Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהגי רכבים ידניים, האם אתה משתמשים בדאבל קלצ' וגז בניים?

Taipan
שימו לב! השרשור הזה בן 1632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עומר - כך עשיתי עד עכשיו, אבל אם כבר השתהות, למה כבר לא לעשות דאבל קלאץ? :-o

אוי נו, אתה יודע למה אני מתכוון.

הפעולה לא לינארית זה ברור, כוונתי הייתה שסגירת המצערת נעשית ב'קפיצה' (משמע לא בצורה קווית רציפה), דבר הגורם לרכב להתנדנד (ותאמינו לי, זה לא בגלל עזיבה מהירה של הדוושה, זה נטו במעבר ממינימום פתיחה של המצערת לסגירתה).

אם הסנכרונים גמורים, בהעלאת הילוך תעביר לניוטרל, תעזוב את הקלאץ', תלחץ מהר חזרה ותעביר ישר. בלי גז. כי מעלים ולא מורידים ולכן צריך שסיבובי המנוע ירדו.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סגירת המצערת נעשית ב'קפיצה' (משמע לא בצורה קווית רציפה), דבר הגורם לרכב להתנדנד (ותאמינו לי, זה לא בגלל עזיבה מהירה של הדוושה, זה נטו במעבר ממינימום פתיחה של המצערת לסגירתה).

פייר. אני מכיר רכבים שסגירת המצערת ו/או פתיחתה כמעט ולעולם לא חלקים בהם.

ברכבים אלו אני מסתייע בבלימה משולבת: רגל שמאל כבר עולה על הבלם כשרגל ימין עומדת לרדת מהגז, ולהיפך במעבר לגז. אבל כמו שנאמר פה, אם נוהגים ממש חזק - זה יכול להיות קשה לביצוע בלי רתמות.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מסובך, ואפשר לעגן את הרגל על רצפת הרכב עם העקב - ממילא את הגז לוחצים עם צד הרגל.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

את השיטה שאתה מתאר, הגיוני לעשות ברכבים שהדוושות בהם צמודות לשמל: רכבים איטלקיים ובריטיים ישנים.

עקב עגודל ''קלאסי'' קל הרבה יותר לעשות ברכבים יפנים שם הדוושות רחוקות ולדעתי איאפשר לבצע את השיטה שאתה מתאר. לא יצא לי לנהוג בברז אז לא יודע איך זה שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחלק את זה לקלאסי או לא - ככל שהדוושות רחוקות יותר, העניין קשה יותר לביצוע. ה"קלאסיות" לא מנחמת במקרה הזה. בברז הדוושות קרובות ומאד נוחות להיל/טו, אבל עדיין, המכונית שבה היה לי הכי קל עם העניין הייתה אלפא 146.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחלק את זה לקלאסי או לא - ככל שהדוושות רחוקות יותר, העניין קשה יותר לביצוע. ה"קלאסיות" לא מנחמת במקרה הזה. בברז הדוושות קרובות ומאד נוחות להיל/טו, אבל עדיין, המכונית שבה היה לי הכי קל עם העניין הייתה אלפא 146.

אני מידה 48 בנעליים, לך תסביר לאנשים ששואלים אותך "איפה אתה מוצא מידות לנעליים" שזה מעולה להיל אנד טו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בידיוק.

ושניה לחזור לנושא הבלאי של הקלאץ׳

ברוב המקרים של החלפת מכלול קלאץ שנתקלתי בהם בעבודה אינם כתוצאה משחיקת דיסקת החיכוך, אלא מכשל של פלטת הלחץ. לקפיץ הדיאפרגמה יש חיים מןגבלים והחומר מתעייף עם כל לחיצה ושחרור.

בגלל זה אין שום משמעות לאמירות של עשיתי חצי מיליון קמ על קלאץ אחד.

מפני שאין דין קלאץ שנלחץ מעט פעמים על 100 קמ נסועה לקלאץ שנלחץ כל הזמן בפקק של 10 קמ.

מאפיין של פלטת לחץ בסוף דרכה הוא דןןשה ״קשה״ שמצביעה על work hardening של קפיץ הדיאפרגמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא, איך אתה לא לוחץ בטעות על כל שלוש הדוושות ביחד?

תצחק, אבל לא מזמן סיימתי פרק צבאי. כשקיבלנו את הברלינגו החדשות הדוושות שלה היו קרובות יחסית אחת לשנייה, ועם הנעל הצבאית במידה 48 (זה בערך כמו נעל רגילה במידה 5X), הייתי לא מעט פעמים לוחץ על דוושות ביחד, לפחות עד שלמדתי להסתדר עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
תצחק, אבל לא מזמן סיימתי פרק צבאי. כשקיבלנו את הברלינגו החדשות הדוושות שלה היו קרובות יחסית אחת לשנייה, ועם הנעל הצבאית במידה 48 (זה בערך כמו נעל רגילה במידה 5X), הייתי לא מעט פעמים לוחץ על דוושות ביחד, לפחות עד שלמדתי להסתדר עם זה.
ענק אתה עומר ! הפלת אותי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוגר אוטוטו 19 שנה על גיר ידני. מעולם לא השתמשתי במונחים שהועלו פה.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד רגע תגיד שאתה משתמש גם באפליקציה בטלפון לניווט במקום מפה[emoji57][emoji23]
דאבל קלץ וגז ביניים. זר לי לחלוטין.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר גמור, אני סוגר 37 שנים נהיגה על גיר ידני והשתמשתי בכל התיאורים הנ"ל רק כשלמדתי נהיגה על טרקטור בצבא, בפועל עם קבלת הרישיון גם בזמן הנהיגה על הטרקטור לא יישמתי את השיטה הנ"ל ונהגתי כרגיל.

החתימה שלך יפה, גם אני חשבתי כך, אך כמו הבדיחה באידיש "האדם מתכנן ואלוהים צוחק", החיים לקחו אותי לרכב עם גיר אוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...