Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתיים עם פיג'ו 301 1.2 82כ"ס רובוטית 2016 (עדכון בהמשך)

Guest Wildlands
שימו לב! השרשור הזה בן 2038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב עושה את העבודה נאמנה בינתיים,

לא נתקעתי עם הרכב בשנתיים הראשונות שלו, מקווה שכך יישאר המצב,

מיותר לספק חוות דעת או לפרט על הרכב הדי ידוע לשמצה, גם כך זה לא ישנה שום דעה, ברור מה לזכות ומה לחובה.

סיכום עלויות:

72000 ש"ח - קניה הרכב בהערכה, כולל אגרת רישוי, פתיחת תיק בפמה מימון.

300 ש"ח - חיישני רווירס

180 ש"ח - מצלמת דרך

739 ש"ח - 15K ק"מ טיפול

1221 ש"ח - אגרה שנתית

858 ש"ח - 30K ק"מ טיפול

20 ש"ח - מנורת פנס ראשי ימין

1020 ש"ח - 42K ק"מ רפידות וצלחות קדמיות - כולל תיקון במסגרת אחריות לרעש בסיבוב ההגה (אין לי מושג מה תוקן בזמנו)

1221 ש"ח - אגרה שנתית

20 ש"ח - מנורת פנס ראשי שמאל

1206 ש"ח 45K - טיפול גדול

1150 ש"ח - 50K צמיגים וכיוון פרונט (GoodYear eagle sport), בסוף לא מצאתי משהו לא טורקי :shock:

היו עוד כ4 תיקוני פנצ'ר שלא רשמתי אצלי.

מנוע - המנוע אמנם די צנום, אך נוסע בלי קושי מיוחד, הוא לא מהיר בכלל, אך יש לו מספיק מומנט שלא חסר כח להשתלב בכל תנועה, המונט המרבי מתקבל כבר ב2750 סל"ד, בעליות ממש מתונות שיש בדר"כ בכפרים ערבים הוא מתקשה ודורש להוריד אפילו להילוך ראשון.

אבזור - אבזור נוסף שהוא לא שגרתי ברכב, אין הרבה, עדיין מדובר ברכב די פשוט:

TPMS - ניטור לחץ אוויר בצמיגים

בקרת שיוט

מגביל מהירות

תכונה שאני די אוהב בעיקר בחושך, השארת אורות הדרך דולקים לכדקה עד הכניסה לבית או ליעד.

תקלות - תקלה שעברה בלי טיפול, בחורף שעבר, התאורה בקונסולה המרכזית פשוט נכבתה, אחרי כשבועיים שלושה, נסעתי למוסך, לא מצאו כלום, ומאז התקלה פשוט נעלמה.

איכות - אחרי 50K הרכב עדיין מרגיש ונוסע כמו חדש, אין רעשים, סדקים, פירוקים או כל סימן שמראה התבגרות בינתיים, אך איכות ההרכבה כנראה מצויינת ברכב הזה.

גיר - בינתיים די התרגלתי לגיר הידוע גם הוא לשמצה, מבחינתי כל עוד לא עושה בעיות שיישאר כך, תפו תפו עברנו עד כה כ50K ק"מ בשלום :screwy:

שמירת ערך - לא קיימת, מניח שהמחירון סביב ה48K היום, אך מיותר להגיד שזה סתם מספר ליופי בלבד.

סה"כ מרוצה מהרכב, נכון לעכשיו נשארים איתו, למי שזוכר לפני כחודש תכננתי להחליף בלנסר ישנה יותר, אך אחרי קצת חושבים הגעתי למסקנה שזה פשוט צעד טפשי.

אשמח לענות לכל שאלה, או טענה, גם בפרטי.

עריכה אחרונה על ידי Wildlands
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על הסיכום המפורט והממצה! רק שכחת צריכת דלק, אם תוכל לפרט יהיה נחמד.

אני לא חושב שהרכב "ידוע לשמצה" או אמור להיות כזה. הוא עושה בדיוק מה שהוא תוכנן לעשות - תחבורה משפחתית בסיסית בזול. עלות הטיפולים (במורשה, אני מניח) טיפה יקרה, אבל עוד 100 או 200 ₪ בשנה לא באמת משנים את התמונה הכללית.

לדעתי, זה לא הרכב, כמו שזה אנחנו - פשוט התחלנו לבקש יותר. לפני 30 שנה רכב שפשוט יקח משפחה מ-א' ל-ב' בצורה יעילה וזולה היה מציאה (ע"ע סובארו Dl המיתולוגית), היום קצת פחות.

לגבי ירידת ערך - הרכב הספציפי הזה סובל מכל הכיוונים:

א. הוא לא מציע שום ערך מוסף (משהו שלרוב מנסים לחפש בפיג'ו, גם אם לא תמיד מוצאים)

ב. המותג מאוד מרתיע את רוב מי שמחפש תחבורה בסיסית וזולה

ג. רוב הרכבים עם עבר ליסינג / השכרה / מוניות

הוא פשוט לא פונה לשום קהל גדול מספיק כדי לייצר איזשהו ביקוש מינימלי

למה לא החלפת בסוף, אם אפשר לשאול?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך,

לגבי צריכת הדלק,

אז בנסיעה בינעירונית בלבד (לאילת 3 פעמים), 17 ק"מ לליטר.

ביום יום הנסיעות שלי בעיקר בינעירוניות, אך כאשר אני נכנס לעיר יש הרבה עליות, זה עושב סביב 14-15 ק"מ לליטר, זה נוטה יותר לכיוון ה14, אך יצא לי כמה פעמים 15.

לא החלפתי כי אף אחד לא מתעניין ברכב, וזה נראה כמו משימה בלתי אפשרית למכור את הרכב, ואחרי שראיתי 2 לנסר, אגיד את זה בעדינות, שוחטים את הפרה כי היא צרה צרורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי עם האטראג' ממש דל, כך שנורא קשה לי להשוות.

אני אחלק את איכות הנסיעה בצורה הזו:

היגוי: לא מכונית מרוצים, אך ההיגוי טוב ומזכיר לי את הניהוג של פיג'ו.

מתלים: נוחים מאוד, נוטים יותר לצד הרך, בסיבובים זה מורגש, אך לא יותר מדי, די סביר, אך נוחות הנסיעה טובה מאוד.

רעש: עד 100 קמ"ש טוב, עד 120 מקובל, מעל 120 זה בלתי נסבל.

גיר: צריך להתרגל, אחרי זה פשוט לא שמים לב אליו יותר מדי, אולי מפריע טיפה בפקקים, אך מעצבן לכל הדעות בפקקי עליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה.

דווקא כיום הוא נמכר עם מנוע לא רע וגיר פלנטרי מצויין של אייסין.

ואפילו מולטימדיה סבירה.

הבעיה שלו היום זה שבמחיר שלו כבר יש אלטרנטיבות עדיפות, גם מבית.

מעניין לדעת על טיב המזגן המכני. האם חלוש כמו ב- 208 או טוב כמו בקקטוס.

היתה לי 208 עם השילוב גיר/מנוע הזה וזה היה בלתי נסבל.

אם המנוע עוד סביר כשלעצמו, הגיר החד מצמדי פשוט מסרס אותו סופית.

את הגיר הזה היו צריכים למכור עם מנוי לכירופרקט. :lol:

סיפר לי נציג מכירות של לובינסקי (לא יודע עד כמה זה נכון) כי בשלב מסויים, בעקבות תלונות של לקוחות, אסרו עליהם למכור רכבים עם הגיר הזה ללא נסיעת מבחן וחתימה כי לרוכש ברור מה הוא קונה.

אשתי הפסיקה לחנות בחניונים תת קרקעיים, כי החל מזווית מסויימת ההיל הולד לא החזיק והרכב היה מתדרדר והיה צריך לזנק בשתי דוושות או עם בלם יד.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה מופיע במחירונים, אך היום נמכר רק דגם אחד, הדיזל הידני למוניות.

בדיוק מכרנו 208, ולא הרגשתי הבדל במזגן, בשתיהן היה לי די טוב, אך אני בהחלט מסכים שמהניסיון שלי עם רכבים יפנים, המזגן שם חזק יותר.

לגבי הגיר, אז אוסרים עלי למכור בלי חתימה של הקונה? מצטער, זה נשמע לי קצת מנופח.

לגבי ההיל הולד, עד היום עובד כמו גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהלת היבואן חייבה את אולמי המכירות. זה מה שסיפר לי נציג של סיטרואן. (הגיר כבר לא נמכר אז זה גם לא משנה)

הבעיה במזגן של 208 לא היתה בעוצמה אלא בטמפרטורה הלא מספיק נמוכה ולכן בנסיעות עירוניות קצרות לקח יותר זמן לקרר את תא הנוסעים.

בקקטוס לדוגמה יש גם כן מזגן מכאני של היצרן, אבל מדגם אחר והוא עדיף משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזמנו גם בטויוטה מהר מאוד התחילו להחתים לפני הרכישה של קורולה 2008 רובוטית, על ביצוע נסיעת מבחן על הדגם, אחרי שמלא רוכשים ראשונים באו בטענות על תפעול הגיר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור של החתימה הוא מטויוטה, אבל אם אפשר להלביש אותו גם על ה 208, אז למה לא. אני מכיר אוטו כזה בדיוק מקרוב כבר אוטוטו 4 שנים ולמעלה מ 90K ק"מ, כשקניתי אותו חדש אצל לובינסקי זה היה אמנם אחרי נסיעת מבחן, אבל כזו שנערכה ביוזמתי ולא זוכר שביקשו לחתום על משהו, למעט הטופס הסטנדרטי המלווה כל נסיעת מבחן עם צילום הרשיון. לידיעתי גם לאחר מכן לא היתה פרוצדורה כזו. לגוף האוטו, הוא חמוד להפליא, נוח ונעים לנסיעה, מרווח יחסית לגודלו והגיר בכלל לא נורא, די להיפך. בעובדה ה 208 רובוטית שקניתי לבתי הועדפה על איביזה ( הדגם הקודם ) לאחר נסיעות מבחן סמוכות שנערכו בשתיהן וכתוצאה מהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי5, מאחר ואני מניח שאתה לא רומז שאני משקר ומאחר ואני בטוח שאתה לא מאלה שחושבים שיודעים הכל, אזי אני לא רואה סיבה שנציג מכירות של סיטרואן ימציא סיפור שכזה.

אם בכל מקרה תרצה לאמת את הדברים, הנך מוזמן להתקשר לאולם המכירות סיטרואן באשדוד, לבקש את צביקה ולשאול אותו.

תעדכן אותי.

אני רכשתי את שלי לפני שלוש שנים וגם כן לא נתבקשתי לעשות נסיעת מבחן (עשיתי מיוזמתי) ולחתום. כנראה שזה היה בשלב מאוחר יותר.

בכל מקרה, זה גיר מזעזע וטוב שהוא לא איתנו ולדעתי כל מי שמחזיק ברכב כזה וטוען לזכות הגיר, או שאין לו מקור להשוואה או שהוא חושב על המכירה העתידית של הרכב (שאגב שבועיים פרסום ביד 2 לא הניבו טלפון אחד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך ואני באותה דעה שהרעש סביב הגיר הרובוטי הזה הוא קצת מנופח ומוגזם,

אפילו השמועה והרעש הזה מפריע לי יותר מהגיר עצמו,

אך מהנסיון שלי עם גירים רובוטים חד מצמדים אחרים, זה שיש אצלי הוא מהכי גרועים שיצא לי להתקל בהם, הכי טוב לדעתי שיצא לי לנהוג עליו זה של ה108, הוא מאוד זריז עד כדי כך שפעולתו בחלק מהמקרים מזכירה גיר אוטומטי פלנטרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי5, מאחר ואני מניח שאתה לא רומז שאני משקר ומאחר ואני בטוח שאתה לא מאלה שחושבים שיודעים הכל, אזי אני לא רואה סיבה שנציג מכירות של סיטרואן ימציא סיפור שכזה.

אם בכל מקרה תרצה לאמת את הדברים, הנך מוזמן להתקשר לאולם המכירות סיטרואן באשדוד, לבקש את צביקה ולשאול אותו.

תעדכן אותי.

אני רכשתי את שלי לפני שלוש שנים וגם כן לא נתבקשתי לעשות נסיעת מבחן (עשיתי מיוזמתי) ולחתום. כנראה שזה היה בשלב מאוחר יותר.

בכל מקרה, זה גיר מזעזע וטוב שהוא לא איתנו ולדעתי כל מי שמחזיק ברכב כזה וטוען לזכות הגיר, או שאין לו מקור להשוואה או שהוא חושב על המכירה העתידית של הרכב (שאגב שבועיים פרסום ביד 2 לא הניבו טלפון אחד).

אתה נעלב שאני חלילה רומז שאתה או נציג המכירות משקר, ואין לך בעיה באותה נשימה לספר שהמניע שלי הוא שאני לא מכיר גירים אחרים או שסתם אני מת למכור את האוטו. אז כדאי לפעמים לבדוק את הראי בבית. זה לענין העלבון שאתה וצביקה מאשדוד חשים. לענין הגיר אני באמת לא מכיר הרבה גירים אחרים, רק שלושה ארבעה סוגים, אבל המון מכוניות כן והאמן לי שבגילי אני אפילו לא צריך להסמיק שמא אני לא מדייק. אז יש גירים בהחלט טובים ממנו, אבל הוא גיר נחמד מאוד לטעמי ואין בעיה להתרגל לאופן שבו הוא נענה לך אופטימלית והגם שאני חסיד קטן מאוד של גירים רובוטיים, חד או דו מצמדיים ומעדיף תמיד גיר פלנטרי, דווקא הגיר ב 208 הוא יחסית סביר אפילו נחמד לשחק איתו, אם יודעים איך. צר לי שסבלת מהאוטו, הנסיון שלי, לפחות באותן פעמים ספורות שבתי מאפשרת לי לנהוג בו הוא אחר. לענין השבועיים שאף אחד לא התקשר, אני מבין שבסוף בכל זאת מכרת אותו, אז הנה השד הצרפתי הרובוטי הזה לא נורא כל כך אחרי הכל.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, תמיד קל להתחבה מאחורי המקלדת באמירות ריקות.

והרכב לא נמכר ולבסוף הוחלף בטרייד אין (היתה התחייבות למחיר מחירון) והופיע במשך חודשים ארוכים בלוח מודעות של טרייד מוביל.

אני חושב שהבעיה הכי גדולה של הגיר זה שהוא מפחית את רמת הבטיחות של הרכב והביטחון העצמי של הנהג, בעיקר כי התנהגות ההילוכים הנמוכים לא צפויה, הן בהאצה והן בהאטה.

גמר חתימה טובה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...