Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהגי רכבים ידניים, האם אתה משתמשים בדאבל קלצ' וגז בניים?

Taipan
שימו לב! השרשור הזה בן 1632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשיחה עם חבר בעל רשיון מוגבל לאוטו' עלתה האופצייה שיעשה השלמה לרשיון על ידני. כשסיפרתי לו על התפעול של התיבה הידנית (כולל גז בניים ודאבל קלאצ') חברים אחרים אמרו שהם לעולם לא השתמשו בדאבל קלאץ ובגז בניים והדברים האלו נועדו רק לנהיגה ספורטיבית או משאיות ישנות. אני מרגיש פעולה חלקה וזורמת יותר בתיבה שאני משתמש בשיטות הללו וכשלא, אני מרגיש חיכוך בתיבת ההילוכים.

אז, מה אתם עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

באופנועים משתמש תמיד בגז ביניים בהורדת הילוך. ברכב הראשון שלי (סויפט 92) גם השתמשתי בדאבל קלאצ׳ להורדה כי הרגשתי שהגיר חלק יותר כך.

היום ברכב הנוכחי (c4 2011) אני לא משתמש באף אחד מהם כי אני לא מרגיש תרומה.. וגם כי עם מצערת אלקטרונית ומנוע חרישי קשה מאוד לעשות את זה מדוייק

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן והקלאצ׳ לא מפריד כראוי, אבל 115 זה בגדול כלום בשביל קלאצ׳ (כמובן תלוי בנהג ותוואי הנסיעה). אני עם 251 וקלאצ׳ מקורי

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות בהן תיבת ההילוכים לא מסונכרנת, מעבירים הילוכים עם דאבל קלאץ', כאילו "דרך" הניוטרל. עוברים לניוטרל, משחררים קלאץ', לוחצים שוב ומעבירים להילוך הרצוי.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה תקופה של איזה שנה כשנהגתי ברכב עם סינכרונים לא תקינים בהילוך שלישי ורביעי, אז למדתי את הטכניקה מצויין. אחרי זה כשעברתי לרכב תקין לקח עוד תקופה די ארוכה להיגמל מזה.

במכוניות בהן תיבת ההילוכים לא מסונכרנת, מעבירים הילוכים עם דאבל קלאץ',

להשלמת ההסבר - לא תמצא היום מכוניות כאלה, רק רכבי אספנות היותר וותיקים. לא 30 אלא 50-60 שנה אחורה.

היה שלב ביניים, כשכל ההילוכים היו מסונכרנים למעט ראשון ורוורס. את הראשון ואת הרוורס משלבים בכל מקרה ממצב עמידה מוחלטת אז העדר סינכרון פחות מפריע.

ברכב עם גיר לא מסונכרן היו נוהגים כך:

העלת הילוך:

קלאץ' פנימה - ניוטרל - שחרר קלאץ' - המתן שניה - קלאץ' פנימה - שלב להילוך הגבוה - שחרר קלאץ'.

הורדת הילוך:

קלאץ' פנימה - ניוטרל - שחרר קלאץ' - תן גז קצר - קלאץ' פנימה - שלב להילוך הנמוך - שחרר קלאץ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב היחיד שבו השתמשתי בזה היה רובר 214 עם גיר דפוק (וזה היה הרכב היחיד ששמעתי שבו גיר ידני דרש שיפוץ).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בזה ברכבים שחוטים שהסינכונים שלהם לא עובדים כמו שצריך או בכלל וזה מקל. מעבר לזה לעשות דאבל קלאץ אולי יאריך את החיים של הסינכונים אבל מאידך ישחוק יותר את הכבל קלאץ' או משאבה וגם מסורבל יותר.

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה תקופה של איזה שנה כשנהגתי ברכב עם סינכרונים לא תקינים בהילוך שלישי ורביעי, אז למדתי את הטכניקה מצויין. אחרי זה כשעברתי לרכב תקין לקח עוד תקופה די ארוכה להיגמל מזה.

להשלמת ההסבר - לא תמצא היום מכוניות כאלה, רק רכבי אספנות היותר וותיקים. לא 30 אלא 50-60 שנה אחורה.

היה שלב ביניים, כשכל ההילוכים היו מסונכרנים למעט ראשון ורוורס. את הראשון ואת הרוורס משלבים בכל מקרה ממצב עמידה מוחלטת אז העדר סינכרון פחות מפריע.

ברכב עם גיר לא מסונכרן היו נוהגים כך:

העלת הילוך:

קלאץ' פנימה - ניוטרל - שחרר קלאץ' - המתן שניה - קלאץ' פנימה - שלב להילוך הגבוה - שחרר קלאץ'.

הורדת הילוך:

קלאץ' פנימה - ניוטרל - שחרר קלאץ' - תן גז קצר - קלאץ' פנימה - שלב להילוך הנמוך - שחרר קלאץ'.

תודה.

הידנית הכי ישנה שנהגתי בה משנת 2012, מסביר הרבה :)

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעמים היחידות שנהגתי כך זה היה כשלמדתי נהיגה על טרקטור. לאחר מכן השיטה לא הייתה בשימוש שוב.

אך היה לי בעבר סיאט איביזה שעשתה לעיתים קרובות בעיות בכניסה להילוך רוורס, אז התרגלתי כל פעם קודם לעבור לניוטרל ורק אז לרוורס, כאשר החלפתי את הרכב היה לי קשה מאוד להיגמל מההרגל, לא שההרגל הנ"ל מזיק פשוט סתם היה מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בגולף 92 שהיתה לי לא הרגשתי הבדל עם דאבל קלאץ'.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב חיי נהגתי ברכבים ידניים, מעולם לא הרגשתי צורך להשתמש בגז ביניים או דאבל קלאץ'.

המקרים הבודדים היו במקרה שהרוורס/הילוך ראשון לא היו מסונכרנים. (היה קורה לפעמים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...