Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יהיה העתיד של מכוניות "טכנולוגיות"?

ashane
שימו לב! השרשור הזה בן 2017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

יותר ויותר מכוניות חדשות מגיעות עם שלל טכנולוגיות חדשות, ואחת מהם היא יותר "מחשבים קטנים" עם מסכים (דיגיטל קוקפיט, בקרת הקלים וכו...).

היום ידועה לכולם שמחשב מחזיק בין 3 ל5 שנים עד שהוא מתחיל להראות סימנים של עייפות.

אז מה זה אומר מבחינת המכוניות הללו? עוד 5 שנים לא יהיה שווה לקנות מכוניות משומשות בגלל שיהיה מאוד יקר להחיליף את המחשבים האלה?

אשמח שתביאו את הדעה שלכם על הנושא הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מחשבים מחזיקים הרבה יותר מ3 שנים.

מה שמאט אותם זה תוכנה "כבדה" על חומרה ישנה.

פה יש את אותה התוכנה,גרפיקה וכו'-כל עוד לא משנים את זה אני לא רואה סיבה שהם יתקלקלו.

הלפטופ הכי ישן שיש בבית בן 9.5 ועובד.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רגיל למחשבים "מתעייפים" בגלל שאתה מגיע מהעולם של "חלונות" ומחשבים ביתיים שמתקינים עליהם זבל. מערכת הפעלה נורמלית על חומרה עמידה מחזיקה בלי למצמץ ובלי שום סימני עייפות גם 20 שנה ויותר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמענו את זה כבר לפני 25 שנה, כשעברו להזרקת דלק ממוחשבת...מה יהיה עם מחשב הזרקה בעוד כמה שנים?

בפועל, מכוניות לא נזרקות בגלל תקלה במחשב הזרקה, זה דבר מאוד נדיר.

מודולים אלקטרוניים הם לא הבעיה, הבעיה זה מנוע מתקדם/גיר מתקדם/סוללה היברידית/טורבו או משהו אחר כזה מאוד יקר שאם מתקלקל, כבר לא שווה לתקן רכב משומש אשר ערכו כבר נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במחשבים של הרכב הילד שלך לא רואה פורנו כשאתה בעבודה ואשתך לא מורידה בטעות ווירוסים כשהיא מחפשת סדרות בצפייה ישירה.[emoji4]

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה מערכות סגורות בהן לא נהוג לשנות קוד או להריץ תוכנה ממקור חיצוני. כמו כן המחשבים נבנים בתקן תעשייתי ויכולים להחזיק בלי בעייה לאורך כל חיי הרכב.

גם במטוסים מודרניים יש מחשבים ואין עם זה שום בעייה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-1997 מישהי בארה"ב אמרה לי שעדיף מכונית ישנה כי במכוניות החדשות יש הרבה התבססות על מערכות ממוחשבות רגישות שלא יחזיקו זמן רב. עברו 21 שנים... הרושם הכללי שלי הוא שאמינות המכוניות באופן כללי משתפרם עם השנים.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו כאן, מחשבים אמינים יותר ומחזיקים זמן רב יותר מכל מערכת אחרת ברכב. הבעיה היחידה עם מחשבי רכב היא שתחזוקת הרכב בצורה עצמאית, ככל שזה נוגע לתפקודי מחשב הרכב, הופכת לבלתי אפשרית כי היא מצריכה תוכנות יעודיות וכלים שנמצאים רק במוסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב עצמו ככל הנראה ישרוד,

השאלה היא מה יהיה עם המסכים,מכל הרעידות והחבטות שיש במהלך נסיעה,שלא יצוץ איזה קו של פיקסלים מתים :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דוקא לא רואה אבולוציה רצינית של מסכי מחשב ברכבים. הרכבים העממיים ממשיכים להיות עממיים, את הטכנולוגיה והקידמה רואים רק במכוניות על, אפשר לחשוב שתוספת של כמה מסכים עולה ליצרן חצי מליון שקל.

ואגב, גם במכוניות יוקרה עדיין לא רואים משהו עתידני, רק במכוניות קונספט.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה מערכות סגורות בהן לא נהוג לשנות קוד או להריץ תוכנה ממקור חיצוני. כמו כן המחשבים נבנים בתקן תעשייתי ויכולים להחזיק בלי בעייה לאורך כל חיי הרכב.

גם במטוסים מודרניים יש מחשבים ואין עם זה שום בעייה.

אפילו במטוסים לא מאוד מודרניים, ה-A320 למשל שחוגג 30 שנים בקרוב (או השנה אפילו, לא סגור על זה), כבר כולל טכנולוגיות שהיו מדהימות לזמנן.

אגב, באותן מערכות סגורות יצטרכו לדאוג שלא יהיו פרצות אבטחה דרך רכיבים אחרים, כמו למשל OBD או USB.

בהנחה שהטכנולוגיה תתקדם והמכוניות "ידברו" אחת עם השניה, אני מאמין שיצטרכו למצוא דרך לגרום למידע להגיע בשלמותו מבלי שמישהו יפגע בו או שישודר מידע מוטעה דרך גורם זדוני כלשהו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאודי איי4 מגיעה עם מסך במקום לוח שעונים.

הרכב לא רכב יוקרה,לא קרוב אפילו.

המחיר יכול להגיע ל-314,583. לא יוקרה בכלל.... עממי לגמרי.

וגם אאודי שממתגת את עצמה כיצרנית רכבי יוקרה, הכי רחוק שהיא מוכנה ללכת זה "להתפרע" עם מסך במקום לוח שעונים, ואולי להגדיל קצת את המסך המרכזי. מרכב בתג מחיר כזה הייתי מצפה לדשבורד שהוא כולו מסך.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר יכול להגיע ל-314,583. לא יוקרה בכלל.... עממי לגמרי.

וגם אאודי שממתגת את עצמה כיצרנית רכבי יוקרה, הכי רחוק שהיא מוכנה ללכת זה "להתפרע" עם מסך במקום לוח שעונים, ואולי להגדיל קצת את המסך המרכזי. מרכב בתג מחיר כזה הייתי מצפה לדשבורד שהוא כולו מסך.

כן בארץ גם מאזדה 6 זה רכב יוקרה.

להתייחס לישראל כנקודת מוצא זו שגיאה.

קרוב משפחה בקנדה לוקח כזו בליסינג(הגרסה 2T המאובזרת) ב600 דולר קנדי בחודש.

הטוארג החדשה מגיעה עם מסך ענקי שכולל בתוכו את הלוח שעונים ואת המולטימדיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...