Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מברגה - אורך חיי סוללה באי שימוש

amir74
שימו לב! השרשור הזה בן 2033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני צריך לקנות מברגה לשימושים ביתיים די נדירים ולא תובעניים שזה בעצם אומר שהיא כנראה לא תעבוד יותר מחמש דקות שלוש פעמים בשנה.

השימושים: קדיחה בקיר בלוקים "שעשויים מחול" והברגות קטנות.

היות והשימוש הוא ברמה מאוד נמוכה אני לא חושש שהמברגה תתקלקל אלא שהבטרייה תשבוק חיים הרבה לפני שהמכשיר ימות.

אז, מצד אחד אני חושב לקנות מברגה של וולף בהום סנטר שעולה 130 שקל כי השימושים שלי לא מצדיקים משהו מעבר לכך.

מצד שני אני חושב שכדאי לקנות מוצר איכותי שאולי יחזיק קצת יותר זמן. מעדיף להוציא פי 3-4 בקנייה למוצר שיחזיק 30 שנה, אם עוד קיימים דברים כאלה היום. אני לא אחד שאוהב להתעצבן מזה שברגע שצריך את הכלי הוא לא זמין לעבודה.

שאלות:

א. כמה וולט המברגה צריכה להיות על מנת שהיא תספיק לשימושים שהזכרתי ?

ב. מה הבלאי של סוללת ליתיום יון ?

ג. כמה שנים תחזיק סוללה כזו ?

ד. האם עדיף להחזיק אותן פרוקות או טעונות ?

ה. במידה ואני קונה מוצר איכותי האם עדיף מכשיר עם שתי סוללות במקום אחת (למקרה שאחת תתפגר לאחר שימוש ויתאפשר להשתמש בשנייה) ?

בהתאם לתשובות, אם יש מוצר ספציפי שיש לכם ניסיון איתו ואתם ממליצים עליו בחיוב אשמח לקבל דגם של המוצר.

תודה למשיבים

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי את זו https://www.aliexpress.com/item/DEKO-GCD10-8DU3-10-8V-DC-New-Design-Household-Lithium-Ion-Battery-Cordless-Drill-Driver-Power/32824303700.html?spm=2114.search0604.3.29.a89e1137ECdyuf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10059_10696_100031_5017615_10084_10083_10103_451_452_10618_10307_5017715,searchweb201603_2,ppcSwitch_7&algo_expid=fceb770e-588e-4504-85dd-0533cc5c98d1-3&algo_pvid=fceb770e-588e-4504-85dd-0533cc5c98d1&priceBeautifyAB=0

והיא עושה את העבודה. בינתיים קדחתי איתה כ 5-6 חורים בקיר בלוקים והברגתי כמה ברגים והיא עובדת לא רע.

היא הגיעה עם שליח עד הבית תוך פחות משבוע (קח בחשבון שהיא מגיעה ללא ביטים - אני הזמנתי את הגרסה הכי זולה שלה).

לגבי סוללות ליתיום בכלל, הסוללות נמצאות במצב אידיאלי לאחסון ארוך טווח כשהן טעונות ל 50%.

בטעינה מלאה / ריקה יש תהליך כימי שמקצר את חיי הסוללה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלות:

א. כמה וולט המברגה צריכה להיות על מנת שהיא תספיק לשימושים שהזכרתי ?

12V זה לחלוטין די והותר.

ב. מה הבלאי של סוללת ליתיום יון ?

ג. כמה שנים תחזיק סוללה כזו ?

מצטער, לא יודע לענות לך. סוללה אמורה להחזיק כמה שנים, ההערכה שלי לכלי בשימוש שוטף- 5 שנים (אומדן בלבד! ללא יותר מידיי סימוכין. מצטער שאין לי תשובה קונקרטית עבורך). בעיקרון, חיי סוללת ליתיום-יון נמדדים במחזורי טעינה. ממליץ לך לבדוק בויקיפדייה לגבי זה.

ד. האם עדיף להחזיק אותן פרוקות או טעונות ?

לא יודע... ראה תשובתו של מרטין מקפליי.

ה. במידה ואני קונה מוצר איכותי האם עדיף מכשיר עם שתי סוללות במקום אחת (למקרה שאחת תתפגר לאחר שימוש ויתאפשר להשתמש בשנייה) ?

לדעתי תמיד כן, למרות שבמקרה שלך לפי מה שתיארת שתי הסוללות אמורות "להתפגר" באותו הזמן.

בהתאם לתשובות, אם יש מוצר ספציפי שיש לכם ניסיון איתו ואתם ממליצים עליו בחיוב אשמח לקבל דגם של המוצר.

תודה למשיבים

הקטע ב-2 סוללות הוא, שתמיד יש לך אחת טעונה ומוכנה לעבודה בזמן שהשנייה במנוחה או בטעינה. 2 המברגות שלי נרכשו עם 2 סוללות כ"א מסיבה זו. מאד יעיל. מ א ד. בדוק :wink:

אם נתעלם מההעדפות האישיות של כלל חברי הפורום (חצי יעדיפו מקיטה, חצי יעדיפו בוש ושליש יעדיפו את השאר :lol: ), ננסח את זה ככה: לך על מחיר נוח. בוש כחול, מקיטה, דהוולט, מילווקי, כל דבר עם שם יהיה סבבה.

אני עם 2 בוש, אחת של 12V ואחת של 14.4V, לשתיהן 2 סוללות ליתיום יון כ"א.

לו המחיר לא היה משחק תפקיד, הייתי לוקח דהוולט.

לו המחיר היה זהה בין בוש ומקיטה, הייתי לוקח מקיטה (יש להם פטנט שמאד מצא חן בעיניי עם הפוטר שבוש לא אימצו עדיין- לוחית מתכת שמסתובבת במקום כשמבריגים במקום צפוף והפוטר נוגע בחומר בטעות).

אבל היו מבצעים על הבוש... :lol:

בכל מקרה ומצב, אל תיקח אימפקט. לא רק שלשימושים שלך זה גרוע, גם אין למברגות האלו פוטר שמאפשר קדיחה (הכניסה היא קנה לביטים, יש מקדחים עם קנה ביט ויש פוטרים שניתן להרכיב). אימפקט מומלצת למי שמבריג ברגים של 15 ס"מ אורך כל יום-כל היום. מאחר ואתה כפי הנראה לא תבנה "דק" איתה... אל תיקח אימפקט.

מקווה שעזרתי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצרכים שלך. לא חושב שהייתי שולל לקנות פטישון טוב ולהשתמש בו גם כמברגה. תמיד זמין. יותר רב שימושי. בלי בעיות של סוללות

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, עזרת מאוד.

לצרכים שלך. לא חושב שהייתי שולל לקנות פטישון טוב ולהשתמש בו גם כמברגה. תמיד זמין. יותר רב שימושי. בלי בעיות של סוללות

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נראה לי שנסחפת, מאוד.

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקנות מברגה חשמלית, למשל של SKILL. קניתי בזמנו בשזר. עובדת מצויין בשביל 3 הברגות/קידוחים בשנה.

פטישון לגמרי לא מתאים. אין לו קלאץ', לא מתאים לעבודות הברגה עדינות, רק לקידוח.

אם כבר פטישון, בהום סנטר אמור עדיין להיות מבצע על בוש 2-26 עם פוטרים מתחלפים בכ800~850ש"ח.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר מעולה, מברגה טובה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם פרופיל שימוש דומה לשלך, קניתי משהו פשוט ועלום שם ב-200 שח בערך לפני כארבע-חמש שנים, עם סוללה אחת בלי מטען מיוחד (נטענת כשהיא מחוברת למברגה עם חוט ושנאי פשוט).

שימשה בנתיים לעבודות עץ וקדיחות גבס בעיקר, לי זה מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מעוניין לרכוש גם כלי שהוא מתאים לקדיחה, הברגה, ובנוסף גם ישחרר את הברגים מהרכב.

האם בשביל הדרישה האחרונה אני חייב רק אימפקט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר, מחיר מצויין. יותר זול ממה שקניתי את ה-12V שלי בכמה שקלים.

GBGUY, כמה פעמים בשנה אתה מתכנן לשחרר את הברגים מהרכב?... בשביל הפעם ב- שצריך, וותר. המברגה ממילא תהיה בבית כשיהיה לך פאנצ'ר :shock:

מרפי המנ...:lol:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי.

הפתעתי את עצמי, בדרך כלל לוקח לי חודש של חפירות עד שאני מחליט לקנות.

תודה רבה על הייעוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר, מחיר מצויין. יותר זול ממה שקניתי את ה-12V שלי בכמה שקלים.

GBGUY, כמה פעמים בשנה אתה מתכנן לשחרר את הברגים מהרכב?... בשביל הפעם ב- שצריך, וותר. המברגה ממילא תהיה בבית כשיהיה לך פאנצ'ר :shock:

מרפי המנ...:lol:

סלח לי, אבל שאלתי שאלה: האם אני חייב אימפקט או לא בשביל להוריד את האומים מהגלגלים? את השיקולים שלי אם כדאי לי או לא, אשאיר לעצמי בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין גדול בתחום אבל נראה לי הגיוני שבסך הכול מדובר בקנייה של כלי שמתאים לעוצמה הנדרשת לפתיחת הבורג.

מכך אני מסיק שזה לא משנה אם זה אימפקט או לא אלא שתהיה הלימה בין עוצמת הכלי לכוח שנדרש בפירוק הגלגל.

בכמה NM (ניוטון מטר) נסגרים גלגלים עם פטישי אוויר סטנדרטיים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי מברגה פשוטה של מאסימו ב170 שקל, גם ליטיום 3 תאים ואני מתכוון בעתיד להחליף את תאי ה18650 בתאי סמסונג 3200MAH או משהו אבל שמתאימים לפריקת 30A, רק הסוללות שאשתיל עלו יותר מהמברגה חחח, לשימושים שלי לא היה צורך במשהו יקר יותר- העיקר שזה לא NIMH חח.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...