Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסחר שוק ההון - ניסיון ואמיתי

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 2020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

רציתי לשאול איפה אתם סוחרים בשוק ההון? האם בבית השקעות בנק או פלטפורמה אחרת?

ואשמח לפירוט לגבי איזה וכו'

האם ניתן להתמקח ? כמובן שכן, השאלה כמה זה מוזיל ועל מה חשוב להתמקח

לגבי מסחר וירטואלי, אני מעוניין לנסות קצת קודם (וגם במקביל) מסחר וירטואלי על מניות, איזה פלטפורמות אינטרנטיות כדאיות?

תודה חברים,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא סוחר יום ואני באופן כללי לא כזה ממליץ להיות סוחר יום.

אני רואה את זה יותר כמו השקעות. קונה בעיקר קרנות נאמנות ותעודות סל ומחזיק אותם. התיק שלי בתשואה של כ-8% שנתי לשנה הנוכחית.

אני משתמש בברוקר אמריקאי שנקרא SCHWAB בגלל שאני נמצא בארה"ב. באופן כללי ההמלצה שלי היא:

1. לא להשקיע בניירות ערך ישראלים בכלל - היקף המסחר יותר מידי קטן ותצא לך הנשמה עד שתראה רווח.

2. להשתמש בבית השקעות ובשום פנים ואופן לא לבצע השקעות דרך הבנק.

3. לבצע את הקניה והמכירה אך ורק באופן עצמאי - לא לתת לאיזה בנקאי לנהל לך את החשבון ולקחת עמלת שוד.

עלה והצלח

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאררה - ההמלצות שלך מתאימות לארה"ב. השוק הישראלי כנראה שונה, אם כי איני יודע פרטים. פות"ש צריך לבדוק איזה תנאים הוא מקבל בבנק ואיזה תנאים בבתי השקעות שונים. אם יש לו תיק קטן והוא זקוק לייעוץ ספק אם יקבל את מבוקשו בבית השקעות, הוא כבול לבנק.

את הכלים צריך לבחור לפי הצרכים. יש מי שיקרא את הדוחות כל יום ויקנה וימכור לפי ראות עיניו. יש מי שיעדיף לשבת מול CF ולטפל בתיק ההשקעות פעם ב-3 חודשים. יש מי שישקיע מאמץ בלימוד והתעדכנות במתרחש בשוק, יש מי שיעדיף להוועץ ביועצים שזה מקצועם.

אני גם לא פוסל את השימוש בשירותי הבנק, למעשה זה מה שאני עושה, כיון שיש לי אמון ביועצים שמולם אני עובד כבר זמן רב ומוכיחים את עצמם בטיפול בתיק לפי הצרכים שלי, וכיון שאני משלם עמלות מופחתות משמעותית בהשואה לעמלות המחירון. חוץ מזה, הגיל והאופי שלי מכתיבים תיק יחסית סולידי, אני מניח שאתה מדור יותר צעיר ומבקש לקחת סיכונים יותר גדולים. וחוץ מזה, כאמור, אתה עובד מול בנק ובית השקעות אמריקאי, לא ישראלי.

ודרך אגב - ההמלצה שלך לא להשקיע בנירות ישראליים בעייתית, כיון שעמלות המסחר בניירות זרים גבוהות בהרבה מאשר במקומיים. זה לא אומר להמנע מהם, אלא לבחון את ההשקעה בשבע עיניים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, אני מניח שהוא התכוון להשקעה במניות ישראליות/ השוק הישראלי בפרט.

למתקדמים - יש כל מיני שיטות למקומיים להוזיל עלויות במסחר חו"ל.

מהיקר לזול יותר.

1. בנקים

2. בתי השקעות

3. ברוקר זר כגון interactive broker

אני אישית הדיוט בהשקעות.

אני עוקב אחרי השוק , באמצעות קרנות נאמנות שמחקות מדדים עולמיים בעמלות סבירות. באמצעות בית השקעות כי הבנק שחט אותי בעמלות.

למוצרים ההשקעה ההישראלים קרי קרנות נאמנות/ תעודת סל יש מלכודות מסוג שונה.

דמי הניהול גבוהים יחסית. במקרה והם זולים, תוך פרק זמן קצר הם יעלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה הדיוט - כיצד אתה בוחר את המדדים שאתה רוצה לחקות? כיצד אתה מגיע למסקנה שזמנו הטוב של מדד מסויים חלף, והוא מועד לפורענות? או, להפך, שכעת כדאי להשקיע בו?

כיון שאני לא מתעניין בשוק ההון אני מעדיף לקבל ייעוץ מקצועי. לא אומר שהוא לא פספס מדי פעם, אבל בסך הכל נותן תשואה שמספקת אותי. ואת הייעוץ הזה אני מקבל בנוחות רבה בבנק. אני לא בטוח שהיקף ההשקעות שלי יזכה אותי בפריבילגיה הזו בבית השקעות, לפחות ללא איזה תשלום משמעותי. חוץ מזה, מזמן לא קיבלתי פניה מבתי השקעות, שפעם, בימים שבהם עיקר הנכסים שלי היו שליליים (משכנתא) היו מתקשרים אלי לפחות פעמיים בשבוע עם הצעה להשקיע דרכם לפחות חצי מיליון ש"ח.

קרנות הנאמנות מהוות מלכודת בדיוק בנקודה שציינת: דמי הניהול. לא מעטות הן עוברות מיד ליד בין בתי ההשקעות, משנות דמי ניהול ומשנות מדיניות השקעה, ואם אינך ערני אתה מוצא שיש בידך מוצר שונה מזה שרכשת.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משקיע ב S&P500, small cap, International של SCHWAB.

אני לא מגיע למסקנה שזמנו הטוב של מדד מסויים חלף, אני חונה את הכסף על המדד כיוון שבטווח הארוך ניתן לראות שהם מציגים צמיחה. בנוסף אני משתמש ב dollar cost averaging ומשתדל להפקיד כל חודש סכום מסויים לתוך המדד.

אם אתה הדיוט - כיצד אתה בוחר את המדדים שאתה רוצה לחקות? כיצד אתה מגיע למסקנה שזמנו הטוב של מדד מסויים חלף, והוא מועד לפורענות? או, להפך, שכעת כדאי להשקיע בו?

קרנות נאמנות אקטיביות מהוות מלכודת. אני משקיע בקרנות שאינן מנוהלות בצורה אקטיבית ועל כן דמי הניהול שלהן נמוכים. הוכח מחקרית כבר שקרנות נאמנות אקטיביות לא מצליחות לייצר תשואה גבוהה יותר ממקבילותיהם הפאסיביות. סימוכין לסולידית:

https://www.hasolidit.com/%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%A7%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A0%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A7%D7%98%D7%99%D7%91%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%A2%D7%94

קרנות הנאמנות מהוות מלכודת בדיוק בנקודה שציינת: דמי הניהול. לא מעטות הן עוברות מיד ליד בין בתי ההשקעות, משנות דמי ניהול ומשנות מדיניות השקעה, ואם אינך ערני אתה מוצא שיש בידך מוצר שונה מזה שרכשת.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא למה אתה קורא "טווח ארוך". שנה, שנתיים, 20 שנה?

בבחירת ההשקעה צריך להתחשב גם בצפי הצורך במשיכתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את הסולידית

הטיפים שלה הם מאוד בגדול ובכללי, ופחות משהו ספציפי - שזה לגמרי בסדר.

למשקיעים אמריקאים יש הרבה יותר אפשרויות והרבה יותר דרכים להשקיע, בארץ השוק הרבה יותר מצומצם

יש הרבה דברים שלא פתוחים למי שאין אזרחות אמריקאית וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, אני לא יודע וככל הנראה שלאף אחד אין כדור בדולח כזה.

אני הולך על מדד אינדקס עולמי של מדינות מפותחות רחב ככל הניתן. Msci world

וקונה מוצר שמחקה אותו עם עמלות יחסית זולות. המוצר פאסיבי ונותן את תשואת השוק ולא מתיימר להכות את השוק.

וכפי שציין קאררה לאורך זמן המדדים הראו ומראים צמיחה.

כמובן שאין שום ערובה לכך שזה מה שיהיה גם בעתיד.

לגבי נזילות - מן הסתם שלא כל הכסף שלי מושקע שם.

טווח ארוך מבחינתי 10 שנים +

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ניתן להתמקח?

כמו באחרוני הבאזרים

על מה חשוב להתמקח

עמלות מסחר ני"ע בארץ\חו"ל אחוז+מינימום

עמלות ושערי המרת מט"ח

בנקים - פטור מלא מדמי משמרת והמרות מט"ח

בתי השקעות - עמלת העברת תיק לבית השקעות אחר, ליום שתרצה לעזוב (לא מפוקח, בניגוד לבנקים)

אפשר לקבל מושגים מספריים כאן

שים לב ש-​IB\SCHWAB

יהיו זולים משמעותית בכל פרמטר אך ידרשו ממך למלא דיווח מס שנתי בעצמך - כנראה ידרוש עזרה מרואה חשבון

אני מכיר את הסולידית

הטיפים שלה הם מאוד בגדול ובכללי, ופחות משהו ספציפי - שזה לגמרי בסדר.

יותר ספציפי מזה לא תמצא

למשקיעים אמריקאים יש הרבה יותר אפשרויות והרבה יותר דרכים להשקיע, בארץ השוק הרבה יותר מצומצם

יש הרבה דברים שלא פתוחים למי שאין אזרחות אמריקאית וכו'

יש מספיק אופציות - לא צריך אזרחות אמריקאית כדי לפתוח חשבון ב-IB או כדי לקנות ETFים בכל בנק\בית השקעות ישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד תלוי כמה חובב סיכון אתה. באופן כללי, ככל שאתה צעיר יותר כך זה פחות מסוכן להיות חובב סיכון - כלומר אם תפסיד לטווח קצר, ככל הנראה תרוויח לטווח ארוך.

גם מאוד תלוי איזה כסף אתה משקיע - אם זה כסף שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד, אפילו זמנית, אז אתה יכול להסתכן יותר.

איפה להשקיע - אני לא מבין כלום בחברות ישראליות ובשוק ההון הישראלי, ומעדיף להשקיע בשוק האמריקאי ממגוון סיבות - הוא הכי גדול, מכיל חברות שקל לי לעקוב אחריהן ובאופן כללי היחיד שמאפשר לי לעקוב בקלות יחסית אחרי חדשות - האינפורמציה מאוד זמינה ברשת.

אם אתה משקיע בשוק האמריקאי אז Interactive brokers בהחלט משתלם.

בנוגע למה להשקיע - אני כרגע חובב סיכון אז משקיע ישירות במניות של חברות, ומשתדל כמה שיותר לעקוב אחרי חוקי בסיס שקבעתי לעצמי. שים לב שזה דורש זמן והתעסקות - לרוב דקות בודדות ביום, אבל לפחות פעם בשבוע אני יושב איזה שעה פלוס וקורא.

עם זאת, הייתי נזהר בימים אלו - יש יותר ויותר רואי שחורות, לדוגמא.

ועדיין - יש הזדמנויות מדהימות אפילו עד רמה של עשרות אחוזים בחודש, עם (הרבה) מזל.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, כמובן, אבל מכיוון שאני עוקב כבר כמה שנים, אני מרגיש כאילו לאחרונה הצטרפו אליהם יותר ויותר גורמים מכובדים יחסית, וזה מטריד אותי קצת יותר... עם זאת, קראתי אמירה מעניינת שצריך להתחיל לדאוג כשאפילו רואי השחורות כבר מוותרים ונכנסים לשוק. לך תדע :wink:

השורה התחתונה שלי - אנשים מפחדים להכנס לשוק ההון כי הם "לא מבינים בזה כלום" ואז הם מפספסים הרבה. גם אני לא "מבין" בזה כלום, ואני בטוח שגם משקיעים רבים אחרים - זה לא צריך לעצור אותך כל עוד אתה קובע לעצמך סט חוקים ועומד בו.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...