Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מברגה - אורך חיי סוללה באי שימוש

amir74
שימו לב! השרשור הזה בן 2035 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מאוד מעוניין לרכוש גם כלי שהוא מתאים לקדיחה, הברגה, ובנוסף גם ישחרר את הברגים מהרכב.

האם בשביל הדרישה האחרונה אני חייב רק אימפקט?

אכן רק אימפקט וגם זה ממש לא כל אימפקט. המומנט הדרוש לפתיחת אומי גלגל שניסגרו בפטיש אוויר הוא גבוה והייתי ממליץ לקנות לזה כלי יעודי שמתחבר למצת הרכב (מה שיאפשר פשוט להשאיר אותו ברכב). היה פה דיון בנושא בזמנו. הכלי לא יקר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלח לי, אבל שאלתי שאלה: האם אני חייב אימפקט או לא בשביל להוריד את האומים מהגלגלים? את השיקולים שלי אם כדאי לי או לא, אשאיר לעצמי בבקשה.

מחר יום כיפור וזה, אז סלחתי. הפעם.

:lol:

השאלה שלך מורכבת קצת.

כן, אתה חייב אימפקט אם אתה רוצה לפתוח את הגלגלים "מאפס", עצמת ההלימה צריכה להיות גבוהה בשביל שהכלי יוכל לבצע את זה. שכח מאימפקט קטן וזול, לזה אתה צריך פטיש בגודל של לפחות 1/2". לבוש יש כלי עם ראש משולב, שמאפשר כניסה לביטים וגם מרובע 1/2" עבור בוקסות מתאימות. לא מכיר פטנט דומה בחברות האחרות. קח בחשבון, שבוקסות רגילות (לבנות) לא נועדו לעמוד במומנטים האלו, אז אתה תצטרך לקנות גם בוקסא בגודל המתאים לך בצבע שחור (מיועדת לאימפקט ופטישים למיניהם). לרכב בגדול יש כלי נטען ייעודי שנקרא פטיש, רק למוסך לדעתי שווה להשקיע בו. וגם אז, עדיף אחד פניאומטי על הנטען.

או אם אתה מחליף בין צמיגי חורף\קיץ\שלג\חוף באופן תדיר, אז שווה לך לקנות אחד שכזה.

הכלים הזולים שמופעלים ממצת הרכב, לא שווים כלום ונכשלים ברגע האמת. אין להם טיפת כח. תשאלו אותי איך אני גיליתי את זה כשהיה לי פאנצ'ר.

ולמה אמרתי שהשאלה שלך טיפה מורכבת?

אם אתה תפתח את האומים עם כלי ידני את הפתיחה הראשונית, גם מברגה רגילה תוכל להשלים את פתיחת הבורג. לא יעיל בשיט לנעילה שלו חזרה אחר כך וצריך להדק עם הכלי שבו השתמשת לפתיחה הראשונית.

אמיר, מצטער אבל אני לא יודע לענות לך לגבי הנתון בניוטון מטר של סגירת הגלגלים. תראה לי בבקשה מוסך אחד בארץ שסוגר עם מד-מומנט את האומים האלו :lol:אולי בספר רכב או משהו, לא יודע.

הערכה גסה "לפי היד", איפה שהוא מעל 120 ניוטון-מטר. מומנט הפתיחה תמיד יהיה גבוה יותר.

HWGEEK, יש בשוק סוללות 18650 של סמסונג ו-LG שמותאמות לפיק של 30A. חפש סוללות לסיגרייה אלקטרונית :wink::twisted:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שמחפש כלי לשימוש כל כך מועט.

שיחפש את הכלי הכי זול.

אחרת הסוללות ימותו לפני שהוא ירגיש. (לדוגמא חבר שלי. קנה כלי של בוש (10.8) ובמשך שנה + לא הטעין את הסוללות. כשהיה צריך הן כבר נפטרו)

ולכן או לקנות כלי זול (עד ה200 שקל)

או לקנות מקדחה (של חברה טובה )

יעלה טיפה יותר אבל כמו שאמרו יחזיק 20-30 שנה בשימוש הזה.

נ.ב.

אחרי שתקנה כלי. אתה תגלה כמה דברים אתה יכול לעשות פתאום. וזה יגרה אותך לעשות עוד.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב.

אחרי שתקנה כלי. אתה תגלה כמה דברים אתה יכול לעשות פתאום. וזה יגרה אותך לעשות עוד.

וזה למה עדיף שלא לגעת במשהו זול :lol: (*תלוי באיזה סוג של כלי).

כלי זול ברוב הפעמים פשוט מבאס את המשתמש. נשבר לי לקנות כלים זולים, כשהידיים שלי מתבעסות להחזיק את הכלי.

הכלים הזולים נלחמים בך בזמן ביצוע העבודה ולא עוזרים לך לבצע את העבודה.

זו הכללה ענקית, יש ויש, אבל בגדול- זה המצב מניסיוני האישי.

אני לא אומר שאסור בשום מקרה ומצב לקנות כלים סיניים.

יש לי מלטשת אורביטלית של Zיונדאי ופטישון תוצרת "מדבקה כלשהי".

שניהם מצויינים לצרכים שלי, שהם מותאמים לרמת הכלי- אני לא צריך לחצוב תעלות (כשהפרוייקט המתוכנן יגיע, אקנה מקיטה :twisted:) ולקדיחה בבטון הפטישון הזה פשוט מדהים לעומת מקדחה רגילה (אותו מחיר בערך מול מקדחה מתוצרת טובה), והמלטשת נותנת לי אחלה פתרון כי רוב הפרוייקטים שלי הם קטנים ולא מצריכים שיוף מאומץ לזמן רב.

המסור שולחן לעומת זאת, גם הוא תוצרת Zיונדאי. לא לגעת! :brickwall::evil:

הייתי צריך להשקיע בו כמה שעות מייד לאחר שהוא היה "out of the box" רק כדי להביא אותו למצב "שמיש". לא טוב, לא תקין, שמיש.

כלים שמצריכים דיוק? לא סיני.

כלים שמצריכים שימוש מאומץ? לא סיני.

כלים שלא יתאמצו, ויעבדו פעם ב-, ולא מצריכים דיוק כלל- אפשר לשקול סיני, כל עוד לא מעורבות סוללות בעניין!!!

זו דעתי מניסיוני האישי (אני משתמש "כבד" ביחס למשתמשים ביתיים רגילים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

כל מי שראה כמה סרטוני נתיחה של AVE יודע שבכלים זולים קיצורי הדרך נעשים לא רק בחומרים החיצוניים או בגימור, אלא בעיקר באלקטרוניקה ובסוג הפלסטיק ממנו עשויים גלגלי השיניים במנוע. ובעוד שבשימוש לא תדיר הסיכון לשרוף או 'לחרוש' מנוע הוא נמוך, הרי שכפתור הפעלה שנתקע במצב פועל תמידית זו תקלה נפוצה למדי, שבד"כ אינה בת תיקון (עקב המנהג לסגור את מעגל הבקרה ביציקת סיליקון 'חד-פעמית').

הפשרה האופטימלית לפרופיל השימוש שצויין לעיל היא מוצר מהדרג הבינוני-נמוך כמו הבלאק&דקר שהומלץ כאן בעבר, וזמין לרכישה מחו"ל בגבולות ה-250 שקלים עד הבית. הוולפים למיניהם קצת זולים מדי, הבושים והמקיטות למיניהם קצת יקרים מדי, ומוצרי ביניים כאלה יושבים בדיוק על המשבצת הנכונה של עלות-תועלת למשתמש הביתי.

כמובן שאם יש נכונות להוציא 450 שקל, אז הבוש הכחולה שצויינה לעיל היא עסקה מעולה (ועם אחריות). אבל כאן המקום לציין שגם לסדרה הירוקה של בוש יש זכות קיום, ובמבצע הנכון בהחלט יש שם דילים משתלמים מדי פעם, כך שלא הייתי ממהר לשלול.

לשאלתו של פות"ש - שנתיים עד חמש זה פרק זמן הגיוני, בשביל מידע מדוייק יותר יש פורומים אחרים באנגלית. ברכות על הרכישה!

נ.ב. לינק שימושי נוסף: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?633952

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית.

מעדיף לשלם. (אפילו משומש !! יד 2 אבל שהיה של חברה)

פטישון קניתי מקיטה. (היה בשימוש 10 שנים לפחות. ) נמכר וקניתי בוש (יד 2) בגלל הפוטר המתחלף.

** לפני 15 שנה בערך לקחתי מחבר פטישון סיני . של הומו סנטר. אחרי 3 ג'מבואים. מת. המזל היה באחריות נסעתי ונתתי לתיקון. בדרך חזרה הלכתי וקניתי לי את הפטישון של המקיטה (שעבד כל כך קשה. ולא מת! תוקן בלאי טבעי אבל עבד מעולה.)

מברגות היו תמיד בוש. כבר לפני 17 שנה. ירוק. אחרי זה כחול. ולפני 5 שנים שוב בוש ליטיום.

לפני כמה שנים חבר פורום שלנו מכר ציוד של הנגריה של אבא שלו. מברגות מקיטה 10.8V. קניתי יד 2.

עובדות עד היום. וימשיכו עד שתמות הסוללה (אגב הבאתי מחו'ל תואמת אחת נוספת ב 50 שקל. )

מסור עגול ידני בוש. פשוט לא מפחיד לעבוד איתו. (סיני מפחיד)

משחזות. עבדתי עם בוש / מקיטה / דיוולט / מטבו/ הילטי / וסיניות. הסיניות מתו. והיה פשוט מפחיד לעבוד איתן. הן מפסיקות באמצע. פתאום הציר מזייף. הנועל דיסק נפתח. המגן פתאום משתחרר. פחד אלוהים.

אני לאחרונה (שנה כבר) מחפש מסור עגול גרונג פנדל. ראיתי סינים ב1000 שקל. אבל בוש / מקיטה עולה 3000.

מחפש יד 2. מדגדג לי באצבעות לקנות סיני. אבל ! אני מעדיף לשלם ולקבל תוצאה מדוייקת.

עריכה אחרונה על ידי Soundman

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תקנה פנדל סיני, שמעתי ביקורות רעות מאד על פירמה סינית שנחשבת ל"טובה" בין החברות המוכרות (הסיניות האחרות) בארץ. לא שווה את זה. אם כבר פנדל אז אחד רציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תקנה פנדל סיני, שמעתי ביקורות רעות מאד על פירמה סינית שנחשבת ל"טובה" בין החברות המוכרות (הסיניות האחרות) בארץ. לא שווה את זה. אם כבר פנדל אז אחד רציני.

אתה לא רציני......

אתה רושם דבר כזה.

ולא רושם את הפירמה? אני לא מנחש ולא קורא מחשבות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי את זו:

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=927468

לשימושים ביתיים יחד עם פטישון 24 ממ מספיק לגמרי.

אחרי שהבנתי שמקדחה רוטטת זה נחמד אבל לא כמו מברגה + פטישון

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא רציני......

אתה רושם דבר כזה.

ולא רושם את הפירמה? אני לא מנחש ולא קורא מחשבות

אני רציני מאד וזה נעשה בכוונה תחילה.

בעיקר כי אלו רק דברים ששמעתי (מלקוחות), ולא מניסיון אישי שלי עם הכלי.

מדובר על מעט מאד כלים ששמעתי עליהם דברים רעים (1 או שניים) כך שאין לי גם בסיס להשוואה רצינית ועמוקה, מגובה בנתונים. יכול להיות שהלקוחות האלו פשוט נפלו על "לימון".

מה שכן, מהיכרותי עם כלים סיניים, מה ששמעתי עולה בקנה אחד עם הבעיות ה"סטנדרטיות" של כלים באיכות נמוכה- רעידות, לא מפולס כמו שצריך, נעילות משתחררות וכדומה. כך ששוב, אולי זה "לימון" ואולי זה "מחלה" של כל השושלת, אני לא יודע.

בכל מקרה ומצב- בגלל שלכלים באיכות נמוכה יש לא מעט "מחלות" כאלו, אני ממליץ להתרחק- ובמיוחד בכלים מסוכנים (אומר מי שקנה משור שולחן של Zיונדאי... :roll:).

אני יודע כמה אני צריך להילחם במשור שלי, וזה אחרי שעשיתי לו יישור קו משמעותי למדיי. למה לך להתחיל להתווכח עם כלי, במקום להשתמש בו כמו שצריך מייד "ישר מהקופסא" בלי להשקיע בו רגע מחשבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול בדיוק התפגרה מברגת SKILL שלי. היא שרדה בגבורה כמה עשרות של הברגות ואפילו מספר קידוחים. :(

פירקתי, ככל הניראה התקלקל כפתור בורר מהירות או בורר כיוון שהם יחידה אחת (מניח שבורר כיוונים נשרף בפנים בגלל חוסר דיוק של יציקות פלסטיק, כי שינויי מצבים לא הביא את הבורר עד הסוף בכל פעם). לא מוצא באיביי את הכפתור החליפי מהדגם המדוייק (FA2-5/1BEK 6A 250V). יש באתרים אחרים, אנסה להזמין.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בזמנו התקנתי למברגה של מקיטה (מלפני 20 שנה)

בורר כיוון בצורה של מפסק דו כיווני (פשוט אדום) חתכתי למעלה וחיברתי שם.

thI8WY2HOU.jpg

עריכה אחרונה על ידי Soundman

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון טוב. אנסה לבדוק אפשרות כזאת, אבל בפנים אין הרבה מקום פנוי. אולי אנסה מפסק דומה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...