הגיוני באחוזי שמאות או שאין קשר בין הדברים? המחיר כדאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע כמו רכב שעבר תאונה קשה ורק נראה נוצץ...

אני הייתי מדלג הלאה בדרך לרכב פופלרי שכזה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד כדאי, אם אתה גם ממש רוצה למות אם ח"ח תהיה מעורב בתאונה משמעותית, וגם רוצה לשלם לא מעט על רכב שתצטרך להפסיד עליו המון במכירה.

מילא אם קיה ריו מ-2013 היו נמכרות סביב 100,000₪, אבל רובן נמכרות בפחות ממה שמבקשים על שלך, ואפילו על היותר שמורות עם ק"מ נמוך מבקשים לא הרבה יותר, למשל: http://yad2.co.il/s/c/qe327j (לא מכיר אישית כמובן, אבל יש עוד כמה בערך בנתונים האלו שמבקשים עליהן לא הרבה יותר).

בקיצור, במילה אחת לא, ובשתי מילים ממש לא.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי מאד שתנעל את נעלי הריצה שלך - ותברח, כמה שיותר מהר.

רכב שנגרמו 57% נזק לא ליכול היות שיש ירידת ערך של 2% (כנראה יותר לכיוון 20% אם לא יותר) וכנראה שהוחלפו (או תוקנו בזול) חלקים משמעותיים נוספים ברכב.

רכב כזה אי אפשר לבטח בביטוח מקיף, לא הייתי מסיע בו את המשפחה שלי, ולא הייתי לוקח אותו, גם לא בחינם.

אם אתה סומך על הסוחר שהציע לך את הרכב, שקול זאת שנית. סוחר שמכבד את עצמו, את עיסוקו ואת אמינותו לא מתעסק עם נבלות כאלה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב תוקן ברמה גבוהה עוד אפשר לשקול, אבל המחיר צריך להיות הרבה יותר אטרקטיבי, תחשוב שעל רכבים שלא הגיעו לרמה של אובדן להלכה ועדיין תוקנו נמכרות סביב חצי מהמחירון ומטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב תוקן ברמה גבוהה עוד אפשר לשקול, אבל המחיר צריך להיות הרבה יותר אטרקטיבי, תחשוב שעל רכבים שלא הגיעו לרמה של אובדן להלכה ועדיין תוקנו נמכרות סביב חצי מהמחירון ומטה.

תגדיר "רמה גבוהה"? אין שום דרך לדעת, ובעודף ההיצע שיש בשוק הרכב בארץ - אין מה לשקול - במיוחד שהרוב המוחלט של כלי הרכב הללו יתפרק לגורמים במקרה של תאונה במקום התיקון. אין שום הנחה שסכנת מוות/פציעה שווה אותה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הרכב היה נמכר ב 25 אלף שקלים ( שזה לדעתי המחיר המתאים לאקזמפלר המדובר ), מחשש שכרית אוויר תוקנה במוסך סוג ז' ועלולה לא לפעול במקרה של תאונה או יותר גרוע, להפתח בכל רגע בזמן הנסיעה, היתה עוצרת אותי מלקנות "מציעה" שכזו. אני עוד לא לקחתי בחשבון את מצב השלדה של הרכב הזה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהסוחר יוכל להראות לך שהתיקונים בוצעו ברמה הנדרשת לפי הערכת השמאי (חשבונית מהמוסך ובו מפורטים החלקים שהוחלפו ובפרט חלקי הבטיחות) תוכל להחליט אם תרצה לשלם 22,000 שזה מחיר שהרכב שווה. שים לב שיש דברים שפשוט אי אפשר לתקן לאחר תאונה ברמה הזו. אם למשל התעקמו קורות אורך, גם יישור שיתבצע ע״י המוסך המקצועי ביותר, לא יחזיר את החוזק המבני לקורות. כלומר יתחילו בעיות אחרות החל בבעיות קלות כמו שחיקה של צמיגים, וכלה בזה שכל תאונה קלה נוספת תהיה בעלת סיכוי לההפך לתאונה קשה.

כמובן שאם הסוחר יתחיל לספר סיפורים (מה שכנראה יקרה) אתה כבר קיבלת המלצות מה לעשות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטית אין מחיר ששווה רכב לא בטיחותי.

במציאות המצב אחר וכמעט כולם עושים איזו פשרה.

בהערכה גסה הייתי שוקל רכב זה אם התקציב שלי היה 20-25 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוחר שאני סומך עליו)

שמת לב לאוקסימורון? אם לא אתה הוא הסוחר אל תסמוך עליו.

לא יתכן שרכב עם תיקון של 57% מערכו יקבל ירידת ערך טכנית של 2%. בלי להבין דבר בשמאות הייתי שם את הערך בסדר גודל אחר, ואת ירידת הערך המסחרית בכפול מהטכנית (לפחות).

רכב שתוקן לאחר שהוחלפה כרית האויר (ובהנחה האופטימית שמקומה לא מולא על ידי עיתונים ישנים) והוגדר כ"אבדן להלכה" צריך להיות רכב גמור. טוב לתרומת אברים לרכב אחר, לא לשום שימוש אחר על ידי אדם שחייו חשובים לו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...