Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב 7 מקומות - מתלבט בין קיה סורנטו לסקודה קודיאק מנועי בנזין אשמח לעזרה

eli774
שימו לב! השרשור הזה בן 1990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

קודם כל רוצה לומר שקורא הרבה זמן בפורם והפורם ממש מקצועי ומרשים.

אנחנו עם 4 ילדים, בדרך לקניית שני רכבים, אחד קטן בינוני והשני גדול.

לגבי הגדול - אני צריך רכב 7 מקומות מרווח, אמין, שנראה טוב ובטיחותי.

אחרי המון מידע שקראתי, ירדתי מהאאוטלנדר, האקס טרייל ועוד מס' רכבים.

תקציב כ-170-180 K

קראתי המון מכיר כבר המון דעות לכאן ולכאן גם בפורום אבל עדיין מתקשה להחליט (גם כאן בפורום) וכרגע מתלבט בין קודיאק בנזין אמבישן חדשה (כ-180K) לסורנטו אורבן/ex (בהתאם לאפשרויות שיצוצו ביד 2)

הסורנטו תיהיה 2017 כי החדשות יקרות לי מידי (ב2017 הוכנסו מערכות בטיחות חדשות)

הנקודות העיקריות שבגללן מתלבט -

הסורנטו נראית לי כבדה מידי וזוללת דלק, לא מאובזרת כ"כ (בוודאי לא מבחינת מסך וכו') אבל מרווחת מאוד עם תא מטען גדול מספיק.

הקודיאק לטעמי יפה, מאוד מאובזרת, בטוחה וחדשה (אחריות וכו'). מצד שני לסקודה הבעיות שלה וגם רכב חדש בלי מוניטין כמו הקיה. ובנוסף צריך להמתין שתיהיה במלאי.

לי גם נראה שמבחינת איכויות מנועים הסקודה איכותית ומתגמלת יותר.

אשמח לעזרה ובעיקר לחוויות של בעלי רכבים כאלו.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום,

דבר ראשון, תוכל למצוא סורנטו חדשה 2018 סביב המחיר של קודיאק מליסינג 0 קילומטרים.

https://www.carcost.co.il/deals/deal/1916/%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%95%D7%A8%D7%A0%D7%98%D7%95-Urban-2400-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%99-5-%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%AA-7-%D7%9E%D7%95%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D-2018

מה כמות הנסיעות שלכם?

אכן סקודה יותר חסכונית, אבל למשפחה שלכם קיה תהיה יותר נוחה. נתחיל מזה שבקיה יש יותר מקום גם בשורה השנייה ובפער גדול בשורה השלישית.

לא רשמת מה גילאי הילדים וכמה כיסאות בטיחות מלאים צריך להתקין.

המזגן בקיה מגיע יותר טוב לשורות האחוריות.

אמינות של הגיר בסקודה הזאת בסימן שאלה.

אני, אם לא הייתי נוסע הרבה, הייתי בוחר בקיה למשפחה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מה כמות הנסיעות שלכם?

אכן סקודה יותר חסכונית, אבל למשפחה שלכם קיה תהיה יותר נוחה. נתחיל מזה שבקיה יש יותר מקום גם בשורה השנייה ובפער גדול בשורה השלישית.

לא רשמת מה גילאי הילדים וכמה כיסאות בטיחות מלאים צריך להתקין.

המזגן בקיה מגיע יותר טוב לשורות האחוריות.

אמינות של הגיר בסקודה הזאת בסימן שאלה.

אני, אם לא הייתי נוסע הרבה, הייתי בוחר בקיה למשפחה."

תודה על התשובה

כמות נסיעות כ-15,000 קמ שנתי +/-

גילאי ילדים - קטנים עד גיל 9

לא מעוניין בליסינג/0 ק"מ

מכיר ויודע שהסורנטו מרווחת יותר במושב השלישי + מזגן שם, אבל כמו שכתבתי חושש ש"כבדה" + האבזור שלה ממש דל לעומת יתר הרכבים בקטגוריה..

כמה מפחיד הגיר של הסקודה? וכשמדובר ברכב לכ-4 שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DSG6 אכן אמין ולא סובל מבעיית המצמדים.

אם זאת בשיגרת הטיפולים של הקודיאק יש לבצע טיפול יקיר לגיר כל 60,000 קלומטר.

יצא לי להשתמש בקודיאק 7 מקומות. הייתי הולך על הסורנטו לאור העובדה שאתה באמת תשתמש בשורה השלישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שדי ירדתי דווקא מהסורנטו כי מרגיש קצת כבדה וקצת כמו שמישהו כתב מיניבוס + מזללת דלק שבחשבון פשוט תיקח לי עוד אלפי שח בשנה רק על זה

בנוסף ממש מבאס לקנות רכב 2017 ב175k עם אבזור בתא נהג כזה פשוט

העניין היליד שהרודיאק לא במלאי אחרת נראה לי הייתי כבר קונה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג כרגע על קאיה קרניבל דיזל 2009. רכשתי אותו כחדש לפני 9 שנים ומתכוון להמשיך להחזיק אותו. גם לנו 4 ילדים ואם יש לי התלבטות לגבי החלפת רכב זה רק בגלל שיש כרגע את הקרניבל החדשה עם ה 8 מקומות. הדבר היחיד שמרתיע אותי זה תוספת המחיר שאצטרך להוסיף - מבחינתי זה לא בא בחשבון. הסיבה היא שתוספת התועלת מתגמדת לעומת תוספת המחיר. אם אתה מתכוון להשקיע 175K ברכב גדול אז למה לא קרניבל 8 מקומות? אגב, אם כבר רכב גדול, אז רק דיזל. חסכוני יותר מבנזין.

אם אתה מסתפק ב 7 מקומות, אז לדעתי עדיף לך לקחת קרניבל דיזל מהדור הקודם יד ראשונה, שמורה. תוכל לחסוך כ 130 אלף שקל ועדיין לרכוש קרניבל מודל 2011, רכב אמין שישרת אותך שנים ארוכות. הפחת של הרכבים הללו הוא גדול מדי לדעתי ולא מצדיק רכישה של רכב חדש או כמעט חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, בחנתי 4 רכבים:

סורנטו, קודיאק, יונדאי סנטה פה ופיז'ו 5008.

הסורנטו - ענקית, מרווחת, נוחה, מטחנת דלק וענקית (התמרונים איתה קשים).

הקודיאק - מעולה בכל ההבטים (1.4 לא קיים יותר, יהיה 1.5 בתחיל שנה הבאה).

סנטה פה - יקרה מאוד, נוחה, מושב אמצעי צר, מטחנת דלק ובעלת מנוע חלש.

5008 - לדעתי היא המנצחת, הכי נוחה בחבורה, מושבים מושלמים לילדים, מסתובבת על המקום (ההגה מסתובת לצדדים יותר מהאחרות)

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג כרגע על קאיה קרניבל דיזל 2009. רכשתי אותו כחדש לפני 9 שנים ומתכוון להמשיך להחזיק אותו. גם לנו 4 ילדים ואם יש לי התלבטות לגבי החלפת רכב זה רק בגלל שיש כרגע את הקרניבל החדשה עם ה 8 מקומות. הדבר היחיד שמרתיע אותי זה תוספת המחיר שאצטרך להוסיף - מבחינתי זה לא בא בחשבון. הסיבה היא שתוספת התועלת מתגמדת לעומת תוספת המחיר. אם אתה מתכוון להשקיע 175K ברכב גדול אז למה לא קרניבל 8 מקומות? אגב, אם כבר רכב גדול, אז רק דיזל. חסכוני יותר מבנזין.

אם אתה מסתפק ב 7 מקומות, אז לדעתי עדיף לך לקחת קרניבל דיזל מהדור הקודם יד ראשונה, שמורה. תוכל לחסוך כ 130 אלף שקל ועדיין לרכוש קרניבל מודל 2011, רכב אמין שישרת אותך שנים ארוכות. הפחת של הרכבים הללו הוא גדול מדי לדעתי ולא מצדיק רכישה של רכב חדש או כמעט חדש.

הקרניבל החדש מגיע עם מנוע בנזין בלבד, 3.3 סמ״ק וצריכת הדלק בהתאם. מעבר לכך ל- 4 ילדים הוא באמת נותן פתרון מלא.

הקרניבל דור קודם הוא הצעה טובה מבחינת חסכון בעלויות ומבחינת מרווח פנים (למרות שהוא קטן יותר מהדור הנוכחי ופחות מרווח), אבל הוא מיושן כמובן בשאר הפרמטרים (אביזרי נוחות ובטיחות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, בחנתי 4 רכבים:

סורנטו, קודיאק, יונדאי סנטה פה ופיז'ו 5008.

הסורנטו - ענקית, מרווחת, נוחה, מטחנת דלק וענקית (התמרונים איתה קשים).

הקודיאק - מעולה בכל ההבטים (1.4 לא קיים יותר, יהיה 1.5 בתחיל שנה הבאה).

סנטה פה - יקרה מאוד, נוחה, מושב אמצעי צר, מטחנת דלק ובעלת מנוע חלש.

5008 - לדעתי היא המנצחת, הכי נוחה בחבורה, מושבים מושלמים לילדים, מסתובבת על המקום (ההגה מסתובת לצדדים יותר מהאחרות)

ה- 5008 הוא האופציה הטובה ביותר מבין אלו שציינת, פשוט לאור כך שהוא היחיד עם סידור של 3 מושבים נפרדים בשורה השנייה (למשפחה עם 3 ילדים ומעלה לא הייתי חושב על אפשרות אחרת של סידור מושבים. כמובן שאפשרות אחרת טובה מבחינה זו היא סיטרואן פיקאסו או ספייס טורר בשמו החדש).

בסורנטו דרך אגב למרות הביקורות הטובות שכתבו כאן על מרווח הפנים, מרווח הרגליים בשורה השנייה רק בינוני.

אפשרות נוספת, היא הסיאט טראקו, גירסה מקבילה לקודיאק של סקודה, שתגיע לישראל ברבעון הראשון של שנת 2019.

לפחות בתמונות עיצוב הפנים נראה טוב משמעותית מהקודיאק ואולי תנוחת הנהיגה תהיה טובה יותר (תנוחת נהיגה נכונה) מזו הלא טובה אשר בקודיאק (לא ניתן להגיע לתנוחת נהיגה נכונה בקודיאק, כפי שגם באוקטביה לא ניתן לעשות זאת דרך אגב. בסיאט וגם בפולקסווגן באופן מסורתי כן ניתן להגיע לתנוחות נהיגה נכונות בדגמים שלהם. הם פשוט חושבים על הנושא הזה ומתכננים נכון).

ייתכן שהסיאט טראקו יעלה פחות מהקודיאק או יעלה מחיר דומה אבל ייתן יותר אבזור (כך זה לפחות מבחינת המיצוב של סיאט יחסית לסקודה וכפי שקורה בפועל בישראל). מצד שני כנראה בהתחלת השיווק לא יהיו הנחות ו/הטבות שבקודיאק כבר ניתן לקבל, כשיש מלאי (זה עוד נושא מוזר, תמיד אצל דגמי קונצרן פולקסווגן יש בעיות מלאי, אצל היבואנים בישראל, לפחות היפנים והקוריאנים, לא נתקלתי בבעיה כזאת, פשוט מייצרים כמויות שמספיקות לכל מדינות הייצוא).

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5353941,00.html#autoplay

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניתן להגיע לתנוחת נהיגה נכונה בקודיאק, כפי שגם באוקטביה לא ניתן לעשות זאת דרך אגב

בהנחה שלא לכולם יש מבנה גוף זהה לשלך, לא הייתי ממהר לקבוע את הקביעה הזו.

נהגתי באוקטביה בתנוחה נכונה ללא בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שהפרופרציות של בני האדם דומות (מה שחשוב להבנתי זה היחס בין אורך הידיים לאורך הרגליים), אבל אולי אני טועה.

בכל אופן יצא לי לבדוק תנוחות נהיגה מעת לעת ברכבים שונים של אנשים שונים והבדיקה שביצעתי הייתה תקיפה גם לגביהם (ללא קשר לגובה של אותו אדם כי מדובר כאמור בפרופרציות).

סקודה מתכננים את היחס בין ההגה לדשבורד מאחוריו ואת הצורה של הקונסולה המרכזית, בצורה כזאת שבתנוחת נהיגה נכונה (שהדרך הבסיסית לבדוק אותה, היא ישיבה עם כתפיים צמודות למשענת, הושטת יד קדימה בצורה מתוחה, כך שפרק כף היד נמצא על ראש ההגה. מדובר בתנוחת נהיגה שהיא קרובה להגה ומאפשרת שליטה טובה בו), גורמת לרגל ימין לפגוע בדשבורד מאחורי ההגה או בקונסולה המרכזית. בלית ברירה הנהג נאלץ לשבת רחוק מדי אחורה.

גם משענת היד שנמצאת על דלת שמאל ממוקמת נמוך מדי בסקודה ומצריכה תנוחת נהיגה נמוכה מדי כדי להניח עליה את יד שמאל (אבל זאת בעיה אצל הרבה רכבים למרבה הצער)

אותה בעיה של תנוחת נהיגה קיימת גם בסקודה סופרב דרך אגב (תנוחת הנהיגה בסופרב זוועתית במיוחד למרות שפע כיוונים של המושב החשמלי, אבל בטח יתנפלו עלי על מה אני מדבר).

הדגם היחיד של סקודה שמצאתי שבו ניתן להגיע לתנוחת נהיגה נכונה הוא הקארוק (אבל גם הקונסולה המרכזית מצרה במקצת את מרחב המחייה של רגל ימין) (לא בדקתי דגמים קטנים יותר של סקודה).

בדגמי סיאט ויותר מכך בדגמי פולקסווגן יש בעיקר מגרעת גדולה מצד ימין של ההגה שמאפשרת להתקרב להגה ועדיין לא לגעת עם הרגל בדשבורד או בקונסלה המרכזית.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...