Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהגי רכבים ידניים, האם אתה משתמשים בדאבל קלצ' וגז בניים?

Taipan
שימו לב! השרשור הזה בן 1639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא. באופן כללי, אני מעדיף את "להאט לפני, להאיץ דרך."

בנהיגת כביש, כשאף אחד לא רודף אחרי, זה עדיף מכל בחינה אפשרית.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה מעדיף ככה זה בסדר. גם אני עושה את זה בכביש ציבורי. פשוט זה לא מונע היל/טו.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. באופן כללי, אני מעדיף את "להאט לפני, להאיץ דרך."

לא הבנתי איך זה קשור. מדובר על הורדת הילוך תוך כדי בלימה, לא על האצה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים עם הרבה ממה שרשמת.

בעיקר עם הפסקה האחרונה.

נשמע כמו תירוץ של מי שלא מצליח לבצע.

דווקא הכל נכון. יש מכוניות שאי אפשר או קשה כ"כ לבצע שזה לא שווה את הטירחה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי איך זה קשור. מדובר על הורדת הילוך תוך כדי בלימה, לא על האצה.

כשאני משלב הילוך לקראת הפניה/הצרה/ווטאבר כבר סיימתי להאט. צריך גז ביניים; לא צריך עקב-אגודל.

אפשר אחרת, כמובן. אבל לטעמי, הכי פשוט, הכי טוב.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיאט פונטו 2001 הישנה שהייתה לי היה חייב במעבר בין 2 ל-1 במהירות איטית לשים ניוטרל ולתת קצת גז בשביל להכניס לראשון.

כיום ברכב החדש 2011 כל ההילוכים נכנסים חלק בלי שום צורך בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב קופצניות - גם אצלך יש תופעה מעצבנת שבעזיבת הגז בנהיגה בהילוך נמוך עם מעט מאוד גז מלכתחילה, כל האוטו קופץ קדימה ואחורה כמו רכב לימוד נהיגה, רק שהמנוע עושה את זה על דעת עצמו.

אחחח.. איך אני שונא את התופעה הזו, ומדובר על רכב שונה לגמרי (קורדובה).

כאילו למצערת יש פעולה לא לינארית שגורמת לסגירה מהירה מדי בשחרור גז, נורא.

השתפר מעט בניקוי מצערת אבל נשאר מעצבן.

להבהרה - זה לא קשור להעברת הילוכים או לקלאץ. רק לעזיבת הדוושה בהילוך ראשון/שני בנסיעה איטית ממינימום לחיצה לעזיבת הדוושה.

ובנושא הדיון - משתמש בגז ביניים בעיקר ביציאה לעקיפה. פחות בבלימה - מצליח לשחרר קלאץ מהר וחלק בלי צורך בעקב-אגודל, טכניקה שמעולם לא הצלחתי לבצע טבעי.

דאבל קלאץ - הגיע הזמן לנסות במעבר בין ראשון לשני שמעולם לא היה חלק. מעניין מה תהיה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

בטרקטור שלי אני מעביר עם דאבל קלאץ וגז ביניים למרות שניתן למרות שניתן לבצע העברה בהילוכים הגבוהים ללא קלאץ בכלל , רק עם גז ביניים ( עליה והורדה ) .

בfk8 הרכב מבצע את השוואת הסיבובים אוטומטית .העברת הילוכים חלקה בעיניי זה סוג של אומנות . באופן כללי מעדיף לבלום עם הבלמים ולא עם המנוע כאשר מדובר ברכב פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחחח.. איך אני שונא את התופעה הזו, ומדובר על רכב שונה לגמרי (קורדובה).

כאילו למצערת יש פעולה לא לינארית שגורמת לסגירה מהירה מדי בשחרור גז, נורא.

השתפר מעט בניקוי מצערת אבל נשאר מעצבן.

להבהרה - זה לא קשור להעברת הילוכים או לקלאץ. רק לעזיבת הדוושה בהילוך ראשון/שני בנסיעה איטית ממינימום לחיצה לעזיבת הדוושה.

ובנושא הדיון - משתמש בגז ביניים בעיקר ביציאה לעקיפה. פחות בבלימה - מצליח לשחרר קלאץ מהר וחלק בלי צורך בעקב-אגודל, טכניקה שמעולם לא הצלחתי לבצע טבעי.

דאבל קלאץ - הגיע הזמן לנסות במעבר בין ראשון לשני שמעולם לא היה חלק. מעניין מה תהיה המסקנה.

קורה בכל רכב ידני או רובוטי.

אין לי הסבר לזה חוץ מזה שהילוך ראשון מאוד מאוד חזק.. וזהו.. :-o

לגבי מעבר בין ראשון לשני - אל תעביר מהר, תעביר עם השהייה של איזה שנייה, תן להילוך להכנס ״לבד״, כלומר תעזור לו עם קצת לחץ.

שלום

בטרקטור שלי אני מעביר עם דאבל קלאץ וגז ביניים למרות שניתן למרות שניתן לבצע העברה בהילוכים הגבוהים ללא קלאץ בכלל , רק עם גז ביניים ( עליה והורדה ) .

בfk8 הרכב מבצע את השוואת הסיבובים אוטומטית .העברת הילוכים חלקה בעיניי זה סוג של אומנות . באופן כללי מעדיף לבלום עם הבלמים ולא עם המנוע כאשר מדובר ברכב פרטי.

ניתן להעביר הילוכים ללא קלאץ׳ אם יודעים לעשות זאת כמו שצריך וזאת על מנת כדי לא להסב נזק לגיר בכלל ולסנכרונים בפרט.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עומר - כך עשיתי עד עכשיו, אבל אם כבר השתהות, למה כבר לא לעשות דאבל קלאץ? :-o

אתה מכיר רכב שפתיחת המצערת בו ליניארית?

אוי נו, אתה יודע למה אני מתכוון.

הפעולה לא לינארית זה ברור, כוונתי הייתה שסגירת המצערת נעשית ב'קפיצה' (משמע לא בצורה קווית רציפה), דבר הגורם לרכב להתנדנד (ותאמינו לי, זה לא בגלל עזיבה מהירה של הדוושה, זה נטו במעבר ממינימום פתיחה של המצערת לסגירתה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...