Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכה של 20 קוב לחודשיים לזוג שעובד 5 ימים בשבוע, הגיוני?

vxlan
שימו לב! השרשור הזה בן 2021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, קיבלנו חשבון מים עם צריכה פרטית של 20 קוב, זה נשמע לי המון בשביל זוג שנמצא רוב הזמן מחוץ לבית.

אנחנו מפעילים מכונה פעם בשבוע, מדיח פעם בשבוע, מתקלחים מקלחות קצרות פעם ביום, בלי אמבטיות.

השעון לא זז כשאין צריכה בבית, כך היה לפחות על פני לילה אחד.

האם הצריכה סבירה? אם לא, רעיונות איך להתקדם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נשמע מוגזם, אם כי לא במידה גדולה. אני מקבל חשבונות סביב 40 קוב ל-5 מבוגרים בדירה גדולה מאד עם 2 גינות.

מציע לך לבדוק כמה דברים:

1. האם מספר המונה והקריאה בחשבונית תואמת למונה שלך.

2.השוה את הקריאה ההתחלתית בחשבונית הנוכחית לסופית בחשבונית הקודמת, ובדוק את הצריכה בחשבוניות קודמות.

3. האם באמת מדובר בחודשיים ולא בתקופה ארוכה יותר, או באיזה אומדן (שיטה שחברת החשמל משתמשת בה לפעמים, איני יודע לגבי תאגידי המים).

4. האם אין איזו "צריכה נוספת\משותפת" - כלומר המנה החצי שנתית של חלקך בחשבון של השטח המשותף.

5. סגור היטב את כל ברזי המים בדירה ובדוק אם הפרפר זז - מה שיכול להעיד על דליפה.

6. יש גם איזה עניין של מדידה כפולה בגלל זרימה חוזרת, איני בקי בבדיקת הבעיה אולם אמורה להפתר עם התקנת שסתום אל חזור על קו המים הראשי שלך.

7. אם מדובר בחשבונית הראשונה שלכם ועשיתם ניקיונות גדולים בכניסה לדירה זה יכול להסביר הכל. במקרה כזה צריך רק לעקוב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, הכל נבדק ונמצא תקין. אין נזילה, הצריכה היא באמת 20 קוב לחודשייים (יש בחשבון צריכה משותפת של שני קוב שלא החשבתי).

המונה באמת שייך לדירה וכו'.

התקנת שסתום אל חוזר זה משהו שניתן לעשות עצמאית, או שחובה להזמין אינסטלטור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין שתחסוך יותר מקובים בודדים בשנה. בוא נניח שבמקום 20 קוב תשלם תמורת 15 קוב בחודשיים. זה 30 קוב בשנה, בסביבות 200 ש"ח. כאשר בדקתי את מחיר המים באתר רשות המים למדתי שיש גם מינימום חיוב של 7 קוב לחודש ליחידת דיור.

איני יודע מה עלות השסתום + ההתקנה, ואם אתה שואל אם ניתן להתקינם עצמאית כנראה שאין לך הידע והכלים הדרושים. יכול רק לספר לך שלפני שנה או שנתיים החלפתי את וסת הלחץ בכניסה לדירה, המכשיר + העבודה עלו לי כ-700 ש"ח, בהתחלה חשבתי ששילמתי מס אשכנזים כבד אבל בבירור נוסף התברר שלא זה המצב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מהי הצריכה הממוצעת שלכם לאורך כל השנה? לעיתים יש חישוב "הערכה" ולעיתים מגיע מודד/בודק של ממש ואז יש קיזוזים גם בחשבונות. סביר להניח שאולי עשו לכם חישוב הערכה לתקופת הקיץ ובחשבון הבא (בעוד חודשיים) תקבלו 10 קוב פתאום, גם אפשרי ולכן, חשוב לדעת מה הממוצע שלכם לכל אורך השנה וזה פשוט, קח את החשבונות מים ותבדוק כמה דקות

2. אתה גר בבניין משותף? כמה דירות יש בו? כרגע 2 קוב צריכה משותפת זאת אומרת שאתם נדיבים בגינון של הבניין

3. האם בברזים שלך מותקנים חסכמים?

4. האם אין דליפות באסלות? דליפה סמויה בהחלט אפשרית ואת זה, צריך לבדוק

5. אין מניעה להתקין שסתום אל חוזר, גם עצמאית אבל לכך צריך כלים כאלו ואחרים ואת החומרים אם פתאום

6. אמרתם שאתם מפעילים את המדיח פעם בשבוע, נכון? מה עם שאר הימים? אתם שוטפים ידנית בכיור את הכלים? כי אם כן, זהו מקור לבזבוז מים גדול מאוד גם כן.

חסכוני יותר להפעיל את המדיח שבחלקם, צריכת המים היא 10-15 ליטר כתלות בתוכנית והם סופר חסכוניים אבל זה גם צורך חשמל.

לצורך השוואה, שטיפת כלים דומה בכיור יכולה לקחת פי 5 יותר מים מזה לאותה כמות כלים שיכול להכיל המדיח.

7. אולי יש לך דליפה בדוד המים? תעלה לגג תבדוק או תבדוק אותו בכללי שהוא לא דולף, יכולה להיות דליפה קלה אבל משמעותית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאני לא יודע אם זה מספיק להפעיל שעון מים אז כדאי לוודא שאין בעיה במצוף של האסלה/ות ככה שבעצם המיכל מתמלא באיטיות כל הזמן ומים נשפכים לתוך האסלה באיטיות דרך מנגנון שחרור העודפים של מיכל האסלה. שיש שקט בבית שומעים בעצם שכל הזמן נכנסים מים למיכל.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השנה הצריכה גבוהה יחסית למה שהיינו רגילים בעבר. עכשיו זה בולט יותר כי מתןך חודשיים, שבועיים לא היינו בבית בכלל, היינו בחול.

התריכה המשותפת אסטרונומית גם. ואין לנו בכלל גינה..

יש חסכמים, אין נזילות ו/או דליפות.

לא שוטפים כמעט כלום ביד.. רק סירים ומחבתות בסופש כשמבשלים.

יש מערכת סולארית ודוד חשמלי במסתור כביסה, אין נזילות וטיפטופים מאף איד מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך השוואה כמה קוב היה בפעם הקודמת ולפני כן.

בדוק אם החיוב הוא אמדן או רישום אמיתי (כפי שאמרו פה)

צריכה משותפת- האם גם ישנה עליה ללא סיבה.

היתה לנו פעם בעיה עם מונה אחד לא תקין שהוחלף,

נחכה לתשובה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. האם מספר המונה והקריאה בחשבונית תואמת למונה שלך.

ממליץ לוודא את זה דבר ראשון... תתפלא כמה פעמים הטעות מגיעה משטויות כאלו.

5. סגור היטב את כל ברזי המים בדירה ובדוק אם הפרפר זז - מה שיכול להעיד על דליפה.

הוא כתב שביצע את זה. כך שכנראה אין דליפה.

6. יש גם איזה עניין של מדידה כפולה בגלל זרימה חוזרת, איני בקיא בבדיקת הבעיה אולם אמורה להפתר עם התקנת שסתום אל חזור על קו המים הראשי שלך.

היה בזמנו בכלבוטק הקטע עם האל-חוזר. זה לא סיפור רציני להתקין את זה, צריך 2 מפתחות צינורות וידיים טובות (וכמובן טפלון ו"שערות"), לא יותר. מתחבר מלפני השעון ולא מאחוריו כמו המסננים השונים, ומוסיף אורך של כ-5 ס"מ בערך בדגמים שאני מכיר לצנרת (יש להתחשב בזה). בפעם האחרונה שבדקתי עלויות, זה היה סביב 70 ש"ח אם אני זוכר נכון. שווה לך לאתר את הרכיב, לקנות אותו בעצמך ולהזמין רק את ההתקנה אם אתה מרגיש שזה "גדול עליך". התקנה תהיה סביב 250 ש"ח להערכתי, בדוק ב"המדרג" עם האינסטלטורים שלהם.

נקודה נוספת. אם לא היית מציין שסגרת את כל הברזים והמונה לא זז, הייתי שואל אם יש לך מערכת אוסמוזה מותקנת בבית. יש שם רכיב שאחראי על הזרמת המים לביוב, שלעיתים הוא מתקלקל והמים מתחילים לזרום ללא הפסקה.

ועוד נקודה אחת.

האם סגרת את הברזים אחד אחד, תוך כדי מבט על המונה? שאלה קשורה, האם המונה רץ כשאין שום דבר פועל אך הברזים פתוחים?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...