Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם היבואן בטרייד אין מתחייב לקנות בחזרה במחירון?

רוכב_נוהג
שימו לב! השרשור הזה בן 2041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

בהינתן ואני קונה רכב חדש מהיבואן ואחרי 3 שנים חוזר לאותו יבואן "להתקדם לרכב חדש" ראש בראש על רכב באותה קטגוריה.

האם יש נוהג, שיהואן קונה את הרכב הישן במחירון ע"פ הספר?

זה בעצם סימן השאלה היחיד שלי בשאלה לקנות מול ליסינג פרטי.

הליסינג חשבונאית יקר יותר (המוצר זה רכב+תוכנית מימון שהיא מוצר לכל דבר עם מחיר. ובכל מקרה-מה? חברת הליסינג/יבואן באים להפסיד עליך? ברור שליסינג יקר יותר), אבל נפילה מהמחירון במכירה ביד 2 יכולה להביא את 2 האופציות לשוות.

אלא אם כן יש "חוף מבטחים" בטרייד אין אצל אותו יבואן שיקנה ממך במחירון (כן משלמים פה "בכניסה ללופ" מול אותו יבואן/יצרן).

תודה,

עריכה אחרונה על ידי רוכב_נוהג
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום נוהג שכזה, וגם אין דין יבואן אחד כדין אחר.

יש יבואנים שבאופן עקרוני נוהגים לתת מחירון בטרייד אין על הרכבים שלהם בהתאם למצבם (דלק עם ב.מ.וו, מאיר עם וולוו לדוגמא), אך לרוב זה יבוא על חשבון הנחה על הרכב החדש. יבואנים אחרים נוהגים באופן די קבוע (או במבצעים תכופים) להבטיח מחירון עם הפחתה של משהו כמו 5% (נדמה לי שסמל״ת עם סובארו). ויש יבואנים (לובינסקי למשל) שכנראה ויתנו לך הצעה מעליבה על הרכב כשתבוא להחליף לחדש.

טרייד אין היא שיטה נוחה מאוד לך כמוכר כי היא חוסכת לך את הצורך לפרסם את הרכב ולהתעסק עם הקונים הפוטנציאליים, המכירה וכל הבלאגן מסביב, פלוס אתה נשאר עם הרכב עד היום בו מוסרים לך את החדש שזה יתרון עצום. מצד שני, יש לזה מחיר, והיבואן או חברת הטרייד-אין מולה הוא עובד, צריכים למכור הלאה את הרכב והם לא נוהגים לעבוד בחינם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

1. מחיר מחירון לרכב בטרייד אין הוא בין מינוס 5ל-10%. לא זוכר בדיוק. זה כתוב בלוי יצחק.

2. כמו שאמרו לך - טרייד במחיר מחירון ברוב המקרים זה במקום הנחת מזומן.

3. אתה תקבל הצעה ראשונית ואז האוטו יילך לבדיקה והמחיר יירד עוד.

הכי זול ומשתלם?

לקנות רכב משומש.

חייב רכב חדש?

0 ק"מ אם הרכב בהנחה משמעותית או רכב סחיר מיבואן.

למכור בשוק הפרטי ולבוא עם מזומן לעסקה הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין ממש התחייבות, אבל אני מכיר מישהו שהחזיר פיג'ו 208 ידנית לחברה כשהוא קנה 208 חדשה וקיבל כמעט מחירון על הרכב הישן.

גם על הרכב שלי חברת הליסינג התחייבה כביכול לקבל אותו חזרה, אבל הוא עם 233000 ק"מ אז אני לא יודע כמה הם ירצו אותו :lol:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כללים בזה.

יש מבצעים נקודתיים בהם יש התחייבויות כאלה, אבל הם די נדירים, ובד"כ לא מדובר בדגמים עממיים. כמו"כ מבצעים כאלה ניתנים בד"כ לרכישה במחיר מלא.

גם לגבי מה שנאמר כאן לגבי מדיניות הטרייד-אין של היבואנים השונים, גם בזה ממש אין כללים וזה בד"כ תלוי עסקה (אפילו כשיש מבצעים של טרייד-אין במחיר מחירון זה תמיד "כפוף לתקנון")

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרייד אין זה פתרון טוב למי שרוצה להתקדם לרכב חדש ולחסוך לעצמו כאב ראש של התעסקות עם אנשים מיד2 ושות'.

יש לי חברים שעושים את זה באופן קבוע כל כמה שנים, ביודעין שהם משלמים פרמיה על הנוחות הזאת.

מפתח ישן תמורת מפתח חדש זה מאוד נוח, חוסך זמן, ובד"כ יש לזה מחיר. היבואן צריך למכור את הרכב הישן, לכסות הוצאות של המגרש טרייד אין וגם להרוויח משהו.

"חוף מבטחים" כמו שאמרת - זה לא, בשום פנים אל תבנה על לקבל מחירון בטרייד אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי כמה נואש היבואן וכמה רכבים לא נמכרו ועומדים לשבת קרוב לשנה ומחויבים לעבור רישוי.

בדרך כלל אין כפל מבצעים וזה בא על חשבון דבר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שאין נוהל ברור או התחייבות כלשהי אבל זה מצחיק אותי הקטע הזה, אם אגיע ליבואן עם רכב שלו והוא לא ייתן לי מחירון, איזה רצון יהיה לי לרכוש ממנו שוב, אם הוא בעצמו אומר שהרכבים שלו לא שווים מחירון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כמה שנים טובות המחירון זה פיקציה שמטרתה לשרת את החשבונאות (ערך המלאי ופחת על רכב) של חברות הליסינג.

כלל האצבע הוא מחירון פחות 17% .

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

בהינתן ואני קונה רכב חדש מהיבואן ואחרי 3 שנים חוזר לאותו יבואן "להתקדם לרכב חדש" ראש בראש על רכב באותה קטגוריה.

האם יש נוהג, שיהואן קונה את הרכב הישן במחירון ע"פ הספר?

זה בעצם סימן השאלה היחיד שלי בשאלה לקנות מול ליסינג פרטי.

הליסינג חשבונאית יקר יותר (המוצר זה רכב+תוכנית מימון שהיא מוצר לכל דבר עם מחיר. ובכל מקרה-מה? חברת הליסינג/יבואן באים להפסיד עליך? ברור שליסינג יקר יותר), אבל נפילה מהמחירון במכירה ביד 2 יכולה להביא את 2 האופציות לשוות.

אלא אם כן יש "חוף מבטחים" בטרייד אין אצל אותו יבואן שיקנה ממך במחירון (כן משלמים פה "בכניסה ללופ" מול אותו יבואן/יצרן).

תודה,

שלום

אני יכול להעיד על טרייד אין שביצעתי בהונדה לפני ארבע חודשים . קיבלתי מחירון מלא של לוי יצחק עבור הונדה סיוויק שנתיים וחצי על הכביש . נאמר לי שבמידה ואקנה ללא טרייד אין אפשר לקבל הנחה . לי אישית אין כוח לכאב ראש שבמכירת רכב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי במדיניות היבואן. בסקודה למשל מפחיתים 8% אם משדרגים לרכב ברמה גבוהה יותר, לאומת זאת בסוזוקי מקבלים מחירון עגול. במאיר (הונדה/וולוו/יגואר) שוחטים. אמא שלי עשתה טרייד מוולוו s60 2010 להונדה crv שעולה 250k. מחירון הוולוו דאז היה 79 ורצו לתת 60.

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי עם ישראל יבין שאין כמעט רכבים שניתן למכור במחיר מחירון. לא ביד2 ולא בטרייד אין.

גם אני קיבלתי מחירון על סוזוקי קרוסאובר בטרייד אין על קיה ספורטאז'. אני בטוח שללא הטרייד הייתי מקבל הנחה על הרכב.

למה לך להתעסק היום במה יקרה בעוד כמה שנים כשתרצה למכור?

חפש את הקניה הנכונה והמשתלמת ביותר שמתאימה לך.

קשה לדעת מה יהיה מצב השוק כשתרצה למכור.

מפחד מירידת הערך? קנה רכב עם מוניטין סחירות טוב (שזה גם לא מדע מדוייק) או חפש רכב בן שנה.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין ממש התחייבות, אבל אני מכיר מישהו שהחזיר פיג'ו 208 ידנית לחברה כשהוא קנה 208 חדשה וקיבל כמעט מחירון על הרכב הישן.

גם על הרכב שלי חברת הליסינג התחייבה כביכול לקבל אותו חזרה, אבל הוא עם 233000 ק"מ אז אני לא יודע כמה הם ירצו אותו :lol:.

כפי שכבר נכתב כאן ובצדק אם המישהו הזה קיבל מחירון על 208 משומשת אצל היבואן, הוא גם שילם מחירון עבור החדש, בזמן שכל אחד אחר שלא נזקק לטריידאין קיבל קרוב לודאי הנחה מרשימה ממחיר המחירון. בקיצור, אין דבר כזה שאתה יכול לצאת בלא "נזק", מעיסקת טרייד אין שכזו. מי שלענין הכלכלי משמעות עבורו צריך ללכת על ליסינג תפעולי ( בהתייחס לשווי בפועל של כלי רכב בשוק המשומשות מדובר בעיסקה בכלל לא רעה, אם ייעשה החשבון הריאלי, לא התאוריה של יצחק לוי ) לתקופה קצובה בסופה ניתן להחזיר את האוטו, או על משומשת. אוטו חדש זה ענין יקר מאוד ביחס.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...