Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח ביטול השתתפות עצמית ברכב בחו"ל

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 2042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלת תחמנות קלה(ישראלי כמו ישראלי :))

הרי כביכול אני אמור לקחת את הביטוח הנ"ל עבור כול הימים שבהם אני שוכר את הרכב,

במידה והייתה איזה תאונה קלה,מה בתכלס מונע ממני לקחת את הביטוח הנ"ל על רק אחד מהימים, ובסופו של דבר במועד ההחזרה של הרכב, אני פשוט אומר לחברת הביטוח שהתאונות קרו דווקא באותו יום בודד שלקחתי?

אני מודע שזאת רמאות שחבל על הזמן, אבל בתכלס אין מישהו שיכול להוכיח אחרת. האם אני מפספס משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה ותספר לנו. סתם לדוגמה,

מספיק שתעשה תאונה עם בעל ביטוח אחר,

והוא ידווח כחוק על המועד הנכון, ונדפקת.

אגב, זאת לא שאלה ישראלית, זאת סתם שאלה של ראש מעוות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוראים לזה הונאת ביטוח. לא כדאי. בכל מקרה - לא יפעל.

סה"כ מדובר בסכומים לא גדולים יחסית לעלות הנסיעה, ולא כדאי לסכן סכומים גדולים באמת. דרך אגב - לגבי ביטוחי ביטול ההשתתפות העצמית - חשוב מאוד לבדוק מה גבולות הכיסוי שלהם, שכן הם פחותים מההשתתפות העצמית אם אין לך לפחות הביטול הבסיסי בחברת ההשכרה. חוץ מזה, אם אתה מתבסס על הביטוח הזה, עליך לדעת שבמקרה נזק חברת ההשכרה תחייב אותך בסכום הנזק - שיכול להגיע בקלות לאלפי אירו - ואז, אחרי שהסכום נגבה מחשבונך, תצטרך להתחיל לחפש את ההחזר. המלצתי החמה היא לרכוש את כל הכיסויים בחברת ההשכרה, ואם עדיין נותרה איזה השתתפות עצמית (בדרך כלל ברמה של כמה מאות אירו, כלומר סביב 2000-3000 ש"ח) להמר על הסכום או לרכוש את ההחזר הנוסף.

דרך אגב - פורמלית לא מדובר בביטוח אלא בשמות אחרים, כיון שלא מבוצע על ידי חברת ביטוח. רשמית מדובר ב"ויתור על השתתפות עצמית (בדרגה זו או אחרת) או "החזר השתתפות עצמית".

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, זאת לא שאלה ישראלית, זאת סתם שאלה של ראש מעוות.

תודה רבה, מאוד מעניין אותי מה אתה חושב עליי.

אם אתה לוקח את הביטוח אתה חייב לקחת אותו לכל תקופה ההשכרה.

המחשבה הזאת סתם עלתה לי אחרי שראיתי שבחלק מהחברות אפשרי לקחת את הביטוח לחלק מתקופת ההשכרה, ולא לכולה.

סה"כ מדובר בסכומים לא גדולים יחסית לעלות הנסיעה, ולא כדאי לסכן סכומים גדולים באמת. דרך אגב - לגבי ביטוחי ביטול ההשתתפות העצמית - חשוב מאוד לבדוק מה גבולות הכיסוי שלהם, שכן הם פחותים מההשתתפות העצמית אם אין לך לפחות הביטול הבסיסי בחברת ההשכרה. חוץ מזה, אם אתה מתבסס על הביטוח הזה, עליך לדעת שבמקרה נזק חברת ההשכרה תחייב אותך בסכום הנזק - שיכול להגיע בקלות לאלפי אירו - ואז, אחרי שהסכום נגבה מחשבונך, תצטרך להתחיל לחפש את ההחזר. המלצתי החמה היא לרכוש את כל הכיסויים בחברת ההשכרה, ואם עדיין נותרה איזה השתתפות עצמית (בדרך כלל ברמה של כמה מאות אירו, כלומר סביב 2000-3000 ש"ח) להמר על הסכום או לרכוש את ההחזר הנוסף.

כמובן שזה הונאת ביטוח, וזאת הייתה שאלה היפותטית, לא באמת תכננתי לעשות את זה.

סתם עניין אותי אם מישהו שמע על מישהו שכבר ניסע את זה בעבר, והאם בכלל לחברות יש איך לאכוף את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה התחלת עם הישראלי, אני תיקנתי...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשבה הזאת סתם עלתה לי אחרי שראיתי שבחלק מהחברות אפשרי לקחת את הביטוח לחלק מתקופת ההשכרה, ולא לכולה.

אני מניח שהכוונה היתה לביטוח המורחב על הביטוח הבסיסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

לאור מחירי השחיטה שחברות ההשכרה גובות על ההרחבה הזאת, אני לא רואה בעיה מוסרית בלשלם על יום אחד ולדווח שכל הנזק קרה דווקא בו. יש שיגידו שמדובר במצווה. אבל זה יעבוד רק עם תאונות עצמיות, ולא במקרים בהם מישהו אחר מעורב ומדווח, כאמור לעיל.

בגדול, השכרת רכב זה לא איזה קונספט חדש שעדיין לומדים אותו, כך שאם אתה חושב שמצאת פרצה - סביר להניח שמישהו כבר מצא אותה לפניך, ניצל אותה, וגרם לכל חברות ההשכרה לכסת"ח את עצמן בהתאם. אפילו אם זה לא רשום באתר שלהם או במסמך שקיבלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודע שזאת רמאות שחבל על הזמן, אבל בתכלס אין מישהו שיכול להוכיח אחרת. האם אני מפספס משהו?

כן - בחלק מהחברות, ביטול ההשתתפות העצמית כרוך בהמצאת דיווח על המקרה למשטרה המקומית (גם אם מדובר בתאונה עצמית).

לכן, כדי להיות "מכוסה", עליך לקחת את ביטול ההשתתפות העצמית רק עבור היום האחרון, שכן אחרת זה יראה קצת חשוד שאתה מדווח על התאונה באיחור.

אגב, סתם מתוך התעניינות - באלו חברות אפשר לעשות ביטול השתתפות עצמית רק לחלק מהתקופה?

נשמע לי מעט טוב מדי מכדי להיות אמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר מדובר על הרחבה של ביטוח נסיעות לחו"ל, ולא ביטול השתתפות עצמית דרך חברת ההשכרה.

האם אתה בטוח שחברת פספורט קארד לא דורשת לבצע את הביטוח על כל תקופת ההשכרה, או שהיא לא תתעניין למה עשית ביטוח רק לחלק מהתקופה, במקרה של פתיחת תביעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם אופציה לעשות ביטול השתתפות עצמית חלקי לכמה ימים שאתה בוחר. אם יש משהו באותיות הקטנות? לא יודע.

במקרה שקלתי להוריד יום-יומיים כי אלו ימים שאני צפוי בקושי לנהוג, לכן חשבתי שאולי אפשר לוותר על זה

נשמע לי הגיוני לגמרי במקרה ששואלים אותי, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מתקמצל על הכמה דולרים האלה. הרכב יכול להפגע בחניה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה הגיון רב לעשות משהו כזה, הרי זה ממש לעשות ביטוח חלקי.

זה אומנם יכול לכסות אותך לגבי נזקים קטנים שנגרמו לרכב, כמו דפיקה קלה בחנייה.

אבל זה משאיר אותך חשוף לדברים הגדולים שמשביתים את הרכב או שמעורב בהם רכב אחר.

כמו אם אתה פוגע בטעות ברכב אחר בחנייה , או שנגנב לך הרכב או תאונה שמשביתה את הרכב ואתה צריך רכב חלופי.

בכל המקרים האלה זה יעלה לך בעלות של כל ההשתתפות העצמית... שיכולה להגיע אפילו ל 2000 יורו בחברות שונות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כמעט בטוח שהחלק מהתקופה אמור להיות חופף לזמן שכירת הרכב (כלומר אם שכרת רכב 5 ימים מתוך 10 אז אתה אמור להצהיר על התקופה של ה-5)

רוב הסיכוי שהם יבקשו את המסמכים של השכירות, יבדקו שזה חופף, ויזרקו אותך מהמדרגות :) במידה ו"חסכת".

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...