Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה ראשונה

שימו לב! השרשור הזה בן 2036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מבקש עזרה.

הערב חויתי תאונה ראשונה.

אופנוע הגיח מצד ימין (כאשר אני נסעתי ישר) ונכנס בי.

כל הנושא קרה במהירות נמוכה, באיזור עירוני. סוג של מגרש חניה ולא על הכביש.

לא היו נפגעים, רק נזק לרכב (הפנס שלי נפל והפח טיפה התעקם למטה) ואצלו גם, פחות או יותר.

כשהחלפתי פרטי ביטוח, אני לא הצלחתי להבין ממנו אם הוא בכלל מבוטח. כאילו, הוא ניסה להתחמק.

מצד שני, הוא אומר שיש לו רישיון למשאית.

אני לא יודע להצביע מי "אשם" (תאונה ראשונה), אבל לא ראיתי אותו בכלל מגיע מצד ימין.

מה עליי לעשות הלאה?

הוא אמר שהוא ידבר עם המוסך שלו ויבקש הערכה לתיקון, אבל הקטע עם הביטוח ממש לא מסתדר לי בראש.

הוא מצפה ממני לשלם?

הוא חשב בהתחלה לערב משטרה, אבל בסוף ויתר.

האם אני צריך לדבר עם הביטוח? או לסגור את הנושא באופן 'פרטי'?...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל דווח למשטרה (תגש לתחנה עם הרשיונות שלך ופרטי האופנוע). כמובן יש לדווח לחברת הביטוח שלך על התאונה. אם יש לך ביטוח מקיף - אתה יכול להפעיל אותו על מנת לתקן את הנזקים שלך (זה כרוך בעליית פרמיה בשנים הבאות ותשלום השתתפות עצמית בחלק מהמקרים - תלוי תנאי הפוליסה).

לגבי האשם - קשה להתייחס למקרה בגלל שחסר המון פרטים. האם נסעת ישר בנתיב שלך והאופנוע פגע בך מהצד? האם אתה סטית מנתיבך ופגעת בו?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל דווח למשטרה (תגש לתחנה עם הרשיונות שלך ופרטי האופנוע). כמובן יש לדווח לחברת הביטוח שלך על התאונה. אם יש לך ביטוח מקיף - אתה יכול להפעיל אותו על מנת לתקן את הנזקים שלך (זה כרוך בעליית פרמיה בשנים הבאות ותשלום השתתפות עצמית בחלק מהמקרים - תלוי תנאי הפוליסה).

לגבי האשם - קשה להתייחס למקרה בגלל שחסר המון פרטים. האם נסעת ישר בנתיב שלך והאופנוע פגע בך מהצד? האם אתה סטית מנתיבך ופגעת בו?

היי,

תודה על התגובה.

אני מעדיף להימנע מלדווח למשטרה. מדובר בתאונה קלה, ללא נפגעים.

לא היה לי ממש נתיב לסטות ממנו מאחר ומדובר במגרש חניה ליד מרכז קניות (שלצערי, בקושי מסומן/משורטט).

הוא הגיח מפינה שהיא במקור, ללא מוצא.

מחר אני אתייעץ עם הביטוח. אני רק רוצה לוודא שאני לא עושה כאן משהו שהוא לא חוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש לך מצלמת רכב? האם יש מצלמות באיזור? אם אתה נסעת ישר והוא פשוט נכנס בך, ולא היה איזשהו שלט של מתן זכות קדימה לאחד הצדדים, אני בספק אם הוא יכול לדרוש ממך תשלום על הנזק - אלא להפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש לך מצלמת רכב? האם יש מצלמות באיזור? אם אתה נסעת ישר והוא פשוט נכנס בך, ולא היה איזשהו שלט של מתן זכות קדימה לאחד הצדדים, אני בספק אם הוא יכול לדרוש ממך תשלום על הנזק - אלא להפך.

בוקר טוב,

היום נסעתי למוסך וההמלצה שלו היתה להפעיל את הביטוח כי זה לא משתלם אחרת.

נראה שיש מצלמות וייתכן סרטון. בדקתי עם חברת האבטחה ויצרתי איתם קשר לשמור את התיעוד.

לגבי שילוט/סימון, זו הבעיה. האיזור מוזנח. כל אחד חונה ונוסע איך שמתחשק לו. הוא הגיע מדרך ללא מוצא שבסופה יש יציאה. אני נסעתי אנכית לאותו מסלול משום ששם, בהמשך, אפשר לחנות. ואז התנגשנו.

אני אדבר עם הביטוח ונשמע את עצתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שאין תמרורים? אני מציע, במידה ויש לך אפשרות, תחזור לאותו המקום ותצלם את הצומת מכל הכיוונים.

אם באמת אין שום תמרור מתן זכות קדימה ( או עצור ), המצב לא כל כך לטובתך, כי הפגיעה מצד ימין ברכב שלך. יש סיכוי שהאשמה תחולק ביניכם ( סיכוי כזה קיים גם אם יש תמרורים בצומת ). לכן, אל תמהר לתקן רק את הרכב שלך בלי שתדווח לחברת הביטוח על כל פרטי התאונה - ביטוח מקיף כולל בתוכו גם אחריות כלפי צד ג'. ובמקרה שצריך לתקן שני רכבים עקב אותה התאונה, משלמים השתתפות עצמית פעם אחת בלבד. לכן חשוב למסור לחברת הביטוח את כל הפרטים, כולל פרטי האופנוע ואופנוען. כמובן, לא להודות באשמה בשלב זה לשום גורם, גם לא בשיחת טלפון שעלולה להיות מוקלטת.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שאין תמרורים? אני מציע, במידה ויש לך אפשרות, תחזור לאותו המקום ותצלם את הצומת מכל הכיוונים.

אם באמת אין שום תמרור מתן זכות קדימה ( או עצור ), המצב לא כל כך לטובתך, כי הפגיעה מצד ימין ברכב שלך. יש סיכוי שהאשמה תחולק ביניכם ( סיכוי כזה קיים גם אם יש תמרורים בצומת ). לכן, אל תמהר לתקן רק את הרכב שלך בלי שתדווח לחברת הביטוח על כל פרטי התאונה - ביטוח מקיף כולל בתוכו גם אחריות כלפי צד ג'. ובמקרה שצריך לתקן שני רכבים עקב אותה התאונה, משלמים השתתפות עצמית פעם אחת בלבד. לכן חשוב למסור לחברת הביטוח את כל הפרטים, כולל פרטי האופנוע ואופנוען. כמובן, לא להודות באשמה בשלב זה לשום גורם, גם לא בשיחת טלפון שעלולה להיות מוקלטת.

תודה. כנראה אעשה את זה.

מבדיקה נוספת, יש לו רק ביטוח חובה. האופנוע משנת 2004 וגם (ככה הוא טוען) אין את החלקים הדרושים.

אני ממתין כרגע לשיחה מהביטוח ואספר להם מה קרה.

בנוגע לחניון, קיים רק תמרור עצור ביציאה לכיוון הכביש הראשי. ועל הכביש עצמו (למעשה, כבר די דהוי) חצים לכיוון נסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל לאופנוע עושים רק ביטוח חובה. בגלל הקלות שאפשר לגנוב אותו, מחירי מקיף בשמיים.

לכן, הסיכוי שהאופנוען ייקח על עצמו אשמה בתאונה הוא אפסי.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכיון שיש לו רק ביטוח חובה סביר מאד שינסה לתבוע אותך.

אני מקוה מאד שצילמת את מספר הרישוי שלו, כדי שיהיה לך עם מה לפנות למשטרה על מנת לקבל את פרטיו - כבר קרה לי שנהג שפגע בי (לא אופנוען) ניסה להציג לי מסמכים של רכב ונהג אחרים. כיון שהדבר הראשון שעשיתי אחרי הפגיעה היה לצלם את מספר הרישוי שלו קיבלתי את כל הפרטים מהמשטרה בלי קושי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי - לקחת מיוזמתו אשמה בתאונה ( במידה והוא אשם ), לא כתוצאה של פסק דין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

כן, צילמתי את הלוחית רישוי שלו וגם וידאתי תעודת זהות.

משיחה עם הביטוח, עולות שתי אופציות:

א. לתבוע אותו; אבל נאמר לי שבלי ביטוח הנושא יגרר חודשים בבית משפט. גם אחרי הבהרה מי אשם.

ב. להפעיל ביטוח ומשם גם נבדק מי אשם ובהתאם, התשלום על השתתפות עצמית, ייקור פוליסה וכד'.

אני שוקל ללכת על האפשרות השנייה.

דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתנו לך הצעת מחיר במוסך? בכלל שווה לך להפעיל את הפוליסה?

לגבי התביעה, לא בטוח שאתה צודק ואין לך הוכחות אז יהיה קשה לזכות, לא?

לצערי, כן, שווה להפעיל את הפוליסה.

אתה צודק לגבי התביעה, בגלל זה כנראה אלך על האפשרות השנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזור לשיעורי התאוריה, בהעדר תמרור ז״ק לרכב מימין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...