Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקור קצרצר – יום עם פיאט פונטו רובוטית 2015, אוטו בטעם של פעם

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 2043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרקע

הטסט הגיע, לצערי הרב בגלל שילוב של חגים(מה שגורם למספר מועט של ימים להיות אפשרי לשים את האוטו לטסט) ועומס של פגישות בין לקוחות דרש ממני ומחברת הליסינג להיות יצירתיים היום ולקחת רכב חלופי למשך היום ע"מ שנספיק להעביר את הרכב טסט בזמן.

בהגיעי למגרש חברת הליסינג הנציג הציע באדיבות שאם אני רוצה את הרכב מהר יש לו פתרון(ראה שאני לחוץ להמשיך את היום) – אני אביא לך את הרישיון החדש עם אסמכתא סע רגע למכון טסטים ואחרי 40 דקות אתה בחוץ, מכיוון שמיהרתי לפגישה בצד השני של גוש דן(וכן, גם לא כ"כ מתאים לי להעביר את הרכב טסט בעצמי– בואו, בכל זאת רכב ליסינג) סירבתי בנימוס, הנציג המבואס אמר "טוב, איך שאתה רוצה – תביאו לו את הפונטו" – "הפונטו?! יש פונטו בחברות הליסינג בכלל?"(בראש שלי כן?).

והנה הקטנה הלבנה חיכתה לי – עם המנוע 1.4 העוצמתי(77 כ"ס) וגיר רובוטי חד מצמדי ואחרי "רק" כמעט 108 אלף קילומטר כרכב השכרה ברמת גימור לאונדג' , אני ממלמל לי (בראש כן?) "אוקיי, זה הולך להיות מעניין".

התרשמות ראשונית

נכנס לרכב, את האמת? הפלסטיקה בפנים שלמה, הרכב לא נראה "שבור" וחוץ משקע מצת שהמשיך לעולם הבא ותא אחסון מעל הרדיו שלא נפתח(המנגנון ז"ל) – הרכב דיי שלם.

כיאה לרכב השכרה ישן ערמות של חומר "סקאי" שמרוח על כל פינה בסלון של הרכב(כן, כל כניסה לרכב דפקתי "החלקה" עם הרגליים על השטיחון בגלל הסקאי הזה)

טוב, בא לחבר את הטלפון שלי לדיבורית – אין דיבורית, לא מצאתי AUX(אולי יש לא מאוד חיפשתי), יש נגן דיסקים ומחשב רכב עם מסך כתום שכזה,4 חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

מקבל הסבר קל על הידית הילוכים ה"עלק ידנית"(נראה כמו ידנית) ומוכן לנסיעה.

איך זה נוסע?

את האמת ציפיתי לרכב ממש פח, בשיא הכנות – מנוע פרה-היסטורי בשילוב של גיר חד מצמדי קיוויתי שאני אצליח לזוז מטר בלי לרצות לזרוק את האוטו.

את האמת? הופתעתי ממש לטובה! הגיר החד מצמדי לגמרי סביל ומכל הרכבים החד מצמדים שנהגתי עליהם(סי4 דיזל, סי3 פיקאסו דיזל, סי1, טויוטה קורולה ודאצ'יה סנדרו סטפוואי) היא משמעותית טובה יותר – הצלחתי להסתדר איתה ממש טוב ואלא אם ממש תוקפים אותה היא מצליחה להעביר הילוכים דיי בנינוחות(אפילו בתנועה פקוקה).

המנוע עצמו עד 80-90 קמ"ש מגיב מעולה, מצליח להעביר הילוכים לא רע ולספק זריזות מפתיע בלי הרבה רעש או עצבנות – אפילו הסאונד חמוד.

מ90 קמ"ש העסק משתנה, נהיה רעש מנוע נוראי(שממש נשמע כמו מנסרת עץ) והרכב דורש לחיצה הגונה על הגז כדי להגיב – ב110 הרכב מתחיל להרגיש ממש מאומץ.

היגוי ומתלים

התגעגעתי, הגה כמו של פעם – מצחיק האפשרות של הCITY, גם במצב CITY ההגה של הפונטו בעל משקל טוב יותר ועם פידבק עדיף מהגלגלים מאשר בקליאו המודרנית שלי(יש ציפוי עור, ההגה עצמו נעים מאוד לאחיזה).

המתלים יחסית רכים(משמעותית יותר מהקליאו) קצת רוכנים יותר מהקליאו אבל עדיין לא פוגעים בתחושת נהיגה הבטוחה שמשרה הפונטו.

נוחות

המתלים של הפונטו לא רעים בכלל, עם הפגמים הקטנים של הכביש הם מתמודדים מעולה – עם הפגמים הגדולים והשברים הגדולים פחות.

המושב נוח באופן מפתיע, יש מרווח מעולה לנהג ולרגליים אבל ההגה מתכוונן רק לגובהה.

בנוסף המושב מתכוון לגובה אבל גם במצב הכי נמוך שלו הוא מאוד גבוהה – יצר לי תנוחת נהיגה קצת מצחיקה אבל לא משהו שנורא באופן שאי אפשר לחיות איתו.

מבחן הזמן

עברנו 70 קילומטר ביחד(בעירוני,בין עירוני פקוק ומהיר) - כפי שציינתי המצב של הסלון היה סך הכל מצויין, בנוסף הרכב לא צייץ, קירקש, רעד, חרק או הראה שום סימני עייפות – האמנם אין לי מושג מה היסטוריית הטיפולים של הרכב אבל לרכב חלופי עם 107,800 אלף קילומטר מדובר בנתון מדהים(כבר נהגתי ברכבים חלופיים שנסעו פחות נראו ונשמעו רע יותר).

במחיר המצחיק בה הפונטו הנ"ל נסחרת בשוק היד שניה מדובר לדעתי בהפתעה של ממש – וברכב לא רע בכלל.

IMG_20180916_090535Copy.jpg IMG_20180916_153710Copy.jpg

נכנס לי בתמונה המחזיק מפתחות.

IMG_20180916_153734Copy.jpg

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רק תחשבו איזה מציאה הוא היה ביד2 עם היה מגיע בגירסת מולטיג'אט ידני...

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בעיקר זיכרונות טובים משנה ורבע עם האוטו הזה איי שם ב2013-2014 (מתיחת פנים אחת אחורה, דגם 2010).

המנוע לגמרי מהווה את החוליה החלשה שם, אבל באופן מפתיע קצת פחות ממה שחושבים (לא זכורה לי בעיה להגיע ל110 וגם לקצת מעל), הבידוד גם היה טוב ככה ששיוט גם ב3000-3500 סל"ד עדיין שמר על אווירה נעימה ברכב.

דווקא ההגה זכור לי כאחד הגרועים, אבל יכולה להבין את החוויה שלך כי ממש שמחתי לחזור אליו אחרי נסיעת מבחן בקליאו שהייתה חדשה לגמרי באותם הימים.

אומנם הגיר מרגיש כרע במיעוטו בקטגוריה שלו, אבל ספציפית בפונטו מהווה פצצת זמן מתקתקת.

תודה על הסקירה, בהחלט עלה לי חיוך.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלפיאט אין היום מענה לקטגןריה שפעם הייתה חזקה בה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, כבר די הספקתי הספקתי לשכוח מה זה גיר רובוטי חד מצמדי מיצרנים אחרים, חוץ מזה של פיאט ( שכירות של ה 500 לפני חצי שנה)

אם זה נחשב לרע במיעוטו, אז המקום של הגיר הזה חייב להיות בפח האשפה של ההיסטוריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק כזאת דגם 2010 ידנית.

את הרדיו המקורי החלפתי ברדיו דיסק של פיונר שכולל הכל וקניתי מאיביי מסגרת מתאימה.

לא יכלתי לסבול את רעש המנוע בסל"ד אז בודדתי את תא המנוע וההבדל עצום(בנוסף גם את הדלתות).

סה"כ רכב מצוין, רק מנוע עצלן והחוסר בהילוך 6 מורגש.

לפני שנתיים קניתי אותה ב26k שקל, מבחינתי מציאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום רכשתי בראבו רובוטית.

התיבה בהשוואה לאוטומטית פלנטרית לא כזאת נוראה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי כזאת בליסינג מהעבודה במשך כשנה עד שיום אחד היא עצרה ולא נסע יותר.

רכב מזעזע. אין לי מושג איך אתה טוען שהגיר החד מצמדי שלו בסדר. זה הגיר החד מצמדי הכי מזעזע ולא אפשרי לנהיגה שנתקלתי בו.

ונהגתי בכל רכב אפשרי עם גיר חד מצמדי. להשוות את הפונט לC3 מצחיק בעניי.

בנסיע בפונטו הייתה לי הרגשה שהיצרן מנסה לדמות תלמיד בשיעור נהיגה ראשון עם מורה נהיגה שיכור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישתי עכשיו נוסעת על פיאט 500L דיזל עם הגיר הנ"ל אחרי שהיתה ברשותינו כמה שנים I20 והיא מרוצה מאוד זה נכון שזה גיר שונה לגמרי מגיר אוטומטי סטנדרתי ו בהתחלה נירא קצת שונה ולא רגיל אך כעבור כמה ימים מרגיש רגיל ונוח. גם כשאני נוהג על הרכב לדעתי הגיר בסדר גמור בכול סוגי הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי כזאת בליסינג מהעבודה במשך כשנה עד שיום אחד היא עצרה ולא נסע יותר.

רכב מזעזע. אין לי מושג איך אתה טוען שהגיר החד מצמדי שלו בסדר. זה הגיר החד מצמדי הכי מזעזע ולא אפשרי לנהיגה שנתקלתי בו.

ונהגתי בכל רכב אפשרי עם גיר חד מצמדי. להשוות את הפונט לC3 מצחיק בעניי.

בנסיע בפונטו הייתה לי הרגשה שהיצרן מנסה לדמות תלמיד בשיעור נהיגה ראשון עם מורה נהיגה שיכור.

אז הגיר ברכב שלך היה דפוק או ש"תוקן" בצורה דפוקה כי לרוב לא יודעים להיתעסק איתם בארץ אלא רק להחליף קומפלט.

בגיר תקין המצב היחיד שאתה תרגיל כמו תלמיד נהיגה זה רק במצב תחילת נסיעה/זחילה בפקק עקב לחיצה/עזיבה של הדוושה של הגז.

בהאצה מיתמשכת רגילה הוא אמור להיות חלק כמעט כמו אוטומטי רגיל.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמכר במחיר של c1 ונותן הרבה יותר.

בהתחלה הצטערתי, שלא קניתי אותה לפני כ3 שנים.

הבנתי שבפונטו איבו הגיר שודרג והכיר כבר יותר אמין.

לא נהגתי בה אף פעם אבל בתור נוסע הגרנדה פונטו דיי מרווחת.

והכסאות רחבים.

מהי צריכת הדלק ?

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שהחזקתי עגלה כזו במשך כמעט 3 שנים,

גיר מעצבן וכמובן שדאג לעשות בעיות שכל מוסך רגיל ישר שלח אותי לחברה,

נסיעה עגלתית פעולה מעצבנת של הגיר, כאילו בשניה האחרונה הגמד שם למטה נזכר ללחוץ קלאץ כדי שלא יתכבה הרכב ,

מזדהה מאוד עם התיאור של תלמיד בשיעור נהיגה ומורה נהיגה שיכור, "פעולה תקינה של הגיר" כך אמר לי מוסך פיאט מרכזי!!

לא מומלץ לנסיעות ארוכות, לא אמין, חלשלוש ,

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי את ה206+ שהייתה לי.

התלבטתי המון בינה לבין הפונטו הידנית,המחיר ניצח.

נחמד לקנות רכבים כאלה יד שנייה,

30-25 אלף לרכב במצב מעולה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...